aA
Jungtinės Valstijos įspėjo Sirijos diktatorių Basharą al Assadą nepulti kurdų teritorijų Šiaurės Sirijoje, kai šis viename interviu pagrasino puolimu.
Basharas al Assadas
© Sputnik / Scanpix

Visos konflikto šalys Sirijoje turi suprasti, kad puolimas prieš JAV ginkluotąsias pajėgas ar jų sąjungininkes būtų „prastas sprendimas“, sakė Pentagono atstovas Kennethas McKenzie's.

JAV ginklais, oro antskrydžiais ir specialiosiomis pajėgomis remia Sirijos demokratines jėgas (SDF) kovoje su „Islamo valstybe“ (IS).

SDF stuburą sudaro kurdų Liaudies gynimo daliniai (YPG), kontroliuojantys dideles teritorijas šalies šiaurėje. Tyliai toleruojant vyriausybei, kurdai čia suformavo savo administraciją.

Tačiau B. al Assadas ketvirtadienį interviu propagandinei stočiai „Russia Today“ (RT) pareiškė, kad nori perimti kurdų teritorijų kontrolę.

Jei derybos su SDF nebus sėkmingos, jis esą „šias teritorijas išlaisvins jėga“. Nors Sirijos vyriausybė niekada oficialiai nepripažino kurdų teritorijų autonomijos, tačiau iki šiol vengė tiesioginės konfrontacijos su YPG.

B. al Assadas ketvirtadienį pareiškė, kad karas Sirijoje artėja prie pabaigos, nors tam trukdo Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės.

„Kiekvienas sėkmingas puolimas, pergalė, kiekvienas išvaduotas rajonas priartina mus prie konflikto pabaigos“, – interviu Rusijos propagandinei televizijai „Russia Today“ (RT) sakė B. al Assadas.

Jis pabrėžė, kad Damasko priešininkai – „JAV ir jų sąjungininkės Europoje bei regione, taip pat jų samdiniai Sirijoje“ – bando tam sutrukdyti, „palaikydami teroristines grupuotes, padėdami jų naujoms pajėgoms patekti į Siriją ir statydami kliūtis politiniam procesui“.

„Mūsų užduotis – veikti greičiau už juos. Ir aš galvoju, kad šia prasme mums sekasi. Tačiau tikslius terminus nurodyti sunku. Vis dėlto mes prie to artėjame, tai akivaizdu“, – pabrėžė Sirijos prezidentas.

Jis interviu taip pat pareiškė, kad Sirijoje buvo didelė Rusijos ir JAV kariškių tiesioginio karinio konflikto tikimybė.

„Iš tikrųjų mes buvome gan arti galimo tiesioginio Rusijos ir JAV pajėgų konflikto. Laimei, to pavyko išvengti. Bet ne amerikiečių vadovybės, o Rusijos (vadovybės) išmintingumo dėka“, – sakė jis.

„Situacijos stabilizavimui mūsų šalyje mums reikalingas Rusijos palaikymas. Ir tuo pačiu mums reikia išvengti amerikiečių kvailų veiksmų“, – kalbėjo B. al Assadas.

Pasak jo, jis pasirengęs klausytis tik sveikai mąstančių žmonių pareiškimų ir neteikia reikšmės neetiškiems Donaldo Trumpo komentarams jo atžvilgiu.

JAV prezidentas B. al Assadą yra pavadinęs žvėrimi.

„Tokios frazės niekam negali turėti reikšmės. Klausomasi tų, kuriais pasitikima, protingų, sveikai mąstančių žmonių, kurie laikosi etikos ir moralės principų, kurių žodžiai gali ką nors vienaip ar kitaip paveikti. O tokių žmonių kaip Trumpas nuomonė man nereikšminga“, – sakė jis.

„Aš tokia kalba nekalbu ir tokių frazių nenaudosiu. Taip kalba Trumpas ir tai leidžia susidaryti įspūdį apie jį. Yra žinomas principas: „Esi tai, ką kalbi“. Jis norėjo parodyti savo esmę, štai ir viskas“, – pridūrė Sirijos prezidentas.

B. al Assadas interviu televizijai RT taip pat pakartojo, kad jo šalis neturi cheminių ginklų.

„Mes neturime cheminių ginklų ir tikrai nenaudotume jų prieš savo žmones“, – pažymėjo jis.

