Jungtinės Valstijos įspėjo Sirijos diktatorių Basharą al Assadą nepulti kurdų teritorijų Šiaurės Sirijoje, kai šis viename interviu pagrasino puolimu.
Basharas al Assadas
© Sputnik / Scanpix

Visos konflikto šalys Sirijoje turi suprasti, kad puolimas prieš JAV ginkluotąsias pajėgas ar jų sąjungininkes būtų „prastas sprendimas“, sakė Pentagono atstovas Kennethas McKenzie's.

JAV ginklais, oro antskrydžiais ir specialiosiomis pajėgomis remia Sirijos demokratines jėgas (SDF) kovoje su „Islamo valstybe“ (IS).

SDF stuburą sudaro kurdų Liaudies gynimo daliniai (YPG), kontroliuojantys dideles teritorijas šalies šiaurėje. Tyliai toleruojant vyriausybei, kurdai čia suformavo savo administraciją.

Tačiau B. al Assadas ketvirtadienį interviu propagandinei stočiai „Russia Today“ (RT) pareiškė, kad nori perimti kurdų teritorijų kontrolę.

Jei derybos su SDF nebus sėkmingos, jis esą „šias teritorijas išlaisvins jėga“. Nors Sirijos vyriausybė niekada oficialiai nepripažino kurdų teritorijų autonomijos, tačiau iki šiol vengė tiesioginės konfrontacijos su YPG.

B. al Assadas ketvirtadienį pareiškė, kad karas Sirijoje artėja prie pabaigos, nors tam trukdo Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės.

„Kiekvienas sėkmingas puolimas, pergalė, kiekvienas išvaduotas rajonas priartina mus prie konflikto pabaigos“, – interviu Rusijos propagandinei televizijai „Russia Today“ (RT) sakė B. al Assadas.

Jis pabrėžė, kad Damasko priešininkai – „JAV ir jų sąjungininkės Europoje bei regione, taip pat jų samdiniai Sirijoje“ – bando tam sutrukdyti, „palaikydami teroristines grupuotes, padėdami jų naujoms pajėgoms patekti į Siriją ir statydami kliūtis politiniam procesui“.

„Mūsų užduotis – veikti greičiau už juos. Ir aš galvoju, kad šia prasme mums sekasi. Tačiau tikslius terminus nurodyti sunku. Vis dėlto mes prie to artėjame, tai akivaizdu“, – pabrėžė Sirijos prezidentas.

Jis interviu taip pat pareiškė, kad Sirijoje buvo didelė Rusijos ir JAV kariškių tiesioginio karinio konflikto tikimybė.

„Iš tikrųjų mes buvome gan arti galimo tiesioginio Rusijos ir JAV pajėgų konflikto. Laimei, to pavyko išvengti. Bet ne amerikiečių vadovybės, o Rusijos (vadovybės) išmintingumo dėka“, – sakė jis.

„Situacijos stabilizavimui mūsų šalyje mums reikalingas Rusijos palaikymas. Ir tuo pačiu mums reikia išvengti amerikiečių kvailų veiksmų“, – kalbėjo B. al Assadas.

Pasak jo, jis pasirengęs klausytis tik sveikai mąstančių žmonių pareiškimų ir neteikia reikšmės neetiškiems Donaldo Trumpo komentarams jo atžvilgiu.

JAV prezidentas B. al Assadą yra pavadinęs žvėrimi.

„Tokios frazės niekam negali turėti reikšmės. Klausomasi tų, kuriais pasitikima, protingų, sveikai mąstančių žmonių, kurie laikosi etikos ir moralės principų, kurių žodžiai gali ką nors vienaip ar kitaip paveikti. O tokių žmonių kaip Trumpas nuomonė man nereikšminga“, – sakė jis.

„Aš tokia kalba nekalbu ir tokių frazių nenaudosiu. Taip kalba Trumpas ir tai leidžia susidaryti įspūdį apie jį. Yra žinomas principas: „Esi tai, ką kalbi“. Jis norėjo parodyti savo esmę, štai ir viskas“, – pridūrė Sirijos prezidentas.

