„Fox News“ rašo, kad tai trečias kartas, kai Amerikos prezidentas, viešėdamas užsienyje, praleidžia vakarienę su pasaulio lyderiais.

Tačiau NBC skelbia, kad vakarienė prezidentūroje Vilniuje iš pat pradžių nebuvo įtraukta į J. Bideno darbotvarkę.

Tuo metu bulvarinis JAV leidinys „New York Post“ pastebi, kad visai neseniai prieš NATO viršūnių susitikimą Vilniuje Amerikos prezidentas buvo užfiksuotas paplūdimyje netoliese savo namų Delavere, o pastaruosius du savaitgalius praleido su savo sūnumi Hunteriu Bidenu „Camp David“ rezidencijoje. Esą dėl to J. Bidenas turėjo būti pailsėjęs.

„Bidenas lygiai prieš 3 dienas“, – prie nuotraukos, kurioje matomas besideginantis J. Bidenas, tviteryje parašė Respublikonų senatoriaus Josho Hawley atstovė Abigail Marone.

„Foreign Policy“ reporteris Robbie Grameris pastebi, kad „NATO lyderių vakarienė yra viena iš tų protokolo griežtai ribojamų diplomatinių procedūrų, kurios iš esmės nėra svarbios“.

„Jos tampa svarbios tik tada, kai jose nedalyvauji“, – tviteryje rašė jis.

Kiek anksčiau Baltieji rūmai paaiškino, kad JAV prezidentas priėmimą praleido, nes jo laukia keturios intensyvios darbo dienos ir svarbi kalba.

Pirmadienį, prieš skrisdamas į Vilnių, Amerikos prezidentas Londone susitiko su Jungtinės Karalystės ministru pirmininku Rishi Sunaku, Vindzoro pilyje bendravo su karaliumi Karoliu III, o jau antradienį dalyvavo NATO viršūnių susitikime.

Trečiadienį J. Bidenas Vilniuje sakys kalbą, o tada skris į Helsinkį, kur ketvirtadienį dalyvaus Šiaurės Europos valstybių viršūnių susitikime ir spaudos konferencijoje atsakinės į žurnalistų klausimus.

Delfi primena, kad Lietuvoje viešintis JAV prezidentas trečiadienio popietę sakys viešą kalbą Vilniaus universitete (VU).

Kaip praneša universitetas, renginys – nemokamas ir atviras visuomenei, dalyviams būtina išankstinė registracija.

„Didžiuojamės, kad JAV prezidentas svarbiai savo kalbai pasirinko Vilniaus universitetą. Tai pabrėžia, kad universitetas yra ne tik mokslo, bet ir pilietinių susibūrimų, svarbiausių šalies ir pasaulio diskusijų bei įvykių vieta“, – teigia VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Į renginį draudžiama įsinešti skėčius, aerozolius, gyvūnus (išskyrus tarnybinius), dviračius, sulankstomas kėdes, balionus, dėžes, elektronines cigaretes.

Taip pat šaunamuosius ginklus, šaudmenis, elektrošokus, bet kokios rūšies peilius, peiliukus, lazdas, fejerverkus, žiebtuvėlius, vandenį, vandens butelius, taip pat stiklines, metalines, termines talpas ir gertuves.

Draudžiama su savimi neštis ir kuprines arba didelius krepšius, plakatus ir vėliavas, fotoaparatus su nuimamais objektyvais, trikojus, vaizdo kameras, asmenukių lazdas, dronus. Taip pat kompiuterius ir planšetes.

Į Lietuvą J. Bidenas pirmadienį atvyko dėl Vilniaus NATO viršūnių susitikimo. Antradienį jis Prezidentūroje susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda.

J. Bidenas yra antrasis į Lietuvą atvykęs JAV prezidentas. Pirmasis čia 2002-ųjų lapkritį, Lietuvai dar laukiant narystės NATO, Vilniuje lankėsi respublikonas George'as W. Bushas.

Tąkart Lietuvoje jis susitiko su prezidentu Valdu Adamkumi. G. W. Bushas taip pat sakė istorine tapusią kalbą, kuria pabrėžė, kad nuo šiol Lietuvos priešas „bus ir JAV priešu“.

„Jūs įsiliejate į stiprią NATO šeimą, gynybos aljansą, kuris pasiryžęs ginti savo nares. Ir bet kas, kas pasirinktų Lietuvą savo priešu, taptų ir JAV priešu“, – Vilniuje kalbėjo galingiausios valstybės tuo metinis vadovas G. Bushas.

Su G. W. Bushu Lietuvoje tąkart lankėsi ir jo žmona Laura Bush.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)