aA
Jungtinės Valstijos įspėjo Sirijos diktatorių Basharą al Assadą nepulti kurdų teritorijų Šiaurės Sirijoje, kai šis viename interviu pagrasino puolimu.
Basharas al Assadas
© Sputnik / Scanpix

Visos konflikto šalys Sirijoje turi suprasti, kad puolimas prieš JAV ginkluotąsias pajėgas ar jų sąjungininkes būtų „prastas sprendimas“, sakė Pentagono atstovas Kennethas McKenzie's.

JAV ginklais, oro antskrydžiais ir specialiosiomis pajėgomis remia Sirijos demokratines jėgas (SDF) kovoje su „Islamo valstybe“ (IS).

SDF stuburą sudaro kurdų Liaudies gynimo daliniai (YPG), kontroliuojantys dideles teritorijas šalies šiaurėje. Tyliai toleruojant vyriausybei, kurdai čia suformavo savo administraciją.

Tačiau B. al Assadas ketvirtadienį interviu propagandinei stočiai „Russia Today“ (RT) pareiškė, kad nori perimti kurdų teritorijų kontrolę.

Jei derybos su SDF nebus sėkmingos, jis esą „šias teritorijas išlaisvins jėga“. Nors Sirijos vyriausybė niekada oficialiai nepripažino kurdų teritorijų autonomijos, tačiau iki šiol vengė tiesioginės konfrontacijos su YPG.

B. al Assadas ketvirtadienį pareiškė, kad karas Sirijoje artėja prie pabaigos, nors tam trukdo Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės.

„Kiekvienas sėkmingas puolimas, pergalė, kiekvienas išvaduotas rajonas priartina mus prie konflikto pabaigos“, – interviu Rusijos propagandinei televizijai „Russia Today“ (RT) sakė B. al Assadas.

Jis pabrėžė, kad Damasko priešininkai – „JAV ir jų sąjungininkės Europoje bei regione, taip pat jų samdiniai Sirijoje“ – bando tam sutrukdyti, „palaikydami teroristines grupuotes, padėdami jų naujoms pajėgoms patekti į Siriją ir statydami kliūtis politiniam procesui“.

„Mūsų užduotis – veikti greičiau už juos. Ir aš galvoju, kad šia prasme mums sekasi. Tačiau tikslius terminus nurodyti sunku. Vis dėlto mes prie to artėjame, tai akivaizdu“, – pabrėžė Sirijos prezidentas.

Jis interviu taip pat pareiškė, kad Sirijoje buvo didelė Rusijos ir JAV kariškių tiesioginio karinio konflikto tikimybė.

„Iš tikrųjų mes buvome gan arti galimo tiesioginio Rusijos ir JAV pajėgų konflikto. Laimei, to pavyko išvengti. Bet ne amerikiečių vadovybės, o Rusijos (vadovybės) išmintingumo dėka“, – sakė jis.

„Situacijos stabilizavimui mūsų šalyje mums reikalingas Rusijos palaikymas. Ir tuo pačiu mums reikia išvengti amerikiečių kvailų veiksmų“, – kalbėjo B. al Assadas.

Pasak jo, jis pasirengęs klausytis tik sveikai mąstančių žmonių pareiškimų ir neteikia reikšmės neetiškiems Donaldo Trumpo komentarams jo atžvilgiu.

JAV prezidentas B. al Assadą yra pavadinęs žvėrimi.

„Tokios frazės niekam negali turėti reikšmės. Klausomasi tų, kuriais pasitikima, protingų, sveikai mąstančių žmonių, kurie laikosi etikos ir moralės principų, kurių žodžiai gali ką nors vienaip ar kitaip paveikti. O tokių žmonių kaip Trumpas nuomonė man nereikšminga“, – sakė jis.

„Aš tokia kalba nekalbu ir tokių frazių nenaudosiu. Taip kalba Trumpas ir tai leidžia susidaryti įspūdį apie jį. Yra žinomas principas: „Esi tai, ką kalbi“. Jis norėjo parodyti savo esmę, štai ir viskas“, – pridūrė Sirijos prezidentas.

B. al Assadas interviu televizijai RT taip pat pakartojo, kad jo šalis neturi cheminių ginklų.

„Mes neturime cheminių ginklų ir tikrai nenaudotume jų prieš savo žmones“, – pažymėjo jis.

