Jungtinėms Valstijoms ir Britanijai pirmadienį nepavykus užsitikrinti Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos paramos rezoliucijai, kuri numato kovo 17-osios galutinį terminą Irakui nusiginkluoti, jos buvo priverstos atidėti balsavimą, kai Prancūzija ir Rusija pagrasino vetuoti rezoliucija, o dar 6 šalys ir toliau nesitraukė iš dvejojančių gretų.
George W.Bush
JAV prezidentui George'ui W. Bushui (Džordžui V.Bušui) siekiant kuo greičiau išspręsti JT krizę ir 300 tūkst. karių nurodyti pradėti įsiveržimą, Jungtinės Valstijos ir jos sąjungininkės nenoriai sutiko su tokia diplomatine pauze, truksiančia iki ketvirtadienio ar kiek ilgiau.

Saugumo Taryboje nutarta diskutuoti dėl Irako viešai ir visi JT nariai turės galimybę pasisakyti antradienio popietę bei trečiadienį.

G.W.Bushas pagrasino pradėti karą ir nušalinti Irako prezidentą Saddamą Husseiną (Sadamą Huseiną) ir be JT pritarimo, tačiau JAV akivaizdžiai vengia tai daryti, nes baiminasi didelių politinių nuostolių Baltiesiems rūmams bei sąjungininkams, pavyzdžiui, britų premjerui Tony Blairui (Toniui Blerui).

Dieną pieš JAV valstybės sekretorius Colinas Powellas (Kolinas Pauelas) išreiškė įsitikinimą, jog Saugumo Taryboje pavyks gauti daugumą, tačiau panašu, jog Britanija ir Jungtinės Valstijos susitaikė su mintimi jog jos vėl bus priverstos koreguoti rezoliucijos projektą. Kol kas dėl naujo jos teksto nėra susitarta.

Britanijos ambasadorius Jungtinėse Tautose seras Jeremy Greenstockas (Džeremis Grinstokas) pareiškė, kad jo vyriausybė nagrinėja konkrečius reikalavimus Irakui nusiginkluoti. "Tai vis dar nagrinėjama, - sakė jis. - Yra žmonių, norinčių didesnio aiškumo".

Pirmadienį vykusias Saugumo Tarybos konsultacijas aptemdė Paryžiaus akibrokštas, kai Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) leido suprasti, jog yra pasiryžęs iki galo konfrontuoti su G.W.Bushu ir neleisti JT suteikti įgaliojimus pulti Iraką.

"Prancūzija balsuos "ne", nes šįvakar mano, jog nėra priežasties pradėti karą siekiant mūsų nustatyto tikslo - nuginkluoti Iraką", - interviu televizijai teigė J.Chiracas.

"Nors vienai iš penkių nuolatinių narių balsuojant "ne", net ir esant daugumai, rezoliucija nėra priimama", - pridūrė jis. Rusijos užsienio reikalų ministras Igoris Ivanovas taip pat pareiškė, kad Maskva ir toliau yra apsisprendusi balsuoti prieš bet kokią karą reglamentuojančią rezoliuciją.

Kol kas dar niekas nepaskelbė, kad kovo 17-osios ultimatumas Irakui pademonstruoti paklusnumą JT reikalavimams negalioja, tačiau jis akivaizdžiai turi nedaug galimybių užsitikrinti Saugumo Tarybos pritarimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (61)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...

Po taksi iškvietimo – tikru detektyvu virtusi kelionė po Vilnių (4)

Po išgertuvių taksi automobiliu į namus vykęs individualia veikla užsiimantis vilnietis pateko į...

Nauja kryptis: būsto pirkėjai sau gali leisti vis daugiau – miegamieji rajonai praranda žavesį (68)

Gyventi senamiestyje svajoja daugelis – patogi lokacija, išskirtinė architektūra, išvystyta...

Urtė Mikelevičiūtė: kokį maistą pasaulis mums atneš ant stalo 2018 metais?

O taip, mielieji, atėjo laikas 2018-ųjų maisto horoskopui. Skelbiu jį po išsamių tyrimų ir...

Vladimiras Laučius. Šiltos kėdės oligarchija, arba išgirskite pagaliau Bronislovą Burgį (85)

„Užtenka mokytoją tampyti į visas puses. Lenkitės jam žemai, sveikinkitės kiekvieną rytą ir...

Siaubo namai: 13 vaikų kalinę tėvai turėjo neįtikėtinų planų kalbėjo apie dar vieną vaiką (21)

Viena buvusi vieno iš 13 tėvų kalintų vaikų bendramokslė pasakojo, kaip jo išsekusiame ir...

Gintarė Gurevičiūtė ant raudonojo kilimo vilkėjo 30 eurų kainavusią suknelę: spindėkime pasitikėjimu savimi, išmintimi ir ramybe (13)

Sekmadienio vakarą į pramogų pasaulio apdovanojimus „Žmonės 2018“ rinkosi daugybė šalies...

Ką reikia žinoti apie Davoso forumą: 5 dalykai (5)

Antradienį prasideda Pasaulio ekonomikos forumas . Agentūra AFP pateikia pagrindinius faktus apie...

Pūkas: pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą (350)

"Pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą. Visame procese nuo kovo 8 dienos...