Ukrainos separatistai skelbia pripažįstantys, kad Krymas yra Ukrainos dalis.
© AFP/Scanpix

Birželio 9 d. išpublikuotuose „Donecko ir Luhansko liaudies respublikų“ lyderių siūlymuose dėl Ukrainos konstitucijos pakeitimų Krymas ir Sevastopolis įvardijami kaip neatsiejamos Ukrainos dalys.

Su šių dokumentų tekstu galima susipažinti Donecko naujienų agentūros ir Luhansko informacijos centro internetinėse svetainėse, praneša tvrain.ru.

„Ukrainos administracinę ir teritorinę sistemą sudaro Krymo autonominė respublika, atskiri specialųjį statusą turintys regionai – Donecko ir Luhansko sritys, sritys, rajonai, miestai, miestų rajonai, gyvenvietės ir kaimai“, – teigiama paskelbtuose dokumentuose.

Išpublikuotuose siūlymuose aptariamas savarankiškai pasiskelbusių respublikų statusas. „Donecko ir Luhansko liaudies respublikos“ siūlo šias teritorijas palikti Ukrainos sudėtyje, tačiau skirti joms ganėtinai didelio masto autonomiją.

Konstitucinė reforma Ukrainoje – viena iš Minsko susitarimų dalių. Teigiama, kad atskiriems Donbaso rajonams turėtų būti suteiktas specialusis statusas Ukrainos sudėtyje.

Krymas prie Rusijos prijungtas 2014 m. kovo mėn. po šiame pusiasalyje surengto referendumo. Už prisijungimą prie Rusijos Federacijos balsavo 90 proc. Krymo pusiasalio gyventojų. Ukrainoje ir Vakaruose šio referendumo rezultatai nėra pripažinti.

D. Pušilinas: diskusija dėl Krymo statuso – ne „Donecko liaudies respublikos“ reikalas

Vadinamųjų „Donecko liaudies respublikos“ ir „Luhansko liaudies respublikos“ valdžia jų pateiktuose Ukrainos konstitucijos pataisų siūlymuose Krymą įvardija kaip Ukrainos teritoriją, nes nenori su Kijevu diskutuoti klausimais, į kuriuos minėtosios respublikos negali atsakyti.

Tokią nuomonę gazeta.ru išsakė „Donecko liaudies respublikos“ parlamento pirmininko pavaduotojas Denisas Pušilinas.

„Šiuo metu visai nenorime veltis į diskusiją su mūsų oponentais klausimais, tiesiogiai nesusijusiais su „Luhansko liaudies respublika“ ir „Donecko liaudies respublika“. Priešingu atveju mūsų oponentai imtų tuo remtis ir eilinį kartą pakenktų derybų procesui. Krymo klausimas nėra iš tų, kuriuos reikia spręsti su mumis. Tai klausimas, kuris buvo išspręstas per Kryme vykusį referendumą“, – pareiškė D. Pušilinas.

Anot D. Pušilino, „Donecko liaudies respublika“ ir „Luhansko liaudies respublika“ nenori šiuo klausimu keisti Ukrainos konstitucijos, nes tai neturi nieko bendro su taikiu konflikto Donbase sprendimu.

Denisas Pušilinas
Denisas Pušilinas
© RIA/Scanpix

S. Belkovskis: neįtikėtina

Gerai žinomą rusų politologą Stanislavą Belkovskį nustebino tai, kad savarankiškai pasiskelbusios „Donecko ir Luhansko liaudies respublikos“ Donbasą įvardija kaip „neatsiejamą Ukrainos dalį“, rašo obozrevatel.com.

„Neįtikėtina! Daugiau nieko pasakyti negaliu. Tiesiog negaliu patikėti tuo, ką girdžiu“, – sakė jis, kalbėdamas apie Ukrainos konstitucijos „papildymus ir pakeitimus“, kuriuos siūlo „Donecko ir Luhansko liaudies respublikų“ lyderiai.

„Tai reiškia, kad Vladimiras Vladimirovičius Putinas iš tiesų atsitraukia, nes neatlaikė Vakarų spaudimo“, – patikino jis.

