aA
Šiaurės Korėjos žiniasklaida sugriežtino savo retoriką Pietų Korėjos ir jos bendrų karinių pratybų su Jungtinėmis Valstijomis klausimais ir antradienį pareiškė, kad prasidėjęs įtampos mažinimas atsidūrė pavojuje.
Kim Jong Uno vizitas Kinijoje
© Reuters / Scanpix

Valstybinė žiniasklaida paskelbė tris griežtus pareiškimus, kuriuose kritikuoja Seulą ir Vašingtoną dėl jų bendrų karinių manevrų ir reikalauja, kad Seulas imtųsi veiksmų prieš persimetėlius, per sieną neva mėtančius lankstinukus su propaganda, nukreipta prieš Šiaurės Korėją.

Dar visai neseniai valstybinės žiniasklaidos tonas buvo gerokai švelnesnis. Santykius su kaimynėmis pataisyti nusprendusi Šiaurės Korėja dalyvavo praėjusį mėnesį vykusiame Šiaurės ir Pietų Korėjų prezidentų susitikime ir paskelbė apie savo lyderio Kim Jong Uno planus susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Singapure birželio 12 dieną.

Tačiau viskas pasikeitė praėjusią savaitę, kai Pchenjanas paskutinę minutę atšaukė aukšto lygio susitikimą su Seulu, protestuodamas prieš Pietų Korėjos ir JAV karines pratybas, ir pagrasino „persvarstyti“ susitikimą su D. Trumpu.

Viename iš antradienio pranešimų, kuris buvo paskelbtas Šiaurės Korėjai įsileidus lėktuvą užsienio žurnalistų, atvykusių stebėti pažadėto branduolinių bandymų poligono likvidavimo, Seulas kaltinamas susimokęs su Vašingtonu vykdyti bendras karines pratybas, kurios neva yra ne kas kita kaip „karo treniruotė“ ir galios demonstravimas.

Šiaurės Korėjos oficialiai žiniasklaidai įprasta vartoti tokias stilistinės raiškos priemones kaip hiperbolė. Šįkart nepasitenkinimo pliūpsnis išsprūdo Pietų Korėjos prezidentui Moonui Jae-in atvykus vizito į Vašingtoną. Tačiau šie kategoriški pareiškimai dar nebūtinai reiškia, kad Pchenjanas traukiasi iš diplomatinių derybų.

Tačiau sugriežtėjęs Šiaurės Korėjos tonas verčia sunerimti, kad D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas bus labai sudėtingas arba gali visai žlugti. D. Trumpas leido suprasti, kad išeis iš susitikimo, jeigu Šiaurės Korėjos lyderis nenorės vaisingo pokalbio. Kol kas atrodo, kad abiejų lyderių susitikimo darbotvarkės tebėra sunkiai suderinamos.

Iki šiol nebuvo jokių ženklų, kad Šiaurės Korėja ketintų išsižadėti savo planų išardyti bandymų poligoną ir duoti reikšmingą geros valios ženklą. Taip pat nepanašu, kad Pchenjanas atsisakytų savo pažado nutraukti požeminius ir tarpžemyninių balistinių raketų bandymus.

Tačiau vienam Pietų Korėjos žurnalistui nebuvo leista vykti į branduolinį objektą. O antradienio retorika gali pakenkti artėjančioms deryboms.

„Dialogas ir kardų žvanginimas niekada nėra suderinami“, – rašo vieno iš keturių pagrindinių šalies dienraščių ekspertas Minju Josonas.

„Kai kas pateikia argumentų, kad padėties Korėjos pusiasalyje pagerėjimas yra „JAV griežtos linijos diplomatijos“ ir „nuolatinio spaudimo“ rezultatas“, – rašė kitas oficialiosios naujienų agentūros KCNA apžvalgininkas.

„Tai gerokai atšaldė KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) ir JAV dialogo atmosferą ir nepadeda gerinti padėtį“, – nurodė jis.

Kitame straipsnyje Pietų Korėjos pareigūnai kritikuojami už tai, kad nepažaboja asmenų, mėtančių prieš Šiaurės Korėją nukreiptus informacinius lapelius per jos sieną.

Jame pabrėžiama, kad praėjusį mėnesį vykusiame susitikime Pietų ir Šiaurės Korėjų lyderiai susitarė nutraukti bet kokius priešiškus veiksmus, todėl pareigūnai privalo imtis priemonių, kad būtų išvengta tokio lapelių mėtymo, net jeigu tai daro privatūs asmenys.

„Jeigu Šiaurės ir Pietų Korėjų santykiams vėl kyla problemų dėl visuomenės padugnių provokacijų, už tai yra atsakingi tik Pietų Korėjos pareigūnai, – nurodoma straipsnyje. – Jie privalo žinoti, kokią kainą turės sumokėti“.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Indrė Makaraitytė. Karšta žarijų duobė Gitanui Nausėdai – tylioji dauguma, kuri prieš gėjų teises (17)

Gitanas Nausėda net pačiam sau turbūt netikėtai sugalvojo, kad vienos lyties asmenų...

„Maximos“ vadovė po susitikimo su Skverneliu: užsidarytų ne tik maisto parduotuvės (534)

Trečiadienį įvykęs premjero Sauliaus Skvernelio ir prekybos centrų atstovų susitikimas nebuvo...

Po žinios apie Gražulio perkėlimą į Kultūros komitetą Seimo narys sulaukė viešų klausimų (36)

Antradienį parlamentinių frakcijų seniūnai nusprendė, kad, dėl kilusio pasipiktinimo,...

Paaiškino, kaip vyksta darbas nežymėtu policijos automobiliu: KET pažeidėjams prasprūsti šansų nėra (54)

Vieni jiems linki, kad „užkaltų“ variklis, kiti šypsosi, moja bei fotografuoja – Lietuvos...

Gabrielius Landsbergis trims kandidatams išsiuntė kvietimus dalyvauti TS-LKD rinkimuose atnaujinta 13.53 (431)

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) pirmininkas Gabrielius...

Burtas mestas: Europa „Nord Stream 2“ ir rusiškų dujų čiuptuvų nebeišvengs (16)

Žingsnis po žingsnio dingsta visi saugikliai, galintys užkirsti kelią projektui „ Nord Stream 2...

Tragiškai žuvusio modelio artimieji Ričardo Piniko atsiprašymo nebelaukia: atskleidė jo melą ir ėmėsi nepatogaus ginklo (197)

Lapkričio 23-iąją tragiškai žuvusio modelio Dovilės Didžiūnaitytės artimieji tikina iki šiol...

Po Kremliaus remiamo kandidato „pergalės“ – netikėtas ėjimas (12)

Rusijos centrinė rinkimų komisija (CRK) trečiadienį rekomendavo negaliojančiais paskelbti...

Užsakytas tortas valgytojams sugadino vestuvinę nuotaiką (100)

Laukėme sugrįžtančio sūnaus ir jo žmonos . Jie susituokė Anglijoje, ta proga jų prašymu...

Londono mados savaitės įkarštyje: tikrąsias ikonas galima išvysti tiesiog gatvėje (2)

Stebėti nesiliaujantį mados ciklą, kurį ant savo podiumų perteikia ryškiausi šio meto...