aA
Antradienį įsižiebęs konfliktas tarp Izraelio ir Palestinos kovotojų grupuotės „Islamo džihadas“ pareikalavo 34 palestiniečių gyvybių ir paralyžiavo visos šalies gyvenimą – uždarytos mokyklos, universitetai, žmonės nevyko į darbus. Į šio konflikto įkarštį pateko ir Lietuvos Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kolektyvas, kuriam teko atšaukti ilgai lauktą pasirodymą Tel Avive.
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras rengia koncertą viešbutyje - Lietuvos ambasados Izraelyje nuotr.
© Facebook

Koncertas turėjo vykti Tel Avivo „Buchman-Mehta“ muzikos akademijoje, tačiau virš miesto skrendančios ir sproginėjančios raketos pareikalavo koncertą nutraukti. Vietoje to, pasirodymą orkestras surengė tiesiog viešbutyje, kuriame apsistojo. „Iš viso žmonių važiavo 20, – DELFI sakė orkestro direktorius Nerijus Masevičius, – Turėjo vykti šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių muzikos koncertas. Buvo planuoti du koncertai tą pačią dieną. Vienas edukacinis koncertas studentams ir kitas, vakarinis, plačiajai publikai“.

Tačiau koncerto dieną, apie 8 valandą ryto, mieste ėmė kaukti sirenos. „Mes iš pradžių nesupratom, kas yra, bet pro viešbučio langus pamatėm, kad mašinos sustojo kelkraščiuose. Viskas sustoja tuo metu, kai kaukia. Žmonės išlipa ir krenta ant žemės. Ir toks visiškas štilis, tiktai turistai vaikšto arba bėgioja, kurie nežino, kaip elgtis tokiose situacijose. Ir kadangi mes irgi nežinojom, ką daryti – įsijungėm televiziją. Pamatėm, kas yra. Iš principo, ar čia karas, ar kas, bet tokia įtempta situacija“, – pasakojo N. Masevičius.

Kai kurie orkestro nariai savo akimis matė ore numušamas raketas. Tiesa, ne iš karto suprato, kad tai, ką mato yra „Geležinio kupolo“ oro gynybos sistemos salvės, mušančios skriejančias raketas. „Jie tuo metu buvo prie jūros ir net yra užfiksavę. Iš tolo atrodo, kaip debesėliai. Girdėjo kažkokį duslų garsą, bet tikrai negalvojo iš karto, kad čia gali būti bombos. Tiesiog fotografavo šiaip, o vėliau išsiaiškinom, kad čia buvo tos virš Tel Avivo nukenksmintos bombos“, – teigė pašnekovas ir džiaugėsi, kad viskas baigėsi gerai.

Visa situacija paaiškėjo grįžus į viešbutį, kuriame nebeleista naudotis liftais. Tuomet visi suprato, kad reikia slėptis saugioje patalpoje, kurios įrengtos daugumoje pastatų Izraelyje. Visi koncertai ir pasirodymai tą dieną buvo atšaukti, nevyko jokie masinio susibūrimo renginiai. „Dėl to mums buvo labai gaila, nes būtent dėl to koncerto, dėl tų šiuolaikinių kūrinių važiavome specialiai. Todėl nusprendėme, kad padarysime koncertą viešbutyje, kuriame gyvenome. Prastumdėme baldus, mums suteikė patalpas netoli esančios slėptuvės pirmame aukšte, kad jeigu įvyktų kažkokie įvykiai, mes galėtumėme visi saugiai bėgti į tą slėptuvę“, – sakė orkestro vadovas.

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras rengia koncertą viešbutyje - Lietuvos ambasados Izraelyje nuotr.
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras rengia koncertą viešbutyje - Lietuvos ambasados Izraelyje nuotr.
© Facebook

Į koncertą atvyko kviestiniai svečiai, turėję stebėti ir pagrindinį pasirodymą. „Buvo 5 Izraelio kompozitoriai, jų publika, ką jie atsivedė, Lietuvos ambasados atstovai žinojo apie šį koncertą. Su jais derinome, ar darysime tą koncertą, ar ne. Tai galiausiai nusprendėme, kad darysime. Tai jie tiesiog atėjo irgi mūsų palaikyti, – kalbėjo pašnekovas, – Tikimės, kad šitas mūsų toks pasiryžimas surengti koncertą tokiomis sąlygomis dar atves mus į šitą šalį pagroti platesnei auditorijai šį koncertą, kuris yra tikrai pakankamai įdomus“.