„Juk aišku, kad DLR ir LLR – tai Putinas, jokio savarankiško politinio šių pseudovalstybių subjektiškumo nėra“, – neabejojo S. Belkovskis.

„Tai patvirtina mano poziciją, kurios laikausi jau daugelį metų: Putinas – absoliutus vakarų gerbėjas, jis yra įsimylėjęs Europą ir Ameriką, auklėtas Vokietijoje. Visa tai, ką jis darė pastaruosius vienerius metus, – tai mėginimas jėga iš Vakarų išpešti meilę. Tiesiog reikia maivytis, kad suviliotum moterį“, – kalbėdamas apie dabartinių įvykių priežastis pabrėžė S. Belkovskis.

„Kai jis suprato, kad prievartos metodais jis meilės iš Vakarų neišsireikalaus, jis nusprendė atsiklaupti prieš Europą ir priversti Vakarus jausti meilę švelnumu“, – tęsė jis.

„Jam nepavyks pasiekti savo, nes jei moteris vyro nemyli, taip bus visada. Vakarai nemyli Putino ir jau niekada jo nepamils, tačiau Vladimiras Vladimirovičius to nesupranta. Nusivylimas, kuris jį aplankys kartu su šiuo suvokimu, bus labai kartus ir gali būti, kad bus atnaujintas karas“, – prognozėmis dalijosi S. Belkovskis.

DELFI primena, kad gegužės 9 d. pasklido žinia, kad „Donecko ir Luhansko liaudies respublikų“ lyderiai Kontaktinei grupei išsiuntė Ukrainos konstitucijos „papildymus ir pakeitimus“, kuriuose Donbasas įvardijamas kaip „neatsiejama Ukrainos dalis“.

Stanislavas Belkovskis
Stanislavas Belkovskis
© RIA Novosti / "Infogra"
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Bėda viena nevaikšto: liberalams ruošia naują smūgį (89)

Valdančioji Vilniaus miesto koalicija pakibo ant plauko po to, kai Liberalų sąjūdžiui pareikšti...

Paaiškino, kodėl juntamo brangimo nerodo statistika Iš konferencijos „Lūžio taškas 2017” (36)

Ekonomistė, rašytoja, robotikos įmonės steigėja, knygos „Signalai“ autorė Pippa Malmgren...

Sprendžiamas klausimas: ar rinkimų prievaizdai atims iš liberalų piniginę (3)

Teisėsaugai pareiškus įtarimus Liberalų sąjūdžiui bei Darbo partijai, Vyriausioji rinkimų...

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Kodėl socialdemokratai gręžiasi į sovietmečio pasiilgusius rinkėjus? (92)

Jau maniau, kad šita ideologija pranyko drauge su „Tarybine“ dešra ir kailinėmis vyrų...

Iš atostogų grįžę lietuviai negali atsigauti: dėl gąsdinančių sekso pasiūlymų vengėme atokių vietų

Kelionė į Taitį, be jokios abejonės, paryškintomis raidėmis įsirašys į egzotiškiausių...

STT: kyšius Liberalų sąjūdžiui verslininkai galbūt mokėjo už veikimą koncerno naudai ir dabar, ir ateityje (151)

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sako, kad koncernas „ MG Baltic “ kyšius Lietuvos liberalų...

Nutukusių žmonų vyrams – didesnė pavojingos ligos rizika (9)

Mėgstančios pavalgyti moterys kelia grėsmę savo vyrų sveikatai, rodo naujausias tyrimas, kurio...

Beprotiškiausios pasaulio lyderių mintys, nuskambėjusios Jungtinėse Tautose (33)

Vykstant Jungtinių Tautų Generalinei Asamblėjai Niujorke kartkartėmis pavyksta išgirsti išties...

Liberalai išsižada savų: pasakė, kokį nematerialų kyšį gavo E. Masiulis (172)

Liberalų sąjūdžio pirmininko pirmasis pavaduotojas Eugenijus Gentvilas Seime surengtos spaudos...

Kredito unijoje – 3 mln. eurų afera: su svetimais pinigais elgėsi kaip su savais (42)

Net 3 mln. eurų vertės aferą prasukęs Vilniuje veikusios kreditijo unijos „Amber“ vadovas...