aA
Jeigu Jungtinė Karalystė (JK) perduos Ukrainai sviedinių su nuskurdintuoju uranu, Rusija gali duoti Baltarusijai sviedinių su įprastu uranu. Tokį grasinimą trečiadienį išsakė Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, komentuodamas Londono pareiškimą.
Aliaksandras Lukašenka
Aliaksandras Lukašenka
© Stopkadras

„O Rusija mums duos sviedinių su įprastu uranu; jeigu jie bepročiai, tai suteiks impulsą šiam procesui. Tai baisiausias ir pavojingiausias dalykas, nes nuo beprotybės reikia trauktis į šalį. Ir paskui, kai tik tie sviediniai sprogs RF pajėgų pozicijose, jūs pamatysite – atsakas bus baisus“, – kalbėjo jis.

A. Lukašenka paragino nepamiršti, kad Rusija turi ne tik nuskurdintojo urano, ir „nepradėti tokių ginklų tiekimo tendencijos“.

„Būtina judėti taikaus sureguliavimo link. Ir Rusijos valdžia, ir Kinija tam pritaria“, – reziumavo jis.

Samprotaudamas tema apie „Vakarų vykdomą eskalaciją“, Baltarusijos vadovas pareiškė neva Vakarų šalims „neegzistuoja jokie stabdžiai“.

Anot A. Lukašenkos, Lenkijos politikai Europoje „jau visiems įgriso“, o viskas tik dėl to, kad „ten įsitaisė amerikiečiai“.

„Ten įsitaisė amerikiečiai. Ten nėra jokio suvereniteto, jokios nepriklausomybės. Jokių rinkimų. Lenkai – nekvaili žmonės. Bet kas jų klausia? Ten totalitarinė šalis, tiek totalitarinė, kad toliau nebėra, kur. Ir štai pareiškia: mes kariausime su Rusija. Iškart nuo mūsų, supraskit, pradės. Pirmasis klausimas, kokį aptarsime su Putinu, bus, kaip juos pastatyti į vietą. Lenkija – Europos hiena. Tie lietuviai – juk jie su lenkais vieni kitų negali pakęsti. Ir štai amerikiečiai juos suvienijo, susiformavo šis darinys. Jie, matote, ruošiasi su mumis kariauti. Na, lai pabando“, – sakė A. Lukašenka.

Taip audringai A. Lukašenka sureagavo į Lenkijos ambasadoriaus Prancūzijoje Jano Emeryko Rosciszewskio televizijos kanalo LCI eteryje eteryje išsakytus žodžius, kad jeigu Ukraina pralaimės Rusijos Federacijai, Lenkija bus priversta pati įsitraukti į karą.

Anot diplomato, Varšuva tiesiog neturės kito pasirinkimo.

„Tikrai ne NATO, Lenkija ar Slovakija daro spaudimą, tą daro Rusija, kuri ir įsiveržė į Ukrainą. Rusija, kuri atiminėja svetimas teritorijas. Rusija, kuri žudo jų žmones. Rusija, kuri grobia Ukrainos vaikus“, – sakė Lenkijos ambasadorius Prancūzijoje.

„Taigi, arba Ukraina šiandien apgins savo nepriklausomybę, arba mes turėsime įsitraukti į karą. Nes kyla grėsmė mūsų pagrindinėms vertybėms, sudarančioms mūsų civilizacijos ir kultūros pagrindą. Neturėsime kito pasirinkimo – tik veltis į karą“, – sakė J. E. Rosciszewskis.

Po tokio ambasadoriaus pasakymo Lenkijos ambasada Prancūzijoje išplatino pareiškimą, kuriame teigė, kad žiniasklaida diplomato žodžius interpretavo „ištraukusi juos iš konteksto“.

„Per pusvalandžio trukmės pokalbį su redaktoriumi ambasadorius Rosciszewskis kalbėjo apie tai, kad Ukrainai reikia sąjungininkų paramos. Jis taip pat kalbėjo apie grėsmę, kokią Rusija kelia Europai ir Europos vertybėms <...>. Atidžiai pasiklausius viso pokalbio tampa aišku, kad tai nebuvo tiesioginio Lenkijos įsitraukimo į karą paskelbimas, tai tebuvo perspėjimas apie padarinius, kurie lauktų Ukrainos pralaimėjimo atveju, – galimą tolesnį Rusijos puolimą arba Vidurio Europos šalių, Baltijos valstybių ir Lenkijos, įtraukimą“, – teigta išplatintame paaiškinime.

Ambasada akcentavo, kad Lenkijos diplomatinis atstovas Prancūzijoje per interviu LCI davė aiškiai suprasti, kad šiuo metu Lenkija nėra įsitraukusi į karą, bet „padarys viską, ką gali, kad padėtų Ukrainai apsiginti“ kare su Rusija.

„Sensacingų pareiškimų, nukreiptų prieš pastaruosius metus Lenkijos dėtas nuoseklias pastangas padėti Ukrainai laimėti šį karą ir apsaugoti nuo jo Europą ir Lenkiją, paieškos turėtų būti smerkiamos kaip piktos valios ženklas“, – teigiama ambasados pareiškime.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(155 žmonės įvertino)
4.2258

Top naujienos

Tomas Janonis

Dėl statybų Nidoje prokurorai imasi veiksmų: aukso vertės valstybinėje žemėje – įtartinas planas

Nidos pušyne planuojamas buvusios pionierių stovyklos medinukų virsmas į daugiabučių kvartalą...

Regionuose išskyrė „vietinį elitą“: nelygybė čia didesnė nei tarp didmiesčių ir rajonų

Turtinė nelygybė pačiuose regionuose yra didesnė nei tarp regionų ir didžiųjų miestų, sako...

Finansinė sveikata

Nori gauti beveik 1000 eurų pensiją, o stengiasi tik dėl pusės tiek – „Sodroje“ sukauptų pinigų ateityje jums gali neužtekti Justino istorija, kuris dar mokyklos suole pradėjo ruoštis sočiai senatvei

„ Swedbank “ tyrimo duomenimis, dirbantys šalies gyventojai pageidautų gauti vidutiniškai 907...

Verslas PliusKsenia Galouchko ir Michael Msika

Rekordiniai dividendai nekompensuoja rinką užgriuvusių recesijos bėdų

Net ir rekordiniai dividendai nesugundys investuotojų pirkti akcijų, kurios, jų manymu, yra...

Ina Antaniškytė

Teisininkas atsako: kaip išsiskirti su trečiosios šalies piliečiu, kai jo gyvenamoji vieta nežinoma

Iširus santuokai su trečiosios šalies piliečiu, kyla klausimų kaip nutraukti santuoką su...

Žmonijai laiko liko nedaug: mokslininkai apskaičiavo, kada milijardams gyventojų prasidės nepakeliamos kančios

Dėl dabartinės visuotinio atšilimo mažinimo politikos daugiau nei penktadalis pasaulio gyventojų...

Nauja savaitė didelių pokyčių neatneš, o artėjant savaitgaliui orai atvės

Pirmadienio dieną per mūsų šalį slinks mažai aktyvus šaltasis atmosferos frontas. Dangumi...

Azijos priklausomybė nuo rusiškos energijos stiprėja: problemų sukelia orai

Pastarosiomis savaitėmis Aziją kamuojantys ekstremalūs karščiai yra akivaizdžiai naudingi vienai...

Ukrainos viltys dėl kontrpuolimo: rusų laukia didelės staigmenos, svarbiausia išvengti vieno scenarijaus (7)

Parengiamieji veiksmai, klaidinantys manevrai, reidai – visa tai jau vyksta, laukiant, kada...