Žydų valstybė sekmadienį davė leidimą skiepyti jaunesnius vaikus „Pfizer-BioNTech“ skiepais, tačiau vakcinų pristatymas vėlavo. Pasak Izraelio žiniasklaidos, šimtai tūkstančių dozių, kurių iš pradžių tikėtasi sulaukti savaitės viduryje, pasieks šalį šį sekmadienį. „Nuo antradienio vaikai taip pat galės būti paskiepyti“, – penktadienį savo feisbuko puslapyje parašė N. Bennettas.

Valdžios institucijos jau pradėjo skiepyti nepilnamečius nuo 12 iki 17 metų, tačiau po „Pfizer“ atliktų bandymų ir Izraelio mokslininkų grupės rekomendacijų nusprendė sumažinti amžiaus slenkstį.

Įmonės atlikti klinikiniai tyrimai su vaikais parodė, kad vakcina 90,7 proc. veiksminga užkertant kelią simptominei ligai.

Izraelis taps dar viena valstybe, siūlančia vakcinas mažiems vaikams. Tarp tokių šalių yra JAV, irgi naudojančios „Pfizer“, taip pat Jungtiniai Arabų Emyratai, Kambodža, Kolumbija ir Kuba.

Izraelis buvo viena iš pirmųjų šalių, pernai pradėjusių skiepijimo nuo koronaviruso kampaniją susitarimo su „Pfizer“ dėka. Tai suteikė šaliai prieigą prie milijonų dozių mainais į duomenis apie vakcinos veiksmingumą. Kampanija leido sveikatos priežiūros institucijoms visiškai paskiepyti maždaug 5,7 mln. iš 9 mln. šalies gyventojų. Rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje kasdienių atvejų skaičius viršijo 10 tūkst., taip nutiko dėl delta atmainos, bet kampanija dėl trečio sustiprinamojo skiepo pasirodė lemiama mažinant užsikrėtimų skaičių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)