aA
Įtakingas Izraelio ministras trečiadienį pagrasino nužudyti Gazos Ruožą valdančio palestiniečių judėjimo „Hamas“ lyderį ir pažadėjo, kad laukia dar viena „didelė kampanija“, kurios metu Izraelis skaudžiai smogs kovotojams.
Yehiyeh Sinwaras
Yehiyeh Sinwaras
© AP / Scanpix

Aprūpinimo būstu ministras Yoavas Gallantas, buvęs kariuomenės generolas, atsakingas už Gazos regioną, sakė, kad „Hamas“ lyderis Yehiyeh Sinwaras prieš naują susirėmimą turėtų „iš naujo apskaičiuoti savo kelią“.

„Yehiyeh Sinwaro laikas ribotas. Jis nebaigs gyvenimo senelių namuose, – per ambasadorių forumą „Jerusalem Post Diplomatic Conference“ pareiškė Y. Gallantas. – Jis turi gerai elgtis.“

Izraelis ir „Hamas“ neseniai atsitraukė nuo naujo tarpusavio karo, kuris būtų ketvirtas per dešimtmetį, slenksčio. Tarpininkaujant Egiptui, šalims pavyko susitarti nutraukti ugnį.

Praėjusią savaitę palestiniečių kovotojai per 24 valandas į Izraelį paleido 460 raketų ir minosvaidžio sviedinių, taip reaguodami į Izraelio reidą, per kurį žuvo septyni palestiniečių kovotojai ir vienas Izraelio aukšto rango karininkas.

Izraelis atsakė virtine aviacijos smūgių. Žuvo septyni palestiniečiai, įskaitant penkis kovotojus, o Izraelyje sprogus iš Gazos Ruožo paleistai raketai žuvo ten dirbęs palestiniečių darbininkas iš Vakarų Kranto. Tai buvo intensyviausios kovos nuo 2014 metų Gazos Ruožo karo.

Premjeras Benjaminas Netanyahu sakė, kad laikas nėra tinkamas platesnei konfrontacijai Gazos Ruože, bet sulaukė griežtos kritikos dėl savo sprendimo sutikti su ugnies nutraukimu. Protestuodamas atsistatydino gynybos ministras Avigdoras Liebermanas, kaltinęs premjerą, kad jis nepakankamai griežtas terorizmui.

Be to, pasekti jo pavyzdžiu grasino kitas ministras, kurio atsistatydinimas būtų nulėmęs pirmalaikius rinkimus. Tačiau galiausiai šis ministras nusileido.

Kilus politinei krizei ir išlikus nedidelei pirmalaikių rinkimų tikimybei, ministrai pradėjo kalbėti apie galimą naują didelio masto ginkluotą konfliktą.

„Dabar esame priartėję prie neišvengiamo karo su „Hamas“ Gazos (Ruože). Privalome smogti stipriai, kad atkurtume sulaikymą, – minėtai konferencijai sakė žvalgybos ministras Israelis Katzas. – Į bet kokį Izraelio teritorijos užpuolimą turi būti griežtai atsakyta... Jei Sinwaras ar („Hamas“ politinis lyderis Ismailas) Haniyeh paleis kulką ar raketą į kurį nors karį ar Izraelio piliečius, jie sumokės savo galvomis.“

2004 metais Izraelis nužudė „Hamas“ lyderius Ahmadą Yassiną ir Abdel Azizą al Rantisi, o 1997-aisiais bandė nužudyti kitą lyderį, Khaledą Mashaalą. Judėjimo aukšto rango veikėjų žudymas nedarė pastebimo poveikio jo operacijoms ar ideologijai.

Nuo kovo mėnesio „Hamas“ kone kas savaitę rengia protestus prie sienos, siekdamas Izraelio ir Egipto blokados panaikinimo. Blokada buvo įvesta islamistų judėjimui 2007 metais perėmus šios palestiniečių teritorijos kontrolę ir nualino jos ekonomiką. Izraelis atsisako atšaukti blokadą, jei „Hamas“ nenusiginkluos, bet judėjimas, kuris yra pažadėjęs sunaikinti Izraelį, šį reikalavimą atmeta.

Demonstrantai kas savaitę eina prie sieną žyminčios tvoros ir svaido į Izraelio karius padegamąsias bombas, granatas ir degančias padangas. Izraeliečių snaiperiai nušovė maždaug 170 žmonių, daugiausia neginkluotų. Izraelis sako, kad gina sieną nuo užpuolikų, bet sulaukė griežtos tarptautinės kritikos dėl šaudymo į neginkluotus žmones.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Veryga: trečiadienį bus keičiamos ekstremalios situacijos sąlygos, įsigalios nauji draudimai viešiems renginiams aukes nuo treciadienio – ir lauke (16)

Lietuvoje sparčiai auga naujų susirgimų COVID-19 liga skaičius, o nuo pirmadienio į raudonąją...

Karantinas įvedamas dar 8 šalies savivaldybėse: tarp jų – ir didieji miestai kaukės įvedamos visose viešose vietose (168)

Vyriausybė pirmadienį netikėtai surengė posėdį, kuriame buvo apsispręsta lokalų karantiną...

Naujas rekordas – 766 nauji koronaviruso atvejai: iš jų neištirti net 468 atvejai, mirusieji – jaunesnės amžiaus grupės masiniai protrūkiai gydymo įstaigose (564)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ( NVSC ) spalio 26 d. 12 val. duomenimis, per vakar dieną...

Veryga: trečiadienį įsigalios nauji draudimai viešiems renginiams
 (4)

Lietuvoje sparčiai auga naujų susirgimų COVID-19 liga skaičius, o nuo pirmadienio į raudonąją...

COVID-19: Rytų Europai niūri prognozė darosi visiškai reali (3)

Čekijos Respublikoje ir Lenkijoje kalbama apie ketinimą dar labiau sugriežtinti įvestus...

Patikrino Vilniaus barus: vienam gresia bauda iki 6000 eurų (20)

Laikantis prieš savaitę Vilniaus miesto savivaldybės ir maitinimo įstaigų asociacijų suderėto...

Nausėda linki sėkmės Šimonytei premjerės poste: išsakė kriterijus, kuriuos kels ministrams susitikimuose jau buvo minima viena kita pavardė (133)

Prezidentas Gitanas Nausėda po susitikimo su politinių partijų lyderiais palinkėjo Ingridai...

Naujos sudėties Seimas – kas valdys Lietuvą ateinančius ketverius metus naujokai skaičiuojami dešimtimis (226)

Sekmadienio naktį paaiškėjo, kokios sudėties naująjį Seimą turės Lietuva. Rinkimus...

Didelę dalį nuostolių dėl brangių „Equinor“ SGD siūloma perkelti „Igničiui“

Energetikos ministras siūlys Vyriausybei gerokai sumažinti suskystintų gamtinių dujų ( SGD )...

|Maža didelių žinių kaina