Vyriausiasis Jungtinių Tautų (JT) ginklų inspektorius Hansas Blixas (Hansas Bliksas) pareiškė, kad Irakas neatsiskaitė dėl kai kurių ginklų ir privalo paaiškinti, kur dingo juodligės, nervus paralyžiuojančių dujų VX atsargos ir ilgojo nuotolio raketos.
Hansas Bliksas
© EPA-ELTA
H.Blixas taip pat sakė, kad dvi Irako "Al Samoud 2" raketos versijos viršija maksimalų 150 kilometrų nuotolio limitą, kurį buvo nustačiusi Saugumo Taryba.

"Klausimai apie juodligės sukėlėjus, nervus paralyžiuojančias dujas VX ir tolimojo nuotolio raketas greičiausiai yra... svarbiausia problema, su kuria mes susidūrėme. Irakas turi sąžiningai susidoroti su šia užduotimi ir nesumenkinti jam pateikiamų klausimų", - sakė vyriausiasis JT ginklų inspektorius.

Pristatydamas ginklų inspektorių ataskaitą JT Saugumo Tarybai H.Blixas taip pat sakė, kad jo inspektoriai nerado įtikinančių įrodymų, kad tikrinamuose Irako objektuose būtų iš anksto sužinoma apie inspektorių apsilankymą. Pasak inspektoriaus, Irakas priėmė Pietų Afrikos Respublikos (PAR) pasiūlymą atsiųsti ekspertų grupę tolesnių derybų dėl nusiginklavimo.

H.Blixas suabejojo kai kuriais žvalgybiniais duomenimis, kuriuos JT Saugumo Tarybai pateikė JAV valstybės sekretorius Colinas Powellas (Kolinas Pauelas). Pareigūnas sakė, kad C.Powello pademonstruotos palydovinės nuotraukos neįrodo, kad Irakas išvalė objektą, kuriame buvo slepiami ginklai.

Pasak H.Blixo, tai galėjo būti įprasta veikla. H.Blixas taip pat sakė, jog neturi įrodymų, kad irakiečiai iš anksto sužinodavo apie ginklų inspektorių patikrinimus, kaip savo kalboje teigė C.Powellas.

Tuo tarpu vyriausiasis Jungtinių Tautų (JT) ginklų inspektorius Mohammedas El Baradei (Mohamedas El Baradėjus) ) penktadienį pareiškė, kad Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) inspektoriai Irake nerado draudžiamos branduolinės veiklos pėdsakų, ir paragino Bagdadą visiškai bendradarbiauti ir paspartinti patikrinimų procesą

"Iki šiol mes neradome įrodymų, jog Irake vykdoma draudžiama branduolinė ar su branduoline veikla susijusi veikla", - sakė TATENA vadovas M.El Baradei), pristatydamas inspektorių ataskaitą JT Saugumo Tarybai.

Tačiau pareigūnas pabrėžė, kad jo vadovaujami inspektoriai dar tikrina kai kuriuos klausimus. Pasak inspektorių vadovo, agentūra gali taip ir nepadaryti galutinės išvados dėl 32 tonų sprogstamos medžiagos HMX, kurią Irakas teigia naudojąs kalnakasyboje.

Irakas taip pat sakė, kad dokumentuose apie Irako branduolinę programą, kuriuos Irako pareigūnai pateikė praėjusią savaitę, nebuvo naujos informacijos, kuri būtų padėjusi atsakyti į klausimus, susijusius su Irako branduolinio ginklo gamyba.

JAV ir Didžioji Britanija kaltina Iraką slapta toliau gaminant masinio naikinimo ginklus ir mano, jog atėjo laikas šią problemą kartą ir visiems laikas išspręsti karinėmis priemonėmis. Dauguma Saugumo Tarybos narių mano, jog dar anksti kalbėti apie karinius veiksmus, ir tikisi, kad Sadamo Huseino (Saddam Hussein) režimą pavyks nuginkluoti taikiais metodais.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tragedijos liudininkas papasakojo, kaip Kirgizijos kalnuose įvyko nelaimė (35)

Kirgizijoje nuo uolos nukritusio lietuvio Sauliaus Saikausko kūną rengiamasi pargabenti į Lietuvą....

Ne tik Kukuraitis: ant to paties grėblio – ir Matijošaitis (204)

Politikų įprotis dažnai viešinti akimirkas iš savo kasdienybės, panašu, atsisuka prieš juos...

Pareigūnų į namus parvežtą baikerio Kilkaus nužudymu įtariamą Baltrūną pasitiko šeima (6)

Pirmadienio popietę Aivaro Kilkaus nužudymu įtariamas Laurynas Baltrūnas paleistas į laisvę....

Palygino benzino ir dyzelino kainas: jos juda skirtingomis kryptimis (97)

2018 metų sausį buvo užfiksuotas stiprus degalų kainų šuolis, kurį lėmė Vyriausybės...

Vanagaitė gavo apdovanojimą iš su Kremliumi siejamos organizacijos (675)

Pastaruoju metu skandaluose klimpusiai rašytojai Rūtai Vanagaitei Vienoje „Už indėlį atkuriant...

Į Seimą taikęs mokytojas kaltinamas smurtu prieš trečioką (45)

Vasario 16-osios išvakarėse istorijos ir pilietiškumo mokytojas, buvęs Širvintų tarybos narys,...

Baltrūnas keliaus namo: pareigūnai įtariamąjį patys nuveš pas žmoną (130)

Pirmadienį į laisvę paleidžiamas Aivaro Kilkaus nužudymu įtariamas Laurynas Baltrūnas . Iš...

Nemokama elektra ir šiluma – kur panaudoti saulės energiją? (2)

Nuo seno žinoma, kad saulė – pats galingiausias atsinaujinančiosios energijos šaltinis žemėje....

Šešios JAV žvalgybos agentūros pasisakė prieš „Huawei“ telefonų naudojimą (1)

Šeši pareigūnai iš skirtingų JAV žvalgybos agentūrų, tarp kurių – CŽA , FTB ir NSA ,...

Bitkoinas pirmadienį brangsta (6)

Bitkoinas pirmadienį brangsta po kurį laiką besitęsiančio smukimo. Kaip rodo prekybos duomenys ir...