aA
JAV šiandien istorinė diena - prisiekė 45-tasis JAV prezidentas D. Trumpas. Apie 12 valandą vietos (19 valandą Lietuvos laiku) Donaldas Trumpas ištarė priesaikos žodžius ir oficialiai pradėjo eiti prezidento pareigas.
Donaldas Trumpas prie Kapitolijaus
Donaldas Trumpas prie Kapitolijaus
© Reuters / Scanpix

Padėkojo B. Obamai

Pradėdamas savo kalbą iškart po inauguracijos Donaldas Trumpas pirmiausia padėkojo Barackui Obamai. Tačiau iš karto po to pabrėžė būsimų pokyčių svarbą. „Mes ne tik perleidžiame valdžią iš vienos administracijos kitai, tačiau perduodame valdžią iš Vašingtono žmonėms.

Ilgą laiką isteblišmentas nesidalino savo pergalėmis su paprastais žmonėmis. Žmonės neteko darbo, o politikai tesirūpino savo gerove. Visa tai keičiasi šiandien.

Ši akimirka priklauso jums. Ji priklauso visiems čia susirinkusiems ir stebintiems iš namų. Jungtinės Amerikos Valstijos yra Jūsų šalis.

Svarbiausia, ne kuri partija kontroliuoja valdžią. Svarbiausia, kad žmonės kontroliuotų valdžią“, – sakė D. Trumpas.


„Amerika pirma“

„Mes ilgą laiką rėmėme kitas šalis, nesirūpindami savo žmonėmis. Mes ginėme kitas šalis, nesirūpindami savąja. Mes gynėme kitų šalių sienas pamiršę savo savąsias. Mes skyrėme milijardus kitų šalių gynybai nepastebėdami, kaip jų trūksta mūsų infrastruktūrai", – savo inauguracijos kalboje pabrėžė D. Trumpas.

„Nuo šiol Amerika bus pirmoje vietoje. Nuo šiol visi sprendimai bus pagrįsti svarba mūsų žmonėms", – sakė naujasis prezidentas.

„Mes stiprinsime esamus aljansus ir steigsime naujus, mes suvienysime civilizuotą pasaulį prieš islamo terorizmą“, – sakė JAV prezidentas.

Savo kalboje D. Trumpas dar kartą pažadėjo sunaikinti radikalųjį islamą.

Prieš inauguraciją D. Trumpas ir M. Pence’as kartu su šeimomis dalyvavo pamaldose vos už kelių žingsnių nuo Baltųjų rūmų esančioje Šv. Jono episkopalinėje bažnyčioje ir jau pakeliui į Baltuosius rūmus, susitiko su Obamų šeima.

Po mišių prezidentas Barackas Obama ir pirmoji ponia Michelle Obama sutiko D.Trumpą ir jo žmoną Melanią Baltuosiuose rūmuose ir drauge išgėrė arbatos ir pasišnekėjo.

Tuomet abi poros vienu kortežu nuvyko į Kapitolijų, kur jų jau laukė susirinkę garbingi svečiai, įtakingi JAV politikai iš Respublikonų ir Demokratų partijų.

Svarbiausi faktai:

- D. Trumpas taps 45-uoju JAV prezidentu;

- D. Trumpas prisieks ant Kapitolijaus laiptų, ranką uždėjęs ant dviejų Biblijų;

- Viceprezidentas M. Pence'as prisieks šiek tiek anksčiau nei D. Trumpas;

- D. Trumpas taps pirmuoju prezidentu, kuriam prisiekiant per JAV nuvilnijo tiek protestų;

Kapitolijaus vakarinėje pusėje inauguracijos ceremoniją pradėjo muzikiniai pasirodymai. Koncertuos ir šokio grupė „The Rockettes.

