aA
Izraelio žydų ortodoksų rabinas bei buvęs ministrų kabineto narys Michaelis Melchioras trečiadienį pasmerkė islamą žeminantį ir protestus Libijoje bei Egipte sukėlusį filmą, pavadindamas jį "šlamštu ir purvu".
Antiislamiškas filmas  "Musulmonų nekaltybė" (Innocence of Muslims)
Antiislamiškas filmas "Musulmonų nekaltybė" (Innocence of Muslims)
© youtube.com

"Nors išraiškos laisvė ir teisė panaudoti satyrą yra šventi demokratijos principai, šiomis laisvėmis negalima pateisinti šlamšto ir purvo platinimo", - sakė ilgametis tarpkonfesinio dialogo šalininkas M.Melchioras savo pareiškime.

"Samo Bacile'o, kuris save vadina žydu ir izraeliečiu, sukurtas filmas, buvo išleistas prisidengiant "karu su teroru", bet iš tiesų yra filmas, kuris paniekina šimtų milijonų musulmonų tikėjimą ir orumą bei patį islamo pranašą Mahometą labiausiai žeminančiu ir šlykščiu būdu", -pridūrė jis.

Mažo biudžeto dviejų valandų trukmės filme "Musulmonų nekaltybė" (Innocence of Muslims) aktoriai kalba su ryškiu amerikietišku akcentu. Juostoje musulmonai vaizduojami kaip moralės normų nepaisantys ir be priežasties smurtaujantys žmonės.

Tariamą pranašo Mahometo istoriją pasakojantis filmas, kuriame neišvengiam ir pedofilijos bei homoseksualumo temų, sukėlė protestus Egipte ir Libane, kur protestuotojams atakavus JAV konsulatą Bengazyje žuvo JAV ambasadorius Chrisas Stevensas ir dar trys amerikiečių pareigūnai.

Kaip rašo "Wall Street Journal", filmą prodiusavo Amerikoje gyvenantis izraelietis S. Bacile'as.

Izraelio vidaus reikalų ministerija atsisakė kalbėti apie tai, "ar tas ar kitas asmuo turi Izraelio pilietybę".

"Esu žydas ir Izraelio rabinas - man gėda dėl šio filmo žeminančio stiliaus ir kalbos", - sakė buvęs socialinių reikalų ministras ir užsienio reikalų viceministras M.Melchioras.

"Tai prieštarauja Izraelio Toros esmei ir paniekina Dievo vardą", - pridūrė jis.

B.Obama pasmerkė JAV pareigūnų nužudymą Libijoje

 JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį pasmerkė keturių amerikiečių, tarp jų JAV ambasadoriaus, nužudymą, islamistams užpuolus šios šalies ambasadą Libijos mieste Bengazyje.

JAV vadovas pagerbė ambasadoriaus Chriso Stevenso ir trijų jo kolegų atminimą po to, kai ginkluota minia, protestuodama prieš islamą esą įžeidžiantį filmą, antradienį atakavo JAV konsulatą šiame mieste.

"Aš griežtai smerkiu šį siaubingą išpuolį prieš mūsų diplomatinę atstovybę Bengazyje, per kurį žuvo keturi amerikiečiai, tarp jų ambasadorius Chrisas Stevensas", - sakoma Baltųjų rūmų išplatintame B.Obamos pareiškime.

"Dabar Amerikos žmonės mintimis ir maldomis yra su šeimomis tų, kurių mes netekome", - nurodoma pareiškime.

"Jie parodė Amerikos atsidavimo laisvei, teisingumui ir partnerystei su viso pasaulio žmonėmis ir tautomis pavyzdį ir yra akivaizdi priešingybė tiems, kurie beširdiškai atėmė jų gyvybes", - sakė B.Obama.

"Pavedžiau savo administracijai skirti visas būtinas lėšas mūsų darbuotojų saugumui Libijoje užtikrinti ir sustiprinti saugumą mūsų diplomatinėse atstovybėse visame pasaulyje", - pridūrė jis.

Protestai Egipte ir Libijoje prasidėjo antradienį, musulmonų grupuotėms sužinojus apie Jungtinėse Valstijose privačiomis lėšomis sukurtą filmą, kritikuojantį musulmonų pranašą Mahometą.

