Jis teigė, kad be amunicijos ir karinės įrangos, Rusija naudoja ir kitokius ginklus, pavyzdžiui, blokuoja maisto tiekimą, o tai daro įtaką daugeliui šalių, ne tik Ukrainai.

Jis sakė, kad Ukrainos uostamiesčius ir infrastruktūrą vis dažniau atakuoja Rusija.

„Akivaizdu, kad Rusijos bando sukelti maisto trūkumą pasaulinėje rinkoje mainais į kai kurių, jei ne visų, užgrobtų teritorijų pripažinimą“, – sakė V. Zelenskis.

Prezidentas sakė, kad Ukraina stengiasi nustatyti sausumos kelius Ukrainos maisto produktų eksportui ir paragino lyderius paremti šias iniciatyvas.

V. Zelenskis savo kalboje palietė ir itin skaudžią temą – vaikų grobimą ir išvežimą į Rusiją.

Savo kalboje Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje V. Zelenskis pasmerkė Rusijos karo laikų praktiką priverstinai išvežti ukrainiečių vaikus į Rusiją ir pavadino tai „genocidu“.

„Žinome dešimčių tūkstančių vaikų vardus ir turime įrodymų apie šimtus tūkstančių kitų, kuriuos Rusija pagrobė okupuotose Ukrainos teritorijose ir vėliau deportavo“, – sakė jis antradienį.

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) kovo mėnesį išdavė arešto orderį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir Rusijos pareigūnei Marijai Lvovai-Belovai dėl įtariamo Ukrainos vaikų deportavimo į Rusiją plano.

„Stengiamės sugrąžinti vaikus namo, bet laikas eina. Kas su jais bus? Kas bus su jais? Tie vaikai Rusijoje mokomi nekęsti Ukrainos. Ir visi ryšiai su šeimomis nutrūkę. Ir tai aišku yra genocidas“, – sakė jis.
V. Zelenskis tikino, kad karas Ukrainoje yra paskutinis ilgame Rusijos konfliktų sąraše.

„Kiekvieną dešimtmetį Rusija pradeda naują karą. Dalis Moldovos ir Gruzijos tebėra okupuotos. Rusija Siriją pavertė griuvėsiais“, – argumentavo jis.

„Dabartinio karo prieš Ukrainą tikslas yra paversti mūsų žemę, mūsų žmones, mūsų gyvenimus, mūsų išteklius ginklu prieš jus, prieš tarptautinę taisyklėmis pagrįstą tvarką“, – perspėjo V. Zelenskis.

Jis pareiškė, kad pasaulis turi susivienyti, kad nugalėtų Rusijos agresiją Ukrainoje.

„Turime tai sustabdyti. Turime veikti vieningai, kad nugalėtume agresorių ir sutelktume visas savo galimybes bei energiją į šiuos iššūkius. Kadangi branduoliniai ginklai yra suvaržyti, taip pat ir agresorius turi būti suvaržytas“, – antradienį kalbėdamas Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje sakė V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas informavo, kad jis rengia pasaulinį taikos viršūnių susitikimą, bet nepasakė, kada jis bus surengtas.

„Kol Rusija stumia pasaulį į paskutinį karą, Ukraina daro viską, kad po Rusijos agresijos niekas pasaulyje nedrįstų pulti jokios tautos“, – sakė jis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)