Į ceremoniją pakviestų atlikėjų sąrašas šiemet kiek kuklesnis – tokio garso žvaigždžių, kaip per ankstesnių prezidentų inauguracijas, šių metų renginiuose neišvysime. Inauguracijai skirtuose koncertuose pasirodys roko grupė „Three Doors Down“, kantri dainininkas Toby Keithas,

„The Rockettes“ šokėjos, Mormonų Tabernakulio choras ir kt. Nacionalinį himną giedos Jackie Evancho, prieš kelis metus laimėjusi antrą vietą televizijos projekte „America’s Got Talent“. Įdomu, kad pats D. Trumpas pareiškė jokių įžymybių per inauguraciją matyti nepageidaujantis. Apie tai jis pranešė eiline „Twitter“ žinute.

„Vadinamosios aukščiausio lygio žvaigždės, žinoma, nori būti bilietų į inauguraciją. Bet ką gero jos padarė Hillary? NIEKO. Aš noriu matyti ŽMONES!“ Organizacinio inauguracijos komiteto pirmininkas Tomas Barrackas žadėjo, kad ceremonijoje bus juntamas „subtilus jausmingumas“ ir „poetinis pakilumas“.

Donaldo Trumpo inauguracija
Pažadėjo nušluoti IS nuo žemės paviršiaus45-asis JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį savo inauguracinėje kalboje pareiškė, kad teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė bus „nušluota nuo žemės paviršiaus“.Naujasis Baltųjų rūmų šeimininkas pabrėžė būtinumą išsaugoti JAV vienybę. „Kai Amerika vieninga, jos neįmanoma sustabdyti“, – pabrėžė jis. D. Trumpas patikino, kad šalies ginkluotosios pajėgos „išsaugos Ameriką“.Per JAV prezidento rinkimų kampaniją respublikonas ne kartą griežtai kritikavo Baracko Obamos administracijos politiką Artimuosiuose Rytuose. Be kita ko, D. Trumpas teigė, kad jo pirmtakui tenka dalis atsakomybės už IS atsiradimą.
Žada nesistengti primesti kitiems amerikietiškos gyvensenosJAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį savo inauguracinėje kalboje žadėjo nesistengti primesti kitoms šalims amerikietiškos gyvensenos, praneša „Interfax“.„Mes sieksime dialogo su visomis šalimis, kurios to panorės“, – sakė D. Trumpas.„Mes niekam nesistengiame primesti savo gyvensenos. Tegul ji bus geriausias pavyzdys kitiems. Mes šviesime tiems, kurie žengs paskui mus“, – pareiškė jis. Kartu jis žadėjo vadovauti Jungtinėms Valstijoms, paisydamas tik savo šalies interesų.„Nuo šios dienos pirmojoje vietoje bus tik Amerika“, – pabrėžė D. Trumpas. „Mes padarysime, kad Amerika vėl būtų didžiuojamasi. Taip, mes padarysime Ameriką vėl didžią!“, – baigė savo kalbą naujasis Baltųjų rūmų šeimininkas.
D. Grybauskaitė pasveikino priesaiką davusį JAV prezidentą D. TrumpąPrezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Donaldą Trumpą, pradėjus eiti Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento pareigas.D. Trumpas penktadienį Kapitolijuje buvo prisaikdintas 45-uoju šalies vadovu.Pasak šalies vadovės, Lietuvos žmonės vertina nuoseklią Jungtinių Amerikos Valstijų paramą Lietuvos laisvei, nepriklausomybei ir valstybingumui.„Tai tvirtas pamatas abiejų šalių draugystei ir bendradarbiavimui“, – sakoma D. Grybauskaitės sveikinime.Lietuva ir JAV, prezidentės teigimu, yra artimiausios sąjungininkės, nes jas sieja tikėjimas demokratija ir žmogaus teisėmis bei pasirengimas spręsti šių dienų saugumo, terorizmo, ekonominius ir politinius iššūkius.„Esame pasiruošę kartu ginti mūsų piliečių laisvę ir interesus bei plėtoti bendrus projektus, kurie užtikrins mūsų žmonių gerovę“ , – sako D. Grybauskaitė.Savo sveikinimo laiške Lietuvos vadovė pareiškė išreiškė viltį, jog artimiausiu metu atsiras galimybė susitikti su D. Trumpu ir kartu abiejų valstybių Lietuvos ryšius bei transatlantinio bendradarbiavimo gaires, taip pratęsiant išskirtinę abiejų šalių draugystės istoriją.
