aA
JAV teisingumo departamentas ketvirtadienį pranešė, kad kaltina „WikiLeaks“ įkūrėją Julianą Assange'ą sudarius sąmokslą su buvusia šio vyriausybių paslaptis viešinančio tinklalapio informatore Chelsea Manning įsilaužti į Jungtinių Valstijų vyriausybinius kompiuterinius tinklus.
Julianas Assange'as
© PA Wire / Scanpix

Didžiosios Britanijos teismas JAV prašymą išduoti „WikiLeaks“ įkūrėją Julianą Assange'ą pradės svarstyti gegužės mėnesį. Tai ketvirtadienį pranešė „Sky News“.

Manoma, kad pirmasis teismo posėdis šiuo klausimu įvyks gegužės 2 d. J. Assange`as jame dalyvaus nuotoliniu būdu ir iki tol bus laikomas suimtas.

Ketvirtadienį „WikiLeaks“ įkūrėjas buvo pripažintas kaltu dėl neatvykimo į teismą 2012 metais. Vestminsterio magistrato teismo teisėjo nuomone, neatvykdamas į posėdį, J. Assange`as pažeidė paleidimo už užstatą sąlygas. Dabar Jungtinės Karalystės teisingumo institucijos turės nuspręsti, kokią bausmę už tai skirti J. Assange`ui. Byla perduota karūnos teismui, kuris ir paskelbs nuosprendį.

Didžiausia bausmė, gresianti J. Assang`ui, - vieneri metai kalėjimo.

„WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as šiandien buvo suimtas Didžiojoje Britanijoje Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos susitarimo dėl ekstradicijos pagrindu dėl kaltinimų sąmokslu įsilaužti į ... slapto JAV vyriausybės kompiuterio tinklus“, – nurodoma departamento pareiškime.

„Kaltinime nurodyta, kad 2010 metų kovo mėnesį J. Assange'as susitarė bendrininkauti su Chelsea Manning“, – sakoma jame.

Pranešime taip pat sakoma, kad australas susitarė „bendrininkauti su Ch. Manning nulaužiant slaptažodį, saugantį Pentagono kompiuterius, susietus su Slapto interneto protokolų nukreipimo tinklo (SIPRNet) sistema, naudojama įslaptintiems dokumentams ir komunikacijai“.

„Jeigu jis bus pripažintas kaltu, didžiausia jam gresianti bausmė bus penkeri metai laisvės atėmimo“, – nurodė Teisingumo departamentas.

Ketvirtadienį britų policijos pareigūnai sulaikė J. Assange'ą Ekvadoro ambasadoje, šios šalies valdžiai atšaukus jam suteiktą prieglobstį.

J. Assange'as buvo suimtas ambasados teritorijoje ir išsiųstas į policijos nuovados areštinę Londono centre. Po kelių valandų J. Assange'o bylą peržiūrėjo Vestminsterio magistratų teismas. Posėdyje dalyvavo ir J. Assange'as.

Didžiosios Britanijos policija po J. Assange'o suėmimo pranešė, kad buvo vadovautasi 2012 metų birželio 29 dienos Vestminsterio magistratų teismo orderiu, išduotu dėl paleidimo už užstatą sąlygų pažeidimo Jungtinėje Karalystėje.

Vėliau Londono policija informavo, kad „Wikileaks“ įkūrėjas buvo suimtas taip pat ir dėl JAV pateikto jo ekstradicijos prašymo.

Australijos žurnalistas J. Assange'as 2012 metais gavo prieglobstį Ekvadoro ambasadoje Londone ir ten gyveno septynerius metus.

Ekvadoro prezidentas Leninas Moreno 2018 metų liepos pabaigoje pareiškė, kad J. Assange'as turės palikti šalies ambasadą, tačiau konkrečių terminų neįvardijo.

Tų pačių metų spalį „WikiLeaks“ įkūrėjas pareiškė, kad Ekvadoras siekia išvaryti jį iš ambasados, o L. Moreno esą jau priėmė sprendimą atšaukti jam suteiktą prieglobstį.

Aktyvistė, kuri iki oficialaus lyties pasikeitimo buvo žinoma kaip Bradley Manningas, dirbdama analitike JAV kariuomenėje perdavė „WikiLeaks“ daugiau nei 700 tūkst. įslaptintų dokumentų, susijusių su karais Irake ir Afganistane. 2013 metais jai skirta 35 metų kalėjimo bausmė vėliau buvo sušvelninta. 2017 metų gegužę ji išėjo į laisvę.

BNS
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neeilinis žvėriškumas: kaunietis vakarą pradėjo muštynėmis bare, o baigė žiauriai sumušdamas vos trijų mėnesių sūnų (132)

Aiškėja vis daugiau detalių apie praėjusių metų rugsėjį Kaune itin sunkiai sužalotą...

Čia lietuviai jaučiasi laukiami ir turtingi: pilnas kuro bakas vos už 4, o vakarienė restorane už 5 eurus (31)

„Ar jūs norite mirti? Kodėl jūs važiuojate pas teroristus?“ Tokius klausimus dažniausiai...

Gyvai / DELFI Diena. Kodėl valstybei prireikė žinoti, ar moksleivių tėvai turi indaplovę ir kiek jų dirba vadovaujamąjį darbą? vyksta apklausa (2)

Kodėl valstybei prireikė žinoti, ar moksleivių tėvai turi indaplovę ir kiek jų dirba...

Lietuvos bankas prognozuoja atlyginimų šuolius: minimali alga kitąmet gali pasiekti 607 eurus (1)

Kitąmet vidutinis darbo užmokestis (VDU) gali augti 8,1 proc., o minimali mėnesio alga – 9,5...

Kremliaus propagandistų triumfo akimirka: po mūsų iš Porošenkos dergiasi visi (310)

Nuo pat 2014 m., kai Petro Porošenka buvo išrinktas Ukrainos prezidentu karo su Rusijos remiamais...

Baltarusijai sustabdžius degalų eksportą, „Klaipėdos nafta“ kol kas rami (45)

Baltarusijos naftos produktų eksporto monopolininkei „ Belarusskaja neftenaja kampanija “ (BNK)...

Darbuotojai, pranešę apie nusikalstamas veikas, nuo šiol bus ginami: darbdaviams grės baudos iki 4 tūkst. eurų (6)

Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas buvo bandomas priimti bene dešimtmetį,...

Biudžeto perskirstymo grimasos: Lietuvai priminė Airijos ir Šveicarijos pavyzdį (51)

Lietuvos biudžetas galėtų būti perskirstomas daugiau, tačiau, kad tai būtų įgyvendinta,...

Arūnui Valinskui Velykas teko sutikti be mylimosios ir dukters: susitarėme šventes praleisti kiekvienas pas savo gimines (36)

„Pirmosios Velykos – pirmosios pažintys. Su šventėmis visus!“ – taip džiaugsmingai visus...

Stresas žudo jūsų širdį: mokslininkai įvardija efektyvius būdus, kurie jus išgelbės kada stresas toleruotinas? (4)

Stresas darbe, stresas namie. Finansinis stresas. Chroniškas stresas neapsiriboja tik emocine...