Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS skelbia, kad, anot oficialiosios Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos, lėktuvo pakilimo priežastis – diplomatinio personalo rotacija.

M. Zacharova teigia, kad į Vašingtoną išskridęs lėktuvas paims Rusijos diplomatus, kurie Jungtines Valstijas palieka pasibaigus trejų metų kadencijai.

Rusijos diplomatai esą išskrenda ne todėl, kad yra išsiunčiami iš šalies, o dėl Vašingtono įvestų ribojimų Rusijos užsienio misijų darbui.

JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį pirmą kartą pakomentavo maištą Rusijoje. Jis pareiškė, kad po samdinių grupuotės „Wagner“ nutraukto žygio į Maskvą dar „per anksti“ daryti galutines išvadas, ir pridūrė, jog Vakarai „neturi nieko bendra“ su šiuo maištu ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas negalės teisintis, kad dėl to kalti Vakarai ir NATO.

„Aš taip pat sukviečiau svarbiausias mūsų sąjungininkes per „Zoom“ skambutį“, – žurnalistams sakė J. Bidenas. Jis pridūrė, kad visos sąjungininkės sutarė, kad V. Putinui jokiu būdu nebus leista „pasiteisinti (...) ir dėl to apkaltinti Vakarus ir NATO“.

Sumaištį sukėlė „kova Rusijos sistemoje“, sakė J. Bidenas.

Jis taip pat teigė pasakęs Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, kad JAV parama išliks tvirta. „Kad ir kas nutiktų Rusijoje, mes, Jungtinės Amerikos Valstijos, ir toliau remsime Ukrainos gynybą, suverenitetą ir jos teritorinį vientisumą“, – teigė savaitgalį V. Zelenskiui sakęs J. Bidenas, kai sukilę „Wagner“ samdiniai trumpam užėmė svarbų Rusijos pietų miestą ir grasino pasiekti Maskvą.

JAV prezidentas pridūrė, kad pirmadienį vėl skambins svarbiausioms sąjungininkėms. Jis neatskleidė, kuriems lyderiams, bet šeštadienį konsultavosi su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu ir Jungtinės Karalystės ministru pirmininku Rishi Sunaku.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją