Fiskalinis spaudimas jaučiamas abipus Atlanto vandenyno, tad NATO sąjungininkai turi glaudžiai bendradarbiauti, ieškodami lėšų šaltinių, o ne vien kliaudamiesi, jog spragas užpildys Amerika, daug daugiau išleidžianti gynybai, pažymėjo L.Panetta.

"Kalbant apie Jungtines Valstijas, daugelis galbūt mano, kad JAV gynybos biudžetas toks didelis, jog jis gali sugerti sukrėtimus ir padengti Aljanso trūkumus. Tačiau nesuklyskite: mes patiriame dramatiškus karpymus, kurie iš tikrųjų veikia Aljanso pajėgumus", - JAV gynybos sekretorius sakė NATO būstinėje Briuselyje.

Nors JAV gynybos biudžetas daug didesnis negu NATO priklausančių Europos šalių, L.Panetta pabrėžė, jog Amerikos kariuomenei per ateinančius dešimt metų finansavimas tikriausiai bus sumažintas 450 mlrd. dolerių. Šis karpymas yra "sunkus, tačiau valdomas", sakoma paskelbtame jo kalbos tekste.

Tačiau jeigu JAV Kongresui šiame nepavyktų sureguliuoti valstybės biudžeto deficito, Pentagonas "gali patirti papildomų karpymų gynybos srityje, kurie būtų niokojantys mūsų nacionaliniam saugumui, taip pat ir jūsiškiam", L.Panetta sakė Aljanso partneriams.

Šiuos komentarus L.Panetta išsakė prieš derybas su NATO gynybos ministrais Briuselyje, kuriose daugiausiai dėmesio bus skiriama misijoms Libijoje ir Afganistane, taip pat trūkumams, su kuriais Aljansas susiduria savo veikloje.