Nuo kovo 8 dienos senelių ir slaugos namų gyventojus vėl galės lankyti vienas pasirinktas giminaitis ar draugas. Tikimasi, kad kovo 8-ąją duris galės atverti ir mokyklos. Be to, tikriausiai bus galimi dviejų namų ūkių susitikimai lauke bei tokios sportinės veiklos lauke, kaip golfas ar tenisas.

„Mūsų prioritetas visad buvo grąžinti į mokyklas vaikus, nes tai labai svarbu jų ugdymui ir jų psichinei bei fizinei sveikatai, - sakė B. Johnsonas. – Be to, mes sudarysime galimybes žmonėms saugiai susitikti su savo mylimaisiais“.

Tačiau parduotuvės ir barai bei restoranai dar turės lukterėti, kol galės atsidaryti. Visi kiti atlaisvinimo žingsniai priklausys nuo sėkmingos tolesnės vakcinacijos pažangos, kontroliuojamos epidemiologinės situacijos bei to, ar neplis pavojingi naujų atmainų koronavirusai.

Kadangi sveikatos klausimai yra regionų vyriausybių kompetencija, B. Johnsonas gali spręsti tik dėl didžiausios šalies dalies Anglijos. Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija dėl koronaviruso priemonių sprendimus priima savarankiškai.

Anglijoje nuo sausio 5 dienos galioja jau trečias karantinas, kurio metu taikomi dideli judėjimo ir kontaktų ribojimai. JK yra viena labiausiai pandemijos paveiktų Europos šalių. Vyriausybė dideles viltis sieja su masine vakcinacija. Iki šiol pirmąją vakcinos dozę visoje šalyje jau yra gavę per 17 mln. žmonių – kas trečias suaugęs asmuo.

Epidemiologinė situacija JK praėjusiomis savaitėmis smarkiai pagerėjo, tačiau naujų atvejų skaičiai lieka santykinai dideli. Sekmadienį pranešta apie 9 834 naujus atvejus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)