D. Trumpo inauguracija prasidėjo ekskursu į JAV istoriją ir maldomisIšrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguracija penktadienį Vašingtone prasidėjo ekskursu į JAV istoriją ir maldomis.Ceremoniją pradėjo inauguracinio komiteto pirmininkas senatorius Roy'us Bluntas, kuris pažymėjo, kad priesaikos tekstas, kurį ištars D. Trampas, tiksliai atitinka tą tekstą, kurį 1789 metais ištarė pirmasis JAV prezidentas George'as Washingtonas.„Mes tai darome kas ketverius metus, ir tai – pavyzdys demokratijoms visame pasaulyje“, – sakė R. Blantas.Po to maldą sukalbėjo Niujorko arkivyskupas kardinolas Timothy Dolanas, kitų konfesijų atstovai.70-metis respublikonas padėjo ranką ant dviejų Biblijų – saviškės ir priklausiusios prezidento Abrahamo Lincolno – ir ištarė iškilmingą priesaiką, pradedamas naują politinę erą, sutinkamą tiek su džiaugsmu, tiek su nerimu.„Aš, Donaldas Johnas Trumpas, iškimingai prisiekiu, kad ištikimai vykdysiu Jungtinių Valstijų pareigas ir kaip galėdamas išlaikysiu, saugosiu ir ginsiu Jungtinių Valstijų Konstituciją. Tepadeda man Dievas“, – ištarė jis ir kelis kartus iškėlė aukštyn kumštį.
„Amerika pirma“„Mes ilgą laiką rėmėme kitas šalis, nesirūpindami savo žmonėmis. Mes ginėme kitas šalis, nesirūpindami savąja. Mes gynėme kitų šalių sienas pamiršę savo savąsias. Mes skyrėme milijardus kitų šalių gynybai nepastebėdami, kaip jų trūksta mūsų infrastruktūrai", – savo inauguracijos kalboje pabrėžė D. Trumpas.„Nuo šiol Amerika bus pirmoje vietoje. Nuo šiol visi sprendimai bus pagrįsti svarba mūsų žmonėms", – sakė naujasis prezidentas. „Mes stiprinsime esamus aljansus ir steigsime naujus, mes suvienysime civilizuotą pasaulį prieš islamo terorizmą“, – sakė JAV prezidentas.Savo kalboje D. Trumpas dar kartą pažadėjo sunaikinti radikalųjį islamą.
Padėkojo B. ObamaiPradėdamas savo kalbą Donaldas Trumpas pirmiausia padėkojo Barackui Obamai. Tačiau iš karto po to pabrėžė būsimų pokyčių svarbą. „Mes ne tik perleidžiame valdžią iš vienos administracijos kitai, tačiau perduodame valdžią iš Vašingtono žmonėms. Ilgą laiką isteblišmentas nesidalino savo pergalėmis su paprastais žmonėmis. Žmonės neteko darbo, o politikai tesirūpino savo gerove. Visa tai keičiasi šiandien.Ši akimirka priklauso jums. Ji priklauso visiems čia susirinkusiems ir stebintiems iš namų. Jungtinės Amerikos Valstijos yra Jūsų šalis.Svarbiausia, ne kuri partija kontroliuoja valdžią. Svarbiausia, kad žmonės kontroliuotų valdžią“, – sakė D. Trumpas.Istorinė akimirka: D. Trumpas prisiekė 45-uoju JAV prezidentu
Donaldas Trumpas oficialiai tapo JAV prezidentu
D. Trumpas taria priesaikos žodžius
M. Pence'as jau prisiekėLaukiama D. Trumpo priesaikos
Mike'as Pence'as sako priesaikąViceprezidentas šiuo metu sako priesaikos žodžius.
