Teisingumo departamento pareigūnai Rusijos tyrimo administracinį patikrinimą perkvalifikavo į kriminalinį tyrimą, remdamasis dviem informuotais šaltiniais pranešė laikraštis „The New York Times“.

Po šio pakeitimo vadovaujantis prokuroras Johnas Durhamas įgijo įgaliojimus šaukti didžiąją žiuri, pateikti kriminalinius kaltinimus, kviesti liudytojus liudyti ir reikalauti perduoti dokumentus.

Sprendimas iš esmės reiškia, kad Teisingumo departamentas pradėjo kriminalinį tyrimą prieš patį save, nors nėra aišku, koks potencialus nusikaltimas tiriamas ir kada šis kriminalinis tyrimas prasidėjo, rašė minėtas laikraštis.

Teisingumo departamentas neatsakė į naujienų agentūros AFP prašymą pakomentuoti.

D. Trumpas buvo ne kartą užsipuolęs 2016 metais pradėtą tyrimą dėl Rusijos, neigė įtarimus, kad jis buvo susimokęs su Maskva, ir kaltino tyrimo veikėjus išdavyste.

Kovo mėnesį paskelbta specialiojo prokuroro Roberto Muellerio ataskaita parėmė prezidento tvirtinimus, kad jis niekada nebuvo susimokęs su Rusijos žvalgyba, bandžiusia jo naudai paveikti 2016 metų JAV prezidento rinkimus.

Tačiau ši ataskaita, pagrįsta beveik dvejus metus R. Muellerio komandos vykdytomis D. Trumpo aplinkos žmonių apklausomis, akcentavo, kad – priešingai nei teigia respublikonų prezidentas – jis neišteisinamas dėl trukdymo vykdyti teisingumą.