Skrisdamas į Izraelį, kur ketina pradėti kelionę po Artimuosius Rytus, L.Panetta sakė su juo vykstantiems žurnalistams, jog žydų valstybei itin svarbu pataisyti santykius su Egiptu ir kitomis kaimyninėmis šalimis, kurios anksčiau buvo svarbios partnerės.

"Mano galvoje beveik nekyla klausimų, kad jie išlaiko (karinį) pranašumą. Tačiau reikia užduoti klausimą, ar pakanka išlaikyti karinį pranašumą, jeigu izoliuoji save diplomatinėje arenoje? - samprotavo Pentagono vadovas. - Šiuo dramatišku metu Artimuosiuose Rytuose, kai ten įvyko tiek daug pokyčių, Izraeliui nėra gerai tapti vis labiau izoliuotam. Būtent tai vyksta."

L.Panetta pirmadienį planuoja susitikti su Izraelio ir palestiniečių lyderiais, o vėliau apsilankys Egipte ir dalyvaus šią savaitę Briuselyje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime.

Jie pareiškė, kad Izraeliui reikia pagerinti diplomatinius santykius su kaimyninėmis šalimis, įskaitant Egiptą bei Turkiją, ir kad Vašingtonas yra pasiruošęs suteikti pagalbą šioje srityje.

"Manau, dėl saugumo šiame regione išties svarbu, kad padarytume viską, kas įmanoma, siekiant padėti jiems atkurti santykius su tokiomis šalimis kaip Turkija ir Egiptas", - pabrėžė L.Panetta.

Egipto žmonėms nuvertus prezidento Hosni Mubarako režimą, o kitas arabų šalis apėmus neramumams, kyla abejonių dėl Izraelio saugumo pagrindų, o L.Panetta pabrėžė, jog žydų valstybės lyderiai aiškiai suvokia jų šaliai kylančius iššūkius.

"Manau, jie pripažįsta, kaip svarbu visokeriopai mėginti pagerinti šiuos santykius", - sakė jis.

L.Panettos atstovas spaudai George'as Little'as sakė, kad Pentagono vadovas įsitikinęs, jog Izraelio izoliaciją nulėmė pačios žydų valstybės veiksmai, taip pat nuo jos lyderių nepriklausantys veiksniai, tokie kaip Irano parama Izraeliui priešiškiems kovotojams.

L.Panetta sakė, kad per derybas su Izraelio gynybos ministru Ehudu Baraku ir kitais Izraelio bei palestiniečių lyderiais ragins abi konfliktuojančias puses grįžti prie derybų stalo.

"Mano pagrindinė žinia abiem pusėms - jūs nieko neprarasite; jūs nieko neprarasite, pradėję derybas", - pabrėžė jis.

Pentagono vadovas dar kartą išsakė JAV administracijos poziciją, kad palestiniečiai turėtų siekti įgyti valstybingumą per taikos derybas, o ne siekdami šį faktą pripažįstančios Jungtinių Tautų (JT) rezoliucijos.

L.Panetta išvyko į Artimuosius Rytus, Vašingtonui susirūpinus, kad palestiniečių pastangos užsitikrinti savo valstybės pripažinimą Jungtinėse Tautose visuomenei gali sukelti lūkesčių, kurie gali likti nuvilti, taip pat pakurstyti smurtą, jeigu Jungtinės Valstijos blokuos šį žingsnį.