Įtariamasis, sulaikytas policijos, įtariamas ketinęs įvykdyti teroro išpuolį.

Naujienų agentūra „Press Association“ citavo S. Khatero „Facebook“ paskyros informacija, kurioje nurodoma, kad jis gyvena Anglijos vidurio mieste Birmingame, dirba parduotuvės direktoriumi ir yra studijavęs Sudano mokslų ir technologijų universitete.

Antradienį sidabro spalvos automobilis „Ford Fiesta“ važiuodamas dideliu greičiu rėžėsi į dviratininkus ir Vestminsterio rūmų apsaugines užtvaras. Į įvykio vietą atskubėję ginkluoti policijos pareigūnai suėmė automobilio vairuotoją, o aplinkinės gatvės buvo uždarytos.

Kovos su terorizmu pareigūnai aiškinasi, kokie buvo šio numanomo išpuolio motyvai.

Tikėtina, kad šis incidentas yra jau ketvirta Britanijoje ataka panaudojant transporto priemones, įvykdyta per pastaruosius pusantrų metų.

Policijos kovos su terorizmu padalinio komisaro pavaduotojas Neilas Basu (Nilas Basu) sakė, kad įtariamasis anksčiau nebuvo patekęs į žvalgybos tarnybų akiratį, bet dienraštis „The Times“ pranešė, kad jis buvo žinomas policijai.

S. Khatero vaikystės draugas Abubakras Ibrahimas sakė laikraščiui: „Jis – ne teroristas. Pažįstu jį nuo vaikystės. Jis – geras žmogus.“

Pasak vyro, S. Khateras yra sorgų augintojų sūnus, maždaug prieš penkerius metus persikėlęs gyventi į Britaniją, kad užsidirbtų pinigų ir galėtų padėti savo šeimai.

Birmingame išrinktas parlamento narys Rogeris Godsiffas (Rodžeris Godsifas) savo „Twitter“ žinutėje irgi parašė, kad įtarmasis veikiausiai gyveno šiame mieste.

Policija antradienį pranešė atliekanti kratas dviejose vietose Birmingame, taip pat vienu adresu kaimyniniame Notingamo mieste.

Siūlymai uždrausti eismą

Policijos nuomone, „Ford Fiesta“ į Londoną išvažiavo pirmadienio vakarą ir atvyko į sostinę po vidurnakčio.

Tuomet mašina važinėjo Totnamo Rūmų keliu netoli Oksfordo gatvės, o apie 6 val. vietos (8 val. Lietuvos) laiku pasuko parlamento link.

Numanoma ataka buvo įvykdyta 7 val. 37 min. (9 val. 37 min. Lietuvos laiku).

Automobilis rėžėsi į apsaugines užtvaras, įrengtas prie kai kurių svarbių Britanijos objektų po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro atakų Jungtinėse Valstijose ir pastaraisiais metais sustiprintas.

Pernai tokios užtvaros buvo įrengtos ant Londono tiltų po kovo 22 dieną surengtos atakos, kai vyras nukreipė automobilį į pėsčiuosius ant Vestminsterio tilto, vėliau sudaužė mašiną į užtvaras prie parlamento pastato ir nudūrė ten budėjusį policininką.

Per šią ataką žuvo penki žmonės, daugiau kaip 50 buvo sužeisti. Užpuolikas Khalidas Masoodas (Chalidas Masudas), irgi gyvenęs Birmingame, buvo nušautas policijos išpuolio vietoje.

Trečiadienį Londono meras Sadiqas Khanas (Sadikas Chanas) sakė palaikantis siūlymą uždrausti automobilių eismą prie parlamento.

„Jau kurį laiką esu (pasiūlymo) iš dalies paversti Parlamento aikštę pėsčiųjų zona šalininkas“, – jis sakė nacionalinio transliuotojo BBC radijui.

Vis dėlto jis perspėjo, kad bet kokie pakeitimai privalo išsaugoti „nuostabų mūsų demokratijos ypatumą – kad žmonės galėtų patekti pas parlamento narius, kad žmonės galėtų įtikinėti parlamentą, kad lankytojai galėtų atvykti ir lankytis“.

Londono policijos komisarė Cressida Dick (Kresida Dik) sakė, kad „šis klausimas, be abejo, bus aptartas parlamento tarnybų, mūsų, žvalgybos agentūrų ir vietos valdžios“.