aA
Baltarusijos katalikų bažnyčios vadovui arkivyskupui metropolitui Tadevušui Kandrusevičiui buvo uždrausta įvažiuoti į šalį iš Lenkijos dėl negaliojančio paso, pirmadienį skelbiama oficialiame Baltarusijos katalikų bažnyčios tinklalapyje, remiantis Valstybinio sienos apsaugos komiteto pateiktu atsakymu.
Tadevušuas Kandrusevičius
Tadevušuas Kandrusevičius
© AP / Scanpix

„Baltarusijos valstybinio sienos apsaugos komiteto pirmininko Anatolio Lapo pasirašytame laiške taip aiškinami pasieniečių veiksmai neįleisti Minsko‑Mogiliavo metropolito į Baltarusiją: „Pranešame, kad jums buvo neleista kirsti valstybės sienos dėl vidaus reikalų institucijų priimto sprendimo pripažinti jūsų turimą Baltarusijos Respublikos piliečio pasą negaliojančiu“, – rašoma pranešime.

Šį atsakymą į savo kreipimąsi į Valstybinį sienos apsaugos komitetą Baltarusijos vyskupų konferencijos pirmininkas gavo praėjusią savaitę.

Komitetas patikslino, kad T. Kandrusečius turi teisę kreiptis į Vidaus reikalų ministeriją dėl priimto sprendimo pripažinti jo pasą negaliojančiu.

„Sulaukęs atsakymo iš Valstybinio sienos apsaugos komiteto arkivyskupas Tadevušas Kandrusevičius kreipiasi į Vidaus reikalų ministeriją prašydamas paaiškinti situaciją ir tikisi, kad galės kiek įmanoma greičiau sugrįžti į tėvynę“, – informavo Baltarusijos katalikų bažnyčios atstovai.

Valstybinio sienos apsaugos komiteto atstovai naujienų agentūrai „Interfax“ patvirtino, kad „buvo pateiktas atsakymas į Tadevušo Kandrusevičiaus kreipimąsi dėl nepraleidimo per valstybės sieną pripažinus negaliojančiu jo pasą“.

Rugpjūčio 31 dieną arkivyskupui metropolitui nepaaiškinus priežasčių buvo neleista įvažiuoti į Baltarusiją iš Lenkijos. Jis buvo išvykęs į Lenkiją dalyvauti pamaldose Balstogėje.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad T. Kandrusevičius nebuvo įleistas į šalį, nes „gavo lenkų užduotį.

Vėliau Vyskupų konferencija pareiškė, kad sprendimas neįleisti į šalį arkivyskupo T. Kandrusevičiaus, kuris yra Baltarusijos pilietis, prieštarauja šalies įstatymams.

„Šie ir panašūs atskirų valdžios institucijų veiksmai nepadeda kurti konstruktyvių santykių tarp valstybės ir Katalikų bažnyčios mūsų šalyje, taip pat nepadeda mažinti įtampos ir gilaus visuomenės susiskaldymo“, – pažymėjo vyskupai.

T. Kandrusevičius yra baigęs Kauno kunigų seminariją, dirbo Vilniuje, Druskininkuose. Minsko-Mogiliavo metropolitu jis buvo paskirtas 2007 metais, o 2015-ųjų birželį išrinktas Baltarusijos vyskupų konferencijos pirmininku.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
4.5000

Top naujienos

Rizikos veiksnys, smarkiai padidinantis širdies, kraujagyslių ir diabeto riziką: greitai su juo susidurs kas antras

Po 12 metų pusė pasaulio žmonių bus nutukę arba turės antsvorį – tokią prognozę...

Ekonomistas apie sankcijų Rusijai poveikį: Kremliaus laukia labai liūdni popieriai (9)

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Europos Sąjunga ( ES ) įvedė precendento neturinčias sankcijas...

Putinas pasirašė dekretą: į kariuomenę šaukiama dar 147 tūkst. vyrų (10)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl pavasario šaukimo į kariuomenę...

Vieniša dviejų vaikų mama negali ištrūkti iš pensijų voratinklio: net ir bažnytinę santuoką teismas nutraukia (1)

Netekusi sugyventinio Loreta liko vieniša dviejų nepilnamečių dukrų mama, uždirbanti minimalų...

Dvi arčiausiai viena kitos esančios sostinės Europoje – lyg du skirtingi pasauliai: vienoje jų verkia piniginė, kitoje – akys

Austrijos sostinė Viena yra ypatingoje geografinėje pozicijoje – pasienyje. Todėl būnant šiame...

Edita Rouge

Intymus ir šeiminis gyvenimas šiose šalyse kelia šiurpą: nuotakų nupenėjimas, „papildoma“ žmona ir kiti protu nesuvokiami papročiai

Jau skaitėte straipsnį apie intymų ir šeiminį gyvenimą žymiausiose Afrikos gentyse, kuriose...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Nustokime rėkti, ne laukiniai esame

Kai aš augau, rėkė visi. Mamos rėkė ant vaikų, seserys ant brolių, žmonos ant vyrų, vyrai...

Karas Ukrainoje. Iš Baltųjų rūmų – nerimo signalai: Rusija siekia gauti daugiau ginklų iš Šiaurės Korėjos Kuleba apie iš Kinijos gautus signalus: Kremlius piktinasi (1)

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

Eurolygos čempionai „Žalgirio“ nepaleidžia – pavijo pagal pergales

Už atkrintamųjų borto stumiami dabartiniai Eurolygos čempionai Stambulo „Anadolu Efes“ (16-16)...

Migranto išsiuntimas iš Lietuvos virto tikra drama: šaukėsi pagalbos, bet buvo įsodintas į lėktuvą (13)

Ketvirtadienio naktį į Nigeriją buvo deportuoti 4 žmonės. Šįkart prieš tai įvyko drama dėl...