Šiaurės Korėjos žiniasklaida sugriežtino savo retoriką Pietų Korėjos ir jos bendrų karinių pratybų su Jungtinėmis Valstijomis klausimais ir antradienį pareiškė, kad prasidėjęs įtampos mažinimas atsidūrė pavojuje.
Kim Jong Uno vizitas Kinijoje
© Reuters / Scanpix

Valstybinė žiniasklaida paskelbė tris griežtus pareiškimus, kuriuose kritikuoja Seulą ir Vašingtoną dėl jų bendrų karinių manevrų ir reikalauja, kad Seulas imtųsi veiksmų prieš persimetėlius, per sieną neva mėtančius lankstinukus su propaganda, nukreipta prieš Šiaurės Korėją.

Dar visai neseniai valstybinės žiniasklaidos tonas buvo gerokai švelnesnis. Santykius su kaimynėmis pataisyti nusprendusi Šiaurės Korėja dalyvavo praėjusį mėnesį vykusiame Šiaurės ir Pietų Korėjų prezidentų susitikime ir paskelbė apie savo lyderio Kim Jong Uno planus susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Singapure birželio 12 dieną.

Tačiau viskas pasikeitė praėjusią savaitę, kai Pchenjanas paskutinę minutę atšaukė aukšto lygio susitikimą su Seulu, protestuodamas prieš Pietų Korėjos ir JAV karines pratybas, ir pagrasino „persvarstyti“ susitikimą su D. Trumpu.

Viename iš antradienio pranešimų, kuris buvo paskelbtas Šiaurės Korėjai įsileidus lėktuvą užsienio žurnalistų, atvykusių stebėti pažadėto branduolinių bandymų poligono likvidavimo, Seulas kaltinamas susimokęs su Vašingtonu vykdyti bendras karines pratybas, kurios neva yra ne kas kita kaip „karo treniruotė“ ir galios demonstravimas.

Šiaurės Korėjos oficialiai žiniasklaidai įprasta vartoti tokias stilistinės raiškos priemones kaip hiperbolė. Šįkart nepasitenkinimo pliūpsnis išsprūdo Pietų Korėjos prezidentui Moonui Jae-in atvykus vizito į Vašingtoną. Tačiau šie kategoriški pareiškimai dar nebūtinai reiškia, kad Pchenjanas traukiasi iš diplomatinių derybų.

Tačiau sugriežtėjęs Šiaurės Korėjos tonas verčia sunerimti, kad D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas bus labai sudėtingas arba gali visai žlugti. D. Trumpas leido suprasti, kad išeis iš susitikimo, jeigu Šiaurės Korėjos lyderis nenorės vaisingo pokalbio. Kol kas atrodo, kad abiejų lyderių susitikimo darbotvarkės tebėra sunkiai suderinamos.

Iki šiol nebuvo jokių ženklų, kad Šiaurės Korėja ketintų išsižadėti savo planų išardyti bandymų poligoną ir duoti reikšmingą geros valios ženklą. Taip pat nepanašu, kad Pchenjanas atsisakytų savo pažado nutraukti požeminius ir tarpžemyninių balistinių raketų bandymus.

Tačiau vienam Pietų Korėjos žurnalistui nebuvo leista vykti į branduolinį objektą. O antradienio retorika gali pakenkti artėjančioms deryboms.

„Dialogas ir kardų žvanginimas niekada nėra suderinami“, – rašo vieno iš keturių pagrindinių šalies dienraščių ekspertas Minju Josonas.

„Kai kas pateikia argumentų, kad padėties Korėjos pusiasalyje pagerėjimas yra „JAV griežtos linijos diplomatijos“ ir „nuolatinio spaudimo“ rezultatas“, – rašė kitas oficialiosios naujienų agentūros KCNA apžvalgininkas.

„Tai gerokai atšaldė KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) ir JAV dialogo atmosferą ir nepadeda gerinti padėtį“, – nurodė jis.

Kitame straipsnyje Pietų Korėjos pareigūnai kritikuojami už tai, kad nepažaboja asmenų, mėtančių prieš Šiaurės Korėją nukreiptus informacinius lapelius per jos sieną.

Jame pabrėžiama, kad praėjusį mėnesį vykusiame susitikime Pietų ir Šiaurės Korėjų lyderiai susitarė nutraukti bet kokius priešiškus veiksmus, todėl pareigūnai privalo imtis priemonių, kad būtų išvengta tokio lapelių mėtymo, net jeigu tai daro privatūs asmenys.

„Jeigu Šiaurės ir Pietų Korėjų santykiams vėl kyla problemų dėl visuomenės padugnių provokacijų, už tai yra atsakingi tik Pietų Korėjos pareigūnai, – nurodoma straipsnyje. – Jie privalo žinoti, kokią kainą turės sumokėti“.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Užkalnis. Vilnius nebetinka būti sostine. Perkelkime ją į Kauną (90)

Daug metų didžiavausi ir gyriausi, kad, gimęs Kaune, esu vilnietis. Džiaugiausi, kad po 16 metų...

Gyvai / LKL apdovanojimų ceremonija: Jasikevičius – geriausias treneris, Daviesas –naudingiausias finalo žaidėjas du titulus nugvelbė Birutis (12)

Šį vakarą 18.30 val. prasidėjo „Betsafe–LKL“ apdovanojimų ceremonija. Tiesioginę sezono...

Vasara traukiasi: trankysis perkūnija, Jonines merks lietus (64)

Dar pavasarį Lietuvą sušildžiusi saulė tik retkarčiais pasislėpdavo už debesų, tačiau...

Slapta rusų verbavimo technologija: atskleidė ukrainiečiai, atradę specialų raktą (5)

Ukrainos kontržvalgyba atskleidė naują Rusijos federalinės saugumo tarnybos ( FSB )...

Gelbstint (ne)eilinį Skardžių – ar komisijos sprendimu siekiama išsaugoti koaliciją? (5)

Išsaugoti koaliciją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai labai svarbu, o jei...

Diplomus atsiėmusios LEU studentės prikaustė žvilgsnius moteriškumu (14)

Trečiadienio popietę Lietuvos edukologijos universiteto Humanitarinio ugdymo fakulteto absolventams...

Specialistai įspėja – perkant panaudotus daiktus tyko nemenki pavojai (48)

Ne paslaptis, kad vaikų atsiradimas gerokai patuština šeimos kišenę. Vienas iš būdų, kaip...

Vilniuje įvyko avarija, kurios metu sužaloti du 17-mečiai (2)

Trečiadienį sostinėje eismo įvykio metu sužaloti du nepilnamečiai.

50-metės Kylie Minogue dailios figūros paslaptis – vaisių dieta ir specialus režimas (3)

Pripažinta gražiausių kojų savininke Kylie Minogue net ir sulaukusi 50-ies nesiliauja stebinti...

Aplinkosaugininkų reidas: pareigūnai sulaukė principingo žvejo klausimo (60)

GRYNAS.lt žurnalistų komanda kartu su Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Trakų rajono...