JAV prezidento Joe Bideno administracija apie tai informavo Kongresą, antradienį pranešė „Wall Street Journal“, remdamasis neįvardytais šaltiniais.

Pasak pranešimo, siuntą sudaro tankų šaudmenys, taktinės transporto priemonės ir minosvaidžių sviediniai.

Remiantis kitais JAV žiniasklaidos pranešimais, vyriausybė taip pat inicijavo autorizavimo procesą Kongrese, kuris, pasak televizijos kanalo CNN, yra dar tik pradiniame etape.

JAV vyriausybė šiuo metu sulaiko vadinamųjų sunkiųjų bombų tiekimą dėl Izraelio veiksmų Rafacho mieste Gazos Ruožo pietuose.

Praėjusią savaitę J. Bidenas pagrasino Izraeliui, kad puolimas šiame mieste, kuris yra perpildytas vidaus pabėgėlių iš kitų Gazos Ruožo dalių, gali turėti pasekmių JAV ginklų tiekimui.

Vėliau Baltieji rūmai stengėsi aiškiai parodyti, kad JAV vyriausybė nepaliks Izraelio ir kad buvo sustabdytas tik šis vienintelis tiekimas.

Pirmadienį J. Bideno patarėjas saugumo klausimais Jake’as Sullivanas pareiškė, kad Vašingtonas ir toliau teiks Izraeliui karinę pagalbą.

Antradienį J. Bideno atstovė spaudai Karine Jean-Pierre, paklausta apie Izraelio veiksmus Rafache, sakė, kad Vašingtonas buvo patikintas, jog Izraelio kariuomenė Rafache vykdo ribotą operaciją, o ne didelę sausumos operaciją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)