Šokėjas Pavelas Dmitričenka nepripažino savo kaltės dėl to išpuolio.

Prokurorė Julija Šumovskaja taip pat paprašė skirti dešimties metų laisvės atėmimo bausmę to išpuolio vykdytojui Jurijui Zaruckiui, o jo bendrininką įkalinti šešeriems metams.

Po sausio 17 dieną įvykdyto išpuolio prieš S.Filiną imta garsiai kalbėti apie legendinio Didžiojo teatro užkulisiuose rezgamas intrigas ir baleto trupę draskančias vidaus kovas.

Teismo proceso metu buvo mėginama išsiaiškinti, ar S.Filinas, kuris po išpuolio viena akimi beveik nieko nemato, o kitos rega siekia tik 20 proc., yra atsakingas už įtampą ir intrigas teatre.

Maksimali bausmė pagal P.Dmitričenkai ir J.Zaruckiui pareikštą kaltinimą yra 12 metų kalėjimo.

P.Dmitričenkos, J.Zaruckio ir jų bendrininko Andrejaus Lipatovo, kuris įtariamas atvežęs užpuoliką prie S.Filino namų, teismas prikaustė baleto pasaulio dėmesį ir atskleidė Didžiajame teatre tvyrančią didžiulę nesantaiką.

"Kaltinamieji yra kalti ir nenusipelno atlaidumo", - teisme sakė S.Filino advokatė Tatjana Stukalova, kurią citavo naujienų agentūra "RIA Novosti".

43 metų S.Filinas, kuris pats anksčiau buvo Didžiojo teatro žvaigždė ir vėliau sugrįžo į jį dirbti meno direktoriumi, emocingai liudydamas teisme sakė, jog niekuomet neatleis kaltininkams už tai, ką jie padarė.

Trys įtariamieji buvo sulaikyti kovą ir nuo tada jiems taikomas kardomasis kalinimas.

S.Filinui Vokietijoje buvo atlikta daugiau nei 20 akių operacijų, tačiau jis sako kone visiškai praradęs regėjimą.