„Viskas prasideda šiandien!“: Trumpas ruošiasi būti prisaikdintas prezidentuDonaldas Trumpas penktadienį dalyvavo pirmuose renginiuose prieš jo prisaikdinimą 45-uoju Jungtinių Valstijų prezidentu, – prasideda nauja politinė era, kuria ir džiaugiamasi, ir baiminamasi.„Visa tai prasideda šiandien! Susitiksime 11:00 (18 val. Lietuvos laiku) prisaikdinimui. JUDĖJIMAS TĘSIASI – DARBAS PRASIDEDA!“ – milijardierius respublikonas parašė „Twitter“ žinutėje prieš išvykdamas į Šv.Jono bažnyčią ir Baltuosius rūmus, sekdamas savo pirmtakų pėdomis.Ten jis buvo šiltai pasveikintas kadenciją baigiančio prezidento Baracko Obamos, ruošiantis valdžios perdavimui, kuris vyksta taikiai, nors yra lydimas politinio erzelio.„Pone išrinktasis prezidente, kaip sekasi?“ – paklausė B.Obama, palikęs atsisveikinimo laišką ant darbo stalo „Resolute“ (Resolute Desk), kai paskutinį kartą apsilankė Baltųjų rūmų Ovaliajame kabinete.Šimtai tūkstančių žmonių susirinko plačiojoje Nacionalinėje alėjoje – Jungtinių Valstijų sostinės centre – kad pasveikintų žmogų, per savo trumpą 19 mėnesių politinę karjerą peržengusį visas prognozes, kaip ir daugelį normų.Vėsų rytą Vašingtone D. Trumpo ištikimiausi šalininkai nepaisė retkarčiais dulkiančio lietaus ir keliavo metropolitenu, automobiliais arba pėsčiomis, kad sudalyvautų istoriniame renginyje.„Laukiau šito labai ilgai, – sakė 68 metų buvęs Misūrio bankininkas Thomas Mendenhallas. – Mes tiesiog norime pokyčių.“
Vašingtone vyko D. Trumpo priešininkų ir policijos susirėmimaiPenktadienį JAV sostinėje Vašingtone vyko policijos ir agresyviai nusiteikusių juodai apsirengusių demonstrantų, protestuojančių prieš išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo inauguraciją, susirėmimai, praneša „Reuters“.Naujienų agentūros duomenimis, grupė manifestantų ėmė daužyti parduotuvių, biurų ir automobilių langus. Be kita ko, jie nusiaubė banko „Bank of America“ skyrių ir „McDonald's“ užkandinę. Policija prieš tvarkos pažeidėjus panaudojo ašarines dujas.Panašūs policijos ir protesto akcijos prieš D. Trumpo inau
B. Obama ir D. Trumpas jau atvyko į Kapitolijų, kur bus prisaikdintas naujasis JAV prezidentasKadenciją baigiantis Barackas Obama ir Donaldas Trumpas atvyko į Kapitolijų, kur išrinktasis JAV prezidentas bus prisaikdintas 45-uoju šalies vadovu.B. Obama ir jo žmona Michelle išvyko iš Baltųjų rūmų, kur jie ir D.Trumpas su žmona Melania anksčiau šiandien vaišinosi tradicine kava ir arbata.Abi poros į inauguracijos ceremoniją Kapitolijuje iš Baltųjų rūmų, tarp kurių yra 4 km atstumas, atvyko Pensilvanijos prospektu bendru kortežu.
Kremlius: V. Putinas nežiūrės tiesioginės D.Trumpo inauguracijos transliacijosRusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį neketina žiūrėti televizijos tiesioginės transliacijos iš Donaldo Trumpo inauguracijos ceremonijos, pareiškė jo atstovas, paneigdamas, jog naujasis prezidentas yra Maskvos žmogus Vašingtone„Nemanau, kad jis planuoja žiūrėti ją tiesiogiai, bet, žinoma, jis pamatys tai žiniose, kuriose galbūt tai bus net pagrindinė naujiena“, – sakė Dmitrijus Peskovas žurnalistams.Atskirai valstybiniam televizijos kanalui „Rossija 24“ D. Peskovas nurodė, kad užsienio ir šalies apžvalgininkai darytų didelę klaidą manydami, jog D.Trumpas yra V. Putino žmogus Vašingtone.D. Trumpas „nėra mūsų žmogus, jis yra Amerikos žmogus, jis yra Jungtinių Valstijų prezidentas“, – pareiškė jis.„Būtų, turbūt, didžiausia Vakarų ekspertų, kai kurių mūsų politinių apžvalgininkų klaida laikyti jį „mūsų žmogumi“, – perspėjo V. Putino atstovas.„Rossija 24“ yra vienas iš dviejų Rusijos televizijos kanalų, kurie penktadienį tiesiogiai transliuoja JAV prezidento inauguracijos ceremoniją.Maskva neigia skandalingus kaltinimus, kad Kremlius yra susijęs su Rusijos žvalgybos tarnybų surengtais kibernetiniais išpuoliais, kurie padėjo D.Trumpui iškovoti pergalę rinkimuose, ir surinkta D.Trumpą kompromituojančia dosjė.Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova taip pat sakė nemananti, kad D.Trumpą galima laikyti „prorusišku“ kandidatu, tačiau pridūrė, jog jo rinkimų varžovė Hillary Clinton akivaizdžiai turėjo „rusofobišką požiūrį“.„Tokiomis aplinkybėmis daug kas manė, kad antrasis kandidatas bus prorusiškas, bet taip nėra“, – sakė ji radijo stočiai „Echo Moskvy“.
BBC žurnalistas Jamesas Cookas vakar vakare susidūrė su agresyviai nusiteikusiu prtestuotojų būriu.Būrys skirtingų aktyvistų organizacijų narių ir atstovų atvyko į Vašingtoną protestuoti, kai kurie iš jų nusiteikę agresyviai.Vienos iš šių grupių, „Disrupt J20“, nariai blokavo apsaugos punktus, tokiu būdu norėdami nepraleisti D. Trumpo remėjų stebėti inauguracijos gyvai.https://twitter.com/GideonResnick/status/822471822113406977
Protestuotojai daužo langus Jungtinių Valstijų sostinėje Vašingtone auga įtampa. Juodai vilkintys protestuotojai gatvėse varto šiukšliadėžes ir daužo parduotuvių langus. Apsaugos darbuotojai uždarė vieną įėjimą į parado teritoriją. Toks sprendimas priimtas dėl „Black Lives Matter“ protesto akcijos.Protestuotojai skanduoja „Velniop Trumpą“ ir stovi susikibę rankomis, kad į teritoriją negalėtų patekti jo šalininkai. D. Trumpo rėmėjai stengiasi nenusileisti.https://twitter.com/Chloetilley/status/822465915958755328
D. Trumpas ir B. Obama išvyko ant Kapitolijaus laiptų Pranešama, kad pirmosios ponios jau pajudėjo link Kapitolijaus. Taip pat  iš Baltųjų rūmų pajudėjo ir iki Kapitolijaus išvyko D. Trumpas ir B. Obama. 
D. Trumpo inauguraciją boikotuoja mažiausiai 66 Kongreso nariai demokrataiMažiausiai 66 Kongreso nariai, atstovaujantys Demokratų partijai, paskelbė nusprendę nedalyvauti penktadienį Vašingtone įvyksiančioje išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos ceremonijoje.Tai pranešė televizijos kanalas ABC, apibendrinęs kelių pastarųjų dienų duomenis apie įstatymų leidėjų ketinimus.Pats D. Trumpas reiškia norą kuo greičiau pradėti darbą Baltuosiuose rūmuose. "Viskas prasideda šiandien! Iki susitikimo 11 valandą per mano priesaiką. Judame į priekį - darbas prasideda!” - parašė jis penktadienį savo „Twitter“paskyroje.Pasak ABC, boikoto priežastys yra įvairios. Vieni Kongreso nariai aiškina, kad jų sprendimą nulėmė JAV specialiųjų tarnybų pranešimas apie programišių atakas, siejamas su Maskva. Kiti įstatymų leidėjai nepatenkinti tuo, kaip D. Trumpas ketina organizuoti savo verslo imperijos valdymą, kad išvengtų privačių ir valstybinių interesų konflikto. Kai kurie demokratai išvyko į savo rinkimų apylinkes dalyvauti protesto akcijose prieš neigiamus respublikono prezidentavimo padarinius.Iškilmės 45-ojo JAV prezidento D. Trumpo inauguracijos proga Vašingtone vyks tris dienas - nuo ketvirtadienio iki šeštadienio. Laikraščio „The Washington Post“ vertinimu, išlaidos inauguracijos renginiams gali sudaryti 175-200 milijonų dolerių.
Kapitolijuje pasirodė ir H. Clinton Prezidento rinkimuose D. Trumpui nusileidusi demokratė Hillary Clinton jau atvyko į Jungtinių Valstijų Kapitolijų. Gaila, tačiau patyrusiai politikei šį kartą nebuvo lemta tapti pirmąja JAV prezidentu prisaikdinta moterimi.Tai ne pirmasis kartais, kai rinkimuose pralaimėjusiems tenka tiesiogiai stebėti, kaip oficialią priesaiką taria jų varžovai. Taip nutiko tuomet kadenciją baigiančiam viceprezidentui Richardui Nixonui 1961 metais ir Alui Gore‘ui 2001 metais.
Barackas Obama paskutinį kartą pabuvojo Ovaliajame kabineteIš posto pasitraukiantis JAV prezidentas Barackas Obama penktadienį paskutinį kartą išėjo iš Ovaliojo kabineto, ruošdamasis dalyvauti savo įpėdinio Donaldo Trumpo  inauguracijai.Į Ovalųjį kabinetą B. Obama užėjo nešdamas laišką, kurį padėjo ant Rezoliucijų stalo – XIX amž. stalo, kuriuo naudojosi daugelis prezidentų.Tokia yra pasitraukiančio iš posto prezidento tradicija – palikti asmenišką laiką savo įpėdiniui.Netrukus B. Obama jau pasitiko D.Trumpą su žmona ir nuėjo išgerti rytmečio arbatos.
Oficialus susitikimas Obamų šeima priėmė D. Trumpą ir M. Trump. Čia iškilo pirmasis protokolo nesusipratimas, kai M. Trump tiesė ranką M. Obamai, o šį norėjo D. Trumpo žmoną apkabinti. Abi šeimos pasikalbės ir išgers arbatos Baltuosiuose rūmuose. https://twitter.com/Telegraph/status/822455272555823110
Vyksta į Baltuosius rūmus CNN praneša, kad būsimasis 45- tasis JAV prezidentas D. Trumpas ir pirmoji ponia M. Trump jau išklausė pamaldų ir keliauja į Baltuosius rūmus, kur susitiks su B. Obama ir M. Obama. Iš bažnyčios taip pat išėjo ir viceprezidentas M. Pence'as, kuris taip pat vyks į Baltuosius rūmus. 
D. Trumpas tviteryje pranešė netrukus pradėsiąs tarnybąLikus kelioms valandoms iki inauguracijos, penktadienį, išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas  tviteryje paskelbė, kad jo darbas, sukrėsiantis dabartinę Amerikos politinę ir ekonominę padėtį, netrukus prasidės.https://twitter.com/realDonaldTrump/status/822421390125043713D.Trumpas vėl pasinaudojo savo pamėgta bendravimo priemone – „Twitter“ – anksti rytą, kai žmonės jau rinkosi Vašingtono centre esančioje Nacionalinėje alėjoje (National Mall) stebėti 45-ojo prezidento prisaikdinimo apeigų.Politikos pašalietis, nekilnojamojo turto magnatas, buvęs televizijos realybės šou žvaigždė parašė: „Visa tai prasideda šiandien! Susitiksime 11:00 (18 val. Lietuvos laiku) prisaikdinimui. JUDĖJIMAS TĘSIASI – DARBAS PRASIDEDA!“Spėjama, kad Kapitolijaus papėdėje ir plačioje Nacionalinėje alėjoje susirinks apie 800 tūkst. žmonių stebėti D.Trumpo netikėtos pergalės kovoje dėl posto Baltuosiuose rūmuose kulminacijos.
Būsimas JAV prezidentas lankosi pamaldose JAV šiandien istorinė diena - prisieks 45-tasis JAV prezidentas D. Trumpas. Šiuo metu D. Trumpas ir M. Pence’as kartu su šeimomis dalyvauja pamaldose vos už kelių žingsnių nuo Baltųjų rūmų esančioje Šv. Jono episkopalinėje bažnyčioje.Į bažnyčią D.Trumpas atvyko su žmona Melania ir suaugusiais vaikais; pamaldos truko apie valandą. Pamokslą sakė pietinių baptistų pastorius Robertas Jeffressas ,sulaukęs griežtos kritikos už kurstytojiškas pastabas apie musulmonus, mormonus, katalikus ir gėjus.R. Jeffressas, vadovaujantis Pirmajai baptistų bažnyčiai Dalase, kartą apkaltino prezidentą Baracką Obamą, kad šis „praskynęs kelią“ Antikristui; be to pastorius islamą pavadino „blogio religija“.https://twitter.com/BraddJaffy/status/822442699714424832

Penktadienio vakarą Lietuvos, vidudienį – Vašingtono laiku prisieks naujasis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas. Stebėti inauguracijos į Vašingtoną atvyks kone milijonas žmonių, tačiau tai ne vien jo rėmėjai. Laukiama didžiausių kada nors per inauguraciją vykusių protestų.

D. Trumpas gal net įeis į istoriją kaip didžiausių protestų per inauguraciją sulaukęs JAV prezidentas.

Policija jau pripažino, kad ši inauguracija bus jiems didžiausias iššūkis.

Tuo metu visas pasaulis įdėmiai klausysis, ką D. Trumpas pasakys savo pirmoje oficialioje kalboje.

Lygiai vidudienį Vašingtono laiku ant Amerikos demokratijos simbolio, Kapitolijaus vartų, Donaldas Trumpas ištars priesaikos žodžius laikydamas ranką ant dviejų biblijų.

Viena jų – dar vaikystėje gauta iš tėvų, kita – XIX a. pabaigos, ant kurios padėjęs ranką prisiekė Abrahamas Lincolnas.

Beje pastarąją bibliją priesaikai po A. Lincolno naudojo tik Barackas Obama.

Inauguracijos ceremonijos eiga

Senatoriui Roy Bluntui paskelbus ceremonijos pradžią, bus perskaityta keletas skaitinių, ceremonijos dalyviai ir svečiai susikaups maldai, o vėliau išklausys Misūrio valstijos universiteto choro giedamų giesmių. Vadovaujant Jungtinių Valstijų Aukščiausiojo Teismo teisėjui Clarence‘ui Thomui, priesaikos žodžius tars išrinktasis viceprezidentas Mikea‘as Pence‘as. Mormonų Tabernakulio chorui sugiedojus giesmę, priesaiką duos išrinktasis prezidentas D. Trumpas. Prezidentą prisaikdins Jungtinių Valstijų Aukščiausiojo Teismo vyriausiasis teisėjas Johnas Robertsas.

Po priesaikos D. Trumpas kreipsis į šalies piliečius pasakydamas inauguracinę kalbą. Tada bus perskaityta dar keletas skaitinių, išklausytas palaiminimas. Ceremonijos pabaigoje bus giedamas JAV nacionalinis himnas.

Istorinė akimirka: D. Trumpas prisiekė 45-uoju JAV prezidentu
© AP / Scanpix

Inauguracijos ceremonijos dalyviai ir svečiai

Be Donaldo Trumpo, taip pat jo ir Barcko Obamos šeimų, inauguracijos ceremonijoje žada dalyvauti keli buvę Jungtinių Valstijų prezidentai. Pirmasis apie tokį sprendimą pranešė 39-asis šalies prezidentas Jimmy Carteris. Kiek vėliau prie jo prisijungė ir George‘as W. Bushas, taip pat jo administracijai priklausęs viceprezidentas Dickas Cheney. Ceremonijoje tikimasi sulaukti ir buvusio prezidento Billo Clintono bei jo žmonos, kandidatės į prezidento postą 2016-ųjų metų rinkimuose, Hillary Clinton. Kaip pranešė George‘o H. W. Busho atstovas, 41-asis šalies prezidentas ceremonijoje nedalyvaus dėl silpnos sveikatos.

