USAFE, bendradarbiaudamos su JAV sausumos pajėgų Inžinerijos korpusu, prie pakilimo ir tūpimo tako pastatė naują aikštelę šturmo lėktuvams, kuriuose galės būti laikoma 12 orlaivių, taip pat apsisukimo aikštelę transporto lėktuvams, sakoma JAV ambasados Taline pranešime.

Ši EDI investicija stiprina JAV atgrasymo pajėgumus, palaiko NATO kolektyvinį saugumą ir stiprina JAV sąjungininkų ir partnerių pajėgumus. Naujoji aerodromo infrastruktūra taip pat leis Emario bazėje laikyti daugiau šių orlaivių, bendradarbiaujant su Estijos gynybos pajėgomis.

Atlikti pagerinimai tiesiogiai palaikys intensyvesnį šio aerodromo naudojimą ir pagerins Emario aviacijos bazės parengtį dalyvauti įvairiose JAV ir NATO operacijose, įskaitant dvišales ir daugiašales pratybas, mokymus ir NATO vykdomą Baltijos šalių oro policijos misiją.

Pastaraisiais metais Estijos oro erdve ir Emario baze naudojosi tokie JAV oro pajėgų lėktuvai kaip „F-35A Lightning II“, „F-15E Strike Eagle“ ir „MC-130J Commando II“, dalyvaudami bendruose mokymuose su Estijos gynybos pajėgomis.

Šių metų gegužę ir birželį Jungtinėse Valstijose nuolat dislokuojami strateginiai bombonešiai „B-1 Lancer“ ir „B-52 Stratofortress“ dalyvavo sąveikos pratybose kartu su Emario bazėje laikomais Baltijos oro policijos misijos lėktuvais ir Estijos gynybos pajėgomis. Naujoji Emario bazės plėtra užtikrins dar glaudesnį JAV ir Estijos gynybos pajėgų bendradarbiavimą.