aA
Gruodžio 7 dieną tarnybos „Planet Lab“ darytose nuotraukose matyti, kad iš Rusijos Diagilevo oro bazės Riazanės srityje dingo dalis karinės technikos.
Iš atakuoto Rusijos aerodromo dingo 9 bombonešiai
© Stopkadras

Apie tai praneša „RBC-Ukraina“, remdamasi Laisvės radijo redaktoriaus Marko Krutovo įrašu socialiniame tinkle „Twitter“.

„Apgadintas Tu-22M dingo, palikdamas poligone tik savo šešėlį“, – teigė M. Krutovas.


Palydovinio vaizdo įraše matyti, kad iš bazės dingo dar mažiausiai devyni bombonešiai Tu-22M, taip pat trūksta dar kelių orlaivių.

Priežastys, kodėl dingo šie lėktuvai, nežinomos, tačiau pirmadienį, gruodžio 5 dieną, Diagilevo aerodrome buvo nugriaudėję sprogimai. Rusijos žiniasklaida skelbė, kad įvykio vietoje užsidegė ir sprogo benzinvežis.

Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija, remdamasi žvalgybos duomenimis, skelbė, kad netoli Riazanės ir Engelse esančiuose Rusijos aerodromuose nugriaudėję sprogimai gali būti vertinami kaip viena strategiškai reikšmingiausių Rusijos Federacijos (RF) gynybos nesėkmių nuo įsiveržimo į Ukrainą pradžios..

Suvestinėje pažymima, kad gruodžio 5 d. keletas atvirų šaltinių pranešė apie sprogimus Engelse, Saratovo srityje, stovinčioje aviacijos bazėje ir Diagilevo aerodrome, esančiame netoli Riazanės, į pietryčius nuo Maskvos. Informuojama, kad Engelse buvo apgadinti du sunkieji bombonešiai „Tu-95“, o Diagilevo aerodrome sprogus degalų bakui žuvo trys žmonės.

„Sprogimų priežastys nepatvirtintos. Kita vertus, jeigu Rusija šiuos incidentus įvardys kaip tyčinius puolimus, ji, tikėtina, juos pripažins viena strategiškai reikšmingiausių gynybinių nesėkmių nuo pat įsiveržimo į Ukrainą“, – teigiama žinutėje.

Minėtieji objektai yra gerokai giliau Rusijos teritorijoje nei kiti ukrainiečių anksčiau atakuoti taikiniai: Engelsas išsidėstęs daugiau nei už 600 kilometrų nuo Ukrainos kontroliuojamos teritorijos.

Remiantis britų žvalgybos duomenimis, Engelso aerodromas yra pagrindinė tolimojo veikimo aviacijos operatyvinė bazė Rusijos vakaruose. Joje bazuojasi daugiau nei 30 bombonešių. Šie lėktuvai yra Rusijos „branduolinio atgrasymo“ pajėgų dalis ir dažnai naudojami apšaudyti Ukrainą įprastomis sparnuotosiomis raketomis.


„Rusija tikriausiai sureaguos laikinai išskaidydama bombonešius kelete aerodromų. Rusijos karinė vadovybė, tikėtina, pamėgins nustatyti karininkus, laikomus atsakingais už incidentą, ir griežtai juos nubaus“, – pažymi JK gynybos ministerija.

Jungtinės Valstijos antradienį pareiškė, kad „neįgalino“ ukrainiečių vykdyti smūgių Rusijos teritorijoje.

Pranešimas pasirodė po virtinės dronų atakų prieš su kariuomene susijusius objektus Rusijos teritorijos gilumoje.

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui dėl šių smūgių sušaukus Saugumo tarybos posėdį, Kyjivas tiesiogiai atsakomybės neprisiėmė, bet ir nekritikuoja šio įvykio, per kurį žuvo trys žmonės ir buvo apgadinti tolimojo nuotolio bombonešiai bei naftos rezervuaras, teigiama pranešimuose iš Rusijos.

„Mes nei skatiname, nei įgaliname ukrainiečius smogti Rusijos teritorijoje“, – žurnalistams sakė valstybės sekretorius Antony Blinkenas.

Vašingtonas susilaiko nuo Ukrainos pajėgų aprūpinimo ilgo nuotolio raketomis ATACMS, galinčiomis smogti į Rusijos teritoriją, baimindamasis, kad tai gali sukelti tiesioginę Rusijos ir JAV bei NATO pajėgų konfrontaciją.

Ekspertai mano, kad Ukraina galėjo pati modifikuoti senus sovietinių laikų tolimosios žvalgybos dronus ir pirmadienį nukreipti juos į Kursko, Riazanės ir Saratovo bazes.

Tačiau A. Blinkenas smūgių nekritikuoja.

Pasak jo, Jungtinės Valstijos yra pasiryžusios „užtikrinti, kad jie (Ukraina) kartu su daugeliu kitų partnerių visame pasaulyje turėtų įrangą, kurios jiems reikia apsiginti, apginti savo teritoriją, ginti savo laisvę“.

Visgi JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas antradienį pareiškė, kad JAV nesiima „absoliučiai“ jokių veiksmų, kad sutrukdytų Ukrainai įsigyti savų tolimojo nuotolio atakų pajėgumų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(46 žmonės įvertino)
4.6522

Top naujienos

Čmilytė pripažino: tą penktadienį kalbėjau su Šimonyte (11)

Sausio 20-ąją po susitikimo su generaline prokurore, kurio metu ji pranešė apie prašymą šaukti...

Buvęs Ukrainos žvalgybos vadovas: jau žinome, ko tikėtis iš Rusijos artimiausiu metu apie planuojamą karą žinota dar 2021 metais (1)

Ukrainos kariams sugebėjus sustabdyti priešą ir atsiimti dalį okupuotų teritorijų, Rusijos...

Tęsiama dingusio paauglio paieška: 8 valtys, dronai ir specialiai apmokytas šuo

Vilniuje antradienį tęsiama šeštadienį dingusio nepilnamečio Mykolo Davidonio paieška. Paauglio...

Bastian Benrath, Hugo Miller

Istorinį tabu dėl Ukrainos jau svarsto sulaužyti dar viena šalis

Visuomenės nuotaikos keičiasi dar vienoje šalyje, dėl Ukrainos jau svarstoma sulaužyti...

Iš Turkijos ir Sirijos plūsta tragiški vaizdai (3)

Turkijos nelaimių ir ekstremalių situacijų valdymo tarnybos (AFAD) duomenimis, Turkijos ir Sirijos...

Karas Ukrainoje. Ukraina: Maskva per tarpininkus ėmė „maldauti“ derybų rusų pajėgos per savaitę užkariavo tik kelis šimtus metrų (2)

JAV karinio jūrų laivyno analizės centro ekspertas Michaelas Kofmanas teigė, kad Rusijos...

Seimo mažumai pavyko: įvyks neeilinė „Bartoševičiaus sesija“ (1)

Seimo mažuma surinko 47 reikiamus parašus dėl neeilinės sesijos sušaukimo, Delfi patvirtino...

Marius Ivaškevičius. Išvarymas 2. Imperija kontratakuoja (4)

Šįkart apie teatrą . Lietuvos nacionalinį dramos teatrą, kuriame man teko garbė dirbti kelerius...

Ukrainoje nukautas rusų generolas (14)

Ukrainoje naktį iš vasario 4-os į vasario 5-ą šalies ginkluotosios pajėgos nukovė generolą...