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras rengia koncertą viešbutyje - Lietuvos ambasados Izraelyje nuotr.
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras rengia koncertą viešbutyje - Lietuvos ambasados Izraelyje nuotr.
© Facebook

Lietuvius gerokai nustebino ir tai, kad juos išlydėjo tuščias oro uostas. Išskrendant kolektyvas matė tik vieną lėktuvą, kuris stovėjo šalia terminalo. „Buvo labai keista, gatvės ir antrą dieną po tų sprogimų buvo pakankamai tuščios. Labai greitai nuvažiavom, be jokių kamščių iki oro uosto, kas labai keista Tel Avive. Pačiam oro uoste žmonių nebuvo daug, dauguma skrydžių buvo atšaukti. Atvykus į lėktuvą mes aplinkui nematėm daugiau nei vieno lėktuvo. Tas yra keista, kad visame oro uoste taip buvo ir tik pavažiavus toliau pačiu lėktuvu pamatėme dar vieną Italijos kompanijos lėktuvą“, – teigė N. Masevičius.

Palaiubos žlugo

Dvi dienas trukusias intensyvias kovas, per kurias palestiniečių kovotojų grupuotė „Islamo džihadas“ į Izraelį paleido apie 450 raketų, o Izraelis sudavė aviacijos smūgių buvo sustabdžiusios paliaubos. Tačiau paliaubos ilgai netruko – penktadienį Izraelis atnaujino oro antskrydžius prieš teroristinę grupuotę šiai vėl paleidus raketą į Izraelį.

Kovose žuvo 34 palestiniečiai ir iš viso 111 buvo sužeista. Medicininės pagalbos prireikė 63 izraeliečiams.

Izraelio gynybos pajėgos (IDF) pranešė, kad 25 iš žuvusių palestiniečių buvo teroristai, praneša BBC.

Atakos prasidėjo antradienį, kai per Izraelio surengtą smūgį žuvo vienas iš „Islamo džihado“ vadų Baha Abu al Ata ir jo žmona.

Izraelio premjeras teigė, kad B. Abu al Ata buvo „atsakingas už daugumą praėjusiais metais Gazos ruože įvykdytų teroristinių išpuolių“ ir pavadino jį „tiksinčia bomba“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
3.8182

Top naujienos

Visiems laikams praleista proga: tai buvo viena didžiausių mūsų mokestinių klaidų (361)

Kiekvienų metų sandūroje norima tikėtis, kad kiti metai bus geresni ir visi rodikliai kitais...

Už lietuvių pamėgtus niekučius iš Kinijos teks susimokėti kur kas brangiau (372)

Nuo 2021 metų sausio 1 dienos visoje Europos Sąjungoje nebeliks pridėtinės vertės mokesčio...

Klaipėdoje rasto mirusio kūdikio istorija tęsiasi: motina ir jos sugyventinis rasti Kelmės rajone papildyta (92)

Sekmadienį policija pranešė apie kraupų radinį Klaipėdoje - kūdikio lavonėlį. Pranešama,...

Kaip išvengti ligas atnešančio blogojo cholesterolio: Kurpienė įvardijo palankius ir žalingus produktus (66)

Tikriausiai tai, kad cholesterolis sukelia daug ir sunkių ligų, kartoti nebereikia. Tačiau retai...

Karbauskis apie Pranckiečio sprendimą dėl Bernatonio: daro tai, ką liepia konservatoriai (9)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) pirmininkas Ramūnas Karbauskis...

Įspūdinga Kalėdų eglė suspindo ne tik Vilniuje: štai taip atrodo gražiausios eglutės Europos sostinėse (7)

Kiekvieną dieną liekant vis mažiau laiko iki Kalėdų , žiemos šventėms puošiasi ne tik...

Nuo seno tikėta, kad šis maisto produktas neša laimę ir turtus: 3 idėjos, kaip riešutus paversti dovana

Nuo seniausių laikų žiemos šventės suburdavo artimuosius, o pagrindiniu akcentu, žinoma, tapdavo...

Tyrimas: euro zonos veiksmai nieko gero neatneš (27)

Didesnės euro zonos išlaidos neprives prie tvariai aukštesnės infliacijos, rodo naujas tyrimas,...

Kariuomenės vadas: sumažintas gynybos biudžetas paveiks kovinį rengimą (166)

Pakoreguotame šalies biudžeto projekte 10 mln. eurų mažėjantis finansavimas gynybai privers...