Saporo miesto valdžią per „Twitter“ paskelbė, kad lokys buvo „sunaikintas. Vietos televizija pranešė, kad gyvūną nušovė medžiotojai.

Anksčiau paskelbtuose dramatiškuose naujienų reportažuose matyti lokys, vaikštinėjantis miesto gyvenamojo rajono gatvėje, kertantis judrų kelią draskantis vienų kareivinių vartus. Šalia buvę kariai išsibėgiojo.

Mieste, kuriame per Tokijo olimpiadą vyks maratono bėgimo ir sportinio ėjimo rungčių varžybos, klaidžiojęs lokys sužeidė vieną karį.

Žvėris apkandžiojo dar vieną žmogų, užpuolęs jį iš už nugaros, matyti televizijos filmuotoje medžiagoje. Tas asmuo buvo išgabentas neštuvais.

Dėl incidento buvo uždarytos vietos mokyklos, o mažame regioniniame oro uoste netgi atšaukta keletas skrydžių, informavo visuomeninis transliuotojas NHK.

Anksčiau vyriausybės atstovas Katsunobu Kato ragino Hokaido regiono žmones būti budrius.

„Iš viso keturi žmonės, įskaitant vieną Savigynos pajėgų narį, buvo užpulti ir sužeisti rudojo lokio. Reiškiame jiems nuoširdžią užuojautą“, – kalbėjo jis.

„Saporo miesto ir Hokaido policijos pareigūnai, taip pat vietos medžiotojų asociacijos ir kitos agentūrų atstovai atvyko į įvykio vietą. Jie koordinuoja pastangas sugauti rudąjį lokį arba prireikus jį sunaikinti“, – pridūrė K. Kato.

Pasak NHK, viena iš aukų yra įžengusi į 5-ą, kita – į 8-ą, o trečia – į 9-ą dešimtį. Informacijos apie ketvirtą nukentėjusį nebuvo pateikta.

Didžiojoje Japonijos dalyje gyvena himalajinių lokių, o rudieji paplitę šiauriau esančiame Hokaide.

Japonijos lokių ir miškų draugija perspėjo, kad vis dažniau miškuose gyvenantys lokiai pastebimi žmonių apgyventose teritorijose, kur jie ieškosi ėdesio.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)