Inauguraciją taip pat stebės iškilūs bažnyčios atstovai – Katalikų bažnyčios kardinolas Timothy Dolanas ir evangelikų dvasininkas Franklinas Grahamas.

Renginiai po inauguracinės kalbos

D. Trumpas stebės iškilmingą inauguracijai skirtą paradą, o vėliau grįš į Baltuosius rūmus. Tą patį vakarą D. Trumpas dalyvaus inauguracijos proga surengtose iškilmėse.

Iškilmingo parado dalyviai

Numatyta, kad parade dalyvaus šalies mokyklų ir koledžų paradiniai orkestrai, policijos padaliniai, pražygiuos šalies ginkluotųjų pajėgų bei įvairių šalyje veikiančių organizacijų atstovai: „Boy Scouts of America“ skautai, „Wounded Warrior Project“ nariai ir kt. Visų parado dalyvių sąrašas skelbiamas specialioje interneto svetainėje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Paauglės iš Kauno norėjo būti suaugusiomis: net nesuprato, kaip atsidūrė svetimoje lovoje (235)

Dvi keturiolikmetės iš Kauno norėjo būti suaugusiomis – susipažinusios su 22 metų vaikinu jos...

Griežtas stilistės verdiktas apie tai, kas yra tabu per vestuves: dažniausia klaida – seksualumu perspjauti nuotaką (24)

Rugpjūtis – vestuvių mėnuo. Stilistė Jomantė Vaitkutė išdėstė vestuvių aprangos etiketo...

Dailius Dargis | D+

Kelionė paskui „Vilniaus brigados“ šešėlius: Dekanidzės valdymą nutraukė brutali klaida (1)

Nors praėjo 26 metai po to, kai buvo nukirsta pagrindinio „Vilniaus brigados“ kriminalinės...

Tai, ko negalima savo šalyje – galima Bulgarijoje: audringos paauglių atostogos stebina net visko mačiusius (63)

„Tai, ko negalima namuose – galima Bulgarijoje “, – iš lūpų į lūpas dalijasi...

Laukia permaininga savaitė: sinoptikai prognozuoja šilumą, lietų ir žaibus (4)

Pirmąją savaitės dieną orus lems iš pietų atkeliavusio ciklono pietvakarinė dalis. Dangų...

Pavojingos varžybos įsibėgėja: Kinijos šuolis, po kurio Rusija liks pralaimėtoja (260)

Yra prisijungimas! Tokiu džiugiu įrašu liepos 29-ąją pasidalijo Rusijos kosmoso agentūros...

Japonai nepasikuklino: į kosmosą siųs raketą su sekso žaislais – ir tam turi intriguojantį tikslą (17)

Japonijos bendrovė „Tenga“, gaminanti masturbavimosi priemones, veikiausiai įeis ir į...

Sekmadienį per sieną perėjo rekordinis nelegalų kiekis: jie plūsta be perstojo iki 22 val. sulaikyti 276 (3480)

Sekmadienį, rugpjūčio 1-ąją, Lietuvą užgriuvo tokia nelegalų banga, kokios iki šiol dar...

Auksą iškovojusį Baltarusijos gimnastą nedelsiant pasveikino Lukašenkos sūnus (68)

Gimnastas Ivanas Litvinovičius šeštadienį tapo pirmuoju, iškovojusiu Baltarusijai medalį:...

Graikijos saloje lietuvių pora gavo ne tai, ko tikėjosi: dabar supratau, kaip gimsta instagraminės nuotraukos (53)

Mums pardavė svajonę apie Santorini. Juk visi sakė, kad bus tobula ir mes nuoširdžiai patikėjom....