aA
Buvęs vienas iš Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono apsaugos vadovų ir vienas valdančiosios partijos aparato darbuotojas sekmadienį buvo apkaltinti dėl Gegužės 1-osios demonstracijos dalyvių užpuolimų, kurių įrašai išplito socialiniuose tinkluose.
Alexandre'as Benalla
© Reuters / Scanpix

Alexandre'as Benalla ir Vincent'as Crase'as buvo apkaltinti „grupiniu smurtu“, informavo Paryžiaus prokuratūra.

Be to, neteisėtu atvaizdų pasisavinimu ir profesinio slaptumo pažeidimu buvo apkaltinti trys policijos aukšto rango pareigūnai, kurių įgaliojimai buvo sustabdyti dėl įtarimų, jog jie neteisėtai davė A. Benalla per minimus incidentus stebėjimo kamerų įrašytą medžiagą, kad padėtų jam pasiteisinti.

Prezidentas skandalo viešai dar nekomentavo. Bet po sekmadienį vakare Eliziejaus rūmuose įvykusio ministrų pasitarimo vienas E. Macrono patarėjas sakė, kad prezidentas A. Benalla bylos faktus „laiko nepriimtinais“.

Šaltinis pridūrė, kad E. Macronas šiuo klausimu pakalbės „tada, kai manys esant būtina“, ir kad jis pažadėjo neleisti „nebaudžiamumo“.

26-erių A. Benalla gegužės mėnesį dviem savaitėms buvo nušalintas nuo pareigų, nurodė prezidentūra. Vis dėlto jis toliau rodydavosi E. Macrono saugumo komandoje.

Opozicija kaltina E. Macroną, kuris į valdžią atėjo pažadėjęs sugrąžinti skaidrumą ir sąžiningumą aukščiausiam šalies postui bei užtikrinti „atsakomybės respubliką“, dangstant A. Benalla.

Penktadienį E. Macronas atleido dabar jau buvusį savo saugumo padėjėją.

Skandalą sukėlusiame vaizdo įraše, nufilmuotame išmaniuoju telefonu, galima matyti, kaip per Gegužės 1 dienos demonstraciją, stebint riaušių policijai, policijos šalmą dėvintis A. Benalla muša protestuotoją.

Papildomai A. Benalla buvo apkaltintas dėl to, kad apsimetė policijos pareigūnu, ir bendrininkavo neteisėtai panaudojant saugumo kamerų nufilmuotą medžiagą.

Pirmadienį parlamente turi liudyti šalies vidaus reikalų ministras Gerard'as Collomb'as. Kai kurie parlamentarai perspėja, kad reikalaus jo atsistatydinimo, jei jis žinojo apie minimą incidentą, bet tylėjo.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras teigia nesakęs Macronui apie apsaugininko smurtą

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Gerard'as Collomb'as pirmadienį parlamentui teigė, kad neinformavo E. Macrono apie vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip vienas prezidento apsaugininkų per Gegužės 1-osios demonstraciją Paryžiuje smogia jaunam vyrui.

Pasak G. Collomb'o, jo darbuotojai apie vaizdo įrašą jam pranešė gegužės 2-ąją – kitą dieną po to, kai Alexandre'as Benalla sumušė vyrą policijai vaikant protestuotojus iš vienos Paryžiaus aikštės.

Tačiau G. Collomb'as sakė, kad ne jo pareiga informuoti prokurorus apie įtariamą užpuolimą.

„Jie pasakė, kad jau informavo policiją ir pranešė prezidento kabinetui ... Pasielgta tinkamai, nes visų būtinų priemonių, administracinių ar teisinių, turi būti imamasi pagal deramą hierarchiją“, – sakė jis parlamento komitetui.

G. Collomb'as taip pat sakė, kad vėliau nekalbėjo su E. Macronu apie įtariamą A. Benalla užpuolimą. Taip buvo iki trečiadienio, kai prancūzų dienraštis „Le Monde“ paskelbė minimą vaizdo įrašą.

„Per mūsų su prezidentu susitikimus niekada neminėjau Benalla atvejo“, – teigė ministras.

Skandalą sukėlusiame vaizdo įraše, nufilmuotame išmaniuoju telefonu, galima matyti, kaip per Gegužės 1 dienos demonstraciją, stebint riaušių policijai, policijos šalmą ir rankovės raištį dėvintis A. Benalla muša protestuotoją.

Pasak G. Collomb'o, A. Benalla operacijai turėjo padėti tik kaip stebėtojas, jį lydėjo pareigūnas, turėjęs užtikrinti, kad policijos veiksmuose jis nedalyvautų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

DELFI Diena. Ar Bakas išsižada savo pasakytų žodžių apie „MG Baltic“ ir kaip suvaldyti korupcijos apimtis Lietuvoje? vyksta apklausa (1)

„DELFI Dienoje“ išskirtinis Seimo NSGK pirmininko Vytauto Bako interviu. Ar politikas išsižada...

Ministrui pranešta apie „buvusiųjų“ planus perimti vidaus reikalų jėgos struktūras konsultuoja kai kurie politikai ir Seimo nariai (187)

Šiomis dienomis Viešojo saugumo tarnyba (VST) vidaus reikalų ministrui Eimučiui Misiūnui...

Nuosavybės neliečiamybei iškilo grėsmė: stambūs investuotojai galėtų paimti žmonių žemę (179)

Ekonomikos ir inovacijų ministerija užregistravo įstatymų paketą, kuriame numatyta, kad valstybė...

Gydytoja įspėja: Lietuvoje dešimtys tūkstančių nė nenutuokia, kad nešioja gyvybei pavojingą virusą (17)

Hepatito C virusinė infekcija nustatyta maždaug 15 tūkst. lietuvių, tačiau specialistai mano,...

Sunku nuspėti, dar sunkiau – pagauti: Grigonis ir „Žalgiris“ vaikysis į laisvę ištrūkusį vijurką specialiai Krepšinis.lt iš Milano (20)

Milano „Olimpia Armani“ treniruojantis italas Simone Pianigiani savo komandos lyderiui Mike'ui...

Iš Europos – rimtas reikalavimas: žinomos bendrovės reikalauja grąžinti 4 mln. eurų paramą (24)

DELFI žiniomis, Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) kreipėsi į atsakingas Lietuvos...

Vienas brangiausių Europos viešbučių laukia lietuvių antplūdžio: čia prisistatyti ubagais neapsiverčia liežuvis (184)

Norite suvokti, ar jau esate turtingas, ar dar toli gražu? Paprasčiausiai atsakykite į klausimą...

Venesueloje bręsta pokyčiai: šie protestai visai kitokie, nei anksčiau – kyla patikimiausi režimo rėmėjai (254)

Trečiadienį tūkstančiai Venesuelos gyventojų išėjo į gatves protestuoti prieš, ko gero,...

8 būdai, kaip keliaujant ilgiau išlaikyti telefono baterijos veikimo trukmę (9)

Atsisiųskite visą jums reikalingą turinį iš anksto, nustatykite tamsųjį režimą ir pasiimkite...