aA
Sprendžiant iš dabartinių rinkimų kampanijos rezultatų, šį rudenį į Baltuosius rūmus turėtų įsikelti demokratų kandidatas – Barackas Obama ar Hillary Clinton, tačiau Johnas McCainas ėmėsi puolimo, kad prezidentu vėl taptų Respublikonų partijos kandidatas, rašoma interneto svetainėje AP.
Barackas Obama ir Hillary Clinton
Barackas Obama ir Hillary Clinton
© Reuters/Scanpix
Nusmukusi šalies ekonomika, karas Irake ir visuomenės reikalavimai vykdyti permainas nulėmė palankų Rinkimų kolegijos požiūrį į Demokratų partiją, o Respublikonų partijos kandidato laukia nemenkas iššūkis.

Abiejų partijų kandidatai tikisi pergalės daugelyje valstijų, ankstesniuose rinkimuose balsavusių už jų partijų kandidatus.

Kova dėl prezidento pergalę lemiančių 270 rinkikų balsų daugumos pirmiausiai vyks 14 – oje valstijų. Būtent jose virė aršiausia kova 2004 metais, tik šiais metais demokratai įsiveržė į respublikonų tvirtove ilgai buvusią Virdžinijos valstiją. Prieš 4 metus aštuonios iš keturiolikos valstijų , įskaitant didžiausias – Ohajo ir Floridos, balsavo už George’ą Bushą, šešios, su palankiausiai nusiteikusia Pensilvanija, – už demokratą Johną Kerry’į. Tačiau daugumoje valstijų pergalės buvo pasiektos tik 1-2 procentų skirtumu.

Abiejų partijų šalininkai tikisi, kad už jų kandidatus gali balsuoti daugiau valstijų nei balsavo per praėjusius rinkimus. Tačiau, greičiausiai kandidatai tik išleis daugiau pinigų ir sugaiš laiko, siekiant išsiaiškinti galimą valstijų palankumą, o pergalę nulems tradicinės valstijos.

„Sunki rinkimų kampanija laukia. Neturiu iliuzijų – teks daug dirbti, kad laimėtume“, – sakė J. McCainas. Jo žodžius galima pavadinti blaiviu Respublikonų partijos šansų įvertinimu, nes dauguma gyventojų įsitikinę, kad respublikonas prezidentas veda šalį klaidingu keliu.

Demokratai, priešingai – tikisi laimėti, nepaisant to, kad iki šiol neaiškus jų kandidatas. „Dėl daugybės priežasčių tikiu, kad turėsime prezidentą demokratą“, – teigia Hillary Clinton. B. Obama tvirtina: „Paminėsite mano žodžius – lapkritį įveiksime Johną McCainą.“

Naujausios apklausos rodo, kad J. McCainas – rimtas tiek H. Clinton, tiek B. Obamos konkurentas. Ir respublikonai, ir demokratai tikisi pergalės nedidele balsų persvara.

2004 m. George’as Bushas, surinkęs 286 balsus, laimėjo prieš J. Kerry’į, surinkusį 251 balsą. Šiais metais demokratų kandidatas turėtų laimėti visose valstijose, kuriose laimėjo J. Kerry’is, be to, gauti 19 balsų viršaus. O J. McCainas turėtų atremti demokratų iššūkius, kad išlaikytų respublikonų persvarą.

Šiuo metu, demokratams dar neišrinkus savo kandidato, visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad atotrūkis tarp demokratų kandidatų ir J. McCaino mažėja ir sudaro kelis procentus. Taip pat manoma, kad kol kas B.Obama sėkmingiau nei H.Clinton varžytųsi su J. McCainu.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Dalia Plikūnė | D+

Danų pulkininkas: už uždarų durų Lukašenka žino – amžinai nebus savo šalies lyderiu išskirtinis interviu (2)

Lietuvoje, kalbant apie saugumo situaciją, įvyko daug gerų pokyčių, sako šešerius metus NATO...

Artėja pokyčiai dėl siuntų: muitinė leis patiems jas deklaruoti, o melagiams grės bauda (84)

Ilgą laiką Lietuvoje gyventojai neturėjo praktinės galimybės patys deklaruoti siuntas, gautas iš...

Sprogstančios pajūrio kainos lietuvių neišgąsdino: ko tikėtis tiems, kas dar nebuvo Palygino su Turkija ir Graikija (79)

Pastarųjų dienų vasariškais karščiais lietuviai plūsta mėgautis savame pajūryje ar ieško...

Rusijos verslas vilioja vakcinų skeptikus: loterijose siūlomi ir sniego motociklai (49)

Rusijos pramonės gigantai, susidūrę su trečiąja „Covid-19“ infekcijų banga, grasinančia...

ES šalių lyderiai atmetė Vokietijos ir Prancūzijos idėją susitikti su Putinu Nausėda: tai siųstų blogą žinią Lietuvos visuomenei (174)

Europos Sąjungos ( ES ) šalių lyderiai penktadienį paryčiais atmetė Vokietijos ir Prancūzijos...

Nausėda užstojo Vengriją ES dėl kontroversiško įstatymo LGBTQ tema: per anksti imtis teisėjo vaidmens (323)

Briuselyje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda užstojo Vengriją, sulaukusią aršios dalies...

Netektis buvusio krepšininko Ginevičiaus šeimoje (2)

Utenos „Juventus“ klubas pranešė apie netektį komandos trenerio asistento Vido Ginevičiaus...

Vaida Kurpienė | D+

Ką valgyti? Su Vaida Kurpiene: štai ką turėtumėte daryti, jei jūsų kepenys „užterštos“

Turbūt ne kartą esate girdėję apie kepenų detoksikacijas ar kitus patarimus, ką daryti, jei...

Už žalą gamtai sumokės kiekvienas: Europa išdėstė, kokių pokyčių neišvengsime

30 proc. ES teritorijų turi būti paskelbtos saugomomis – tai vienas iš pagrindinių biologinės...

Tai ant kojų pastatė net sunkiai sergančius pacientus: paslaptis slypi kvėpavime (4)

Žmogus per parą įkvepia ir iškvepia maždaug 25 000 kartų – dažniausiai nė akimirkai...