B. al Assadas interviu televizijai RT taip pat pakartojo, kad jo šalis neturi cheminių ginklų.

„Mes neturime cheminių ginklų ir tikrai nenaudotume jų prieš savo žmones“, – pažymėjo jis.

„Tarkime, toks ginklas turimas ir norima jį panaudoti. Kada tai daroma? Po mūšio ar prieš jį? O gal mūšio metu? Kažkaip nelogiška“, – kalbėjo Sirijos lyderis.

Balandžio 7 dieną numanoma cheminė ataka buvo įvykdyta Rytų Gutos mieste Dumoje. Po šios atakos, per kurią, kaip manoma, buvo panaudoti chloras ir zarinas, Vakarai balandžio 14 dieną raketomis smogė kariniams objektams Sirijoje. Tai buvo didžiausio masto Vakarų ataka prieš Damasko režimą aštuntus metus vykstančiame kare.

Damasko režimas ir jį palaikanti Maskva apkaltino sirų savanorius Amerikos ir jų sąjungininkių nurodymu surežisavus kadrus apie tariamą cheminę ataką.

„Tas rajonas (Rytų Guta) buvo tankiai apgyvendintas kariškių, kovotojų ir civilių. Cheminio ginklo panaudojimo atveju būtų neišvengiamai nukentėję visi, o taip nenutiko. Jei nuvyktumėte į tą vietovę ir pasikalbėtumėte su taikiais gyventojais, paaiškėtų, kad jokios cheminės atakos nebuvo“, – tvirtino B. al Assadas.

„Net Vakarų žurnalistai, kurie ten apsilankė po Gutos išvadavimo, pripažino: „Klausėme žmonių, ir jie atsakė, kad jokios cheminės atakos nematė“. Taigi, visa ta istorija buvo išgalvota kaip pretekstas užpulti Siriją“, – pažymėjo B. al Asssadas.

B. al Assadas tvirtina, kad Sirija dar 2013 metais perdavė visą savo cheminį arsenalą.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Turime dvi problemas – emigraciją į užsienį ir emigraciją į Vilnių (142)

Pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Rygos įsikūrusio Rokiškio Nepriklausomybės aikštėje...

Prakeiksmas yra ne juokai: ar tai tikrovė, ar tik silpnų žmonių baimės? (5)

Kunigas egzorcistas Arnoldas Valkauskas DELFI teigia, kad prakeikti galima tik tuos, kurie yra...

Po Trumpo ir Putino susitikimo – nedviprasmiškas JAV signalas Rusijai: mes jus stebime (469)

Ar Rusija, JAV prezidento nuomone, yra priešininkė? Tokio klausimo kelis sykius pastaruoju metu...

Į šią šalį verta vykti vien dėl maisto: viskas, ką būtina paragauti Portugalijoje (18)

Portugalijoje praleidau 12 dienų , gyvenau 3 miestuose, pamačiau labai daug, paragavau dar daugiau....

Susidūrus dviem automobiliams susidarė milžiniškos spūstys Kaunas–Vilnius kelyje (12)

Sekmadienį Vilniuje, ties posūkiu link Gariūnų, susidūrė dvi transporto priemonės. Sužalotų...

Su Jazzu skirtingais keliais pasukęs Leonas Somovas: tai geriau daryti atskirai (5)

Leonas Somovas neabejotinai yra vienas žinomiausių muzikos kūrėjų Lietuvoje. Kartais netgi...

Rimvydas Valatka. Gyvenimas prie Karbauskio iki 2024 metų? (308)

Kas galėtų patikėti, kad Rusija nesikiš į mūsų rinkimus, muša būgnais kolega R....

Šeši „Titaniko“ katastrofą išgyvenę žmonės ištrinti iš istorijos (10)

Šešiems kinams pavyko išgyventi „Titaniko“ katastrofą, o po paros jie jau buvo ištrinti iš...

Naujo „Citroen Berlingo“ testas: ne tik praktiškas, bet ir originalus (6)

Pamirškite, ką žinojote apie ankstesnės kartos „Berlingo“. Nuo šiol keleivinė ir krovininė...

Kaip senstant išsaugoti proto aštrumą (6)

Interviu „New York Times“ psichologijos profesorė Lisa Feldman Barrett iš Šiaurės Rytų...