aA
Rusijos nuolatinės atstovybės prie Jungtinių Tautų Ženevoje darbuotojas Borisas Bondarevas pareiškė atsistatydinantis dėl karo Ukrainoje. Jo teigimu, per visą diplomatinės tarnybos karjerą jam dar nė karto nebuvo taip gėda dėl savo šalies ir darbo.
Sergejus Lavrovas
Sergejus Lavrovas
© AP / Scanpix

„Putino pradėtas agresyvus karas su Ukraina, o faktiškai ir su visu Vakarų pasauliu, yra ne tik nusikaltimas prieš ukrainiečių tautą, bet ir, ko gero, sunkiausias nusikaltimas prieš Rusijos tautą“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „LinkedIn“ parašė jis.

Remiantis JT padalinio interneto svetainės informacija, B. Bondarevas nuolatinėje atstovybėje ėjo patarėjo pareigas. Anot jo, diplomatinį darbą dirbo 20 metų.

„Deja, visus tuos 20 metų melo ir neprofesionalumo lygis Užsienio reikalų ministerijoje vis didėjo“, – nurodė diplomatas.

Kaip sakė B. Bondarevas, Rusijos užsienio reikalų ministerija nebevykdo diplomatijos, bet „sėja melą, kurstymą ir karą“.

„Rusija nebeturi sąjungininkų“, – parašė jis ir nurodė priežastį – agresyvią Maskvos politiką. Vyro teigimu, jis norėtų tęsti karjerą, bet mano, kad šiuo metu likti valstybinėje tarnyboje prilygsta tėvynės išdavystei.

B. Bondarevas tikriausiai tapo pirmuoju Rusijos kadriniu diplomatu, oficialiai pranešusiu apie pasitraukimą iš posto dėl karo. Jo pareiškimo Rusijos užsienio reikalų ministerija kol kas nepakomentavo.


Diplomatas sakė, kad šio karo iniciatoriai nori tik vieno – amžiams likti valdžioje, gyventi pompastiškuose dvaruose, plaukioti prabangiomis jachtomis, mėgautis neribota valdžia ir visišku nebaudžiamumu. B. Bondarevas pabrėžė, kad šio tikslo vardan V. Putino režimas yra pasiruošęs paaukoti daug gyvybių.

Taip pat jis sukritikavo Rusijos užsienio reikalų ministerijos darbą, melą ir neprofesionalumą, kurių lygis didėjo metai iš metų. Diplomatas pažymėjo, kad pastaraisiais metais minėtieji trūkumai įgavo tiesiog katastrofinį mastą – „sukurta sistema, apgaudinėjanti pati save“.

„Ministras Lavrovas – puikus tos sistemos pavyzdys. Per 18 metų iš profesionalo ir apsišvietusio intelektualo, į kurį norėjo lygiuotis daugelis ministerijos darbuotojų, jis virto žmogumi, kuris nuolatos transliuoja pareiškimus, prieštaraujančius vienas kitam, ir grasina pasauliui (t. y. ir Rusijai) branduoliniu ginklu! Šiandien Užsienio reikalų ministerija nevykdo diplomatijos. Ji sėja melą, kursto neapykantą ir karą. Diplomatija tarnauja siauro rato interesams. Rato, kuriam priklausantys asmenys neturi nieko bendra su realiais Rusijos visuomenės poreikiais“, – nurodė B. Bondarevas.

B. Bondarevas iki šiol ėjo diplomatinio patarėjo, atsakingo už Rusijos vaidmenį Ženevos nusiginklavimo konferencijoje, pareigas. Anksčiau jis užėmė postus įvairiose šalyse, įskaitant Kambodžą ir Mongoliją.

Diplomatas patvirtino atsistatydinantis laiške, adresuotame Rusijos ambasadoriui prie JT Ženevoje Genadijui Gatilovui.

Misijos atstovas kol kas neatsakė į AP prašymus pakomentuoti padėtį.

B. Bondarevo pareiškimas yra retas arba galbūt ir precedento neturintis atvejis, kai Rusijos diplomatinio korpuso pareigūnas viešai išreiškė nepasitenkinimą dėl savo šalies karo Ukrainoje. V. Putino vyriausybė stengėsi nuslopinti bet kokias nepaklusnumo apraiškas ir oficialios linijos neatitinkančius šio konflikto, kurį Maskva vadina „specialiąja karine operacija“, o ne karu, vertinimus.

