„Šiandien mes skelbiame sveiku protu pagrįstą, dvišalį pasiūlymą, skirtą apsaugoti Amerikos vaikus, užtikrinti mūsų mokyklų saugumą ir sumažinti smurto grėsmę visoje šalyje“, – sakoma grupės, sudarytos iš 20-ies įstatymų leidėjų, parengtame pranešime.

Pasiūlymas apima griežtesnius ginklų pirkėjų iki 21 metų biografijos patikrinimus ir didesnius išteklius valstijoms, kad ginklai nepatektų į rankas žmonėms, kurie yra pavojingi kitiems ar sau.

JAV prezidentas Joe Bidenas ragino imtis platesnių priemonių po neseniai įvykusių šaudynių, įskaitant šaudynes pradinėje mokykloje Teksaso valstijoje, per kurias žuvo 19 vaikų ir du mokytojai.

Visgi prezidentas sekmadienį pagyrė pasiūlymą kaip „svarbų žingsnį“, nors ir pažymėjo, kad jis neatitinka jo raginimų imtis radikalesnių pokyčių.

„Akivaizdu, kad jis neapima visko, ko, mano manymu, reikia, tačiau tai atspindi svarbius žingsnius teisinga kryptimi ir tai būtų svarbiausias ginklų saugos įstatymas, priimtas Kongrese per pastaruosius dešimtmečius“, – sakoma J. Bideno pareiškime.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją