aA
Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas pirmadienį pareiškė, kad „Brexit“ kamuolys yra Europos Sąjungos pusėje, todėl Bendrija dabar turi skubiai aptarti jo siūlymus dėl britų išstojimo iš ES, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.
 Borisas Johnsonas
Borisas Johnsonas
© PA / Scanpix

Likus vos 24 dienoms iki spalio 31-osios, kai JK turėtų pasitraukti iš ES, abi pusės siekia kuo labiau sumažinti joms tenkančią kaltę dėl galimai chaotiško „Brexit“.

ES lyderiai B. Johnsono praeitą savaitę paskelbtus paskutinės minutės pasiūlymus įvertino šaltai, parodydami, kokia gili praraja yra kilusi dėl pirmojo istorijoje išstojimo iš ES.

„Ką mes sakome mūsų draugams – tai yra labai dosnus, teisingas ir protingas pasiūlymas. Mes dabar norime išgirsti, ką apie jį galvojate jūs“, – žurnalistams pirmadienį sakė B. Johnsonas.

„Jei turite klausimų dėl vieno iš mūsų pasiūlymų, susėskime ir detaliai viską aptarkime“, – sakė jis, kartodamas, kad Jungtinė Karalystė bet kuriuo atveju išstos iš ES spalio 31 d.

Ant kortos pastatyta nei daug, nei mažai – Jungtinės Karalystės vienybė, pasaulio ekonomikos augimas ir Europos projekto ateitis.

B. Johnsonas ne kartą prisiekinėjo išvesti JK iš Europos Sąjungos spalio 31-ąją, teigdamas, esą verčiau jau „gulės negyvas griovyje“, nei prašys dar kartą atidėti „Brexitą“.

Visgi, iki spalio 19 d. nepavykus susitarti dėl „Brexit“ sutarties, teismo sprendimu jis privalės prašyti atidėti „Brexitą“.

Škotijos teismas pirmadienį atmetė aktyvistų siekį priversti B. Johnsoną prašyti atidėjimo bet kuriuo atveju, nes Vyriausybė esą patikino teismą, kad įstatymo bus laikomasi.

Praeitą savaitę B. Johnsonas išdėstė savo pasiūlymus dėl „Brexito“. Premjeras Vyriausybei itin nepriimtiną „apsidraudžiamosios priemonės“ įrankį tikisi pakeisti visą Airiją, taigi, ir ES, ir Šiaurės Airiją apimančia reguliacine zona.

JK pasitraukus iš ES, Šiaurės Airija esą galėtų pati spręsti, likti šioje reguliacinėje zonoje, ar trauktis kartu su Didžiąja Britanija.

Prancūzijos prezidentūros pareigūno teigimu, naujausius savo pasiūlymus B. Johnsonas išdėstė Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui pokalbio telefonu metu. Savo ruožtu E. Macronas paragino B. Johnsoną įsitraukti į diskusijas su ES „Brexito“ derybininku Micheliu Barnier.

„Prezidentas pasakė jam, kad derybas būtina kuo skubiau tęsti su M. Barnier komanda, jog iki savaitės pabaigos būtų įvertinti, ar įmanoma pasiekti naują sutartį, kuri neprieštarautų ES principams“, – „Reuters“ teigė pavardės viešinti nenorėjęs Prancūzijos prezidentūros pareigūnas.
B. Johnsono atstovai pirmadienį pabrėžė, kad ES turi lygiagrečiai su britais siekti kompromiso, kad būtų pasirašyta „Brexito“ sutartis.

„Esame pasirengę skubiai derėtis su ES, kad pasirašytume sutartį ir sukurtume naują ES ir JK partnerystę. Bet tai bus įmanoma tik tuo atveju, jei ES kartu sieks kompromiso“, – sakė atstovai.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
4.6667

Top naujienos

Delfi PliusEglė Gatelytė

Autoritetingas Europos politikas dar prieš 20 metų išpranašavo naujus Rusijos karus: dabar Europa rizikuoja padaryti didžiulę klaidą (3)

Dabar ne vienas vokiečių politikas viešai pripažįsta dėl Rusijos buvęs naivus, apgailestauja,...

Prastėjanti situacija rinkoje kaitina žaliavų tiekėjų sandėlius: stebimas pasikeitęs elgesys

Pasaulyje įsivyravus ekonomikos lėtėjimo prognozėms ir nuotaikoms, tam tikrų žaliavų tiekėjai...

Kruvina drama Vilniuje: du nužudyti, trečiam – perpjauta gerklė

Tai buvo tikrų tikriausia siaubo drama viename sostinės daugiabutyje – atvykę policijos...

Orai: karščio bangai pasitraukus šiluma nedings – termometrų stulpeliai kils iki 28 laipsnių (1)

Šiandien virš Lietuvos laikysis jau šiek tiek vėsesnio oro masė. Vakar dieną ir naktį slinkęs...

Aukštą blogąjį cholesterolį galima pastebėti, pažvelgus į akis: profesorius patarė, į ką atkreipti dėmesį

Geltonas lankas prie akies vyzdžio moteriai sukėlė nerimą. Ji girdėjo, kad tai gali būti...

600 metrų gylyje po Arkties ledo sluoksniu – mokslininkus pribloškęs radinys: tokių reiškinių čia aptikti nesitikėjo niekas

Mokslininkai ir vėl aptiko gyvybę tokioje vietoje, kurioje neišgyventų dauguma mūsų planetos...

Lukašenka ėmėsi karo provokacijų: apkaltino Ukrainą paleidus į Baltarusiją raketas (15)

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka šeštadienį pareiškė, kad jo...

Verslas PliusBloomberg News

Rusijos pramonei – dar vienas didelis galvos skausmas

Rusijos priklausomybė nuo užsieninės programinės įrangos, kurią ji naudoja savo fabrikuose,...

Karas Ukrainoje. Ukraina: turime informacijos apie galutinį Baltarusijos įtraukimą į karą

Savo naktinėje kalboje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Rusijos bombardavimas...