aA
JAV Karinės jūrų pajėgos paskelbė, kad po naujausios karo laivo avarijos, per kurią dingo 10 jūreivių ir dar penki buvo sužeisti, bus atliktas visą laivyną apimantis tyrimas. Valdomomis raketomis apginkluotas eskadrinis minininkas „USS John S. McCain“ anksti pirmadienį netoli Singapūro susidūrė su mazuto krovinį gabenančiu tanklaiviu „Alnic MC“. Po susidūrimo į amerikiečių karo laivo korpusą ėmė plūsti vanduo.
© Reuters / Scanpix

Tai jau antras panašus JAV karo laivų incidentas per pastaruosius mėnesius.

JAV karinio jūrų laivyno operacijų vadas laivyno admirolas Johnas Richardsonas po naujo susidūrimo nurodė vadams per savaitę skirti laiko, galbūt – „vieną ar dvi dienas“, įguloms susėsti drauge.

Be to, prasidės „išsamus“ veiklos „patikrinimas“.

„Kaip žinote, tai jau antras susidūrimas per tris mėnesius ir naujausias iš virtinės incidentų Ramiojo vandenyno teatre, – sakė J. Richardsonas. – Ši tendencija reikalauja tvirtesnių veiksmų ... Nurodžiau padaryti operacijų pauzę visuose mūsų laivynuose visame pasaulyje.“

Kalbėdamas apie naujausią susidūrimą, admirolas neatmetė kažkokio įsikišimo iš išorės ar kibernetinės atakos galimybės, bet sakė nenorintis nuspręsti anksčiau tyrimo. Jo pastabos rodytų, kad dabar dėmesys sutelktas į tai, kaip dirbama „ant kapitono tiltelio“.

JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas, lankydamasis Jordanijoje, sakė, kad per J. Richardsono „didesnio masto tyrimą bus išnagrinėti visi susiję atvejai, incidentai jūroje, tokie dalykai“.

„Jis įvertins visus faktorius, ne tik tiesioginį“, – pridūrė J. Mattisas.

Po „USS John S. McCain“ ir „Alnic MC“ susidūrimo 10 JAV jūreivių tebėra dingę. Vykdoma didelė jų paieškos operacija; joje dalyvauja laivai ir lėktuvai iš Singapūro, Malaizijos, Indonezijos ir JAV.

Antradienį prie paieškos prisidėjo JAV karinio jūrų laivyno narai; jie turi patikrinti patalpas pažeistose ir užlietose laivo dalyse. Narai taip pat įvertins laivui padarytą žalą.

„USS John S. McCain“ įgulai padeda amfibinis karinis laivas „USS America“, į Singapūrą atplaukęs pirmadienį. Jis taip pat padeda pumpuoti vandenį iš apgadinto laivo ir taisyti jo sistemas.

Antradienį Singapūre buvo JAV Ramiojo vandenyno laivyno vadas admirolas Scottas Swiftas. Jis ligoninėje aplankė keturis sužeistus jūreivius. Penktam sužeistajam gydymo ligoninėje neprireikė.

Po dramatiško susidūrimo smarkiai apgadintą „USS John S. McCain“ į Singapūro uostą atlydėjo du laivai.

„Visiškas skaidrumas“

Analitikų manymu, šis incidentas, įvykęs praėjus labai nedaug laiko nuo ankstesnio susidūrimo Japonijos vandenyse, kelia klausimų, ar JAV karinis jūrų laivynas nepersistengia Azijos regione. Amerikiečiai siekia duoti atkirtį Kinijos užmojams užimti dideles teritorijas Pietų Kinijos jūroje bei Šiaurės Korėjos branduolinėms ambicijoms.

Amerikiečių laivas plaukė į Singapūro uostą po „laivybos laisvės operacijos“ ginčijamoje Pietų Kinijos jūroje aplink vieną rifą Spratlio salose. Dėl to itin piktinosi Pekinas.

Šis laivas yra pavadintas JAV senatoriaus Johno McCaino tėvo ir senelio garbei. Abu jie buvo JAV karinio jūrų laivyno admirolai.

Pats J. McCainas sveikino pradedama patikrinimą.

