Šis perkrovimas visada buvo susijęs su nacionaliniais interesais, o ne atskiromis asmenybėmis, JAV Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Tommy Vietoras pabrėžė sekmadienį naujienų agentūrai AFP atsiųstame pranešime, reaguodamas į žinią, jog Vladimiras Putinas ir Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ketina susikeisti postais.

V.Putino politinis mokinys D.Medvedevas, kuris perėmė postą Kremliuje iš savo mentoriaus 2008 metais, šeštadienį pasiūlė jam kandidatuoti per ateinančių metų kovą vyksiančius rinkimus ir nurodė, kad pats perrims vadovavimą vyriausybei.

Šis susikeitimas postui potencialiai leistų V.Putinui laikytis savo ankstesnio autoritarinio vadovavimo, neretai priešiško Vakarų šalims, stiliaus iki pat 2024 metų, D.Medvedevas premjero poste galėtų toliau įgyvendinti savo įvaizdžio dalimi tapusią šalies modernizacijos programą.

Nors 2000-2008 metais eidamas Rusijos prezidento pareigas V.Putinas griežtai kritikuodavo Jungtines Valstijas, o per šį laikotarpį abiejų šalių santykiai labai pašlijo, "verta pažymėti, kad Vladimiras Putinas buvo premjeras vykstant (santykių) perkrovimui", nurodė T.Vietoras.

"Esame gana tikri, kad galėsime toliau didinti pažangą, sukurtą (JAV prezidento Baracko) Obamos administracijos", - pridūrė jis.

T.Vietoras pripažino, kad JAV "atvirai ir sąžiningai nesutaria su Maskva dėl kai kurių klausimų", tačiau pabrėžė, kad "mes stiprinsime perkrovimo pažangą, kad ir kas taptų kitu Rusijos prezidentu".