Buvusių prezidentų Billo Clintono ir Boriso Jelcino santykiai buvo gana keisti. Buvo laikas, kai tuometinis Rusijos vadovas tuometiniam Jungtinių Valstijų vadovui padovanojo dvejus ledo ritulio marškinėlius su užrašu „Jelcin 96“ ir „Clinton 96“.
© AP / Scanpix

Taip pat būta atvejo, kai B. Clintonas susiriesdamas kvatojosi iš B. Jelcino pareiškimo per spaudos konferenciją, esą Jungtinių Valstijų žiniasklaida yra „tikrų tikriausia tragedija“.

Ir tai toli gražu ne keisčiausia šių dviejų prezidentų santykių akimirka. Tereikia prisiminti, kaip B. Jelcinas, švelniai tariant, padaugino alkoholio ir vienais apatiniais išėjo į gatvę, ieškodamas, kur čia nusipirkus picą, rašo history.com.

Šis incidentas įvyko per pirmąjį B. Jelcino ir B. Clintono susitikimą Vašingtone 1994 metų rugsėjį. Nors žiniasklaidoje su juo susijusios informacijos pasirodė ne kartą, iki 2009 metų, kai autorius Tayloras Branchas pristatė knygą „The Clinton Tapes“, paremtą interviu su prezidentu, garsiai ir išsamiai apie tai kalbėta nebuvo.

„Slaptųjų tarnybų agentai Jelciną surado vienui vieną Pensilvanijos prospekte, prezidentas buvo girtas kaip pėdas, buvo vien su apatiniais ir bandė pasigauti taksi. Su iš nuostabos pastėrusiais agentais B. Jelcinas nuolankiai bendrauti nepanoro. Jis visai nenorėjo grįžti į „Blair House“, kur buvo apsistojęs. Prezidentas tiesiog norėjo pasigauti taksi ir nuvažiuoti tos nelemtos picos“, – teigiama knygos ištraukoje.

Kai T. Branchas paklausė B. Clintono, kaip tada viskas baigėsi, prezidentas tik patraukė pečiais ir pareiškė: „Na, jis gavo tos picos“.

Įdomiausia tai, jog ir kitą vakarą, kaip prisimena B. Clintonas, B. Jelcinas norėjo šią savo spalvingą odisėją pakartoti.

„Išvengdamas apsaugos dėmesio, jis nusigavo iki laiptų, vedančių į „Blair House“ rūsį, kur pastato apsaugos darbuotojas jį palaikė girtu prašalaičiu. Trumpam tuometinis Rusijos prezidentas buvo patekęs į rimtą bėdą, bet netrukus prisistatė Rusijos ir Amerikos agentai, kurie viską sustatė į savo vietas ir paaiškino, kas yra kas“, – rašoma knygoje.

Tai, kad apsaugos pareigūnai jį supainiojo su įsibrovėliu, B. Clintono nuomone, buvo žymiai pavojingiau nei B. Jelcino naktinis pasivaikščiojimas, ieškant picos, nors ir įvyko „Blair House“ viduje.

Kaip ten bebūtų, naktiniai B. Jelcino nuotykiai Vašingtone atskleidė taip greitai ir paprastai neišsprendžiamą problemą – Rusijos prezidentas turėjo rimtų bėdų dėl alkoholio.

„The Washington Post“ skelbė, kad per 1995 metų spaudos konferenciją, kur B. Jelcinas JAV žiniasklaidą pavadino „tikrų tikriausia tragedija“, jis buvo kaip reikiant padauginęs baltojo vyno.

Kitame to paties laikraščio straipsnyje buvęs B. Clintono kadencijos valstybės sekretorius paaiškino, jog priežastis, kodėl JAV prezidentas susiriesdamas juokėsi iš Rusijos vadovo replikos, tebuvo bandymas bet kokia nukreipti žiniasklaidos dėmesį nuo fakto, jog B. Jelcinas kaip reikiant įkaušęs.

Buvo ir dar vienas įdomus incidentas: akivaizdžiai neblaivus Rusijos prezidentas paskambino B. Clintonui ir pareikalavo su juo surengti itin slaptą susitikimą... povandeniniame laive.

Nuo 1991 iki 1999 metų, kai B. Jelcinas ėjo Rusijos prezidento pareigas, jo problemos dėl alkoholio vis gilėjo ir gilėjo – galiausiai apsvaigęs jis pradėjo klupinėti ir griuvinėti. Maža to, Rusijos prezidentas nesibodėjo prieš kameras demonstruoti ir prastų manierų. Pavyzdžiui, ne kartą, matant žurnalistams, gnybtelėjo sekretorėms. Būtent tokios akimirkos, kad ir kaip bebūtų liūdna, daugumai ir apibūdina B. Jelcino prezidentavimo metus.

Apie B. Jelcino mirtį 2007 metais Vokietijos dienraštis „Der Spiegel“ pranešė nekrologą pavadindamas „Girto caro iškilimas ir nuosmūkis“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Puotos Daktarų irštvoje: sumušta Džordana, Valinsko šou ir šūviai vietoj fejerverkų (27)

Alkoholiu ir maistu nukrauti stalai, garsiausi Lietuvos nusikaltėliai, pusnuogės moterys, žymiausi...

Gyvai / Čempionų lygos kulminacija: „Real“ ir „Liverpool“ kaktomuša (2)

Jau šį šeštadienį paaiškės 2017/2018 metų sezono stipriausia Čempionų lygos ekipa. Trofėjų...

Tėvų išmonė beribė: tarp rečiausių vardų Vaidrius, Džema ir Ripsimėja

Tuo metu, kai vieni tėvai vaikams renka vardą iš giminėje esančių ar šalies populiariausiųjų...

Lietuvoje nauja technologija – mobilios paukštidės (16)

Vienoje iš labiausiai Lietuvoje paplitusių žemės ūkio šakų bręsta permainos. Ilgą laiką...

Vietnamas žinomą palangiškį žavėjo ne tik švyturiais: labiausiai nustebino, kaip ten dirba moterys (47)

Prieš porą savaičių iš Vietnamo grįžęs palangiškis Aidas Jurkštas susižavėjęs pasakojo...

Garsenybės tiesiog apsėstos šios dietos: kodėl neturėtumėte sekti jų pavyzdžiu? (7)

Pastaruoju metu ne viena garsenybė ėmė laikytis vadinamosios ketoninės dietos , kurios pagrindą...

Persikraustė į kaimą ir pradėjo siūti batus: anksčiau sau leisti tokią avalynę galėjo tik patys turtingiausi (7)

Su Dalia Grigoniene susitikome jos namuose, Kernavėje . Pašnekovės gyvenamąją vietą rasti...

Po dešimties metų grįžo į Lietuvą: kaip gali pakeisti pasaulį, jeigu jo dar nematei? (30)

Daugiau kaip dešimt metų Ada Jonušė gyveno ir dirbo užsienyje: Vokietijoje, Belgijoje,...

Vonios remontas: kaip neišleisti daug pinigų ir mėgautis rezultatu (7)

Atrodytų, visiškai nesudėtinga atlikti remontą vonios kambaryje, bet iš tiesų šios patalpos...

Avarija Vilijampolėje: po susidūrimo ant stogo vertėsi automobilis (6)

Šeštadienį Kaune, Vilijampolėje , vienas automobilių po susidūrimo vertėsi ant stogo. Vienam...