aA
JAV senatorius Johnas McCainas paskelbė prieštaraujantis naujausiam respublikonų bandymui pakeisti ankstesnio prezidento Baracko Obamosinicijuotą sveikatos apsaugos sistemos reformą („Obamacare“) ir galbūt galutinai torpedavo mėginimus ją pakeisti.
JAV senatorius McCainas sužlugdė dar vieną respublikonų bandymą atšaukti „Obamacare“
© DELFI / Artūras Morozovas

Tai antras kartas per pastaruosius du mėnesius, kai senatorius nepakluso savo partijos ir prezidento Donaldo Trumpo norams dėl Prieinamos sveikatos priežiūros įstatymo, neoficialiai vadinamo „Obamacare“, pakeitimo, nors respublikonai ilgą laiką siekė jį atšaukti.

„Negaliu ramia sąžine balsuoti už Grahamo-Cassidy siūlymą“, – sakė J. McCainas, kalbėdamas apie įstatymų projektą, siūlomą jo respublikonų kolegų senatorių Lindsey Grahamo ir Billo Cassidy.

„Tikiu, kad galime daugiau nuveikti respublikonams ir demokratams dirbant kartu, o mes iš tiesų net nesistengiame to daryti“, – pranešime sakė senatorius.

Liepos mėnesį J. McCainas po jam nustatytos smegenų vėžio diagnozės dramatiškai grįžo į Vašingtoną iš Arizonos ir buvo vienas iš trijų respublikonų, padėjusių užkirsti kelią jų partijos ankstesniam mėginimui atšaukti „Obamacare“.

Vis dėlto dabar Respublikonų partijos maištininkai, panašu, sužlugdys paskutinį šansą pasiekti šį ilgalaikį respublikonų tikslą ir įvykdyti vieną pagrindinių JAV prezidento Donaldo Trumpo pažadų.

Įstatymų projektui prieštarauja J.McCainas ir konservatorių Randas Paulas. Taigi, tereikia dar vieno respublikono paramos, kad būtų užkirstas kelias projekto priėmimui iki fiskalinių metų pabaigos rugsėjo 30 dieną. Mažiausiai dvi nuosaikesnių pažiūrų respublikonės, Susan Collins (Sjuzan Kolins) ir Lisa Murkowski, rimtai abejoja šiuo projektu.

Įstatymų projekto žlugimas būtų dar vienas smūgis prezidentui ir respublikonų vadovybei, kurie, net ir daugumą Kongrese bei Baltuosiuose rūmuose, neįstengia atšaukti „Obamacare“.

Viešai pareiškęs, kad prieštaraują naujausiam įstatymų projektui, J. McCainas sukritikavo faktą, kad projektas buvo pateiktas apeinant įprastą Senato tvarką. Jis pabrėžė, kad Nepriklausoma Kongreso biudžeto tarnyba (CBO) negalės iki mėnesio pabaigos išsamiai įvertinti projekto.

Senatorius sakė, kad nerems projekto „nežinodamas, kiek jis kainuos, kokia bus įtaka draudimo įmokoms ir kiek žmonių bus gerai ar blogai paveikta“.

D. Trumpas peikia nepaklusniuosius

Įstatymų projekto rėmėjai veikiausiai bus linkę išvengti CBO vertinimo. Liepos mėnesį tarnyba prognozavo, jog tuo atveju, jeigu būtų buvęs priimtas ankstesnės redakcijos teisės aktas, skirtas pakeisti „Obamacare“, neapdraustų amerikiečių gretos būtų pasipildžiusios 23 milijonais žmonių, o draudimo įmokos per ateinantį dešimtmetį kasmet kiltų 20 procentų.

Šią savaitę Baltieji rūmai skubėjo į savo pusę persverti respublikonus, kurie skeptiškai vertina Grahamo-Cassidy įstatymų projektą. D. Trumpas asmeniškai telefonu kalbėjosi įstatymų leidėjams ir valstijų gubernatoriams, siekdamas įtikinti juos palaikyti projektą.

