Šis skaičius yra didesnis už kai kurių valstijų, tokių kaip Šiaurės Dakota ar Aliaska, gyventojų skaičių.

Apie 450 tūkst. mirčių įvyko 2021 metais, nepaisant to, kad itin veiksmingos vakcinos, kurias pirmą kartą leista naudoti 2020 metų gruodį, jau pavasarį buvo plačiai prieinamos.

Didžioji dauguma mirusių asmenų buvo neskiepyti.

„Minėdami tragišką 800 tūkstančių amerikiečių mirčių nuo COVID-19 datą, prisimename kiekvieną žmogų ir jo nugyventą gyvenimą ir meldžiamės už jų artimuosius“, – sakoma prezidento Joe Bideno pareiškime.

„Kad pasveiktume, turime prisiminti. Taip pat turime veikti, – sakė jis. – Sulaukę žiemos ir susidūrę su nauja viruso atmaina, turime nusiteikti toliau kartu kovoti su šiuo virusu“.

Oficialūs duomenys rodo, kad rugsėjo mėnesį, paskutinį analizuotą mėnesį, rizika mirti nuo COVID-19 buvo 14 kartų didesnė tarp žmonių, kurie nebuvo visiškai paskiepyti, palyginti su tais, kurie buvo paskiepyti.

Ketvirtosios pandemijos bangos metu skiepijimai suaktyvėjo dėl delta atmainos, ir šiuo metu daugiau kaip 60 proc. iš 332 mln. šalies gyventojų yra visiškai paskiepyti, nors JAV vis dar atsilieka nuo kitų turtingų valstybių.

„Visi mes pažįstame bent vieną žmogų“

Šalyje prasidėjo penktoji banga, kurios epicentras yra šaltesnėse šiaurinėse valstijose, nes ten žmonės dažniau renkasi patalpose.

Omikron, naujausia susirūpinimą kelianti atmaina, sukėlusi nerimą visame pasaulyje nuo tada, kai apie jį pirmą kartą buvo pranešta Pietų Afrikoje lapkričio pabaigoje, šiuo metu sudaro apie tris procentus JAV atvejų, tačiau tikėtina, kad šis skaičius sparčiai didės, kaip buvo pastebėta kitose šalyse.

Net jei pasitvirtins pirmieji duomenys, rodantys, kad šis variantas daugumai žmonių sukelia lengvesnę ligą, padidėjęs užkrečiamumas ir gebėjimas įveikti ankstesnį imunitetą gali paneigti šį tariamą pranašumą ir užkrėsti žymiai daugiau žmonių.

Sveikatos priežiūros institucijos ragina visus vyresnius nei 16 metų asmenis pasiskiepyti trečiąja doze, kad būtų atkurtas imunitetas, panašus į dviejų dozių suteikiamą imunitetą nuo ankstesnių atmainų.

Demokratai Nancy Pelosi ir Chuckas Schumeris, vadovaujantys atitinkamai Atstovų Rūmams ir Senatui, taip pat Atstovų Rūmų respublikonų lyderis Kevinas McCarthy ir kiti Kongreso nariai antradienio vakarą ant Kapitolijaus pastato laiptų tylos minute pagerbė mirusiuosius.

„Šiandien... prisiminsime, kad 800 tūkst. mylimų žmonių nesulaukė šios dienos: prarastas tėvas ar senelis, motina ar močiutė, draugas, pažįstamas žmogus, gyvenęs kaimynystėje“, – pareiškime sakė M. Schumeris. – Visi mes pažįstame bent vieną žmogų, kurio netekome dėl šios ligos“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją