aA
Antradienis Ukrainoje – neramus. Dieną rytinėje šalies dalyje vyko šturmai, prorusiški aktyvistai užėmė valstybinius pastatus Luhansko mieste. Vakare pranešta, jog neramumai pasiekė ir Kijevą – Maidane kilo masinės muštynės.
Įtampa Ukrainoje: neramumai pasiekė ir Kijevą, rytuose aidi šūviai
© AFP/Scanpix

Luhanske užimti pastatai

Ukrainos rytuose antradienį daugiau kaip trys tūkstančiai prorusiškų protestuotojų puolė administracijos pastatą Luhanske, pranešė įvykio vietoje esantis naujienų agentūros AFP reporteris.

Minios priekyje apie 20 jaunuolių, apsiginklavusių geležiniais strypais, daužė langus, kad patektų į pastatą, kurio nesaugo milicija. Tuo tarpu minia laukė, kada galės veržtis į vidų.

Netrukus nuo pastato buvo nuimta Ukrainos vėliava, atvertos pastato durys laukiančiai miniai.

Tiesa, kieme stovi apie 100 riaušių milicininkų, atsitvėrusi skydais nuo protestuotojų, kurie kol kas jų nepuola.

Neramumai persikelia ir į Kijevą

Neramumai drebina ne tik Ukrainos rytus. Antradienio vakarą pranešta, kad Kijeve, Maidano aikštėje, kilo masinės muštynės. Skelbiama, jog šalia centrinio pašto susirėmė Ukrainos nacionalistų aktyvistai ir ginkluoti savigynos būrių atstovai. Ukrainos žiniasklaidos teigimu, yra sužeistųjų.

Aidi šūviai

Ukrainos rytuose prorusiški separatistai antradienį iš automatinių ginklų Luhanske apšaudė vietinės milicijos būstinę, mėtė į vidų kurtinamąsias granatas, pranešė naujienų agentūros „Reuters“ fotografas.

Pasak jo, į milicijos pastatą šaudė apie 20 vyrų, kurie mėgino priversti milicininkus sudėti ginklus. Anksčiau antradienį separatistai užėmė srities administracijos pastatą, prokuratūrą ir televizijos centrą.

Užimtas prokuratūros pastatas, apsupta VRM valdyba, kyla barikados

Ukrainos rytuose prorusiški separatistai užėmė Luhansko srities prokuratūrą ir televizijos centrą, pranešė naujienų agentūros „Reuters“ fotografas.

Jis sakė prokuratūros pastate matęs separatistus, o prie televizijos centro - ginkluotą sargybą.

Kaip pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, Luhansko srities prokuratūrą užėmė maždaug 700 prorusiškai nusiteikusių asmenų. Prieš tai jie akmeninis išdaužė pastato langus, išlaužė duris ir po dešimties minučių pateko į prokuratūrą.

Vėliau įsilaužėliai nuo pastato nuėmė Ukrainos vėliavą ir demonstratyviai ją sudegino.

Pasipriešinimo jie nesulaukė, nes teisėsaugos pareigūnų įvykio vietoje nebuvo, o keli prokuratūros darbuotojai iš pastato išėjo pačioje šturmo pradžioje.

Dalis įsilaužėlių liko nusiaubtame pastate, o kiti nuėjo prie Ukrainos vidaus reikalų ministerijos Luhansko srities valdybos pastato. Minioje buvo girdėti raginimai šturmuoti ir šį pastatą.

Tuo tarpu prie anksčiau užimto srities administracijos pastato pradėtos statyti barikados. Sunkvežimiu atvežta smėlio, atvažiavo automobiliai su spygliuota viela, mediniais padėklais.

Luhansko srities VRM valdyba apsupta, separatistai reikalauja, kad milicininkai pasiduotų

Ukrainos rytuose antradienį popiet prasidėjęs Vidaus reikalų ministerijos Luhansko srities valdybos šturmas greitai liovėsi, pradėtos derybos su teisėsaugos pareigūnais.

Prie pastato susirinko apie tūkstantis prorusiškai nusiteikusių žmonių. Laukiama, kad nusiginklavę milicininkai išeis iš pastato sės į autobusus ir išvažiuos namo. Minioje sudarytas laisvas koridorius, bet kol kas niekas iš pastato neišeina.

Žmonės laikas nuo laiko skanduoja „Rossija“, dainuoja rusiškas dainas.

Anksčiau vadinamasis Luhansko „liaudies gubernatorius“ Valerijus Bolotovas paskyrė Anatolijų Naumenką „liaudies milicijos viršininku“.

O. Turčynovas pareikalavo skubiai atnaujinti jėgos žinybas Ukrainos rytuose

Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas, laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas antradienį pareiškė, kad įvykiai šalies rytuose parodė Donecko ir Luhansko teisėsaugos struktūrų darbuotojų neveiklumą, bejėgiškumą, o kartais ir „nusikalstamą išdavystę“.

Oleksandras Turčynovas
Oleksandras Turčynovas
© AFP/Scanpix

„Tokia yra viena pagrindinių Ukrainos jėgos struktūrų žemo veiksmų efektyvumo ir mažo rezultatyvumo kovoje su terorizmu priežasčių. Tai sunku pripažinti, bet tai tikrai taip. Didžioji dauguma pareigūnų rytuose nesugeba vykdyti savo pareigos – ginti mūsų piliečius“, – sakoma O. Turčynovo kreipimesi į tautą, nurodoma antradienį Aukščiausiosios Rados tinklalapyje.

O. Turčynovas pažymėjo, kad Donecke ir Luhanske jau paskirti nauji Ukrainos saugumo tarnybos (UST) vadovai. Visiškai pakeista specialiojo dalinio „Alfa“ vadovybė.

„Aš taip pat reikalauju, kad vidaus reikalų ministras atleistų Luhansko ir Donecko sričių vidaus reikalų valdybų vadovus. Vietose bus atleisti visi jėgos struktūrų atstovai, kurie nesugeba vykdyti savo profesinių pareigų“, – sakė O. Turčynovas ir pagrasino, kad pradėjusieji bendradarbiauti su Donbaso laisvaisiais žmonėmis, „turės atsakyti prieš įstatymą“.

Jis pažymėjo, kad šalies valdžiai „reikia Ukrainos patriotų pagalbos, ypač tų, kurie gyvena Ukrainos rytuose; pirmiausia Donecko ir Luhansko srityse“.

Live streaming video by Ustream

Iš Luhansko srities administracijos išėjo riaušių milicijos būrys, kurį prorusiški protestuotojai siekė nuginkluoti

Ukrainos rytuose Luhansko mieste srities administracijos pastatą užėmę protestuotojai derėjosi su ten vidaus kieme tebebuvusiais ginkluotais milicininkais ir reikalavo, kad jie sudėtų ginklus.

Pasak naujienų agentūros „Interfax“ korespondento, protestuotojų minia, pasirengusi išleisti milicininkus, jeigu jie nusiims šalmus ir atiduos ginklus.

Kaip pranešama tinklalapyje unian.com, milicijos būrio vadas pareiškė, kad milicininkai ginklų neatiduos.

Galiausiai sutarta, jog milicininkai ginklus atiduos kariniam Ukrainos daliniui.

Išsirikiavę vorele milicininkai minioje padarytu koridoriumi, aidint protestuotojų šūkiams „šaunuoliai“, išėjo iš pastato. Juos iki Ukrainos dalinio lydi prorusiški protestuotojai.

Skelbiama, jog milicijos pareigūnai iš pastato buvo išvesti pro užpakalines duris. Teisėsaugos pareigūnai, kaip pranešama, perėjo į prorusiškai nusiteikusių protestuotojų pusę. Žmonės iš vidaus uždaro pastato duris, ketina užsibarikaduoti viduje.

Anksčiau, apie 12 valandą vietos laiku, visų vietos valdžios administracijos darbuotojų buvo paprašyta palikti pastatą.

Balandžio 29 dienos 14 val. vietos laiku baigėsi ultimatumas, kurį valdžiai buvo iškėlę Ukrainos saugumo tarnybos pastatą užgrobę separatistai. Tarp jų keltų reikalavimų minima amnestija visiems protestų dalyviams Rytų Ukrainoje, referendumas dėl regiono savivaldos, padidintų kainų ir mokesčių sumažinimas bei valstybinės kalbos statuso suteikimas rusų kalbai.

Apie 465 tūkst. gyventojų turinčiame Luhanske netoli Rusijos sienos prieš tris savaites buvo užgrobtas Ukrainos saugumo tarnybos vietinio skyriaus pastatas.

Neramumai Rytų Ukrainoje
Odesoje paleisti 67 riaušininkaiOdesos teisėsaugos institucijos sekmadienio vakarą paleido 67 asmenis, kurie buvo sulaikyti per gegužės 2-osios riaušes.Kaip informavo žurnalistus Ukrainos vidaus reikalų ministerijos vyriausiosios valdybos Odesos srityje atstovai, tokį sprendimą Odesos srities prokuratūra priėmė "mitinguotojų reikalavimu".Savo ruožtu šaltinis teisėsaugos institucijose naujienų agentūrai "Interfax-Ukraina" sakė, kad paleisti visi sulaikytieji. Pasak pareigūno, jie paleisti todėl, kad nespėta surengti teismo posėdžio dėl kardomosios priemonės skyrimo. "Be teismo juos vis tiek būtų reikėję paleisti", - aiškino jis. Šaltinis patikslino, kad į laisvę išėjo tiek šalies federalizavimo, tiek vieningos Ukrainos šalininkai.Per masines riaušes ir gaisrą Odesoje penktadienį žuvo 46 žmonės, daugiau kaip 200 buvo sužeista. Šiame Ukrainos mieste paskelbtas trijų dienų gedulas.
Rusijos bombonešiai ir naikintuvai „užtemdė dangų“ virš KrymoKeliasdešimt Rusijos lėktuvų, tarp kurių tikriausiai buvo strateginių bombonešių ir naikintuvų, buvo pastebėti skraidantys virš Maskvos aneksuoto Krymo pusiasalio, pranešė įvykių liudininkai ir ekspertai. Plačiau...
Ukrainos armija užblokavo pagrindinį kelią į separatistų kontroliuojamą SlovjanskąPlačiau...
Donecko srityje separatistai pagrobė deputatus ir šachtininkusDonecko srityje separatistai pagrobė penkis žmones, tarp jų yra trys deputatai ir du šachtininkai. Tai skelbiama Ukrainos Laisvųjų profesinių sąjungų konfederacijos išplatintame pranešime. Apie tai praneša unian.net. Plačiau...
ESBO vadovas trečiadienį lankysis MaskvojeEuropos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vadovas, Šveicarijos prezidentas Didier Burkhalteris trečiadienį atvyks į Maskvą derybų dėl krizės Ukrainoje, pranešė Kremlius.D.Burkhalteris gegužės 7-ąją lankysis Maskvoje, rašoma Kremliaus pareiškime, kuris paskelbtas po Rusijos prezidento Vladimiro Putino pokalbio telefonu su Vokietijos kanclere Angela Merkel.„V.Putinas ir A.Merkel pabrėžė efektyvių tarptautinių veiksmų, ypač ESBO, svarbą mažinant įtampą Ukrainoje“, - rašoma Kremliaus pareiškime.Rusijos vadovas taip pat sakė, jog būtina pradėti dialogą tarp provakarietiškų lyderių Kijeve ir prorusiškų Ukrainos separatistų, kurie šalies rytuose kontroliuoja daugiau nei dešimt miestų.
Kanada įveda sankcijas prieš 16 Rusijos bankų ir įmoniųApie tai pareiškė Kanados ministras pirmininkas Stephenas Harperis, praneša „Itar Tass“.„Priemonės, apie kurias mes pranešėme šiandien, toliau darys ekonominę įtaką Rusijai ir asmenims, atsakingiems už krizę Ukrainoje. Mes ir toliau tęsiame darbą su mūsų sąjungininkais, siekdami laisvės ir demokratijos išsaugojimo ir vystymo visame pasaulyje. Mes ir toliau veiksime, jei bus veikiama Ukrainos suverenitetą ir vientisumą“, - pareiškė jis.Sankcijos įvestos šioms kompanijoms ir bankams: „Akvanika“, „Ruskaja Vremia“, „Aviagrupp“, „Aviagrupp Nord“, „ZEST“, bankas „InvestKapitalbank“, bankas „Sobinbank“, „Sachatrans“, bankas „Severnij marskoj put“, „Strojgazmontaž“, „Investicijonaja kompanija Abros“, „Volga“, „Strojtransgaz Holding“ ir keturios dukterinės jos įmonės.
Donecke separatistai užgrobė karinę prokuratūrą bei sudegino Ukrainos vėliavą ir KonstitucijąKaip skelbia UNIAN korespondentas, maždaug 2 tūkst. separatistų – savavališkai paskelbtos Donecko liaudies respublikos atstovų, apsiginklavusių vėzdais, geležiniais virbais, o kai kurie – ir Kalašnikovo automatiniais šautuvais, nuo Donecko srities administracijos pastato perėjo į kitą miesto rajoną ir užgrobė karinės prokuratūros pastatą.
JAV senatorius Johnas Mccainas žada finansinę paramą UkrainaiJAV senatorius žada Ukrainai suteikti 100 mln. JAV dolerių karinę pagalbą. Apie tai jis prasitarė interviu televizijoje "Inter". Taip pat senatorius paminėjo, kad kalbant apie pagalbą turima omenyje ne tik finansinę, praneša unian.net.
Separatistų paleidimas supykdė Ukrainos prezidentūrąPo penktadienio riaušių Odesoje sulaikyti separatistai paleisti. Teigiama, kad paleidimas įvykdytas dėl prorusiškų aktyvistų veiksmų ir reikalavimų. Prezidentūra teigia, kad šis separatistų paleidimas "baisus sprendimas ir turės pasekmių", praneša news.liga.net.
Odesoje - nauji separatistų reikalavimaiOdesoje prorusiški aktyvistai ir toliau protestuoja - reikalauja išlaisvinti visus suimtus asmenis regione.Unian.net praneša, kad daugiau nei tūkstantis asmenų vis dar nepalieka Odesos centro. Protestuotojai davė laiko iki 20 val., kad būtų paleisti visi suimtieji.
Pietų Odesoje prorusiškiems aktyvistams užpuolus milicijos būstinę, paleisti suimtieji dėl mirtino smurto mieste penktadienį, praneša BBC.
Odesoje prorusiški aktyvistai apsupo milicijos būstinę, reikalaudami paleisti suimtuosiusŠimtai prorusiškų aktyvistų sekmadienį apsupo milicijos būstinę pietiniame Odesos uostamiestyje, reikalaudami paleisti savo bendražygius, suimtus po penktadienį vykusių riaušių ir gaisro, nusinešusių daugiau nei 40 žmonių gyvybių.„Jie tiesiog stovi ir šaukia, reikalaudami, kad paleistume sulaikytuosius“, – sakė srities milicijos atstovas.Pasak jo, apie 170 žmonių buvo sulaikyti po to, kai prorusiški aktyvistai penktadienį susirėmė su Ukrainos vienybės šalininkais, bet vėliau apie 50 iš jų buvo paleisti.
Sudarinėja žuvusiųjų sąrašąOdesos gyventojai sudarinėja sąrašą žmonių, kurie gegužės 2 dieną žuvo per masinius neramumus šiame mieste. Tuo tarpu Ukrainos vidaus reikalų ministerija ir Saugumo tarnyba atsisako patvirtinti žuvusiųjų tapatybes, tokį sprendimą motyvuodama tyrimo slaptumu.  Kol kas žinomos 14 žuvusiųjų tapatybės, rašo unian.net. Penki iš jų žuvo nuo šautinių žaizdų, keturi – nukritę nuo Profsąjungų rūmų viršaus. Visi jie yra vietos gyventojai. Tuo tarpu naujienų agentūros UNIAN korespondentas kiek anksčiau pranešė, kad separatizmo šalininkai pasiryžo atkeršyti už gegužės 2 dieną per gaisrą Odesos Profsąjungų rūmuose žuvusius žmones ir socialiniuose tinkluose paskelbė Ukrainos vienybę remiančių aktyvistų medžioklę. Socialiniuose tinkluose skelbiamos jų fotografijos kartu su gyvenamosios vietos adresais, telefonų numeriais, duomenimis apie šeimą bei draugus, mokymosi vietą ar darbovietę.  Šios medžioklės iniciatoriai į šį sąrašą įtrauktus žmones vadina „Dešiniojo sektoriaus“ smogikais“, „fašistais“, „paklotais“ ir pan. Šalimais medžiojamų asmenų skelbiamos ir apdegusių lavonų, rastų po gaisro Profsąjungų rūmuose, fotografijos.
A. Jaceniukas: smurtas Odesoje – dalis „Rusijos plano sugriauti Ukrainą“Pražūtingi susirėmimai ir gaisras Odesoje, per kuriuos žuvo 42 žmonės, buvo „dalis Rusijos sumanyto plano sugriauti Ukrainą“, sekmadienį pareiškė šalies premjeras Arsenijus Jaceniukas.„Rusija siekė atkartoti Odesoje tai, kas vyksta šalies rytuose“, – A.Jaceniukas sakė per spaudos konferenciją, lankydamasis tame pietiniame uostamiestyje, praėjus dviem dienoms po smurto pliūpsnio.„Tai, kas įvyko Odesoje, buvo dalis Rusijos Federacijos plano sugriauti Ukrainą ir jos valstybingumą, – sakė A.Jaceniukas. – Rusija siuntė čionai žmones, kad būtų sukeltas chaosas.“Premjeras ragino visus ukrainiečius susivienyti ir užmiršti tarpusavio nesutarimus, „kad nesuteiktų Maskvos remiamiems teroristams galimybės priešinti mūsų žmones“.„Tai tragedija ne vien Odesai, – pabrėžė jis. – Tai tragedija visai Ukrainai.“A.Jaceniukas sakė įpareigojęs prokurorus „surasti visus kurstytojus, visus organizatorius ir visus tuos, kurie, vadovaujami Rusijos, pradėjo mirtiną puolimą prieš Ukrainą ir Odesą“.Jis taip pat sakė, jog Odesos milicijos vadovai buvo atleisti iš pareigų dėl nesugebėjimo užkirsti kelio susirėmimams ir žmonių žūtims. Juos pakeis nauji pareigūnai, žadėjo premjeras.A.Jaceniuko vizitas Juodosios jūros uostamiestyje įvyko antrąją ir paskutinę nacionalinio gedulo, paskelbto dėl aukų Odesoje ir šalies rytuose, dieną.Odesa yra svarbus didmiestis, esantis tarp kovą Rusijos aneksuoto Krymo pusiasalio ir Moldovos separatistinio Padniestrės regiono, kuriame Rusija yra dislokavusi ginkluotus taikdarius. Didėja susirūpinimas, kad Rusija galbūt siekia perimti kontrolę didžiulėje Ukrainos teritorijos dalyje – nuo Padniestrės iki rytinių šalies regionų.
Odesos centre minia užblokavo miesto milicijos pastatą Odesos centre maždaug 150 žmonių užblokavo milicijos valdybos pastatą ir reikalauja paleisti gegužės 2 dieną sulaikytus  prorusiškus mitinguotojus, dalyvavusius masiniuose susirėmimuose.  Kaip skelbia unian.net, prie valdybos pastato Preobraženskos gatvėje susirinko sulaikytų asmenų giminaičiai ir šalininkai.  Jie užblokavo šaligatvį ir važiuojamąją dalį prie pastato šiukšlių konteineriais ir akmenininėmis gėlių klombomis. Minia tvirtina nenorinti, kad teisėsaugos pareigūnai išvežtų sulaikytuosius į Primorsko rajono teismą.  Įvažiavimas ir durys į pastatą užtvertos. Pašaliniai žmonės stengiasi neiti pro šalį.  Ukrainos vidaus reikalų ministerijos padalinio Odesoje duomenimis, milicija yra sulaikiusi daugiau kaip 130 asmenų, dalyvavusių neramumuose, iškelta 10 baudžiamųjų bylų.
Donecko separatistai ruošiasi referendumui"Donecko respublikos" separatistų lyderiai situaciją Donecko mieste apibūdina kaip "ramią" ir, nepaisydami vyriausybės vykdomos karinės operacijos, toliau ruošiasi referendumui dėl regiono ateities."Donecko mieste ramu. Kijevo pareigūnai mums daugiau negrasino, - ITAR-TASS korespondentams sakė separatistų atstovas Denisas Pušilinas. - Nuosekliai ruošiamės būsimam referendumui, kuris vyks gegužės 11 dieną. Formuojame rinkimų apygardas, komitetus, spausdiname biuletenius".D. Pušilino teigimu, būsimame referendume gyventojų bus klausiama "Ar jūs remiate Donecko liaudies respublikos nepriklausomybę?". Į klausimą bus galima atsakyti "Taip" arba "Ne".Separatistų atstovas korespondentams tvirtino labiau susirūpinęs padėtimi Kramatorsko mieste, kur šiuo metu vyksta Ukrainos kariuomenės vykdoma "antiteroristinė operacija". Naujienos apie situaciją Kramatorske prieštaringa: Ukrainos žiniasklaida skelbia, jog saugumo tarnybų pareigūnai išstūmė separatistus, rusų "Rossija-24" televizijos kanalas skelbia, kad "federalizacijos šalininkai" ir toliau išlaiko Slovjansko, Kramatorsko, Konstantinovkos ir Andrejevkos miestų kontrolę.
Ukrainos vyriausybę konsultuoja CŽV ir FTB agentaiDešimtys JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) ir Federalinio tyrimų biuro (FTB) specialistų patarinėja Ukrainos vyriausybei, sekmadienį paskelbė vienas Vokietijos laikraštis.Remdamasis neįvardytais šaltiniais Vokietijos saugumo tarnybose, sekmadieninis laikraštis „Bild am Sonntag“ nurodė, kad CŽV ir FTB agentai padeda Kijevui kovoti su prorusiškų jėgų sukilimu rytų Ukrainoje ir atkurti veiksmingą saugumo aparatą.Pranešime nurodoma, kad tie agentai tiesiogiai nedalyvauja operacijose prieš prorusiškus kovotojus. „Jų veikla apribota sostine Kijevu“, – rašo „Bild am Sonntag“.FTB agentai taip pat padeda Kijevo vyriausybei kovoti su organizuotu nusikalstamumu, sakoma straipsnyje.Be to, grupė finansų specialistų padeda ieškoti turto, priklausančio nuverstam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui.Laikinoji Kijevo vyriausybė į valdžią atėjo vasario pabaigoje po tris mėnesius vykusių gatvės protestų, privertusių Kremliaus palaikomą V.Janukovyčių pabėgti į Rusiją.Pastarosiomis dienomis vykę įnirtingi susirėmimai tarp Ukrainos saugumo pajėgų ir prorusiškų separatistų šalies rytuose pareikalavo daugiau nei 50 žmonių gyvybių.Praeitą mėnesį Baltieji rūmai patvirtino, kad CŽV direktorius Johnas Brennanas lankėsi Kijeve per savo įprastą kelionę po Europą. Tą žingsnį griežtai smerkė Maskva, laikanti Kijevo vyriausybę neteisėta.
Ukrainos premjeras vyksta į tragiškų neramumų sukrėstą OdesąUkrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas sekmadienį išvyko į gedintį Juodosios jūros uostamiestį Odesą, kurioje įnirtingi susirėmimai tarp Kijevo vyriausybės šalininkų ir prorusiškų kovotojų nusinešė 42 žmonių gyvybes.Vyriausybės vadovas per šį vizitą planuoja „susitikti su Odesos srities socialinio (sektoriaus), politikos, kultūros ir ekonomikos lyderiais“, sakoma jo biuro paskelbtame pranešime.Numatoma, kad vėliau sekmadienį jis surengs spaudos konferenciją.Daugiau nei milijoną gyventojų turintis pietinis miestas dar neatsigavo po šiurpių įvykių penktadienį, kai per gaisrą Profsąjungų rūmuose, įsiplieskusį per susirėmimus gatvėse, žuvo 38 žmonės.Gaisrą sukėlė promaskvietiški ir Kijevo vyriausybę palaikantys demonstrantai, svaidę Molotovo kokteilius po to, kai keturi žmonės žuvo per priešingų stovyklų susirėmimus.Anksčiau sekmadienį A.Jaceniukas pažadėjo atlikti „visokeriopą, išsamų ir nepriklausomą tyrimą“ dėl tos tragedijos, o vyriausybė paskelbė dviejų dienų gedulą.Premjeras dėl žmonių žūties kaltino saugumo pajėgas.
A. Jaceniukas: susitaikymas – vienintelė galimybė išgelbėti Ukrainą Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas pareiškė, kad krizė Ukrainoje gali būti išspręsta tik susitaikymu ir visų problemų taikiu sureguliavimu.„Penktadieniniai įvykiai Odesoje kiekvienam turėtų tapti signalu, jog susitaikymas ir taika yra vienintelis būdas išgelbėti Ukrainą, padaryti ją klestinčia Europos valstybe“, – jis sakė šeštadienį spaudos konferencijoje, surengtoje šiaurinio Boryspilio miesto oro uoste, po susitikimo su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) kariniais inspektoriais, kuriuos paleido prorusiški separatistai.A.Jaceniukas taip pat sakė, kad būtina išvaduoti tris Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) specialiųjų pajėgų dalinio „Alfa“ narius, kurie tebelaikomi įkaitais Slovjanske.„Specialiųjų pajėgų dalinio „Alfa“ pareigūnai tebelaikomi nelaisvėje, o per savo susitikimą su SBU vadovybe ketvirtadienio vakarą paraginau ... nedelsiant grąžinti tuos vyrus į Kijevą – saugius ir sveikus“, – pažymėjo premjeras.Tie trys kariai buvo sučiupti netoli Slovjansko esančiame Horlivkos mieste balandžio 26 dieną. Jie buvo pasiųsti suimti vieno Rusijos piliečio, įtariamo Horlivkos miesto tarybos nario Volodymyro Rybako nužudymu.
Ukraina plečia „antiteroristinę“ operaciją prieš prorusiškus sukilėlius Ukraina sekmadienį pažadėjo išplėsti savo „antiteroristinę“ operaciją prieš prorusiškus sukilėlius, krizės krečiamoje šalyje antrą dieną tęsiantis nacionaliniam gedului po kruvinų susirėmimų, pareikalavusių daugiau nei 50 žmonių gyvybių.Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovas Andrijus Parubijus sakė, kad ginkluotosios pajėgos „išplės aktyviąją operacijos fazę kituose miestuose, kuriuose ekstremistai ir teroristai vykdo neteisėtus veiksmus“.Naujienų agentūros AFP žurnalistai, esantys netoli rytinio Kostiantynivkos miesto, kuriame sukilėliai balandžio 28 dieną užėmė vietos administracijos pastatą, matė vieną paliktą ir sudegintą prorusiškų pajėgų sargybos postą, taip pat barikadas, paskubomis renčiamas miesto centre.
Ukrainos premjeras dėl Odesos riaušių kaltina saugumo tarnybasUkrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas dėl Odesos riaušių ir gaisro kaltina šalies miliciją ir kitas saugumo tarnybas, nesugebėjusias užkirsti kelio aukoms, praneša BBC."Asmeniškai manau, kad dėl nelaimės kalti saugumo tarnybų pareigūnai, nesiėmę griežtų priemonių neramumams sustabdyti, - pareiškė A. Jaceniukas, pridūręs, jog dėl riaušių provokavimo atsakingi prorusiškai nusiteikę protestuotojai. - Jie pradėjo tikrą karą (...) Ukrainos nepriklausomybei sunaikinti".Korespondentų paklaustas apie situaciją rytinėse Ukrainos provincijose, premjeras tikino turintis vilties dėl sėkmingos karinės operacijos pabaigos."Visiškai kontrolės nepraradome (...), daug kas priklausys nuo vietinių gyventojų, jų paramos taikai ir saugumui", - sakė A. Jaceniukas.
Ukrainos nacionalinė gvardija atkovojo televizijos bokštą KramatorskeUkrainos vyriausybės pajėgos, tęsiančios „antiteroristinę operaciją“ šalies rytuose, atkovojo iš prorusiškų separatistų televizijos bokštą Kramatorsko mieste, pranešė vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas.Sekmadienį ryte jis paraše socialiniame tinkle „Facebook“, kad televizijos bokštą užėmė Nacionalinė gvardija ir reguliariosios pajėgos.„Operacijos aktyvioji fazė tęsėsi paryčiais. Nesiliaujame“, – rašė jis. Anksčiau jis pranešė, kad keli vyriausybinių pajėgų pareigūnai buvo sužeisti per kautynes dėl Kramatorsko televizijos bokšto.
Kariai iš Luhansko karinio komisariato išvežti nežinoma kryptimi Luhanske užimtas rajono karinis komisariatas, iš kurio kariai išvežti nežinoma kryptimi, skelbia žurnalistės Oksana Laščenova ir Irina Kozyriova.     Jų teigimu, ukrainiečių karius iš minėto karinio komisariato autobusais išvežė „Pietryčių armijos“ atstovai. Karių ginklai buvo atimti ir perduoti „berkutininkams“, kurie yra pavaldūs separatistams, rašo unian.net.    Kiek anksčiau Ukrainos vidaus reikalų ministerijos padalinys Luhanske pranešė, kad šeštadienį mitinguotojams pabandžius perimti karinio komisariato pastato kontrolę ir vieną karinį dalinį, buvo sužeisti du ukrainiečių kariai: vienas terminuotos tarnybos karys prie komisariato, ir vienas vidaus pajėgų karys dalinyje nr. 3035.    Vadinamos Vieningosios pietryčių armijos štabo atstovas spaudai Aleksandras Markitanas nurodė, kad per susirėmimus su teisėsaugininkais žuvo vienas ir buvo sužeisti du mitinguotojai.
Nacionalinė gvardija atrėmė karinio dalinio šturmą Luhanske Ukrainos Nacionalinės gvardijos kovotojams pavyko atremti Luhansko karinio dalinio nr. 3035 šturmą, kurį buvo surengę prorusiškai nusiteikę ginkluoti asmenys su maskuojančių spalvų uniformomis, pranešė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Andrejus Parubijus.     „Tarp mūsų vaikinų vienas buvo sužeistas, bet puolimas atremtas“, - šeštadienio vakarą sakė jis, primindamas, kad pultame dalinyje įsikūręs Nacionalinės gvardijos padalinys, rašo unian.net.  Jo teigimu, teroristai reikalavo, kad kariai sudėtų ginklus. „Gvardiečiai aiškiai pranešė, kad ginklų niekas nesudės. Po šito įvyko mūšis ir gvardiečiai atrėmė ataką“, - pažymėjo A. Parubijus.
ES reikalauja nepriklausomo Odesos riaušių tyrimoEuropos Sąjungos (ES) pareigūnai paragino atlikti nepriklausomą Ukrainos Odesos mieste vykusių riaušių ir gaisro tyrimą, informuoja "Reuters".ES diplomatijos tarnybos išplatintame pranešime visos į Ukrainos krizę įsitraukusios pusės raginamos susilaikyti nuo skuboto Odesos įvykių vertinimo ir nenaudoti tragedijos "kurstant dar didesnę neapykantą, susiskaldymą bei beprasmį smurtą"."Visos politinės jėgos privalo prisiimti atsakomybę ir įsitraukti į taikų politinį dialogą krizei spręsti, - rašoma pranešime. - Daugybę gyvybių nusinešęs tragiškas įvykis privalo būti įvertintas nepriklausomu tyrimu, o už kriminalinius veiksmus atsakingi asmenys turi sulaukti teisingumo".                                                            Penktadienį Odesoje kilus riaušėms tarp Ukrainos vyriausybės šalininkų ir prorusiškai nusiteikusių asmenų, žuvo 4 asmenys. Riaušių metu kilęs gaisras Odesos profsąjungų rūmuose pražudė dar 38 žmones. Tai kol kas kruviniausias incidentas nuo vasarį Kijeve pasibaigusių protestų prieš tuometinį Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovyčių.Ukrainos vyriausybė dėl Odesos riaušių kaltina Maskvą, tvirtindama, kad neramumus išprovokavo iš separatistinio Padniestrės regiono atsiųsti Rusijos agentai.
Luhanske ginkluoti maištininkai puola karinį dalinįApie tai unian.net patvirtino milicija. Puolamas Ukrainos vidaus karinių pajėgų dalinys.Užpuolikai naudoja automatinius ginklus ir granatsvaidžius.«Pirmiausia prie karinio padalinio Nr. 3035 vietos gyventojai, apie 20-30 žmonių, degino šiukšlių konteinerius ir padangas, blokuodami galimą kariškių susisiekimą. Dabar vietos gyventojai atsitraukė ir priėjo ginkluoti užpuolikai iš saugumo pastato ir į karinį dalinį mėto šviesos - garso granatas, šaudo iš automatinių ginklų", - praneša milicija. Pranešama, jog išjungiami ukrainietiški televizijos kanalai.
Kostiantynivkoje vyksta mūšis dėl televizijos bokštoSeparatistai naudoja raketų paleidimo įrenginius ir ketina padeginėti pro šalį važiuojančius automobilius, unian.net cituoja Donbaso žinias. Skelbiama, kad užpuolikai naudoja sunkiuosius ginklus, mieste išsilaipino desantas, girdimi šūviai.
Apvagiamas Donecke užgrobtas Donbaso pramonininkų sąjungos pastatas    Donecko respublikos aktyvistais save vadinantys žmonės nusiaubė Donbaso pramonininkų sąjungos pastatą Donecke, skelbia unian.net.Į pastatą žmonės pateko išdaužę durų ir pirmojo aukšto stiklus, milicijos atstovai pastatą plešiančių žmonių nevaikė.Įsiveržusieji ėmė vaikščioti po pastato kabinetus, dalį ten esančio turto pasisavindami, dalį - gadindami.Nuotraukose matyti, kaip iš pastato buvo nešamos ten buvusios biuro kėdės.
Horlivkoje užgrobtas kovos su organizuotu nusikalstamumu pastatasPer ataką niekas nenukentėjo, nors, liudytojų teigimu, buvo girdėti šūviai, skelbia unian.net.
Luhanske teroristai pagrobė miesto Pilietinio sektoriaus lyderįŠiuo metu, pasak aktyvistų, pagrobtas Aleksejus Bida yra maištininkų užgrobtame Ukrainos saugumo pastate.Apie pagrobimą unian.net papasakojo įvykio liudininkai.Anot jų, autobusų stoties rajone keturi nežinomi asmenys užlaužė aktyvistui rankas ir jį įstūmė į automobilį. Vėliau pranešta apie antrą pagrobtą aktyvistę - Anną Mokrousovą.
Donecke užgrobtas Ukrainos saugumo pastatas Donecke ekstremistai užgrobė Ukrainos saugumo pastatą. Skaičiuojam kad šturmas truko keletą minučių, nes pastato niekas nesaugojo, skelbia unian.net. Pastatą užgrobę maištininkai skandavo "Rusija", "Odesa - rusiškas miestas" ir panašius šūkius. Skaičiuojama, kad iš viso įvykio vietoje buvo apie 1 tūkst. žmonių. Prieš neramumus prie separatistų užgrobto pastato vyko Antimaidano dalyvių mitingas, skirtas atminti gegužės 2 d. gaisro aukoms.
J. Tymošenko: V. Putinas nori supjudyti mūsų tautąRusijos prezidentas Vladimiras Putinas nori supjudyti ukrainiečius, kad jie šaudytų vienas į kitą. Tai šeštadienį Odesoje susitikime su žurnalistais pareiškė kandidatė į Ukrainos prezidentus Julija Tymošenko."V. Putinas realizuoja savo teroristines akcijas prieš kiekvieną ukrainietį. Tokiomis operacijomis, kokios įvyko penktadienį vakare Odesoje, jis nori sukiršinti mūsų tautą, jis nori padaryti taip, kad mes šaudytume vienas į kitą, žudytume vieni kitus, kad mes suplėšytume šalį, kad nuo kulkų žūtų mūsų vaikai. Iš kažkada buvusios broliškos tautos - tai labai sunkus smūgis", - sakė J. Tymošenko.Ji pabrėžė, kad V. Putinas Ukrainos destabilizacijai taiko jugoslaviškąjį scenarijų."Šiandien jau akivaizdu, kad Ukrainoje kažkada draugiškos valstybės jėgomis pradedamas įgyvendinti jugoslaviškasis variantas. Būtent todėl (Putinas. - Ukrinform) perrengia savo diversantų padalinius, savo specialiąsias pajėgas tokia uniforma, kurios neįmanoma atpažinti", - sakė J. Tymošenko.Jos įsitikinimu, susirėmimai Odesoje, per kuriuos žuvo 46 žmonės, buvo inicijuoti Rusijos specialiųjų tarnybų.
Ukrainoje sulaikytas įtariamas Rusijos specialiųjų tarnybų diversanto padėjėjasUkrainos saugumo tarnybos (UST) pareigūnai sulaikė prorusiškų pažiūrų aktyvistą, kuris laikomas šalyje veikiančios Rusijos karinės žvalgybos diversinės grupės vieno iš organizatorių, slapyvardžiu „Abveras“, artimiausiu padėjėju.„Dabar mes sulaikėme „Abvero“, vieno iš Rusijos ginkluotųjų pajėgų Vyriausiosios žvalgybos valdybos (UST) diversinės žvalgybos grupės organizatorių, artimiausią padėjėją“, – per spaudos konferenciją šeštadienį pranešė UST Antiteroristinio centro vadovas Vasilijus Krutovas.Pasak jo, šiuo metu atliekamas tyrimas.Tuo tarpu UST spaudos tarnybos atstovė Jekaterina Kosareva pranešė, kad suimtasis yra Ukrainos pilietis, kurį užverbavo Rusijos žvalgyba Kryme ir specialiai apmokė. Agentūra nurodė, kad jis esą buvo įpareigotas apsimesti ultradešiniųjų nacionalistinių judėjimų atstovu ir organizuoti provokacijas Ukrainos rytiniuose rajonuose, kuriuose didelė dalis gyventojų yra rusakalbiai, nuteikinėti juos prieš Kijevo vyriausybę.Anksčiau buvo pranešta, kad numanomas Rusijos diversantas, pravarde „Abveras“, buvo vienas pagrindinių veikėjų diversinėje „Šaulio grupėje“, kuriai vadovauja Rusijos žvalgybos pulkininkas Igoris Girkinas (Strelkovas).
Luhansko „liaudies gubernatorius“ paskelbė komendanto valandą visoje srityjeLuhansko srities „liaudies gubernatorius“ Valerijus Bolotovas pareiškė, kad Luhansko srityje įvedama komendanto valanda ir nepaprastoji padėtis.„Luhansko srities teritorijoje įvedama komendanto valanda nuo 23 val. iki 6 val.“, – nurodoma V.Bolotovo pranešime, paskelbtame internete.Jis pareiškė laukiąs, kad visi jėgos struktūrų pareigūnai, kurie nėra Luhansko srities gyventojai, pasitrauks iš regiono teritorijos, o vietiniai pareigūnai prisieks „ištikimybę Luhansko krašto liaudžiai“.„Į derybas su Kijevo valdžia mes neiname. Visos derybos ir mėginimai su mumis susitarti nutraukiami“, – sakė jis ir pridūrė, kad linkęs ne gintis, o „eiti į Kijevą“.
Ukrainos pajėgos susigrąžino saugumo tarnybos pastatą KramatorskeUkrainos pajėgos susigrąžino šalies saugumo tarnybos padalinio būstinę rytiniame Kramatorsko mieste, esančiame į pietus nuo prorusiškų kovotojų tvirtovės Slovjansko, šeštadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija.„Dabar ji kontroliuojama Nacionalinės gvardijos“, – sakoma ministerijos pranešime.Vietos televizijos reportažuose matyti Ukrainos pajėgų šarvuotieji transporteriai, važiuojantys per tą miestą.
Kramatorske skaičiuojami žuvusiejiUkrainos mieste Kramatorske jau skaičiuojamos neramumų aukos. Mažiausiai 3 žmonės žuvo, skelbiama, kad dar 17-a sužeista, rašo unian.net.
Dauguma sulaikytųjų Odesoje - rusaiDauguma sulaikytų žmonių per gegužės 2-osios neramumus yra Rusijos piliečiai arba gyvenantys nepripažintoje Padniestrės teritorijoje, skelbia unian.net.Oficialiai Padniestrė priklauso Moldovai.
Armianske rusų kariai blokuoja pasienio punktą  Armiansko mieste sustabdytas srautas per pasienio punktą, nes jį blokavo Rusijos kariškiai. Tokių veiksmų jie ėmėsi dėl to, kad į Krymo autonominę respubliką atvyko vienas iš Krymo totorių lyderių Mustafa Džemiliovas, kurį pasitiko beveik 2 tūkst. tautiečių.   Apie tai unian.net pranešė Ukrainos valstybinės pasienio tarnybos ryšių su žiniasklaida padalinys.    Kaip pažymi pasienio tarnyba, šeštadienio dieną į Kalančako kontrolės punktą ties išvažiavimu iš žemyninės Ukrainos atvyko grupė žmonių su M. Džemiliovu priešakyje. Ukrainos poste susitvarkiusi dokumentus, grupė pasuko Armiansko kontrolės punkto link. Pasitikti M. Džemiliovo atvyko apie 2 tūkst. Krymo totorių su savo lyderiu Refatu Čubarovu. Pasitikusi M. Džemiliovą, kolona pradėjo judėti Krymo link, tačiau palikti Armiansko kontrolės punktą jiems vis dar nepavyko.      „Dabar prie Armiansko pasienio punkto yra apie 200 ginkluotų Rusijos specialiosios paskirties būrio (OMON) pareigūnų, stovi vienas tankas ir šarvuotas transporteris, kurie užblokavo kelią. Keleivių, transporto priemonių ir krovinių forminimas minima kryptimi laikinai sustabdytas. Yra duomenų, kad į Armiansko kontrolės punktą iš Krymo vyksta didžiulė Krymo totorių grupė“, - pažymėjo Ukrainos pasienio tarnyba.
Ukrainos teisėsauga prašo Kramatorsko gyventojų neiti iš namų – vyksta kovos su ekstremistais Išlaisvinus Slovjanską nuo ginkluotų separatistų, antiteroristinė operacija persikėlė į kitą Donbaso miestą – Kramatorską, savo „Facebook“ paskyroje rašo Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas.      Jis pažymi, jog Kramatorske vyksta kovos ir prašo vietos gyventojų neiti iš namų, skelbia news.liga.net.  „Kramatorske stumiamės į priekį. Teroristams šaudant kondensuota ugnimi. Vyksta mūšis. Perimtas radijas. Grupei teroristų duotas nurodymas persirengti juodais drabužiais ir šaudyti į taikius gyventojus, imituojant ukrainiečių milicijos veiksmus. Prašau visų Kramatorsko ir Slovjansko gyventojų nesirodyti gatvėse. Vidaus reikalų ministerijos specialiosioms pajėgoms liepta sustabdyti šią provokaciją“, - rašė ministras.
Žiniasklaida: Kramatorske susprogdinti keli autobusai ir troleibusai Kramatorsko mieste prie vieno viešbučio buvo susprogdinti du autobusai, girdisi susišaudymas, skelbia „Lifenews“, pridurdamas, kad tokiais būdais teroristai mėgina sutrukdyti antiteroristinei operacijai.„Gatvėse liepsnoja maršrutiniai autobusai ir troleibusai. Girdisi šūviai“, - remdamasis liudininkais praneša leidinys. Jo teigimu, vietos gyventojai patys padegė kelis troleibusus ir autobusus, kad užkirstų kelią Ukrainos pajėgų sunkiajai technikai, rašo unian.net.
Žiniasklaida: Luhansko smogikai prakalbo apie karą su Kijevu Luhansko srityje teroristai nusprendė paskelbti atvirą karą Kijevui. Šeštadienį, gegužės 3 dieną, tokį pareiškimą žurnalistams išplatino „Pietryčių armijos“ štabo atstovai, skelbia svetainę 0642.ua.Ekstremistai Luhanske nori įvesti komendanto valandą ir pradėti vyrų mobilizaciją, rašo unian.net. Kaip skelbta anksčiau, balandžio 29 dieną 14 val. vietos laiku baigėsi ultimatumo terminas, kurį teisėtai Ukrainos vykdomajai ir įstatymų leidžiamajai valdžiai buvo paskelbęs Luhansko „liaudies gubernatorius“ Valerijus Bolotovas ir virtinė srities įgaliotinių.    Ultimatume buvo reikalaujama nutraukti antiteroristinę operaciją, nuginkluoti tokias neteisėtai ginkluotas organizacijas kaip „Dešinysis sektorius“, suteikti amnestiją Ukrainos saugumo tarnybos sulaikytiems asmenims, įvykdyti reikalavimus dėl rusų kalbos ir kt.  „Pietryčių armijos“ štabo atstovas spaudai Olegas Desiatničenka tvirtina, kad jeigu valdžia neįgyvendins jų ultimatumo, jie pereis prie aktyviosios savo veiksmų fazės.
Lenkijos premjeras: Rusija kariauja su UkrainaLenkijos premjeras Donaldas Tuskas pripažino, kad Vakarų pastangos nedavė norimų rezultatų stabdant Rusijos agresiją Ukrainoje, ir viltys, kad ši Vakarų valstybės vis dar turės įtakos, ima tirpti, tašo unian.net.Lenkijos vyriausybės vadovas, komentuodamas paskutinius įvykius Slavjanske ir Odesoje, teigė, kad Rusija kariauja su Ukraina, o diplomatinės Vakarų valstybių pastangos buvo bevaisės.
Odesos apskrities prokuroras Igoris Boršuliakas pranešė, kad po penktadienio susirėmimų ir fgaisto Profsąjungų rūmuose žuvo 46 žmonės, daugiau nei 200 sužeista, iš jų 20 – milicijos darbuotojų. Aštuoni žmonės žuvo šokdami iš didelio aukščio.Anksčiau Odesos milicija minėjo 37 žuvusius ir apie 200 sužeistųjų. Daugiausia aukų buvo per gaisrą Profsąjungų rūmuose – daugiau kaip 30. Miesto valdžia paskelbė trijų dienų gedulą – gegužės 3, 4 ir 5 dienomis. Visoje šalyje skelbiamas dviejų dienų gedulas.
Šveicarija paskelbė sankcijas dar 15 Rusijos ir Ukrainos piliečiųŠveicarijos vyriausybė paskelbė sankcijas dar 15 asmenų dėl separatizmo ir terorizmo palaikymo Ukrainoje, pranešė radijas „Svoboda“.Į sąrašą įtraukti dešimt Rusijos piliečių, taip pat penki asmenys, tiesiogiai siejami su neramumais pietryčių Ukrainoje. Dabar Šveicarija sankcijas dėl Ukrainos krizės yra paskelbusi iš viso 48 asmenims.Šveicarija pabrėžė, kad svarbiausias tikslas – užkirsti kelią tarptautinių sankcijų dėl padėties Ukrainoje nepaisymui. Visiems į sankcijų sąrašą įtrauktiems asmenims suvaržoma galimybė atlikti finansines operacijas Šveicarijoje, todėl jie negalės pervesti savo aktyvų į šią šalį. Šveicarijos finansų tarpininkams uždrausta užmegzti naujus verslo santykius su sąraše išvardytais fiziniais asmenimis.Tiems asmenims taip pat uždrausta atvykti į Šveicariją, kadangi analogišką sprendimą yra priėmusi Europos Sąjunga (ES). Šveicarija nėra Bendrijos narė, tačiau laikosi bendrų ES taisyklių.Į papildomą sąrašą, kuriame išvardytiems asmenims sankcijos įsigaliojo gegužės 2 dieną, buvo įtrauktas Rusijos prezidento Vladimiro Putino nuolatinis atstovas aneksuotame Kryme Olegas Belavencevas, Krymo reikalų ministras Olegas Saveljevas, Sevastopolio gubernatorius Sergejus Miniaila, Rusijos Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojai Sergejus Neverovas ir Liudmila Švecova, Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas, vadinamosios Donecko liaudies respublikos lyderis Sergejus Purginas, taip pat jos „vadovybės“ nariai Denisas Pušilinas ir Sergejus Cyplakovas.Anksčiau, reaguodamas į Rusijos agresiją Ukrainoje, Bernas įšaldė nuversto promaskvietiško Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir jo aplinkos veikėjų aktyvus, sustabdė karinės paskirties prekių eksportą į Rusiją, atšaukė Rusijos kariuomenės specialistų mokymus Šveicarijoje, taip pat sustabdė derybas su Rusija dėl laisvosios prekybos sutarties.
Bandė užnuodyti vandenįGorlovkos mieste, esančiame Donecko apskrityje, antiterorisitinės operacijos dalyviams pavyko sužlugdyti diversantų planus užnuodyti geriamą vandentiekio vandenį, praneša unian.net.Taip pat pavyko sustabdyti bandymą geležinkelio ruožo Slavjansko kryptimi elektros maitinimą bei perduoti ginklus teroristams Slavjanske ir Kramatorske.Likviduotos snaiperių grupės, kurios buvo išsidėsčiusios administraciniuose ir gyvenamuosiuose pastatuose.
Teroristai, slėpdamiesi už moterų ir vaikų, nušovė du kariškiusDonecko apskrityje vykstant susišaudymui žuvo du kariškiai, dar 12 žmonių sužeista, praneša unian.net. Pasak Nacionalinės gvardijos vado Stepano Poltorako, separatistai bandė išstumti kariškius iš posto prisidengę moterimis ir vaikais. „Separatistų cinizmui nėra ribų. Jie bandė prisidengti takiais gyventojai – moterimis, vaikais, senukais, taip jei darė spaudimą kariams, esantiems poste“, - teigė jis.Teisėsaugininkai pradėjo derybas, norėdami išvengti konflikto. Jų metu separatistai pradėjo šaudyti iš už taikių gyventojų nugarų. Vis dėlto kariškiams, pergrupavus pajėgas, pavyko išsilaikyti poste, o netrukus sulaukė pastiprinimo.Per antiteroristinę operaciją Donbase, kuri prasidėjo balandžio 15 d., Ukrainos specialiosios tarnybos iš viso neteko 5 žmonių, 12 sužeisti.Paklaustas, kokios netektys kitoje pusėje, antiteroristinės operacijos vadovas Vasilijus Krutovas teigė, kad tikslus žuvusių teroristų skaičius nėra žinomas, tačiau „jų praradimai pakankamai dideli“.
Dviprasmiška V. Putino užuojauta odesiečiamsRusijos prezidentas Vladimiras Putinas išreiškė nuoširdžiausią užuojautą ir gailestį tiems, kurie žuvo ir patyrė sužalojimus per kruviną tragediją Odesoje, pareiškė prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas.„Putinas reiškia užuojautą nužudytų ir gyvais sudegusių Odesoje žmonių artimiesiems, linki kuo greičiau pasveikit tiems, kurie nukentėjo per šią baudžiamąją operaciją“, – sakė D. Peskovas šeštadienį žurnalistams.„Deja, mes negalime pareikšti užuojautos oficialiajam Kijevui, nes iš tikrųjų oficialiojo Kijevo nėra“, – tęsė D. Peskovas.Jis dar sakė, kad V. Putinas yra „itin sunerimęs dėl to, kaip rutuliojasi padėtis ir kaip ji traktuojama kai kuriose pasaulinės bendruomenės šalyse“. „V. Putinui didžiausią pasipiktinimą kelia Kijevo valdžios veiksmai, kuriuos galima interpretuoti kaip nusikalstamus“, – sakė prezidento atstovas spaudai.Pasak jo, V. Putinas kiaurą parą gauna informaciją apie tai, kas vyksta Ukrainos pietryčiuose. „Prezidentui pranešinėja žvalgyba, atitinkamos žinybos; jis pasisemia informacijos ir iš žiniasklaidos pranešimu“, – nurodė D. Peskovas.Prezidento atstovas dar pažymėjo, kad „iš esmės dabar mes suprantame, kokie buvo pateisinami ir teisingi Putino, Rusijos ir Krymo gyventojų, pareiškusių valią susijungti su Rusija, veiksmai“. „Jeigu tada V.Putina nebūtų laikęsis ryžtingos pozicijos, ir Krymo gyventojai nebūtų balsavę už jungimąsi su Rusija, šiandien kraujas lietųsi ir nusikaltimai nesiliautų ir Kryme“, – pareiškė D. Peskovas.
Slovjansko „liaudies meras“ paleido ESBO inspektoriusPromaskvietiškų separatistų Ukrainos rytuose laikyti Europos karo stebėtojai šeštadienį paleisti į laisvę Slovjanske, pranešė Rusijos naujienų agentūra RIA, remdamasi Rusijos pasiuntiniu ESBO.„Jie visi paleisti .... (iš tų), kurie buvo mano sąraše“, – sakė Vladimiras Lukinas.Anksčiau naujienų agentūra „Interfax“ pranešė, kad Slovjansko liaudies meru vadinamas Viačeslavas Ponomariovas ketina paleisti į laisvę separatistų sulaikytus Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojus.„Štai jie dabar visi pas mane sėdi, aš su jais kalbuosi, rengiuosi juos paleisti“, – sakė V. Ponomariovas šeštadienį telefonu naujienų agentūrai „Interfax“.Pasak jo, dėl nesaugios padėties mieste rūpinamasi, kad jiems nieko neatsitiktų. „Jie yra mano svečiai, aš nenoriu, kad jie nukentėtų“, – sakė jis.Balandžio 25 dieną vadinamosios savigynos pajėgos prie įvažiavimo į Slovjanską sustabdė autobusą, kuriuo važiavo inspektorių grupė, dirbanti Ukrainoje ESBO sprendimu pagal 2011 metų Vienos dokumentą dėl pasitikėjimo ir saugumo stiprinimo, ir palydėjo juos į miestą. Autobuse buvo aštuoni asmenys: keturi vokiečiai, bei po vieną Švedijos, Lenkijos, Danijos ir Čekijos pilietį.Vėliau karinis stebėtojas švedas Thomas Johanssonas buvo paleistas, nes serga cukralige.
Prie Kramatorsko oro uosto pašalinti du separatistų kontrolės postaiDonecko srityje prie Kramatorsko oro uosto likviduoti du kontrolės postai, pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas.„Sunaikinti du blokpostai prie Kramatorsko oro uosto“, – parašė šeštadienį jis savo „Facebook“ paskyroje.Tuo metu tinklalapyje Kramatorsk.INFO nurodoma, kad Kramatorske prie vieno kontrolės posto Ukrainos kariškiai veda derybas su separatistais.“...atvažiavo šarvuotis, išėjo „gynėjai“, net 20 vyrų, kariškiai veda su jais derybas... mandagiai, beje.... o jie atsako – jūsų pusėje amerikiečių lėktuvai, jūs norite mus į vergiją atiduoti,... ir panašūs kliedesiai...“, – parašė komentaruose Ledi Vi.Kramatorsk.INFO taip pat nurodo, kad mieste antrą dieną nevažinėja visuomeninis transportas; centrinės gatvės užblokuotos autobusais ir troleibusais; uždaryti visi prekybos centrai; duonos galima nusipirkti tik turguje; didžiulės eilės.Iš Maskvos, remiantis liudininkais iš vadinamosios savigynos, pranešama, kad Slovjansko pakraščiuose per susišaudymus naktį žuvo keli miesto gyventojai, yra sužeistų.„Priešas kažkodėl nešturmuoja administracinio kvartalo, bet pakraščiuose susišaudymas tęsiasi; keli žmonės nukauti, dar keli sužeisti“, – sakė agentūrai „Interfax“ savigynos štabo atstovas ir pridūrė, kad gynėjai „pasirengę bet kurią akimirką atremti puolimą“. Sužeistieji vežami į ligoninės chirurginį skyrių.Anksčiau šeštadienio rytą A. Avakovas sakė, kad Ukrainos pajėgos naktį perėmė televizijos bokšto Kramatorske kontrolę. Šis miestas yra netoli Slovjansko, kuriame penktadienį vyko mūšiai.„Operaciją vykdė Nacionalinės gvardijos ir ginkluotųjų pajėgų kariai. Aktyvioji operacijos fazė tęsėsi auštant. Mes nesustojome“, – parašė A.  Avakovas savo paskyroje tinkle „Facebook“.
Odesoje sulaikyta per 130 riaušių dalyviųTeisėsaugininkai sulaikė daugiau nei 130 susirėmimų tarp Ukrainos vienybės šalininkų ir priešininkų dalyvių. Pradėta 10 kriminalinių tyrimų pagal straipsnius, susijusius su masine betvarke, tyčine žmogžudyste, grasinimais milicijos darbuotojui, chuliganizmu, valstybinių ir visuomeninių pastatų užėmimu, tyčinių jų vertybių naikinimu. Sulaikytieji yra apklausiami, praneša unian.net.
Ukrainoje pranešama apie kovas netoli KramatorskoKarinės operacijos prieš promaskvietiškus separatistus pramoniniuose Ukrainos rytuose tęsiasi šeštadienį auštant netoli Kramatorsko miesto, pranešė Ukrainos teisėsauga.Vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas sakė, kad Ukrainos pajėgos perėmė televizijos bokšto Kramatorske kontrolę; Šis miestas yra netoli Slovjansko, kuriame penktadienį vyko mūšiai. „Mes nesustojome“, – parašė A.Avakovas savo paskyroje tinkle „Facebook“, bet informacijos apie nuostolius nepateikė.
JAV pasmerkė „nepriimtiną“ smurtą OdesojeJungtinės Amerikos Valstijos pasmerkė „nepriimtiną“ smurtą Odesoje penktadienį, kruviniausią dieną nuo tos akimirkos, kai valdžią Kijeve perėmė Vakarų remiama vyriausybė, ir ragina Ukrainą bei Rusiją atkurti tvarką.Pasak Odesos milicijos, 37 žmonės žuvo per gaisrą Odesoje, kur, anot vietinės žiniasklaidos, degančiame pastate buvo prorusiški protestuotojai.Tuo tarpu Slovjanske vėl atsinaujino kovos, per kurias žuvo dar du Ukrainos kariai, tad aukų skaičius išaugo iki devynių šiame rytų Ukrainos mieste.„Šiandien tarptautinė bendruomenė turi susitelkti ir palaikyti Ukrainos žmones atlaikyti šią tragediją“, – sakė JAV valstybės departamento atstovė Marie Harf (Mari Harf), reikšdama užuojautą dėl sukrečiančios netekties.„Smurtas ir chaosas, atvedę prie beprasmių mirčių ir sužeidimų yra nepriimtini“, – nurodė ji.M.Harf ragino abi nesantaikos puses imtis veiksmų įtampai mažinti, pažymėdama, kad gaisras rodo, jog būtina nedelsiant deeskaluoti įtampą.„Mes raginame visas šalis kartu atkurti ramybę ir tvarką, taip pat raginame Ukrainos valdžią atlikti išsamų tyrimą ir patraukti kaltuosius teisinei atsakomybei, – sakė M.Harf. – Smurtas ir pastangos destabilizuoti šalį turi liautis“.Tuo tarpu Maskva iš karto pareiškė esanti „pasipiktinusi“ dėl įvykių Odesoje ir pasmerkė Kijevo valdžios „nusikalstamą neatsakingumą“ Rusijos Užsienio reikalų ministerijos (URM) pareiškime raginama, kad Ukraina ir ją remiantys Vakarai susidorotų su anarchija ir prisiimtų atsakomybę prieš Ukrainos žmones. Pranešime pabrėžiama kad Maskvos nuomone, šie „tragiški įvykiai“ rodo Kijevo „nusikalstamą neatsakingumą“.„Tragiški įvykiai gegužės 2 dieną Odesoje Maskvoje laikomi dar viena nusikalstamo Kijevo valdžios, pritariančios suįžūlėjusiems nacional-radikalams, tarp kurių yra ir „Pravyj sektor“, rengiantiems fizinio teroro prieš federalizacijos ir realių konstitucinių permainų Ukrainos visuomenėje šalininkus, neatsakingumo apraiška“, – sakoma Rusijos URM pareiškime.
A. Merkel atsikirto: JAV ir Vokietija – pasirengusios įvesti naujas sanckijas RusijaiPlačiau...
Vokietijos verslas stojo prieš sankcijas RusijaiAngela Merkel Baltiesiems Rūmams perduos aiškią žinią nuo Vokietijos verslo įmonių: daugiau jokių sankcijų prieš Rusiją, rašo „The Wall Street Journal“.Plačiau...
Ukraina paneigė Maskvos pareiškimą dėl „Pravyj sektor“ ir „anglakalbių“ dalyvavimo antiteroristinėje operacijojeUkrainos užsienio reikalų ministerija absurdiškais vadina Rusijos pareiškimus, kad antiteroristinėje operacijoje esą dalyvavo „Pravyj sektor“ („Dešiniojo (teisiojo) sektoriaus“) ar kokių kitų pilietinių formuočių atstovai.„Stebina absurdiški Rusijos kaltinimai dėl Ukrainos ... antiteroristinės operacijos rytinėse Ukrainos srityse. Ryšium su tuo norėtume oficialiai pareikšti, kad per Ukrainos teisėsaugos organų antiteroristinę operaciją prieš civilius gyventojus nenaudojama sunkioji, taip pat ir raketinė technika. Tikrovės neatitinka ir informacija apie neva operacijoje dalyvaujančius „Pravyj sektor“, taip pat – kokių nors kitų pilietinių formuočių, atstovus“, – sakoma penktadienį paskelbtame ministerijos spaudos tarnybos pareiškime.Ministerija pabrėžė, kad antiteroristinę operaciją vykdo tik SBU, Gynybos ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos ir Nacionalinės gvardijos pajėgos, vadovaujant bendram štabui.„Būtent Rusijos kontroliuojami teroristai ir smogikai naudoja prieš antiteroristinio centro pajėgas granatsvaidžius, sunkiąją techniką ir kitokią karinę ginkluotę, ir tai patvirtina sistema PZRK numuštas sraigtasparnis, skridęs apžvelgti teritorijos“, – pažymima pareiškime.Ukrainos užsienio reikalų ministerija taip pat pabrėžė, kad tvirtinimai, esą operacijoje dalyvauja „anglakalbiai“ užsieniečiai, yra ciniški ir neturintys pagrindo.„Jokie užsienio piliečiai, išskyrus patvirtintus rusų diversantų dalyvavimo provokacijose faktus, operacijoje nedalyvavo ir nedalyvauja. Norėtume taip pat priminti Rusijai, kad teroristų nelaisvėje lieka įkaitai, tarp jų – anglakalbiai stebėtojai ir žurnalistai iš užsienio, dėl kurių paleidimo Rusija, deja, nedėjo jokių realių pastangų“, – sakoma pareiškime.
B. Obama kreipėsi į RusijąJAV prezidentas Barackas Obama penktadienį perspėjo Rusiją, kad ji privalo padėti išlaisvinti promaskvietiškų separatistų Ukrainoje įkaitais laikomus ESBO stebėtojus, ir pavadino jų sulaikymą „nedovanotinu“ ir „negarbingu“.Plačiau...
Naujausiais duomenimis, žuvusiųjų Odesoje skaičius pasiekė keturis, praneša unian.net. Taip pat pašauti 3 milicijos pareigūnai ir sužeisti trys žurnalistai. 
O. Turčynovas: per Ukrainos kariuomenės operaciją žuvo daug separatistųLaikinasis Ukrainos prezidentas Oleksandras Turčynovas penktadienį teigė, kad per kariuomenės operaciją rytiniame Slovjankso mieste daug prorusiškai nusiteikusių separatistų žuvo, buvo sužeisti ir sulaikyti, skelbia BBC.
D. Medvedevas: Kijevas privalo liautis žudęs savo piliečiusRusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas paragino Kijevo valdžią liautis žudyti savo pačių piliečius ir pareiškė, kad jėgos panaudojimas prieš civilius yra „nusikalstamo bejėgiškumo“ ženklas.„Valdžią turintieji Ukrainos sostinėje turi atsipeikėti ir nutraukti savo piliečių žudymą. Kitaip šalies likimas gali būti visai apgailėtinas“, – pabrėžė jis.„Jėgos panaudojimas Ukrainos pietryčiuose – nusikalstamo faktinių Ukrainos valdytojų bejėgiškumo ženklas. Užuot pradėję normalų dialogą Ženevos susitarimų dvasia, susodinę visus priešpriešos dalyvius prie derybų stalo, aptarę kompromisus ir atomazgas, pradėjo baudžiamąją operaciją“, – parašė savo paskyroje tinkle „Facebook“ D.Medvedevas.
Odesoje esantis portalo unian.net korespondetas praneša, jog separatistai miesto centre yra ginkluoti, mėtomi Molotovo kokteiliai, aidi šūviai, statomos barikados. 
Žiniasklaida: dėl išaugusios Rusijos intervencijos grėsmės Ukrainoje stabdoma antiteroristinė operacijaPenktadienio vakarą pranešama, jog Ukrainos saugumo tarnybos stabdo antiteroristinę operaciją Slavjanske. Toks sprendimas priimtas gavus informacijos, jog išaugo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą grėsmė, remdamasis šaltiniais praneša kyivpost.com, kurį cituoja portalas glavcom.ua. Šaltinio teigimu, penktadienį gauta informacija rodo, jog reiškmingai išaugo Rusijos intervencijos rizika. 
Rytų Ukrainoje sulaikyti Vakarų žurnalistai paleisti į laisvęApie įvykius Rytų Ukrainoje reportažus rengę prorusiškų separatistų sulaikyti žurnalistai iš „CBS News“, „Buzzfeed“ ir „Sky News“ buvo paleisti į laisvę, informuoja AP.CBS korespondentė Clarissa Ward ir jos komanda bei Amerikos leidinio „Buzzfeed“ reporteris Mike'as Giglio buvo sulaikyti penktadienį kontrolės punkte, esančiame prie Slovjankso miesto.„Sky News“ nepateikė informacijos apie žurnalistų grupę, tačiau teigė, kad jie po sulaikymo buvo paleisti.C. Ward teigimu, ji ir visa jos grupė buvo surišti ir nugabenti į kitą vietą, o vienas jos vyriškos lyties kolegų nelaisvėje buvo sumuštas. K Vard ir M. Džiglijus teigė girdėję, kaip jų pagrobėjai kalbėjo apie žurnalistų paėmimą įkaitais.M. Giglio rašė „Twitter“, kad sunkus išbandymas truko tris valandas.
O. Turčynovas: Rusijos diversantai bandė kirsti sieną į UkrainąUkrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas teigė penktadienį, kad ukrainiečių pasieniečiai ketvirtadienio naktį į penktadienį užkirto kelią Rusijos „ginkluotiems diversantams“ kirsti sieną į Ukrainą, praneša „Reuters“.O. Turčynovo pranešime taip pat teigiama, kad operacija, kuria siekiama atsikovoti rytinį Slovjansko miestą, nevyksta taip greitai, kaip buvo tikimasi, nes ją apsunkina prorusiški separatistai, pasislėpę „už civilių“ ir „šaudydami iš daugiabučių“.
Ukrainos saugumo pajėgos užėmė visus kontrolės postus aplink Slovjanską, puolimas tęsiamasUkrainos rytuose per antiteroristinę operaciją Slovjanske pavyko užimti visus kontrolės postus aplink miestą, pareiškė Aukščiausiosios Rados pirmininkas, laikinasis šalies prezidentas Oleksandras Turčynovas.„Per dabartinį operacijos etapą pavyko užimti visus įtvirtintus atraminius punktus ir kontrolės postus aplink Slovjansko miestą“, – sakė jis kreipdamasi į tautą penktadienį.„Puolimas tęsiasi“, – pažymėjo O.Turčynovas.
Odesoje per susirėmimus žuvo mažiausiai vienas žmogus.Daugiau – čia.
Rusija šaukia skubų JT Saugumo Tarybos posėdįPenktadienį Rusija šaukia skubų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį dėl Ukrainos ginkluotųjų pajėgų "baudžiamosios operacijos" Slovjanske.Tai žurnalistams pranešė Rusijos nuolatinės atstovybės prie JT spaudos tarnybos vadovas Aleksejus Zaicevas, informuoja "RIA Novosti".
Rusija: armijos veiksmai veda Ukrainą katastrofos link.Daugiau – čia.
Pasipriešinimas Odesoje: girdisi šūviai ir sprogimaiOdesos Katedros aikštėje susirinko proukrainietiškai nusiteikę protestuotojai ir futbolo sirgaliai. Suplanuotos eitynės „Už vieningą Ukrainą“, rašo Glavcom.ua. Daugiau – čia.
Donecko srityje dingo dvi Vakarų žurnalistų grupėsPenktadienį Donecko srityje Ukrainos rytuose dingo "SkyNews" ir CBS filmavimo grupės, praneša interneto leidinys "Novosti Donbassa".CBS žurnalistų grupę sudaro keturi reporteriai - Klarisa Vard (Clarissa Ward), Erin Lajal (Erin Lyall), Endis Srevensonas (Andy Srevenson) ir Džefas Maberlis (Geoff Mabberley). "SkyNews" grupėje - Stiuartas Remsis (Stuart Ramsey) ir Barnabis Grynas (Barnaby Green), taip pat Olegas Malko ir Aleksandras Pustovitas, patikslina UNIAN.Be to, penktadienio rytą Slovjanske nežinomi asmenys sulaikė Amerikos leidinio "Buzzfeed" žurnalistą Maiką Džiglijų (Mike Giglio) ir jo vertėją Jeleną Glazunovą. Vėliau "Novosti Donbassa", remdamasis J. Glazunova, pranešė, kad jie "išvaduoti iš separatistų nelaisvės".Penktadienį anksti rytą Ukrainos kariuomenė Slovjanske pradėjo plataus masto antiteroristinę operaciją prieš prorusiškus separatistus.
C. Ashton: būtina užkirsti kelią vyriausybinių pastatų užėmimui UkrainojeEuropos Sąjungos (ES) vyriausioji užsienio reikalų įgaliotinė Catherine Ashton teigė, kad būtina sumažinti smurtą ir užkirsti kelią vyriausybinių pastatų užėmimui krizės kamuojamoje Ukrainoje, skelbia "Reuters"."Labai svarbu, kad nebematytume besitęsiančio smurto. Labai svarbu užkirsti kelią pastatų užėmimui, - Berlyne per spaudos konferenciją su Vokietijos užsienio reikalų ministru Franku-Walteriu Steinmeieriu sakė C. Ashton. - Kaip ir sakiau visiems, labai svarbus Rados (parlamento) funkcionavimas, kurioje kartu galėtų dirbti visi Ukrainos atstovai".F. W. Steinmeieris paragino nedelsiant įgyvendinti praėjusį mėnesį Ženevoje sudarytą susitarimą tarp Ukrainos, Rusijos, JAV ir ES, kuriuo siekiama sumažinti įtampą Ukrainoje.
Ukrainos jėgos struktūros kontroliuoja pusę SlovjanskoVykdant antiteroristinę operaciją Slovjanske iki 12 valandos perimta dešimties blokavimo postų kontrolė, pusę miesto teritorijos kontroliuoja jėgos struktūrų pareigūnai, praneša unian.net.Kaip pranešė Ukrainos Saugumo tarnybos Kovos su terorizmu centras, kovotojai plačiai naudoja karo snaiperius, taip pat mobiliuosius padalinius, vilkinčius specialiosios paskirties „Berkut“ uniformas, minavimą sprogstamosiomis minomis.Štabas sulaukė vietos gyventojų prašymų padėti ir apsaugoti. Žmonės praneša apie diversantų rengiamą provokaciją – vietos vandentiekio vandens užnuodijimą.
Ukrainoje pagrobtų ESBO stebėtojų drama pasiekė kritinę stadiją, sako Vokietija.Daugiau – čia.
Donecko srityje sulaikyti keturi teroristai Donecko srityje sulaikyti keturi asmenys iš separatistų blokavimo posto, iš kurio, spėjama, buvo apšaudyti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sraigtasparniai, praneša UNIAN. Sraigtasparniai buvo apšaudyti iš nešiojamo zenitinio raketų komplekso.Šiandien, gegužės 2 d. vykdant antiteroristinę operaciją separatistų blokavimo poste Slovjansko apylinkėse, buvo sulaikyti keturi asmenys, kurie gali būti susiję su Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariuomenės aviacijos sraigtasparnių apšaudymu. Apie tai pranešama Ukrainos gynybos ministerijos puslapyje „Facebook“ svetainėje.Atitinkamų jėgos struktūrų pareigūnai taiko sulaikytiesiems atitinkamas procedūros pagal galiojančius teisės aktus.
Ukrainos Donecko srityje dingo televizijų „Sky News“ bei CBS filmavimo grupės.
Donecko separatistai sutrikdė traukinių eismą regioneProrusiškai nusiteikę separatistai užėmė Donecko regiono geležinkelių eismo kontrolės punktą, praneša "Reuters".Ukrainos geležinkelių atstovai pranešė, kad perėmę į šiaurę nuo Donecko miesto esančią valdymo stotį, sukilėliai atjungė elektrą, todėl traukinių eismas beveik sustojo.Ukrainos vyriausybei atnaujinus "antiteroristinę operaciją" ir pradėjus Slovjansko šturmą, miesto centre šalia Saugumo tarnybos (UST) pastato vėl aidi šūviai. Sukilėlių milicijos atstovai ITAR-TASS korespondentams tvirtino, kad vyriausybės daliniai į atkovotus postus šarvuočiais gabena karius, šitaip stiprindami pozicijas.Rusijos nuolatinis atstovas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) Andrejus Kelinas kreipėsi į organizacijai priklausančių šalių atstovus, prašydamas imtis priemonių prieš Kijevo vykdomą karinę operaciją rytinėse šalies dalyse.
Kremlius: Ukrainos pajėgų puolimas sudavė galutinį smūgį taikos sutarčiai.Daugiau – čia.
Rusija ragina ESBO padėti sustabdyti puolimą rytų UkrainojeRusija penktadienį paragino Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizaciją (ESBO) padėti sustabdyti Ukrainos karinį puolimą rytiniame Slovjansko mieste, pranešė valstybinė naujienų agentūra ITAR-TASS.„Susisiekėme su ESBO vadovybe dėl (Ukrainos) ginkluotųjų pajėgų puolimo ir pareikalavome, kad ji imtųsi žingsnių, siekiant sustabdyti šį baudžiamąjį reidą“, – agentūrai sakė Rusijos pasiuntinys prie ESBO Andrejus Kelinas.Pasak jo, Maskva šiuos reikalavimus pateikė ESBO generaliniam sekretoriui Lamberto Zannierui ir Šveicarijos užsienio reikalų ministrui Didier Burkhalteriui, kurio šalis dabar pirmininkauja šiai organizacijai.
D. Tymčiukas: į Ukrainą skrenda V. Putino žmogusGrupės „Informacinis pasipriešinimas“ operatyviniais duomenimis, į Ukrainą atvyksta aukštas Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Vladimiras Lukinas, kuris iki 2014 metų kovo ėjo Rusijos žmogaus teisių komisaro pareigas. Kartu su juo užsakomuoju reisu į Donecką atskrenda dar keli Maskvos atstovai.Daugiau – čia.
Ukrainos separatistai paliko Luhansko prokuratūros pastatąRytų Ukrainos separatistai savanoriškai apleido Luhansko regiono prokuratūros pastatą."Prokuratūros pastatas apleistas po įvykusių derybų", - rašoma prokuratūros spaudos tarnybos išplatintame pranešime.Naujosios Ukrainos vyriausybės valdymu nepatenkinti protestuotojai Luhansko prokuratūrą užėmė balandžio 29 dieną. Virš pastato tuomet buvo iškelta vėliava su Šventojo Jurgio kaspino spalvomis, prokuratūros personalui buvo leista laisvai palikti darbo vietas.
Kovotojai apšaudė sraigtasparnį, kuriuo į Slovjanską skrido medikaiKovotojai apšaudė Ukrainos valstybinės nepaprastųjų padėčių tarnybos sraigtasparnį, kuriuo skrido medikų brigada. Vienas iš medikų sužeistas. Medikai vyko suteikti pagalbos ir evakuoti žmonių, praneša Unian.net.Apie tai agentūrai pranešė Ukrainos saugumo tarnybos Antiteroristinis centras.Ukrainos saugumo tarnyba nustatė, kad ginkluotų separatistų lyderio nurodymu renkami vietos gyventojai, kurie bus panaudoti kaip gyvasis skydas ir miesto ribose, ir blokavimo postuose.Taip pat Antiteroristinis centras pranešė, kad vykdant antiteroristinę operaciją užimti devyni blokavimo postai Slovjansko pakraščiuose, buvo sužeistas vidaus pajėgų karys. Šiuo metu Slovjanską užblokavę specialiųjų pajėgų kariai.
Ukrainos saugumas: sraigtasparnį numušė kvalifikuoti užsienio specialistai.Daugiau – čia.
Patarimai, kaip elgtis gyventojamsA. Avakovo teigimu, operacija tęsiasi pagal planą. „Prašau Slovjansko ir Kramatorsko gyventojų neiti į gatves ir būti atsargiems prie langų. Mes su gynybos ministru ir Nacionalinės gvardijos vadu esame čia. Slovjansko rajone transporto eismas apribotas iki minimumo. Prašau visų antiteroristinės operacijos metu susilaikyti nuo kelionių“, - pabrėžė jis.       A.Avakovas taip pat pakartojo reikalavimus teroristams: paleisti įkaitus, sudėti ginklus, atlaisvinti administracinius pastatus ir atkurti normalų miesto infrastruktūros funkcionavimą.
Nukautas sraigtasparnis, žuvo lakūnas„Prieš Ukrainos specialiuosius dalinius teroristai paleido ugnį iš sunkiųjų ginklų, įskaitant granatsvaidžius ir mobilius zenitinius raketų kompleksus. Žuvo vienas lakūnas, yra sužeistųjų. Vyksta tikras mūšis su profesionaliais samdomais kariais. Teroristai nesibodi šaudyti, slėpdamiesi už taikių Slovjansko gyventojų, iš daugiabučių gyvenamųjų namų – žino antiteroristinės operacijos pajėgoms duotą nurodymą neatsakyti ugnimi, jeigu ji kels grėsmę gyvenamiesiems objektams“, - rašė A. Avakovas.
Slovjanskas apsuptas glaudžiu žiedu, vyksta kova su profesionaliais samdomais kariais  Slovjansko miestas apsuptas glaudžiu žiedu, savo „Facebook“ paskyroje pranešė Arsenas Avakovas. Operaciją vykdo Ukrainos vidaus reikalų ministerija, nacionalinė gvardija ir kariuomenė. Šiuo momentu Slovjansko miesto teritorijoje perimta devynių blokavimo postų kontrolė, rašo unian. net.
Skelbiama skirtinga informacija apie sraigtasparnio pilotąApie numušto sraigtasparnio pilotą pasklido skirtinga informacija - vieni skelbia, kad pilotas sužeistas ir paimtas į nelaisvę, kiti - kad žuvęs. Socialiniuose tinkluose ėmė plisti ši nuotrauka.
NATO: aljansas bus priverstas Rusiją vertinti kaip priešininkęNATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Alexanderis Vershbow įsitikinęs, jog Šiaurės Atlanto aljansas bus priverstas vertinti Rusiją daugiau kaip priešininkę, nei kaip partnerę.Plačiau...
Jei Kijevas praras rytų kontrolę, 17 mlrd. dolerių pagalbos paketas bus peržiūrėtas, sako TVFTarptautinis valiutos fondas (TVF) pareiškė, kad prieš kelias dienas jo patvirtintas 17 mlrd. JAV dolerių (42,5 mlrd. litų) pagalbos paketas Ukrainai turės būti peržiūrėtas, jei prorusiški separatistai perims ekonomiškai svarbaus rytinio regiono kontrolę. „Ukraina ir jos valdžios (reformų) programa susiduria su beprecedentėmis grėsmėmis“, - sakoma ketvirtadienį TVF paskelbtame pranešime. „Jei centrinė vyriausybė praras faktinę rytų kontrolę, programa turės būti peržiūrėta“, - pažymima jame.Industriniai Ukrainos rytai labai svarbūs šalies ekonomikai. Trečiadienį, tą pačią dieną, kai TVF oficialiai patvirtino finansinės pagalbos paketą Ukrainai, šalies prezidentas Oleksandras Turčynovas pareiškė, kad vyriausybė „bejėgė“ sutrukdyti separatistams užimti valdžios pastatus tame regione.Kaip teigiama TVF pranešime, jei Ukrainos vyriausybė praras rytų kontrolę, tai smarkiai pakenks šalies finansams ir labai sumažins Ukrainos galimybes pritraukti investicijų. Tokiu atveju Ukrainai teks prašyti didesnės pagalbos iš donorų, pažymima ataskaitoje.
Ukrainoje prorusiški protestuotojai užėmė Donecko prokuratūrą.Plačiau...
Teroristai neatmeta galimybės, kad įkaitai iš UST bus keičiami į separatistusDonecko srityje pagrobti trys Ukrainos saugumo tarnybos specialiosios paskirties pareigūnai jau penktadienį, gegužės 2 dieną, gali būti iškeisti į separatistus, skelbia unian.net.Apie tai kalbėdamas telefonu su ITAR-TASS pranešė vadinamosios Donecko liaudies respublikos vyriausybės vienas pirmininkų Denisas Pušilinas.„Gali būti, kad jau gegužės 2 dieną trys UST pareigūnai bus iškeisti į tris mūsų aktyvistus“, - pranešė D. Pušlinas.Balandžio 27 dieną buvo pranešta, kad Donecko srities liaudies aktyvistai Donecko srityje pagrobė iš Kijevo atvykusius tris Ukrainos Saugumo tarnybos specialiosios paskirties dalinio pareigūnus.Donecko liaudies respublikos atstovų teigimu, grupė, kurią sudarė papulkininkis, majoras ir kapitonas, siekė žvalgyti ir pagrobti vieną iš Donecko savigynos lyderių.
Girti separatistai, prisidengdami moterimis, šturmavo batalionąKetvirtadienį, gegužės 1 dieną, teroristai šturmavo teritorinės gynybos savanorių bataliono „Donbas“ bazę, įsikūrusią netoli Dnepropetrovsko srities, praneša unian.net.„Novosti Donbasa“ skelbia, jog šią žinią pranešė bataliono vadovas Semionas Semenčenka. Jo teigimu, separatistai, tarp kurių buvo daug girtų, šturmo metu buvo prisidengę moterimis. Savanoriams teko pradėti su jais konfliktą ir paleisti kelis šūvius į orą.„Žmonės elgėsi neadekvačiai. Buvo iškviestas sraigtasparnis ir pasirūpinta paspirtimi padaliniui“, - pareiškė S. Semenčenka. Jis pažymėjo, kad buvo net keturi mėginimai šturmuoti batalioną „Donbas“.Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos Dnepropetrovsko srities Vyriausiosios valdybos spaudos tarnyba pranešė, kad „2014 metų gegužės 1 dieną apie 11 valandą grupė Krasnoarmeisko gyventojų (apie 300 žmonių), dalis kurių buvo ginkluoti, atvyko į Dnepropetrovsko srities pasienyje esantį Meževsko rajoną, norėdami išlaisvinti vienuolika Krasnoarmeisko kontrolės punkte bataliono „Donbas“ karių sulaikytų asmenų“.Žinybos duomenimis, sužeistų nėra.
Ukraina grįžta prie šauktinių kariuomenėsUkraina grįžta prie šauktinių kariuomenės, siekdama atremti prorusiškų sukilėlių stiprėjimą šalies rytuose, sakoma ketvirtadienį laikinojo prezidento Oleksandro Turčynovo paskelbtame įsake, kuris įsigaliojo nuo jo paskelbimo dienos.Šis žingsnis buvo atliktas „atsižvelgiant į blogėjančią padėtį rytuose ir pietuose ... stiprėjančią prorusiškų ginkluotų dalinių galią ir viešųjų administracinių pastatų užėmimą ... keliantį grėsmę teritoriniam vientisumui“, – sakoma O.Turčynovo biuro pranešime.Ukrainos parlamentas balandžio 17 dieną nubalsavo „rekomenduoti laikinajam prezidentui nedelsiant atnaujinti šaukimą į Ukrainos ginkluotąsias pajėgas“, siekiant „sustiprinti Ukrainos gynybos pajėgumus dėl Rusijos Federacijos agresijos“.Ukraina jaunuolių privalomosios karinės tarnybos atsisakė šiais metais pagal įstatymą, kurį 2013 metais priėmė Kremliaus palaikomas prezidentas Viktoras Janukovyčius, vasarį galiausiai pabėgęs į Rusiją, įsiplieskus masiniams provakarietiškų jėgų protestams.Ukrainos ginkluotąsias pajėgas šiuo metu sudaro 130 tūkst. karių. Mobilizavus atsargos karius, kariuomenė gali būti padidinta iki maždaug 1 mln. karių.Sprendimas grįžti prie šauktinių kariuomenės buvo priimtas po to, kai O.Turčynovas pareiškė, kad Vakarų šalių palaikoma Kijevo vyriausybė „bejėgė“ sustabdyti prorusiškų separatistų tęsiamą vyriausybinių pastatų užiminėjimą šalies rytuose.Vakarų šalys ir Kijevas įsitikinę, kad tuos neramumus kursto Rusija, siekdama destabilizuoti padėtį kaimyninėje šalyje prie gegužės 25 dieną planuojamus Ukrainos prezidento rinkimus.
Ukrainos pajėgos mėgina susigrąžinti kontrolę prorusiškų sukilėlių užimtame SlovjanskePlačiau...
Rusijos prezidentas ir Italijos premjeras aptarė situaciją UkrainojeRusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Italijos premjeras Matėjas Rencis (Matteo Renzi) telefonu aptarė situaciją Ukrainoje ir būtinybę visoms susijusioms šalims laikytis šį mėnesį Ženevoje sudaryto susitarimo, remdamasi Kremliumi skelbia "RIA Novosti".„Abu lyderiai apsikeitė nuomonėmis dėl situacijos Ukrainoje ir pabrėžė, jog būtina visoms šalims paisyti balandžio 17-ąją sudaryto Ženevos susitarimo“, - teigė Kremliaus spaudos tarnyba.
Separatistai: Doneckas nedalyvaus Ukrainos prezidento rinkimuoseSeparatistų paskelbtos Donecko liaudies respublikos lyderis trečiadienį pareiškė, kad rytinis Ukrainos regionas nedalyvaus prezidento rinkimuose. Taip jis prakalbo atvykęs į Maskvą, matyt, prašyti Rusijos paramos.„Prezidento rinkimus paskelbė neteisėta valdžia, todėl jie yra neteisėti“, – sakė žurnalistams Maskvoje 32-ejų metų Denisas Pušilinas, vienas Donecko respublikos lyderių.Plačiau...
Donecke 30 ginkluotų vyrų apiplėšė banką. Įkaitais paimti du banko darbuotojai, skelbia unian.net. 
V. Putinas: visos šalys privalo laikytis susitarimo dėl Ukrainos krizės sumažinimoRusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Italijos ministras pirmininkas Matteo Renzi (Matejus Rencis)trečiadienį telefonu sutarė, kad visos su Ukrainos krize susijusios šalys privalo laikytis Ženevoje pasiekto tarptautinio susitarimo, siekiant sušvelninti krizę, pranešė Kremlius.„Konstruktyviai aptarti aktualūs Rusijos ir Italijos bendradarbiavimo įvairiose srityse, tarp jų ir energetinėje, klausimai“, – nurodė Kremliaus spaudos tarnyba.Anot jos, „abiejų šalių lyderiai apsikeitė nuomonėmis dėl krizės Ukrainoje ir pabrėžė, konkrečiai, būtinybę visoms šalims laikytis balandžio 17 dienos Ženevos susitarimo sąlygų“.
Ukrainos gynybos ministerija paneigė pranešimą apie pratybas Kijevo centreUkrainos gynybos ministerija pranešė, kad neplanuoja rengti karinių pratybų šalies sostinėje Kijeve trečiadienį vakare ir naktį, paneigdama ankstesnį vyriausybės ir miesto administracijos svetainėje pasirodžiusį pranešimą.„Visi kariai ir ginkluotė yra nuolatinėse pozicijose ir nedalyvaus pratybose Kijevo centre“, – sakoma ministerijos pranešime.Paklausti apie prieštaringus pranešimus du šaltiniai saugumo pajėgose naujienų agentūrai „Reuters“ sakė, kad sostinėje pratybas rengs valstybės apsaugos pareigūnai, kurie rūpinasi šalies prezidento ir aukščiausių valstybės pareigūnų apsauga.Anksčiau Vyriausybės tinklalapyje gyventojai buvo perspėti, kad „per miestą judės karinės technikos kolonos“ ir vyks pratybos.
Ukrainos kariai rengiasi manevrams Kijevo centriniame rajoneUkrainos ginkluotosios pajėgos trečiadienį vakare dalyvaus specialiose taktinėse pratybose, kurios rengiamos Kijevo centre, pranešė vyriausybė po laikinojo prezidento Oleksandro Turčynovo perspėjimo apie Rusijos įsiveržimo grėsmę.Vyriausybės tinklalapyje gyventojai perspėjami, kad „per miestą judės karinės technikos kolonos“ ir vyks pratybos. O.Turčynovas anksčiau trečiadienį pakartojo, kad Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms paskelbta visiška karinė parengtis, kai esama „realaus pavojaus“, jog Rusija pradės karą su Ukraina sausumoje.
Pašautam Charkovo merui Kernesui Izraelyje atlikta trečia operacija.Daugiau – čia.
Ukrainos parlamentaras: prezidento rinkimai įvyks bet kokiu atvejuNeeiliniai Ukrainos prezidento rinkimai įvyks bet kokiu atveju. Tai trečiadienį per spaudos konferenciją Kijeve pareiškė šalies parlamento Žodžio laisvės ir informacijos komiteto pirmininkas Mykola Tomenka.Pasak jo, "šiandien iškilęs uždavinys ne tik surengti rinkimus, bet surengti juos per vieną ratą". Parlamentaro manymu, tai leistų "Ukrainai tvirtai ginti nacionalinius interesus ir šalies vienybę".Komiteto vadovas pranešė priėmęs pasiūlymą tapti kandidato į Ukrainos prezidentus Petro Porošenkos patikėtiniu valstybinėje rinkimų apygardoje.Pats P. Porošenka trečiadienį per spaudos konferenciją pareiškė, kad valstybės vadovo išrinkimas per pirmąjį ratą leistų "jau birželio 1-ąją imtis labai gerai suplanuoto ir efektyvaus darbo šaliai modernizuoti, asociacijos su Europos Sąjunga nuostatoms įgyvendinti".
Sukilėliai nutraukė milicijos būstinės apsiaustį Ukrainos Luhansko miesteProrusiški sukilėliai trečiadienį nutraukė regiono milicijos būstinės ginkluotą apsiaustį Luhanske Rytų Ukrainoje, kai sutiko atsistatydinti aukšto rango milicijos pareigūnas, iš įvykio vietos pranešė korespondentai.Milicijos atstovė sakė, kad viduje esantys pareigūnai atsisakė atiduoti savo ginklus maždaug tūkstančio promaskvietiškų aktyvistų miniai, kuriai vadovavo maždaug 30 „kalašnikovais“ ir granatsvaidžiais ginkluotų vyrų ir kuri naktį bandė įsiveržti į pastatą.„Vyriausiasis inspektorius atsistatydino. Laukiame jo įpėdinio paskyrimo. Kol kas Luhansko milicija funkcionuoja normaliai, na, taip normaliai, kaip būtų galima tikėtis esamomis aplinkybėmis“, – sakė atstovė.Vėlai antradienį prie šios būstinės vyko intensyvi priešprieša tarp protestuotojų ir milicininkų, kurie užsibarikadavo pastato viduje.
Ukrainoje paskelbta „visiška kovinė parengtis“.Daugiau – čia.
Ukrainos prioritetas yra „užkirsti kelią terorizmo plitimui“Pagrindinis Ukrainos prioritetas yra „užkirsti kelią terorizmo plitimui“ iš tuzino miestų, kuriuos kontroliuoja prorusiški separatistai, trečiadienį per ministrų pasitarimą sakė šalies laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas.„Mūsų užduotis numeris vienas yra užkirsti kelią terorizmo plitimui iš Donecko ir Luhansko regionų į kitus Ukrainos regionus“, – sakė jis, akcentuodamas antradienį paskelbtus žingsnius įsteigti ginkluotus civilių gyventojų „teritorinius savanorių milicijos“ būrius šalies rytuose, kurie padėtų milicijai ir armijai.
NATO neteiks karinės pagalbos UkrainaiAukšto rango Aljanso generolas patikino, kad NATO nesvarsto tiesioginės karinės pagalbos Ukrainai scenarijaus.Šią žinią interviu metu ITAR-TASS korespondentams paskelbė NATO sąjungininkų pajėgų karinės transformacijos vyriausiasis vadas, prancūzų generolas Žanas Polis Palomeras (Jean-Paul Palomeros)."NATO nesvarsto tiesioginės karinės pagalbos Ukrainai. Aljansas šiuo požiūriu Ukrainai neturi jokių įsipareigojimų ir tai yra akivaizdu, - tvirtino generolas, pabrėžęs produktyvų Kijevo ir Aljanso bendradarbiavimą. - Niekada ne per vėlu pradėti remti mūsų partnerius".Anot generolo Ž. P. Palomero, NATO ateityje galėtų suteikti ekspertinę pagalbą treniruojant Ukrainos karius, tačiau tam "būtina pademonstruoti mobilumą ir lankstumą"."Tai reiškia, jog pastangos turi būti padalintos proporcingai, atsižvelgiant į esamą situaciją ir įgyvendinant atitinkamas kompleksines priemones", - paaiškino NATO atstovas.
Per pasitarimą su sričių administracijos pirmininkais laikinasis Ukrainos prezidentas Aleksandras Turčynovas pareiškė, jog valdžia nekontroliuoja situacijos Donecke.Daugiau – čia.
Žiniasklaida: ekstremistai Horlivkoje užėmė miesto valdžios ir milicijos pastatusSkelbiama, jog prorusiškai nusiteikę ekstremistai užėmė Ukrainos Horlivkos miesto valdžios administracijos pastatą ir miesto milicijos būstinę, skelbia naujienų agentūra UNIAN. Tokią informaciją perduoda „OstroV“, remdamasis šaltiniais įvykių vietoje. „Horlivkos miesto valdžios administraciją užėmė kamufliažine apranga vilkintys ginkluoti separatistai. Jų beveik 20. Užtaisinėja šautuvus. Taip pat užimta ir pagrindinė miesto milicijos nuovada“ – tvirtina šaltinis.
Rusija išvadino ESBO misiją į Slovjanską provokacija ir kvailysteRusijos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose įsitikinęs, kad ESBO stebėtojų siuntimas į Slovjanską buvo tiesiog provokacija ir kvailystė.Plačiau...
Dėl muštynių Kijeve kaltę verčia RusijaiUkrainos Saugumo pareigūnė pareiškė, kad prie masinėmis muštynėmis virtusių nacionalistinių eitynių Kijeve prisidėjo Rusijos specialiosios pajėgos.Plačiau...
JAV: Rusija siekia pakeisti saugumo sanklodą Rytų EuropojeRusija siekia „pakeisti saugumo sanklodą Rytų Europoje“, antradienį pareiškė JAV valstybės sekretorius J. Kerry, ragindamas Maskvą „palikti Ukrainą ramybėje“.Kalbėdamas apie JAV ir Europos ryšius viename renginyje, organizuotame politikos tyrimų centro „Atlantic Council“, JAV diplomatijos vadovas perspėjo, kad „NATO teritorija yra neliečiama“, pridūręs, kad „mes ginsime kiekvieną jos lopinėlį“.„Įvykiai Ukrainoje yra žadintuvo skambutis“, – pažymėjo J.Kerry, antradienį vėl prasiveržus smurtui rytų Ukrainoje, kai tūkstančiai prorusiškų protestuotojų šturmavo administracinius pastatus Luhansko mieste.„Mūsų sąjungininkai Europoje ilgiau nei 20 metų dirbo su mumis, kad integruotų Rusiją į euroatlantinę bendruomenę. Negalima sakyti, kad nesinėrėme iš kailio, mėgindami nubrėžti naują kursą epochoje po Šaltojo karo“, – sakė J.Kerry.„Šiandieniniai Rusijos veiksmai Ukrainoje mums sako, kad Putino Rusija žaidžia pagal kitokias taisykles“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.„Okupavusi Krymą ir vėliau destabilizavusi rytų Ukrainą, Rusija siekia pakeisti saugumo sanklodą Rytų ir Vidurio Europoje, – kaltino J.Kerry. – Taigi atsidūrėme lemiamame momente mūsų transatlantiniam aljansui – niekas dėl to neturėtų apsigauti – ir esame pasiruošę padaryti, ką privalome, ir nueiti (reikiamą) atstumą, kad palaikytume tą aljansą.“„Mūsų stiprybė kils iš mūsų vienybės, – J.Kerry teigė savo kalboje. – Visi kartu turime priešintis tiems, kurie nori jėga pakeisti valstybių ribas.“
NATO generolas: Ukrainos krizė pakeitė Europos sienų sampratą Europa turi naujai įvertinti nuostatą, likusią nuo tų laikų, kai tarptautinės sienos buvo laikomos nuolatinėmis, nes po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ši „paradigma akivaizdžiai pasikeitė“, pareiškė NATO aukšto rango pareigūnas.JAV oro pajėgų generolas Philipas Breedlove’as sakė, kad NATO reaguoja į naują ir besikeičiančią karinę situaciją Europoje, plėsdama karinius manevrus Lenkijoje, Rumunijoje, Baltijos regione ir Juodojoje jūroje. Antradienį kalbėdamas Lisabonoje amerikiečių generolas patvirtino NATO įsipareigojimą kolektyvinei gynybai, kai vienos Aljanso narės užpuolimas laikomas ataka prieš visas karinio bloko nares. Lietuva, Latvija ir Estija nerimauja, kad po Krymo aneksijos Rusija gali imtis veiksmų destabilizuoti padėtį Baltijos regione. Latvijoje ir Estijoje gyvena daug rusakalbių.
Ukrainos pajėgos Donecko srityje panaikino du separatistų kontrolės postusMilicijos specialiųjų pajėgų ir Antiteroristinio centro pareigūnai panaikino kontrolės postą Donecko srities Slovjansko rajono Čekraskoje gyvenvietėje. Apie tai pranešė Antiteroristinio centro vadovybė, skelbia unian.net.Be to, vykdant antiteroristinę operaciją panaikintas separatistų kontrolės postas ir Slovjansko mieste. Per specialiąsias operacijas niekas nenukentėjo.Pranešime pažymima, kad Ukrainos Nacionalinės gvardijos pareigūnai, bendradarbiaudami su Antiteroristinio centro daliniais, toliau vykdo viešosios tvarkos apsaugos užduotį.„Imamasi priemonių kontroliuojant operatyvinę situaciją Donecko srityje“, - pažymėjo Antiteroristinių operacijų centre.
JT pesimistiškai vertina situaciją UkrainojeJungtinės Tautos (JT) pesimistiškai vertina situaciją Ukrainoje. "Kai mes čia buvom susitikę paskutinį kartą, buvo vilties ženklų dėl taikos pokalbių Ženevoje, - antradienio vakarą Saugumo Taryboje Niujorke sakė organizacijos atstovas politiniams klausimams Jeffrey Feltmanas. - Tačiau to neliko. Nėra noro siekti kompromiso, situacija toliau blogėja".Pareigūnas griežtai pasmerkė Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojų pagrobimą. "Jie turi būti nedelsiant paleisti - nenukentėję ir be jokių sąlygų. Juk kalbame apie žmonių gyvybes", - sakė J. Feltmanas.JT, anot jo, turi informacijos apie kankinimus, grobimus ir rimtus susirėmimus regione. "Visos įtaką turinčios valstybės turi padaryti viską, ką gali, kad būtų pasiektas taikus sprendimas", - reikalavo J. Feltmanas.Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tuo tarpu pareiškė tikįs, kad ESBO kariniai stebėtojai greitai bus paleisti. "Aš tikiuosi, kad šis konfliktas bus išspręstas, ir kad jie galės laisvai išvykti", - kalbėjo jis antradienį per Rusijos televiziją. Kartu V. Putinas pareiškė, kad Ukrainos vyriausybė ESBO stebėtojų misiją turėjo suderinti su prorusiškais sukilėliais šalies Rytuose.Be to, jis netiesiogiai pagrasino, kad sankcijos jo šaliai gali pakenkti Vakarų energetikos koncernams. "Jei tai tęsis, mes, žinoma, turėsime pagalvoti apie tai, kaip (užsienio bendrovės) dirba Rusijos Federacijoje, ypač - tokiose pagrindinėse pramonės šakose, kaip energetikos sektorius", - kalbėjo jis.Rusijos naftos koncernas "Rosneft" bendradarbiauja su ne viena Vakarų energetikos įmone, pavyzdžiui, amerikiečių "ExxonMobil", "Statoil" iš Norvegijos ar italų "Eni". Dėl Ukrainos krizės pirmadienį savo sankcijas Rusijai sugriežtino ir JAV, ir ES.
V. Putinas ir D. Medvedevas Pergalės dieną ruošiasi švęsti KrymePlačiau...
Maidane kilo masinės muštynėsAntradienio vakarą pranešta, kad Kijeve, Maidano aikštėje, kilo masinės muštynės. Skelbiama, jog šalia centrinio pašto susirėmė nacionalistų aktyvistai ir savigynos būrių atstovai. 
Ukrainos valdžia reaguoja į įvykius LuhanskeUkrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas, laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas antradienį pareiškė, kad įvykiai šalies rytuose parodė Donecko ir Luhansko teisėsaugos struktūrų darbuotojų neveiklumą, bejėgiškumą, o kartais ir „nusikalstamą išdavystę“.Plačiau...
Ukrainos žiniasklaida skelbia, kad Donecke pagrobtas apygardos rinkimų komisijos narys. 
Prasideda išvogto Ukrainos turto medžioklėPlačiau...
JAV žinutė Rusijai: reaguosime nedelsiantPlačiau...
Ukrainos rytuose prorusiškai nusiteikę asmenys užėmė Lugansko prokuratūros pastatą ir nuėjo prie VRM būstinėsUkrainos rytuose prorusiški separatistai užėmė Luhansko srities prokuratūrą ir televizijos centrą, pranešė naujienų agentūros „Reuters“ fotografas.Jis sakė prokuratūros pastate matęs separatistus, o prie televizijos centro - ginkluotą sargybą.Plačiau...
S. Lavrovas: sankcijos Rusijai prieštarauja „blaiviam protui“Plačiau...
JAV ambasada Kijeve ESBO inspektorių pagrobimą vadina terorizmuJungtinių Amerikos Valstijų ambasada Kijeve antradienį pareiškė, kad Europos saugumo ir bendradarbiavimo (ESBO) inspektorių sulaikymas ir proukrainietiškų demonstrantų sumušimas Ukrainos rytuose yra „teroro aktai“.„Šiems nežmoniško elgesio pavyzdžiams nėra vietos demokratinėje visuomenėje. Tai terorizmas – grynas ir paprastas“, – sakoma ambasados pranešime.
Ukrainoje prorusiška minia puola administracijos pastatą Luhanske.Daugiau – čia.
Ukrainos premjeras siūlo apriboti prezidento galiasSakydamas kalbą Ukrainos Aukščiausioje Radoje, premjeras Arsenijus Jaceniukas pasiūlė apriboti šalies prezidento galias, praneša "Ukrinform"."Naujoje Ukrainos konstitucijoje turėtų būti panaikintos kai kurios prezidento funkcijos. Būtina atimti teisę skirti ministrus - gynybos ir užsienio reikalų. Šių ministrų prezidentinis paskyrimas pažeidžia valdžios vieningumo principą", - pastebėjo A. Jaceniukas.Anot premjero, prezidentas šiuos du kandidatus galėtų paskirti kartu su vyriausybe. "Premjeras kandidatus galėtų nominuoti pasitaręs su prezidentu", - aiškino vyriausybės vadovas.
NATO: Rusijos kariuomenė nesitraukia nuo Ukrainos sienų.Daugiau – čia.
Analitikas apie pasikėsinimą į Charkovo merą: tai signalas politikams ir verslininkams.Daugiau – čia.
Ukrainos separatistai atsisako paleisti ESBO stebėtojusUkrainos Slovjansko miesto separatistų vadovas atsisakė paleisti sulaikytus Europos saugumo ir bendradarbiavimo stebėtojus (ESBO), kol Europos Sąjunga (ES) nepanaikins sankcijų sukilėlių vadams, rašo "Reuters".Faktinis Slovjansko "meras" Viačeslavas Ponomariovas "Interfax" korespondentams pareiškė, jog vizų išdavimo apribojimai ir finansinių aktyvų įšaldymas "Donecko Liaudies Respublikos" lyderiui Denisui Pušilinui ir kito Rytų Ukrainos regiono "valstybės vadovui" Andrejui Purginui nėra paskata pradėti dialogą."Derybas dėl karo kalinių statuso pradėsime, kuomet ES panaikins šias sankcijas. Jei sankcijos nebus panaikintos, mes blokuosime ES atstovų patekimą, ir jie negalės mūsų pasiekti. Apie tai priminsiu mūsų svečiams iš ESBO", - kalbėjo V. Ponomariovas.Nors Rytų Ukrainos separatistai pirmadienį paleido diabetu sergantį švedą, Slovjanske vis dar laikomi septyni ESBO stebėtojai.
Ukrainoje suimtas prorusiškų separatistų kontroliuojamo miesto „mero pavaduotojas“Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) pirmadienį paskelbė, kad buvo suimtas prorusiškų sukilėlių kontroliuojamo rytinio Slovjansko miesto apsišaukėlis mero pavaduotojas – Ukrainos pilietis Ihoris Perepečajenka.SBU atstovė Maryna Ostapenko sakė per spaudos konferenciją Kijeve, jog I.Perepečajenka įtariamas „prisidėjęs organizuojant separatistines akcijas ir masinius susirėmimus Donecko regione, kuriuos lydėjo smurtas ir priešinimasis valdžios atstovams“.Pasak jos, yra žinoma, kad I.Perepečajenka užmezgė ryšius su „Rusijos ginkluotųjų pajėgų Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) žvalgybos ir diversijų grupės nariais, vadovaujamais agento, pravarde „Strelok“ („Šaulys“) – Rusijos žvalgybos pulkininko Igorio Girkino, taip pat padėjo tiems asmenims rengti teroristinius veiksmus Donecko srityje“.M.Ostapenko nurodė, jog dėl tų veiksmų „žuvo vienas Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnas“.Balandžio 22 dieną, veikdamas pagal „Strelok“ nurodymus, I.Perepečajenka išskrido į Maskvą, kur kalbėjosi su valstybinės televizijos „Pervyj kanal“ žurnalistais. Jis taip pat „gavo instrukcijų iš užsienio – didinti įtampos eskalavimą Ukrainos pietrytiniuose regionuose“, aiškino SBU atstovė.„Kuratorius perdavė „Strelok“ 19 tūkst. JAV dolerių (47,3 tūkst. litų) ir techninį prietaisą pokalbių telefonu šifravimui“, – pridūrė M.Ostapenko.I.Perepečajenka buvo suimtas SBU pareigūnų Donecko oro uoste, kai parskrido iš Maskvos, nurodė atstovė.
Ukrainos vyriausybė įpareigota parengti referendumo įstatymo projektąUkrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba (NSGT) įpareigojo ministrų kabinetą parengti įstatymo projektą dėl nacionalinio referendumo.Tai antradienį žurnalistams pareiškė Laikinosios specialiosios komisijos Konstitucijos pakeitimams rengti pirmininkas Ruslanas Kniazevičius, praneša "Interfax"."Kaip aš suprantu, NSGT sprendimu vyriausybė įpareigota parengti atitinkamus pakeitimus. Kai tik jie bus parengti ir pateikti parlamentui, deputatai juos išanalizuos ir įvertins. Manau, kad jiems bus pritarta. Bet palaukime atitinkamo įstatymo projekto", - sakė jis antradienio rytą interviu televizijos kanalui "Rada".Anot R. Kniazevičiaus, parlamento antradienio darbotvarkėje nacionalinio referendumo klausimo nėra, bet jei deputatai pageidaus, jis gali būti svarstomas.Pirmadienį pasirodė pranešimas, kad NSGT savo posėdyje pritarė sprendimui surengti nacionalinį referendumą dėl Ukrainos valstybinės santvarkos. Pasak kai kurių šaltinių, referendumą siūloma surengti birželio 15-ąją, bet šį sprendimą turi patvirtinti parlamentas. Kai kurios žiniasklaidos priemonės praneša, kad referendumas gali įvykti gegužės 25-ąją, kartu su Ukrainos prezidento rinkimais.
Donecke ekstremistai paleido pagrobtus proukrainietiško mitingo dalyvius.Daugiau – čia.
Separatistai Luhanske pagrobė specialiųjų milicijos pajėgų vadąUkrainos Luhansko mieste esančiame Ukrainos saugumo tarnybos pastate, kurį kontroliuoja prorusiškai nusiteikę separatistai, įkaitu laikomas šalies milicijos specialiųjų pajėgų „Temur“ vadas Temuras Juldaševas, skelbia naujienų agentūra UNIAN.Kaip skelbia „Radio Svoboda“ korespondentai, pirmadienį, kai specialiųjų milicijos pajėgų naujokai kartu su jiems vadovavusiu T. Juldaševu atvyko į Ščastios miestą, esantį visai netoli Luhansko, kur turėjo vykti mokymai, juo užpuolė nežinomi asmenys.Milicijos atstovai tvirtina, jog šiuo metu stengiamasi bet kokia kaina T. Juldaševą išvaduoti.Specialiosios milicijos pajėgos „Temur“ įkurtos visai neseniai, jos yra pavaldžios Ukrainos vidaus reikalų ministerijai. Pagrindinis šių pajėgų tikslas – kovoti su diversantais iš Rusijos.
Naujos sankcijos atkreips Maskvos dėmesį, sako JAV iždo sekretoriusJAV iždo sekretorius Jacobas Lew pirmadienį pareiškė, jog Maskvai įvestos naujos sankcijos atkreips Rusijos dėmesį.J.Lew taip pat gynė prezidento Baracko Obamos administracijos poziciją įvesti sankcijas etapais.Pirmadienį Jungtinės Valstijos ėmėsi baudžiamųjų priemonių prieš septynis rusų pareigūnus ir 17-a bendrovių, kurios siejamos su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.Tuo tarpu Europos Sąjunga (ES) paskelbė į asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą įtraukianti dar 15 pavardžių, o Kanada pranešė, jog imsis priemonių prieš dar devynis asmenis ir du bankus.Apie tai paskelbta Vakarams didinat spaudimą Rusijai imtis žingsnių sumažinti įtampą kaimyninėje Ukrainoje.„Mūsų tikslas yra judėti sistemiškai, atsargiai, tokiu būdu, kad jie taip pat turėtų galimybę pakeisti savo politiką ir pradėti laikytis kito kurso“, - sakė J.Lew „NBC News“.„Mes, suprantama, siekiame ne pakenkti Rusijos žmonėms, o priversti juos pakeisti savo politiką“, - pabrėžė iždo sekretorius.Pasak J.Lew, Rusijos kredito reitingai dabar yra per vieną pakopą nuo neinvesticinio lygio „dėl sankcijų, taip pat ekonomikos sąlygų, jų pačių veiksmų“.Jungtinės Valstijos pranešė yra pasirengusios „priversti Rusiją patirti dar griežtesnius padarinius“ už „neteisėtą intervenciją ir provokacinius veiksmus“ Ukrainoje.Vašingtonas taip pat įspėjo, kad imsis baudžiamųjų priemonių prieš konkrečius Rusijos ekonomikos sektorius, jei dešimtys tūkstančių rusų karių, kuriuos Kremlius nusiuntė prie Ukrainos sienos, iš tiesų įsiverš į šią šalį.Pavyzdžiui, B.Obamos administracija griežtina licencijavimo reikalavimus tam tikrų aukštųjų technologijų, kurios gali būti panaudotos karinėje srityje, eksportui į Rusiją.„Tai labai reikšmingos sankcijos. Tai sankcijos, kurios atkreips jų dėmesį“, - sakė J.Lew.
Berlynas: nėra ženklų, jog Rusija ketintų įsiveržti į UkrainąVokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris pirmadienį pareiškė, jog nėra ženklų, kad Ukrainai grėstų Rusijos invazija, nors abiejų valstybių pasienyje sutelktos didžiulės rusų pajėgos.„Šiuo metu nematome jokio ženklo, kuris rodytų, kad esama Rusijos invazijos į Ukrainos grėsmės“, - sakė F.-W.Steinmeieris per spaudos konferenciją Osle, tuo pat metu pridūręs, kad pajėgų sutelkimas yra „grėsmė“.„Tačiau kaip toliau klostysis situacija? Labai sunku pasakyti, - sakė ministras. - Netgi nežinau, kas nutiks artimiausiomis dienomis, jau nekalbant apie ateinančias savaites“.NATO duomenimis, Rusija prie Ukrainos sienos yra sutelkusi apie 40 tūkst. karių.F.-W.Steinmeieris dar kartą paragino Rusiją sumažinti įtampą Rytų Ukrainoje, kur prorusiški separatistai rengia išpuolius ir perėmė kelių miestų kontrolę rusakalbių gyventojų dominuojamame regione.Ministras taip pat paragino separatistus nedelsiant paleisti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) karinius stebėtojus, tarp jų keturis vokiečius, kuriuos jie paėmė įkaitais praėjusį penktadienį.
G. Schroederis gimtadienį šventė su V. PutinuPačiame Ukrainos krizės įkarštyje buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis švenčia savo gimtadienį kartu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.Plačiau...https://twitter.com/AndrijUKR/status/461012485160837121
Maskva tikina JAV nesiveršianti į UkrainąRusija patikino Jungtines Valstijas, kad nepasiųs savo ginkluotųjų pajėgų į Ukrainą, pirmadienį pranešė JAV Gynybos departamentas.„Gynybos sekretorius (Chuckas) Hagelis (Čakas Heigelis) šiandien kalbėjosi telefonu su Rusijos gynybos ministru Sergejumi Šoigu. Šoigu dar kartą patikino, kad Rusijos pajėgos neįsiverš į Ukrainą“, – sakoma Pentagono atstovo kontradmirolo Johno Kirby (Džono Kerbio) pranešime.J.Kirby sakė, kad Ch.Hagelis ir S.Šoigu aptarė įvairius klausimus, susijusius su padėtimi Ukrainoje, o gynybos sekretorius prašė Rusijos paaiškinti savo ketinimus dėl rytų Ukrainos.Ch.Hagelis ragino Rusiją nutraukti „destabilizuojančią įtaką Ukrainoje ir perspėjo, kad tęsiama agresija dar labiau izoliuotų Rusiją ir vestų prie didesnio diplomatinio bei ekonominio spaudimo“, pažymėjo J.Kirby.Pentagono vadovas taip pat „pabrėžė, kokia pavojinga padėtis išlieka, ir išreiškė troškimą rasti atsakingą kelią į priekį“, pridūręs, kad Ukraina turi būti įtraukta į diplomatines derybas, rašo kontradmirolas.Be to, Ch.Hagelis prašė Maskvos pagalbos „siekiant, kad būtų paleisti septyni Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) inspektoriai, šiuo metu laikomi rytų Ukrainoje“.Tuos septynis stebėtojus penktadienį netoli Slovjansko miesto sučiupo prorusiški separatistai, kuriuos jie įvardijo „karo belaisviais“. Sukilėliai nori juos iškeisti į kai kuriuos asmenis, suimtus Ukrainos vyriausybės.Tuo tarpu Maskva pažymėjo, jog kalbėdamasis telefonu su Ch.Hageliu S.Šoigu paragino Jungtines Valstijas sušvelninti toną, kalbant apie Ukrainos krizę.
Donecke paimti įkaitaiLRT radijas praneša, kad per neramumus Donecke sužeistųjų skaičius išaugo iki 25. Taip pat buvo paimta įkaitų. Mažiausiai septyni.
Kanada paskelbė sankcijas Rusijos pareigūnams ir bankamsKanada paskelbė naujas ekonomines sankcijas dar devyniems Rusijos pareigūnams ir dviem šalies bankams, praneša AP. Ministras pirmininkas Stephenas Harperis apie naujas sankcijas paskelbė pirmadienį kaip ir JAV bei Europos Sąjunga (ES). Devyniems rusams taip pat bus draudžiama atvykti į šalį."Mūsų vyriausybė labai aiškiai parodė, kad bet kokie bauginimai ir veiksmai, destabilizuojantys Ukrainos vyriausybę, turės padarinių, - sakoma pranešime. - Kol Rusija aiškiai nepademonstruos pagarbos Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, Kanada tęs darbą su sąjungininkėmis ir panašų požiūrį turinčiomis valstybėmis siekiant padidinti spaudimą Rusijai toliau ekonomiškai ir politiškai izoliuojant ją".
Naujausiais duomenimis per pirmadienį įvykusį susirėmimą Donecke sužeista mažiausiai 14 žmonių, dalis sužeistųjų – hospitalizuoti dėl galvos traumų. 
Rusija atsikirto Vakarams dėl sankcijųPlačiau...
Ukrainos rytuose – smurtasUkrainos rytuose Donecko mieste į mitingą už valstybės vienybę žygiavusius žmones užpuolė beisbolo lazdomis ir metalo strypais apsiginklavę prorusiški maištininkai, sužeista keliolika žmonių, savo akimis matė naujienų agentūros AFP reporteris.Sužeistuosius greitosios pagalbos mašinos nuvežė į Donecko ligonines. Šis miestas yra vienas iš keliolikos, kuriame prorusiški separatistai yra užėmę administracijos pastatus ir nepripažįsta Kijevo valdžios.
Donecke nežinomi ginkluoti asmenys išjungė ukrainietiškus televizijos kanalus, skelbia unian.net
Rusija: neatsakinga buvo išsiųsti ESBO stebėtojus į UkrainąAukšto rango Rusijos diplomatas pareiškė, jog „labai neatsakinga“ buvo į Rytų Ukrainą išsiųsti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) karinius stebėtojus, kurie buvo sulaikyti praėjusią savaitę, skelbia „Reuters“.Rusijos ambasadorius Vienoje įsikūrusioje ESBO Andrejus Kelinas teigė, kad septynių Europos stebėtojų, kuriuos sulaikė prorusiškai nusiteikę separatistai, paleidimas būtų teigiamas žingsnis siekiant sušvelninti konfliktą.„Mes paskelbėme pareiškimus šių žmonių naudai ir tikimės, kad derybos tęsis. Taip pat tikimės, kai tai bus sėkminga“, - žurnalistams po neeilinio ESBO posėdžio sakė A. Kelinas.Vokietija paragino Maskvą panaudoti visą savo įtaką prorusiškai nusiteikusiems kaltininkams Rytų Ukrainoje siekiant stebėtojų išlaisvinimo Slovjansko mieste.
Ar naujos sankcijos parklupdys Rusiją?Išsamiau – čia.
Rusija reaguoja į naujas Vakarų sankcijasPlačiau...
Donecke prorusiški aktyvistai užpuolė Rusiją kritikuojančio oligarcho banko skyrių.Daugiau – čia.
Vašingtonas skelbia naujas sankcijas Rusijai.Daugiau – čia.
Upėje prie Slovjansko rastas dar vienas nužudytas vyras.Daugiau – čia.
Slovjansko meras pasiūlė mainus dėl ESBO stebėtojų išlaisvinimoUkrainos Slovjansko meru pasiskelbęs Viačeslavas Ponomariovas sakė, kad sulaikyti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) kariniai stebėtojai gali būti paleisti mainais į federalizacijos šalininkų, kuriuos įkaitais laiko Kijevo valdžia, išlaisvinimą, skelbia "RIA Novosti"."Tiksliau, mes reikalaujame mano pavaduotojo Ihoro Perepečajenkos paleidimo, - pareiškė V. Ponomariovas. - Grubiai tariant, jis buvo pagrobtas, o dabar jo buvimo vieta nežinoma".Pasak V. Ponomariovo, jo bendrą I. Perepečajenką Donecko oro uoste praėjusią savaitę sulaikė Ukrainos saugumo tarnyba, kai šis grįžo iš Maskvos, kur dalyvavo rusų televizijos pokalbių laidoje."Chunta yra sulaikiusi daug mūsų šalininkų, draugų. Jeigu mums pasitaikė tokia galimybė, esame pasiruošę mainams", - pažymėjo V. Ponomariovas.
Skelbia naują versiją apie pasikėsinimą į Charkovo merą.Daugiau – čia.
Slovjanske sulaikytas „liaudies mero“ pavaduotojas.Daugiau – čia.
ESBO pirmadienį surengs specialų pasitarimą dėl Ukrainos krizėsEuropos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacija (ESBO) nurodė pirmadienį surengsianti specialų pasitarimą dėl konflikto Ukrainoje, kur prorusiški separatistai šalies rytiniame Slovjansko mieste laiko sučiuptus jos septynis stebėtojus.ESBO atstovė Natacha Rajakovic sakė, kad šios Europos saugumo organizacijos nuolatinė taryba susirinks 13 val. Grinvičo (16 val. Lietuvos laiku) savo būstinėje Vienoje.
Slovjanske teroristai nelaisvėje laiko apie 40 žmonių, praneša Saugumo tarnybaUkrainos Slovjansko mieste teroristai įkaitais laiko apie 40 žmonių. Kaip nurodo UNIAN korespondentas, apie tai šiandien Kijeve pranešė Ukrainos saugumo tarnybos spaudos centro atstovė Marina Ostapenko.  „Šiandien vien tik Slovjanske nelaisvėje laikoma apie 40 žmonių. Imamės visų priemonių, kad būtų išlaisvinti visi įkaitai, ne tik mūsų pareigūnai“, - pažymėjo ji.
Pasikėsinta į Charkovo merąŠiandien apie 12 val. įvykdytas pasikėsinimas į Charkovo merą Genadijų Kernesą, praneša Glavcom.ua su nuoroda į miesto tarybos spaudos tarnybą.Charkovo vadovas buvo sužeistas šaunamuoju ginklu į nugarą. Šiuo metu greitosios pagalbos ligoninėje jam atliekama operacija, gydytojai kovoja už jo gyvybę, skelbia ATN.
Pasirodė informacija apie į Europą siunčiamus JAV bombonešius.https://www.youtube.com/watch?v=xI_52Rk_7jYDaugiau – čia.
Konstantinovkoje užimtas jau antras pastatas.Daugiau – čia.
P. Porošenka žada, kad šalis bus ES nareUkraina iš karto po valstybės vadovo rinkimų pradės derybas su Europos Sąjunga dėl narystės, žada kandidatas į prezidentus, Aukščiausiosios Rados deputatas Petro Porošenka.„Artimiausiu metu, iš karto po rinkimų, mes pradėsime derybas, kad Ukrainai būtų suteikta narystės Europos Sąjungoje teisė“, - pareiškė milijardierius ir rinkimų kampanijos favoritas sekmadienį susitikime su žurnalistais Berežanų mieste vakarinėje Ternopilio srityje.Tuo pat metu jis pabrėžė, kad tolesni įvykiai priklausys nuo Ukrainos.„Ir toliau viskas priklausys nuo mūsų - kaip greitai įgyvendinsime reformas, kaip greitai pakeisime šalį. Esu nusiteikęs labai ryžtingai. Ukraina bus ES - pažadu jums tai“, - sakė P.Porošenka.
Šalia Kramatorsko oro uosto sužeistas Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnas ir Vidaus reikalų ministerijos vidaus pajėgų karys.Daugiau – čia.
Konstantinovsko mieste užgrobtas milicijos padalinys, prie vykdomojo komiteto – ginkluoti asmenys    Ukrainos Konstantinovsko mieste nežinomi asmenys užgrobė milicijos valdybos pastatą. Ginkluoti asmenys būriuojasi ir prie vykdomojo komiteto pastato, praneša Konstantinovsko žurnalistas Konstantinas Zemskovas, skelbia „OstroV“.   „Užgrobtas milicijos padalinys Konstantinovske. Taip pat ir prie vykdomojo komiteto, darbuotojai kol kas į vidų neina. Autobusai nukreipti aplinkiniu keliu“, - teigė žurnalistas.  Šiuo metu ši informacija oficialiai dar nėra patvirtinta. 
Separatistai blokavimo postuose apsiginklavo granatsvaidžiaisUkrainos separatistai sustiprino blokavimo postų apsaugą ir apsiginklavo granatsvaidžiais. Apie tai savo paskyroje „Facebook“ praneša Karinių politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas.  „Antiteroristinės operacijos rajone naktis praėjo ramiai. Išimtis – Kramatorsko aerodromo rajone užfiksuota pavienė šūvių serija mūsų pajėgų pozicijų kryptimi“, - rašė D. Tymčukas.  Jo teigimu, ryte šioje vietovėje teisėsaugos pajėgos vėl buvo apšaudytos iš automatinio ginklo. Teroristai taip pat paleido kelis šūvius iš granatsvaidžių, rašo news.liga.net.  „Pajėgos paleido atsakomąją ugnį. Nuostolių tarp jėgos struktūrų atstovų nėra, o duomenų apie nuostolius teroristų gretose neturima“, - pridūrė jis.  
Separatistai skelbia apie "Luhansko Liaudies Respubliką"Prorusiškai nusiteikę Rytų Ukrainos separatistai sekmadienį paskelbė įkuriantys "Luhansko Liaudies Respubliką".Federacinės Ukrainos norintys Luhansko separatistai Kijevo vyriausybei įteikė ultimatumą, kuriame reikalaujama amnestuoti visus šalies rytuose protestuojančius asmenis, surengti referendumą dėl regionų valdymo ateities, o rusų kalbai suteikti tokį patį statusą kaip ir ukrainiečių.Protestuotojai grasina imtis karinių veiksmų, jei šie reikalavimai nebus patenkinti iki balandžio 29 dienos.Nepaisant balandžio 17 d. Ženevoje pasirašyto susitarimo tarp Kijevo, Maskvos, Briuselio ir Vašingtono, politinė bei karinė įtampa Ukrainoje ir toliau auga. Keturšaliu susitarimu Ukrainos vyriausybė pažadėjo pradėti skaidrią ir visuotinę konstitucinę reformą bei suteikti daugiau savivaldos galių šalies regionams, tačiau prorusiškai nusiteikę protestuotojai ignoruoja raginimus nusiginkluoti ir geranoriškai atiduoti užimtus vyriausybinius pastatus Donecko regione.
Berlynas: Rusija privalo paspausti Ukrainos separatistus paleisti ESBO komandąRusija turi „prievolę“ paspausti prorusiškus separatistus Rytų Ukrainoje paleisti Europos saugumo ir bendradarbiavimo (ESBO) inspektorius, kuriuose jie laiko nelaisvėje nuo penktadienio, pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministras.„Rusija turi prievolę paveikti separatistus, kad sulaikyti ESBO nariai būtų kiek įmanoma greičiau paleisti“, - sakoma ministro Franko-Walterio Steinmeierio pareiškime, kuris buvo paskelbtas sekmadienį.Vokietijos diplomatijos vadovas taip pat įspėjo separatistus, kad viešas sulaikytų ESBO stebėtojų ir Ukrainos saugumo pajėgų narių demonstravimas pristatant juos kaip belaisvius yra „pasibjaurėtinas ir pažeidžia tų asmenų orumą“.“Tai yra visų derybinių taisyklių ir normų, kurių laikomasi tokiose įtemptose situacijose, kaip ši, pažeidimas“, - pabrėžė jis.F.-W.Steinmeieris sakė, kad Berlynas kartu su ESBO ieško problemos sprendimo.Prorusiški separatistai Ukrainoje sekmadienį atvedė sulaikytus tarptautinius stebėtojus į spaudos konferenciją ir pristatė juos kaip „karo belaisvius“, dar padidindami įtampą tokiu metu, kai JAV prezidentas Barackas Obama  įspėjo Maskvą vengti bet kokių „provokacijų“.Aštuoni stebėtojai, tarp jų keturi vokiečiai, buvo sulaikyti rytiniame Slovjansko mieste penktadienį ir nuo tada laikomi miesto rotušėje. Sukilėliai taip pat laiko nelaisvėje keturis ESBO atstovus ukrainiečius, tačiau sekmadienį į spaudos konferenciją jie nebuvo atvesti.Vienas iš ESBO stebėtojų - švedas, kuris, kaip teigiama, serga cukralige, sekmadienį vėlai vakare buvo paleistas.
Charkove milicija sulaikė separatistus su „Molotovo kokteiliais“Charkovo centre milicijos darbuotojai sulaikė trylika agresyviai nusiteikusių Ukrainos federalizacijos šalininkų. Pareigūnai iš jų konfiskavo specialias priemones, lazdas, šalmus, sprogstamuosius paketus, „Molotovo kokteilius“, praneša unian.net. Ši informacija skelbiama Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos tinklalapyje.„Aktyvistai aikštėje neteisėtai pastatė palapines, iš medinių padėklų ir smėlio surentė tvorą, uždegė laužą ir visa tai darė turėdami aiškų tikslą. Apie tai byloja iš jų konfiskuoti pavojingi daiktai, būtent: dėžė su „Molotovo kokteiliais“, kaukės, medinės lazdos, sprogstamieji paketai ir vinys“, - teigiama pranešime.  Dabar visi įtartini asmenys nuvežti į teritorinius milicijos skyrius, atliekamas tolimesnis patikrinimas.
A.Kliujevui, S. Arbuzovui ir V. Pšonkai paskelbta tarptautinė paieškaBuvusiam Ukrainos prezidentui Andrejui Kliujevui, buvusiam pirmajam Ukrainos vicepremjerui Sergejui Arbuzovui ir buvusiam Ukrainos generaliniam prokurorui Viktorui Pšonkai paskelbta tarptautinė paieška.  Apie tai per televiziją „Inter“ pranešė vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas, rašo unian.net.„A. Kliujevas – ieškomas tarptautiniu mastu. Kaip ir V. Pšonka, kaip ir ponas Arbuzovas, kaip (Viktoras) Janukovyčius bei visi kiti. Tai grupė asmenų, jei neklystu, 19 žmonių pirmoje linijoje, kurie įtariami finansiniais nusikaltimais ir... masinėmis žmogžudystėmis“, - pareiškė jis.  Ministro teigimu, minimi asmenys šiuo metu yra už Ukrainos ribų ir teisėsaugai žinoma jų buvimo vieta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nerimo apimtame Italijos regione dirbanti lietuvė – apie tikrąją padėtį: iš namų stengiamės neišeiti (225)

