Indijos gynybos ministras Manohar Parrikar Manoharas Parrikaras ir Prancūzijos gynybos ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas pasirašė sutartį per ceremoniją Delyje po kelerius metus trukusių sudėtingų derybų.

Gynybos ekspertai teigia, kad naujieji naikintuvai smarkiai pagerins Indijos oro pajėgas, kurios nori atsikratyti pasenusių rusiškų lėktuvų MiG-21, dėl jų prasto saugumo lygio vadinamų skraidančiais karstais.

Nuo 2014 metų, kai į valdžią atėjo premjeras Narendra Modi, Indija, didžiausia pasaulyje gynybos priemonių importuotoja, pasirašė jau kelias stambias sutartis dėl 100 mlrd. dolerių vertės technikos atnaujinimo.

Augantis kaimyninės Kinijos atkaklumas ir vis didėjanti konkurencija su Pakistanu paskatino Indijos poreikį atnaujinti savo karinę techniką.

Penktadienį sudaryta sutartis suteikia didžiulį pasitikėjimą „Rafale“ lėktuvams, nes juos gaminanti kompanija su Prancūzijos prezidento Francois Hollande'o administracijos pagalba ilgai ir sunkiai ieškojo pirkėjų užsienyje.

Apie šią pirkimo procedūrą pirmąsyk buvo paskelbta 2012 metais, tačiau per pastaruosius ketverius metus vis kildavo įvairių kliūčių, tad sandorio nepavykdavo užbaigti.

Abiejų šalių derybose iš pradžių tartasi dėl 126 prancūziškų „Rafale“ pirkimo, tačiau nesutarus dėl kainų ir teisės surinkti naikintuvus Indijoje, lėktuvų skaičius buvo sumažintas iki 36.

N.Modi praėjusiais metais per vizitą Paryžiuje pareiškė, kad jo vyriausybė sutiko pirkti naujus naikintuvus, nes Indija siekia modernizuoti savo turimą sovietų laikų karinę techniką.

Tačiau derybos užsitęsė dėl nesutarimų – Delis reikalavo, kad ginklų gamintojai Indijoje investuotų tam tikrą procentą lėšų nuo kiekvieno stambaus sandorio.

F. Hollande'as dar kartą paragino tęsti derybas dėl sutarties per savo vizitą Indijoje sausį, kai N. Modi jį pakvietė į Respublikos dienos iškilmes, tačiau pareigūnai tarpusavyje nutarė, kad didžiausia kliūtis tam yra kaina.

Šis naikintuvų „Rafale“ užsakymas yra didžiausias nuo 2015 metų, kai Egiptas įsigijo 24 lėktuvus, o vėliau tais pačiais metais Kataras irgi nusipirko 24 lėktuvus.

Itin universalūs „Rafale“ naikintuvai šiuo metu dalyvauja tarptautinėje kampanijoje prieš „Islamo valstybės“ džihadistų grupuotę ir atlieka bombardavimo misijas Sirijoje ir Irake.

Šie lėktuvai anksčiau taip pat dalyvavo oro atakose Libijoje ir Afganistane.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (32)