Tačiau Indijos valdžia tikisi šio preparato paklausos vidaus rinkoje augimo, todėl palaiko ryšius su remdesiviro gamintojais, pažymi leidinys.

„Remdesivir“ yra vaistas nuo COVID-19 ligos, skirtas suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų paaugliams, kuriems pasireiškia pneumonija ir reikalingas palaikymas deguonimi. Kita vertus, duomenys apie šio vaisto veiksmingumą prieštaringi.

JAV nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto 10 šalių su daugiau kaip tūkstančiu pacientų atlikti tyrimai parodė, kad į veną suleidžiamas remdesiviras pagreitino hospitalizuotų pacientų sveikimo procesą. Tačiau PSO tyrimas atskleidė, kad remdesiviro naudojimas neturėjo reikšmingo poveikio mažinant pacientų mirtingumą ir jų hospitalizavimo trukmę.

Indijos sveikatos apsaugos tarnybos anksčiau sekmadienį paskelbė, jog per pastarąją parą patvirtinta daugiau kaip 152,8 tūkst. naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejų, o pagal šį sergamumo rodiklį Indija šiuo metu lenkia visas kitas pasaulio šalis.

COVID-19 atvejų paros skaičius Indijoje šią savaitę net šešis kartus pasiekė naują rekordą. Dabar Indijai tenka vienas iš šešių visame pasaulyje per dieną nustatomų naujų koronaviruso atvejų. Mirtingumas nuo šios ligos Indijoje dabar – didžiausias per daugiau kaip penkis mėnesius.

Indija yra svarbi vakcinų tiekėja kitoms šalims, ypač skurdesnėms. Dalis šios produkcijos tiekiama pagal vakcinų neturtingoms šalims parūpinančiai programą COVAX, vadovaujamą Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir vakcinacijos aljanso GAVI.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)