D.Trumpas penktadienį aiškiai išreiškė savo nuomonę apie nepritariančius respublikonus: „Twitter“ žinutėje prezidentas rašė, kad balsuojantys prieš Grahamo-Cassidy projektą „taps visam laikui žinomi kaip respublikonai, išgelbėję „Obamacare“.

Nepaisant respublikonų pažado atšaukti B. Obamos laikų sveikatos apsaugos reformas, jiems sunkiai sekasi užsitikrinti pakankamą paramą šiam tikslui įgyvendinti, tvyrant nerimui, kad siūlomi pokyčiai drastiškai padidins sveikatos draudimo neturinčių amerikiečių skaičių.

Amerikos gydytojų asociacija (American Medical Association) griežtai sukritikavo naujausius mėginimus atšaukti „Obamacare“ ir įspėjo, kad tai padarius „milijonai amerikiečių prarastų sveikatos draudimą, sveikatos draudimo rinka taptų nestabili, o sveikatos draudimas ir priežiūra būtų mažiau prieinami“.

Pasisakymas prieš naujausią „Obamacare“ pakeitimo įstatymų projektą, J.McCainas sudavė dar vieną kirtį dabartiniam prezidentui, kurį jis dažnai kritikavo iš Respublikonų partijos vidiniame rate.

Savo ruožtu D. Trumpas savo rinkimų kampanijos metu niekino J.McCaino kaip karo didvyrio reputaciją, nes jis per Vietnamo karą buvo patekęs į nelaisvę.

„Man patinka žmonės, kurie nebuvo paimti į nelaisvę“, – tada sakė D. Trumpas.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ukrainiečiai stebisi įvykiais Baltarusijoje: pagrindinis klausimas nuvylė (27)

Jauna, tačiau pakankamai populiari Kijevo grupė „Piriatin“ įrašė Baltarusijos protestus...

Verslininkas apie dalinamą valstybės paramą: lietuviai tokie žmonės – kuo daugiau duoda, tuo daugiau nori

Nors kiek anksčiau dar sunku buvo patikėti, tačiau dabar jau daugelis pripažįsta, kad COVID-19...

Akių korekcija lazeriu - greitas būdas pagerinti regėjimą, bet gydytoja įspėjo, kam jo nerekomenduotų (18)

Trumparegystė šiais laikais įvardijama kaip viena iš epidemijų, kuri užklumpa vis jaunesnius...

Etiketo entuziastė – apie dažniausias etiketo klaidas: net valgant picą yra viena išimtis (9)

Kas turėtų sumokėti už vakarienę? Kaip taisyklingai laikyti įrankius ar taurę? Kur pasidėti...

Norvegijoje yra mažytė Lietuva: kodėl ten nereikėjo nešioti kaukių ir kokių darbų susiranda lietuviai (76)

Norvegija – trečia ar ketvirta šalis pagal ten gyventi išvykusių Lietuvos piliečių...

Nausėdos reakcija dėl žmonos – suprantama: įžvelgia organizuotą puolimą (259)

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien – dėmesio centre. Portalas 15min.lt paskelbė, kad jis,...

Pandemijos poveikis verslui: paaiškino, kodėl kyla tokie skandalai, kaip su Lavrinovičiais (15)

Šiemet pasaulį apėmusi koronaviruso pandemija keičia veiklos sąlygas verslui, kuris turės prie...

Kelyje sugedus automobiliui ėmė stabdyti pakeleivingas mašinas: štai ir atsiskleidė tikrasis lietuvių veidas (82)

Netikėtas automobilio gedimas gali priversti nutraukti kelionę nenumatytoje vietoje. Ne visiems...

„Betsafe-LKL“ rungtynės: „Rytas“ – „Pieno žvaigždės“ tiesioginė vaizdo transliacija (5)

Šeštadienį prasideda „Betsafe- LKL “ čempionato trečiojo turo kovos.

80 proc. neįgalus vyras papasakojo apie nesusipratimą kreipiantis dokumentų: tai ką žmogui daryti

Noriu paviešinti mano manymu absurdišką man nutikusią situaciją. Po sunkios ligos esu 80 proc....

|Maža didelių žinių kaina