Kaire protestuotojai atakavo JAV ambasados kompleksą, nuplėšė Amerikos vėliavą ir vietoje jos iškėlė juodą vėliavą su islamo šūkiu.

Praėjusių metų sukilimo prieš Libijos diktatorių Muammarą Gaddafi lopšiu vadinamame Bengazyje protestuotojai neišvengė smurto ir padegė konsulatą.

"Kadangi Jungtinės Valstijos net nemėgina žeminti kitų religinių įsitikinimų, turime visi tvirtai pasipriešinti tokiam bejausmiam smurtui, atėmusiam valstybės tarnautojų gyvybes", - sakė B.Obama.

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton taip pat pagerbė žuvusiųjų atminimą ir atskleidė antro žuvusiojo - valstybės departamento informacijos valdymo skyriaus pareigūno Seano Smitho - tapatybę.

Kitų dviejų žuvusių pareigūnų pavardės neskelbiamos, kol kolegos apie netektį neinformavo jų artimųjų.

"Visi amerikiečiai, kurių netekome per vakar dienos išpuolius, pademonstravo didžiausią pasiaukojimą, - sakė H.Clinton. - Mes smerkiame šį piktą ir žiaurų išpuolį, nutraukusį jų gyvenimus, kuriuos jie atidavė padėdami Libijos žmonėms siekti geresnės ateities".

C.Stevensas dirbo JAV ambasadoje Libijos sostinėje Tripolyje. Kol kas nežinoma, kodėl jis lankėsi JAV konsulate Bengazyje, ir ar apie jo vizitą žinojo protestuotojai.

C.Stevenso mirties aplinkybės kol kas neskelbiamos. H.Clinton pranešė, kad "ambasadorius Stevensas praėjusią naktį mirė nuo sužeidimų, kuriuos patyrė per mūsų atstovybės ataką Bengazyje".

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Rizikos veiksnys, smarkiai padidinantis širdies, kraujagyslių ir diabeto riziką: greitai su juo susidurs kas antras

Po 12 metų pusė pasaulio žmonių bus nutukę arba turės antsvorį – tokią prognozę...

Ekonomistas apie sankcijų Rusijai poveikį: Kremliaus laukia labai liūdni popieriai (9)

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Europos Sąjunga ( ES ) įvedė precendento neturinčias sankcijas...

Putinas pasirašė dekretą: į kariuomenę šaukiama dar 147 tūkst. vyrų (12)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl pavasario šaukimo į kariuomenę...

Vieniša dviejų vaikų mama negali ištrūkti iš pensijų voratinklio: net ir bažnytinę santuoką teismas nutraukia (1)

Netekusi sugyventinio Loreta liko vieniša dviejų nepilnamečių dukrų mama, uždirbanti minimalų...

Dvi arčiausiai viena kitos esančios sostinės Europoje – lyg du skirtingi pasauliai: vienoje jų verkia piniginė, kitoje – akys

Austrijos sostinė Viena yra ypatingoje geografinėje pozicijoje – pasienyje. Todėl būnant šiame...

Edita Rouge

Intymus ir šeiminis gyvenimas šiose šalyse kelia šiurpą: nuotakų nupenėjimas, „papildoma“ žmona ir kiti protu nesuvokiami papročiai

Jau skaitėte straipsnį apie intymų ir šeiminį gyvenimą žymiausiose Afrikos gentyse, kuriose...

Pavasaris iš Lietuvos vėl pasitraukė: įkyriai merks lietus, smarkiai atvės

Šiandien, penktadienį , per Lietuvą slinks atmosferos frontas. Diena bus debesuota,...

Karas Ukrainoje. Iš Baltųjų rūmų – nerimo signalai: Rusija siekia gauti daugiau ginklų iš Šiaurės Korėjos Kuleba apie iš Kinijos gautus signalus: Kremlius piktinasi (1)

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

Migranto išsiuntimas iš Lietuvos virto tikra drama: šaukėsi pagalbos, bet buvo įsodintas į lėktuvą (13)

Ketvirtadienio naktį į Nigeriją buvo deportuoti 4 žmonės. Šįkart prieš tai įvyko drama dėl...

Eurolygos čempionai „Žalgirio“ nepaleidžia – pavijo pagal pergales

Už atkrintamųjų borto stumiami dabartiniai Eurolygos čempionai Stambulo „Anadolu Efes“ (16-16)...