„Tai, ką dabar daro mano vyriausybė, yra netoleruotina, – AP sakė B. Bondarevas. – Kaip civilis tarnautojas turiu prisiimti dalį atsakomybės, bet nenoriu to daryti.“

B. Bondarevas sakė kol kas nesulaukęs jokio Rusijos pareigūnų reakcijos, bet pridūrė: „Ar esu susirūpinęs dėl galimos reakcijos iš Maskvos? Turiu būti dėl to susirūpinęs.“

Paklaustas, ar jo bendradarbiai irgi panašiai jaučiasi, diplomatas pridūrė: „Ne visi Rusijos diplomatai yra karo kurstytojai. Jie mąsto blaiviai, bet privalo tylėti.“

B. Bondarevas sakė, kad jo žingsnis gali tapti pavyzdžiu kitiems.

„Jeigu man bus iškelta byla, tuomet kiti žmonės, kurie norėtų pasekti šiuo pavyzdžiu, to nedarys“, – pripažino jis.

B. Bondarevas sakė AP neplanuojantis išvykti iš Ženevos.

Teisių gynimo grupės „U.N. Watch“ vykdomasis direktorius Hilleris Neueris susiklosčiusią padėtį apibūdino lakoniškai: „Borisas Bondarevas yra didvyris.“

„Bondarevas turėtų būti šią savaitę pakviestas pasisakyti Davose, – pridūrė jis. – JAV, Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga turėtų parodyti pavyzdį laisvajam pasauliui, sukurdamos programą, kuri skatintų daugiau Rusijos diplomatų pasielgti taip pat ir pereiti į kitą pusę, teikdamos apsaugą, finansinį saugumą ir diplomatų bei jų šeimų perkėlimą.“

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(525 žmonės įvertino)
4.6343

Top naujienos

Bedarbių nuo liepos mėnesio laukia nauji iššūkiai: gali netekti išmokos ir net sveikatos draudimo (16)

Du kartus tinkamo darbo atsisakę ilgalaikiai bedarbiai praras statusą, neteks išmokos ir turės...

Siaubingas įvykis Šiauliuose: prie konteinerių rastas į kilimą suvyniotas žmogaus kūnas

Vėlų pirmadienio vakarą, apie 22 val., buvo gautas kraupus pranešimas – rastas negyvo žmogaus...

Rusija rezervų dar tikrai turi: vyksta mobilizacija, bet slapta ir ne visur

Rusija kare Ukrainoje naudoja pasenusią ir netikslią ginkluotę, dėl ko naikinama civilinė...

Rinktinės sudėtimi nusivylęs Maksvytis pranešė apie dar dvi netektis prieš Europos čempionatą (1)

„Keista sistema, jei žiemą suburiame ko gero net stipresnę rinktinę nei vasarą“, –...

Programišiai nutekino apie 50 tūkst. „Švaros brolių“ klientų duomenis (1)

Programišiai nutekino apie 50 tūkst. „Švaros brolių“ automobilių švaros centrų rezervacijos...

Vilniuje į avariją pateko „Bolt“: abu automobiliai sumaitoti, pranešta apie sužalotus žmones „Volvo“ vairuotojas girtas

Vėlų pirmadienio vakarą Vilniuje , S. Stanevičiaus gatvėje, įvyko didelė avarija .

Orų permainos artėja: nusistovės vėsesni orai, vyraus trumpalaikis lietus

Antradienio dieną šalyje vyraus mažai debesuoti ir sausi orai.

Karas Ukrainoje. Iš Lysyčansko atsitraukę ukrainiečiai: netrukus pasaulis pamatys pirmąsias mūsų pergales Rusijos pajėgos jau nusitaikė į kitą miestą (4)

JAV Karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje rašoma, kad užėmę Lysyčanską Rusijos kariai ,...

Aiškios visos antro atrankos etapo dalyvės: Prancūzija pasiuntė skambią žinutę suformuotos naujos grupės

Pirmadienio vakarą paaiškėjo visos į antrąjį 2023-ųjų pasaulio krepšinio čempionato atrankos...

Pergalingą lietuvių atrankos maršą Klaipėdoje nutraukė čekai (14)

Lietuvos krepšinio rinktinė nepasinaudojo proga tapti vienintele nacionaline komanda, pirmąjį...