aA
Japonijos ir Pietų Korėjos premjerai ketvirtadienį per pirmą aukšto rango susitikimą po šių kaimynių santykių pablogėjimo sutarė dėl dvišalių ryšių gerinimo svarbos, bet proveržio, regis, nepasiekė.
Lee Nak-yonas, Shinzo Abe
Lee Nak-yonas, Shinzo Abe
© Reuters / Scanpix

Pietų Korėjos premjeras Lee Nak-yeonas derybų metu perdavė Japonijos vyriausybės vadovui Shinzo Abe prezidento Moon Jae-ino laišką. Lee Nak-yeonas antradienį dalyvavo imperatoriaus Naruhito įžengimo į sostą ceremonijoje, o paskui susitiko su Sh. Abe.

Vienas pareigūnas Seule sakė, kad Moon Jae-ino asmeniniame laiške Japonija sveikinama su nauju imperatoriškuoju laikotarpiu Reiva, kurio pavadinimas verčiamas kaip „Daili darna“, ir linkima geresnių dvišalių ryšių.

Sh. Abe padėkojo už laišką, sakė Pietų Korėjos užsienio reikalų viceministras Cho Sei-youngas per televizijos transliuotą trumpą spaudos konferenciją po susitikimo.

Pasak Cho Sei-youngo, Lee Nak-yeonas ir Sh. Abe sutarė, kad abi šalys privalo gerinti savo ryšius ir kad svarbu koordinuoti Seulo, Tokijo ir Vašingtono veiksmus. Lee Nak-yeonas paragino skatinti įvairų bendravimą ir mainus siekiant išspręsti tarpusavio nesutarimus dėl prekybos ir istorijos, sakė Cho Sei-youngas.

Sh. Abe pasakė Lee Nak-yeonui, kad toks bendradarbiavimas yra itin svarbus susiduriant su Šiaurės Korėjos keliamomis branduoline ir raketine grėsmėmis, nurodė Japonijos užsienio reikalų ministerija. Pasak Sh. Abe, šiuo metu įtempti santykiai turėtų būti gerinami, bet pirmąjį žingsnį turėtų žengti Seulas.

Susitikimas buvo atidžiai stebimas dėl galimų santykių atšilimo ženklų, bet didelės pažangos nesimatė, išskyrus susitarimą tęsti pokalbius.

Lee Nak-yeonas, garsėjantis kaip Japonijos ekspertas, išeidamas iš Sh. Abe biuro daugiau detalių apie derybas neatskleidė.

Pietų Korėjos ir Japonijos santykiai pablogėjo Tokijui liepos mėnesį sugriežtinus Pietų Korėjos gamintojams svarbių aukštųjų technologijų eksporto kontrolę. Japonija nedetalizuodama priežastimi nurodė susirūpinimą saugumu, bet Seulas pavadino tai kerštu už jo teismų nurodymą japonų kompanijoms išmokėti kompensacijas darbininkams korėjiečiams, išnaudotiems per Japonijos kolonijinį valdymą 1910–1945 metais.

Šis prekybos ginčas vėliau apėmė ir saugumo klausimus. Pietų Korėja rugpjūčio mėnesį paskelbė apie sprendimą užbaigti dvišalį paktą dėl dalijimosi karinės žvalgybos informacija, taip sukeldama Vašingtono susirūpinimą. Paktas turi baigti galioti lapkričio pabaigoje.

Japonija tvirtina, kad visi kompensacijų klausimai, taip pat ir kompensacijų Pietų Korėjos moterims, kurios buvo laikomos kaip sekso vergės fronto viešnamiuose japonų kariams, buvo išspręsti Tokijui pagal 1965 metų dvišalę sutartį skyrus 500 mln. dolerių (449 mln. eurų) ekonominiam bendradarbiavimui.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Šarūnas Meškys | D+

Skubėkite prisirinkti šių pumpurų: užsienio mokslininkai ištyrė, kaip Lietuvoje paplitęs augalas įveikia mirtiną virusą ir naikina vėžio ląsteles

Italijos ir Pietų Korėjos mokslininkai išsiaiškino stulbinančią augalų savybę, kuri gali...

Po medikės savižudybės bus išmoktos pamokos: sukrėtimai laukia visos sistemos (259)

Sekmadienį iš gyvenimo savo noru pasitraukė jauna gydytoja anesteziologė-reanimatologė, dirbusi...

Pensija nuo 72-ejų? Metas susitaikyti, kad dirbti turėsime ilgiau (801)

Europos Komisija Lietuvai rekomenduoja iki 2040 m. prailginti darbingą amžių iki 72-ejų. Dabar...

Jau ketvirtadienį – drastiški orų pokyčiai: ciklonas į šalį atneš lietų, bus apie 10 laipsnių šalčiau (2)

Trečiadienį dar pasimėgausime labai šiltais ir sausais orais. Virš šalies laikysis aukštesnio...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis | D+

Atkaklusis nacis, kuris norėjo grįžti į Vokietiją: pabėgėlio išradingumas pranoko „Holivudo“ filmus, o Hitleris už tai net apdovanojo

Sėkmė šypsosi tik atkakliems. Taip teigiama apie pasiekimus asmeniniame gyvenime, versle, sporte ir...

Iš Gazos Ruožo vėl lekia raketos: po Izraelio aviacijos smūgio sugriuvus 12 aukštų pastatui „Hamas“ surengė masinę ataką (562)

Gazos Ruožą kontroliuojantis islamistų judėjimas „Hamas“ antradienį paskelbė paleidęs 130...

Sugalvojo originalų būdą įamžinti gražiausias Lietuvos vietoves: šis namų akcentas abejingų nepalieka (18)

Norite, jog į namus atėję draugai kalbėtųsi apie keliones, Lietuvos grožį ir pamirštų...

Smurtą artimoje aplinkoje patiria ir vyrai: specialistas papasakojo, su kokiomis problemomis susiduria dažniausiai (78)

90 proc. smurto artimoje aplinkoje patiria moterys. Vyrų, patiriančių smurtą , yra gerokai...

Į Norvegiją išvykusi lietuvė patyrė tikrą siaubą – dukters kūną rado jau atvėsusį Pasakojimas, paremtas tikrais įvykiais (32)

Vilma atvyko į Norvegiją užsidirbti. Kartu pasiėmė ir dukrelę Laurą. Su Lauros tėčiu visi...

Atkreipkite dėmesį, kokia poza miegate: ateityje tai turės rimtų pasekmių (21)

Atsižvelgdami į tai, kad trečdalį savo gyvenimo praleidžiate lovoje, tikriausiai norite...