„Sutinku su admirolu Richardsonu, kad skubiai reikia tvirtesnių veiksmų neseniai įvykusių laivų susidūrimų priežastims nustatyti ir ištaisyti, – sakė jis. – Iš karinio jūrų laivyno lyderių, jiems atliekant ... tyrimus ir patikrinimus, tikiuosi visiško skaidrumo ir atskaitingumo.“

Prezidentas Donaldas Trumpas tviteryje parašė: „Mintys ir maldos su mūsų @USNavy (JAV karinio jūrų laivyno) jūreiviais, esančiais #USSJohnSMcCain, kur vyksta paieškų ir gelbėjimo operacija.“

Į naujausią incidentą patekęs Liberijoje registruotas tanklaivis yra daugiau kaip 30 tūkst. tonų vandentalpos laivas, skirtas gabenti naftą ir chemines medžiagas. Pranešta, kad jis buvo šiek tiek apgadintas, bet jo įgulos nariai nebuvo sužeisti. Singapūras informavo, kad incidento metu naftos į jūrą neišsiliejo.

Tai jau ne pirmas JAV karo laivų susidūrimas šią vasarą. Birželį Japonijos vandenyse eskadriniam minininkui „USS Fitzgerald“ susidūrus su Filipinuose registruotu prekybiniu laivu žuvo septyni amerikiečių jūreiviai.

Tą laivų avarija įvyko judriame kanale netoli Jokosukos uosto – intensyvios laivybos akvatorijoje tarp Tokijo ir netoliese esančio Jokohamos uosto.

Žuvusius jūreivius, kuriems buvo nuo 19 iki 37 metų, narai rado užlietose įgulos narių kajutėse kitą dieną po susidūrimo.

Praėjusią savaitę vienas vyresnysis admirolas nurodė, kad dėl šio incidento buvo atleistas „USS Fitzgerald“ kapitonas ir keli kiti pareigūnai.

Ir „USS John S. McCain“, ir „USS Fitzgerald“ priklauso JAV 7-jam laivynui, dislokuotam Japonijos Jokosukos uoste.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Užkalnis. Rinkimų košmaro scenarijus (76)

Jums reikės rinktis iš Sauliaus Skvernelio ir Rolando Pakso. Toks bus antrasis prezidento rinkimų...

Vienas popierius apnuogino nepatogią tiesą: ką iš tiesų žinome apie Seime priimamus sprendimus? (99)

Pastaruoju metu konfliktai tarp valdančiųjų ir opozicijos yra tapę tokie įprasti, kad sunku juos...

Ušacko ultimatumas Gabrieliui Landsbergiui: tai primena gerai surežisuotą spektaklį atnaujinta 13.52 (1)

Trečiadienį kandidatas į prezidentus Vygaudas Ušackas viešai kreipėsi į Tėvynės Sąjungos -...

Skvernelio kovos su kylančiomis kainomis planas: aštriausių pasiūlymų nebeliko (31)

Trečiadienį Vyriausybė svarsto planą, kaip ruošiamasi didinti konkurenciją maisto produktų...

Kreivus žvilgsnius į lietuvį pasaulio vicečempionų šalyje keičia septynženkliai pasiūlymai specialiai DELFI iš Zagrebo (8)

Užėjęs į kavinę išgerti puodelio espresso , Mindaugas Nikoličius gali nekrapštyti iš...

Karbauskis prisipažino: Guoga būtų geresnis meras už Šimašių (97)

Europarlamentaras Antanas Guoga šiuo metu nėra siūlomas kandidatu į sostinės merus, bet juo...

Indrė Makaraitytė. Kiek tau skauda, kad Lietuvoje išžudyti žydai? (655)

Popiežius Lietuvoje viešėjo ir tą dieną, kai buvo minimas Vilniaus geto likvidavimo 75-metis....

Draudikai perspėja: sukčių taikiniu tapo vairuotojai žiedinėse sankryžose – įkliūti gali kiekvienas (96)

Tyčia sukelti eismo įvykiai siekiant pasipelnyti – neretas sukčiavimo būdas užsienyje, tačiau...

Vilkaviškietės slapta kamera nufilmavo siaubingą įrašą: vyras atidaro voljero vartus ir lazda daužo šunį (25)

Feisbuke plinta šokiruojantis vaizdo įrašas: į svetimą kiemą įsibrovęs vyras atidaro voljerą...

Patikrinkite savo pastabumą: ar žiūrint šiuos filmus pavyko pamatyti akivaizdžias jų klaidas?

Dažniausiai filmai išlaiko mūsų patiklumą ir nuneša mus į magiškas ar futuristines keliones,...