„Tarkime, toks ginklas turimas ir norima jį panaudoti. Kada tai daroma? Po mūšio ar prieš jį? O gal mūšio metu? Kažkaip nelogiška“, – kalbėjo Sirijos lyderis.

Balandžio 7 dieną numanoma cheminė ataka buvo įvykdyta Rytų Gutos mieste Dumoje. Po šios atakos, per kurią, kaip manoma, buvo panaudoti chloras ir zarinas, Vakarai balandžio 14 dieną raketomis smogė kariniams objektams Sirijoje. Tai buvo didžiausio masto Vakarų ataka prieš Damasko režimą aštuntus metus vykstančiame kare.

Damasko režimas ir jį palaikanti Maskva apkaltino sirų savanorius Amerikos ir jų sąjungininkių nurodymu surežisavus kadrus apie tariamą cheminę ataką.

„Tas rajonas (Rytų Guta) buvo tankiai apgyvendintas kariškių, kovotojų ir civilių. Cheminio ginklo panaudojimo atveju būtų neišvengiamai nukentėję visi, o taip nenutiko. Jei nuvyktumėte į tą vietovę ir pasikalbėtumėte su taikiais gyventojais, paaiškėtų, kad jokios cheminės atakos nebuvo“, – tvirtino B. al Assadas.

„Net Vakarų žurnalistai, kurie ten apsilankė po Gutos išvadavimo, pripažino: „Klausėme žmonių, ir jie atsakė, kad jokios cheminės atakos nematė“. Taigi, visa ta istorija buvo išgalvota kaip pretekstas užpulti Siriją“, – pažymėjo B. al Asssadas.

B. al Assadas tvirtina, kad Sirija dar 2013 metais perdavė visą savo cheminį arsenalą.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Laikai, kai alkoholis liejosi laisvai: tarsi tradicija girtuoklystė ėjo iš kartos į kartą

„Kaip upė prasideda nuo upokšnio, taip ir girtavimas prasideda nuo taurelės. Žmogus pasidaro...

Nužudyto centrinio banko pareigūno perspėjimas buvo lemtingas SEB (53)

Ne visi pinigų plovimo skandalai vienodi. Kai pasaulis sužinojo, kad milijardai nešvarių pinigų...

Naujasis siūlymas dėl bankų apmokestinimo kelia klausimų: ne tik padidins kainas, bet ir prieštarauja Konstitucijai (246)

„Mes turime vieną milijardą eurų, kurių kažkas tiesiog nemoka. Tol, kol šie mokesčiai nėra...

Žiema trumpam atsitraukia, grįžta rudeniški orai (2)

Penktadienį dangumi plauks stori pilki kritulių debesys. Naktį ir rytą šlapias sniegas...

Kartu 53 taškus mėgėjų lygoje „suvertę“ Lavrinovičiai: vakar mama bažnyčioje buvo

Sostinės krepšinio lygoje („GEALAN–SKL“) užtikrintą pergalę pasiekė „Sporto namai“...

Jurgita Barišauskienė

Kai žiemos šventės tampa beskonės, o masinis kalėdinis šurmulys tik erzina (1)

Žiemos švenčių laikotarpis dažnam žmogui tampa ne tik linksmybių, bet ir įvairių išbandymų...

Naujausios ir ilgiausiai rašytos Andriaus Užkalnio knygos pristatymo nepraleido ir žinomi bičiuliai: taps dar vienu bestseleriu (137)

Ketvirtadienio pavakarę sostinėje žinomas publicistas ir žurnalistas Andrius Užkalnis...

Šios frazės gali sugriauti bet kokius santykius (6)

Būtina visą laiką sekti, ką kalbame. Neretai artimieji girdi iš mūsų skaudžias frazes, o...

„Google“ ne juokais susirūpino saugumu: kaip sužinoti ar jūsų slaptažodis nėra pavogtas (4)

„ Google “ neseniai išleido 79-ą „ Chrome “ versiją, kurioje buvo patobulinta...

Kurtinaičio kariauna nutraukė pralaimėjimų seriją – nuskriaudė Giedraičio ALBA komandą (4)

Rimo Kurtinaičio treniruojami krepšininkai lipa iš nesėkmių liūno. Maskvos srities „Chimki“...