Kone kiekvieną dieną daugėja naujų koronaviruso užsikrėtimo atvejų – pasaulio žiniasklaida...

Kubilius: Šimonytė būtų geriausia premjerė – klausimas, ar Lietuva turės tokią galimybę (871)

„Politikai labai dažnai galvoja, kad jie jau žino atsakymus. Bet esame atėję į tokią stadiją,...

Austrijoje viešbutyje – baimė ir nerimas: dėl koronaviruso grėsmės paskelbtas karantinas (126)

Austrijoje, Alpių mieste Insbruke, uždarytas vienas viešbutis, paaiškėjus, kad koronavirusu...

Čempionų lyga: „Bayern“ dominavo Londone, „Barcelona“ atsitiesė Neapolyje (5)

UEFA Čempionų lygoje antradienį tęsėsi pirmasis aštuntfinalio etapo ratas. Platų žingsnį link...

Europoje daugėja koronaviruso atvejų: perspėja dėl kelionių – atšaukiami kai kurie skrydžiai Ispanijoje – dar trys atvejai (58)

Ne tik Italijoje šiuo metu daugėja naujų koronaviruso židinių, pranešama apie tai, kad...

Orai: vis dažniau pasirodys snaigės (5)

Trečiadienio dieną mūsų šalies orus lems ciklonas, kurio centras suksis virš Baltijos jūros....

Istorinėje Vilniaus vietoje – patirtis gomuriui už 5000 eurų: tai, kas įvyksta tarp šių sienų, liks mūruose (146)

Viešbutyje „ Pacai “ naujai atidarytas restoranas „Muros“, kuris pakeitė prieš tai...

„Real“ abejoja, ar verta rizikuoti dėl koronaviruso ir vykti žaisti Milaną (84)

Madrido „Real“ klubas dvejoja, ar kitą savaitę verta riziuoti ir keliauti į Italiją, kur turi...

Libaną purtančių neramumų centre atsidūręs lietuvis: niekada nemačiau tokių protesto akcijų (14)

Kai kalbama apie Artimuosius rytus, neišvengiama kalbos apie karą, konfliktus, tačiau prie...

Silvestras Dikčius

Australijos gaisrai pasauliui nusiuntė aiškesnę žinutę, nei visi klimato kaitos ekspertai kartu sudėjus (1)

Reportažų srautas gaisrų tema iš Australijos nutrūko prieš gerą mėnesį, bet liepsnų ir...