„Tarkime, toks ginklas turimas ir norima jį panaudoti. Kada tai daroma? Po mūšio ar prieš jį? O gal mūšio metu? Kažkaip nelogiška“, – kalbėjo Sirijos lyderis.

Balandžio 7 dieną numanoma cheminė ataka buvo įvykdyta Rytų Gutos mieste Dumoje. Po šios atakos, per kurią, kaip manoma, buvo panaudoti chloras ir zarinas, Vakarai balandžio 14 dieną raketomis smogė kariniams objektams Sirijoje. Tai buvo didžiausio masto Vakarų ataka prieš Damasko režimą aštuntus metus vykstančiame kare.

Damasko režimas ir jį palaikanti Maskva apkaltino sirų savanorius Amerikos ir jų sąjungininkių nurodymu surežisavus kadrus apie tariamą cheminę ataką.

„Tas rajonas (Rytų Guta) buvo tankiai apgyvendintas kariškių, kovotojų ir civilių. Cheminio ginklo panaudojimo atveju būtų neišvengiamai nukentėję visi, o taip nenutiko. Jei nuvyktumėte į tą vietovę ir pasikalbėtumėte su taikiais gyventojais, paaiškėtų, kad jokios cheminės atakos nebuvo“, – tvirtino B. al Assadas.

„Net Vakarų žurnalistai, kurie ten apsilankė po Gutos išvadavimo, pripažino: „Klausėme žmonių, ir jie atsakė, kad jokios cheminės atakos nematė“. Taigi, visa ta istorija buvo išgalvota kaip pretekstas užpulti Siriją“, – pažymėjo B. al Asssadas.

B. al Assadas tvirtina, kad Sirija dar 2013 metais perdavė visą savo cheminį arsenalą.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Pravieniškių mafija“: išskirtinė slaptu informatoriumi paversto kalinio išpažintis (11)

Daugybę metų Pravieniškių pataisos namuose siautėję aukščiausioms kalinių kastoms...

Pramogos Vokietijoje pigesnės nei Lietuvoje: akys raibo nuo pasiūlymų (56)

Vieną negražią dieną, tingiai beieškodamas pigesnių savaitgalinių kelionių idėjų, aptikau...

Indrė Makaraitytė. Kai blaivus protas išeiginėje, ateina Puidokas (207)

Pernai užregistruotas 8181 asmuo, nukentėjęs nuo smurto artimoje aplinkoje. 80 proc. iš šių...

Bičiuliai, draugai ir gerbėjai atsisveikina su netikėtai mirusiu teatro genijumi Eimuntu Nekrošiumi (16)

Žinia, kad lapkričio 20-ąją anapilin iškeliavo vienas garsiausių Lietuvos teatro režisierių...

Į vieną labiausiai izoliuotų pasaulio kampelių įžengusį amerikietį ištiko baisus likimas (13)

Indijos Andamanų salose, kurios yra tarp labiausiai izoliuotų pasaulio kampelių, nuo valstybės...

Vilniuje jau kyla Kalėdų eglė: ji bus įspūdinga, bet savivaldybė kortų vis dar neatskleidžia (12)

Vilniuje , Katedros aikštėje, jau nuo lapkričio 17 d. kyla laukiamiausia šalies kalėdinė eglė....

Po incidento mokykloje įspėja visus tėvus: noras apsaugoti vaikus gali prišaukti rimtų nemalonumų (63)

Prieš savaitę vienoje Vilniaus mokyklų buvo pripurkšta ašarinių dujų, dėl to medikų pagalbos...

Patį Sabą apstumdydavęs krepšinio vilkas „Žalgirį“ įvertino iš CSKA pozicijų specialiai Krepšinis.lt iš Maskvos (2)

Maskvos CSKA treniruočių metu Darrylą Middletoną nesunku supainioti su keliasdešimčia metų...

Baugi tikrovė: tėra vos 5 šalys, kuriose dar liko laukinės gamtos (23)

Mūsų planeta kadaise buvo pilna nepaliestos laukinės gamtos, tačiau po intensyvios pramonės...

Draudikai įspėja: jei valstybė nenori mokėti įmokų, mokės žalas (17)

Seime šiuo metu svarstomas įstatymo projektas, kuris panaikintų valstybės ar savivaldybės turto...