„Griežtai smerkiu niekšišką išpuolį prieš ministrą pirmininką Robertą Fico“, – tinkle „X“ (buvusiame tviteryje) pareiškė Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen.

„Mūsų visuomenėje nėra vietos tokiems smurtiniams veiksmams, jie kenkia brangiausiam mūsų bendram turtui – demokratijai. Mintimis esu su premjeru R. Fico ir jo šeima“, – sakė ji.

Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Charles’is Michelis „X“ paskyroje nurodė, kad naujausia žinia jį „šokiravo“.

„Niekas negali pateisinti smurto ar tokių išpuolių. Mintimis esu su ministru pirmininku ir jo šeima“, – teigė jis.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda taip pat griežtai pasmerkė įvykusį pasikėsinimą.

„Griežtai smerkiu pasikėsinimą į Slovakijos ministrą pirmininką Robertą Fico. Tokiems smurto veiksmams turėtų būti taikoma nulinė tolerancija“, – trečiadienio pavakarę savo „Twitter“ paskyroje rašė prezidentas.

Linkėdamas premjerui greičiau pasveikti, G. Nausėda ragina dėl įvykio atlikti išsamų tyrimą.

Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas socialiniame tinkle X parašė: „Sukrečiančios naujienos iš Slovakijos. Robertai, šiuo sunkiu metu mintimis esu su tavimi.“

Slovakijos prezidentė Zuzana Čaputova griežtai pasmerkė „žiaurų“ išpuolį prieš premjerą. „Esu sukrėsta. Linkiu Robertui Fico daug stiprybės šiuo kritiniu momentu“, – pareiškė ji.

Buvęs Slovakijos ministras pirmininkas Igoris Matovičius palinkėjo premjerui kuo greičiau pasveikti. „Robertas Fico yra mano ilgametis politinis varžovas. Tokia yra politika. Tačiau kaip žmogus linkiu jam kuo greičiau pasveikti ir griežtai smerkiu bet kokį smurtą. Politikoje kumščiai ir kulkos nieko neišspręs. Prašau, būkime žmonėmis“, – sakė jis, reaguodamas į išpuolį.

Čekijos ministras pirmininkas Petras Fiala pareiškė, kad „žinia apie pasikėsinimą į Slovakijos ministro pirmininko Roberto Fico gyvybę šokiruoja“. „Linkiu premjerui kuo greičiau pasveikti. Smurtas negali būti toleruojamas ir jam nėra vietos visuomenėje“, – socialiniuose tinkluose parašė jis.

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas sako, kad jį sukrėtė išpuolis prieš R. Fico. „Meldžiamės, kad jis greitai pasveiktų“, – rašė V. Orbanas.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis taip pat pasmerkė išpuolį prieš F. Fico ir palinkėjo jam greitai pasveikti.

„Griežtai smerkiame šį smurto aktą prieš mūsų kaimyninės šalies partnerės vyriausybės vadovą“, – socialiniuose tinkluose pareiškė jis.

JAV prezidentas Joe Bidenas kaip „siaubingą smurto aktą“ pasmerkė trečiadienį įvykusį šaudymo incidentą, per kurį Slovakijos ministras pirmininkas R. Fico patyrė gyvybei pavojingų sužalojimų.

J. Bidenas pareiškė, kad kartu su pirmąja ponia Jill Biden „meldžiasi dėl greito pasveikimo, mintimis esame su jo šeima ir Slovakijos žmonėmis“.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad jį „sukrėtė“ trečiadienį įvykęs išpuolis, per kurį buvo pašautas Slovakijos premjeras Robertas Fico.

„Griežtai smerkiu šį išpuolį, – tinkle „X“ (buvusiame tviteryje) teigė E. Macronas. – Mano mintys ir solidarumas yra su juo, jo šeima ir Slovakijos žmonėmis.“

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas pasmerkė „šiandien prieš Slovakijos ministrą pirmininką įvykdytą šokiruojantį išpuolį“, trečiadienį pranešė jo biuras.

A. Guterreso „mintys šią sunkią akimirką yra su ministru pirmininku ir jo artimaisiais“, sakė atstovas Farhanas Haqas.

Trečiadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „siaubingu nusikaltimu“ pavadino šaudymą į Slovakijos ministrą pirmininką Robertą Fico ir sakė, jog tikisi, kad R. Fico greitai pasveiks.

„Žinau, kad Robertas Fico yra drąsus ir stiprios dvasios žmogus. Labai tikiuosi, kad šios savybės padės jam atlaikyti šią sunkią situaciją“, – sakoma Kremliaus paskelbtame V. Putino pareiškime.

R. Fico buvo pašautas trečiadienį Handlovos mieste, kur vyko išvažiuojamasis Slovakijos vyriausybės posėdis. Pasak žurnalistų, nuaidėjo keli šūviai. Premjeras buvo nuvežtas į ligoninę, įtariamą užpuoliką sulaikė policija.

Handlova yra už maždaug 180 km į šiaurės rytus nuo Slovakijos sostinės Bratislavos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)