aA
Dėl galimo naujo COVID-19 protrūkio Taivane greičiausiai kaltas pelės įkandimas. Prie tokios išvados buvo prieita po to, kai aukšto saugumo lygio laboratorijos darbuotoja buvo patvirtinta kaip pirmasis vietinis atvejis saloje per daugiau nei mėnesį.
Incidentas Taivano laboratorijoje kelia sąmyšį dėl COVID-19
© Reuters / Scanpix

Laboratorijos darbuotojai, dvidešimtmetei moteriai, praėjusią savaitę buvo patvirtintas COVID-19 po to, kai lapkričio viduryje ji turėjo kontaktą su virusu, dirbdama pagrindiniame Taivano tyrimų institute „Academia Sinica“, gruodžio 9 d. paskubomis sušauktoje spaudos konferencijoje pranešė sveikatos apsaugos ministras Chenas Shih-chungas. Pastaruoju metu moteris nesilankė užsienyje ir buvo gavusi dvi „Moderna Inc.“ vakcinos dozes.

Surengtoje spaudos konferencijoje S. Chenas patvirtino, kad moteriai du kartus įkando ta pati laboratorinė pelė, užsikrėtusi COVID-19, tačiau sakė, kad reikia atlikti tolesnį tyrimą ir išsiaiškinti, ar tie įkandimai buvo viruso perdavimo šaltinis.

Valdžia mano, kad ji greičiausiai užsikrėtė delta atmaina.

Laboratorijos nutekėjimas grasina paversti niekais sunkiai pelnytą Taivano pergalę stabdant COVID-19 protrūkius ir pabrėžia, kaip sunku pašalinti patogeną – nors kai kurios šalys, įskaitant žemyninę Kiniją ir Honkongą, vis dar užsispyrusios siekia šio tikslo.

Incidentas Taivano laboratorijoje kelia sąmyšį dėl COVID-19
© Reuters / Scanpix

Iki gruodžio 9 d. infekcijos Taivane paskutinis patvirtintas vietinis atvejis buvo lapkričio 5 d. Ir toliau taikydama griežtas įvažiavimo ir karantino priemones pasienyje, vyriausybė pastaruosius kelis mėnesius palaipsniui švelnino apribojimus verslui bei pramogoms – gyvenimas šalyje iš esmės normalizavosi.

Taivanas nuo pandemijos pradžios pranešė apie vos daugiau nei 14 500 vietinių COVID-19 atvejų ir 848 mirtis. Gruodžio 10 d. nebuvo pranešta apie naujus vietinius atvejus.

Sveikatos apsaugos institucijos identifikavo 94 žmones, kurie turėjo kontaktą su laboratorijos darbuotoja nuo tada, kai ji užsikrėtė – daugiausia bendradarbius ir artimus draugus – ir uždarė juos į karantiną. Aštuoniasdešimties jų testai buvo neigiami, o užsikrėtusi moteris šio mėnesio pradžioje išėjo iš darbo.

Mažai tikėtina, kad laboratorijos darbuotojos infekcija sukels naują platų protrūkį, nes daugumos kontaktų rezultatai buvo neigiami, sakė S. Chenas.

Gyvūnų perduodama infekcija

Moteris dirbo „Academia Sinica“ Genomikos tyrimų centre, kuriame įsikūrusi viena iš 18 trečiojo lygio biologinės saugos laboratorijų Taivane – tai antras aukščiausias saugumo įvertinimas. Laboratorijoje atliekami tyrimai apima patogenų rinkimą ir dauginimą, ląstelių mikrobiologinius ir imunologinius testus bei vakcinų ir adjuvantų veiksmingumo įvertinimą naudojant smulkius gyvūnus, teigiama laboratorijos svetainėje.

Incidentas Taivano laboratorijoje kelia sąmyšį dėl COVID-19
© Zuma Press / Scanpix

Remiantis turima informacija, rizika, kad gyvūnai gali perduoti COVID-19 žmonėms, yra žema, teigia JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrai, tačiau pridūrė, kad reikia atlikti tolesnius tyrimus, norint suprasti, kaip virusas gali paveikti įvairius gyvūnus.

Retkarčiais kai kurie koronavirusai, užkrečiantys gyvūnus, gali persiduoti žmonėms, o tada plisti per kontaktą tarp žmonių, sakė CDC – būtent tai atsitiko su SARS-CoV-2, kuris greičiausiai atsirado iš šikšnosparnių.

Nuo pandemijos pradžios nerasta įrodymų, kad gyvūnai suvaidino reikšmingą vaidmenį platinant COVID-19, teigė CDC.

Remiantis naujienų portalo „ProPublica“ pranešimais, pernai mokslininkui iš Šiaurės Karolinos universiteto įkando pelė, potencialiai užkrėsdama jį COVID-19 viruso paderme, kuri buvo pritaikyta plisti tarp pelių.

Nors įkandimas nepradrėskė odos, mokslininkui buvo taikomas 14 dienų namų karantinas. Jokia papildoma informacija apie jo sveikatą į incidentų ataskaitas įtraukta nebuvo, pranešė „ProPublica“.

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(56 žmonės įvertino)
2.6429

Top naujienos

Rizikos veiksnys, smarkiai padidinantis širdies, kraujagyslių ir diabeto riziką: greitai su juo susidurs kas antras

Po 12 metų pusė pasaulio žmonių bus nutukę arba turės antsvorį – tokią prognozę...

Ekonomistas apie sankcijų Rusijai poveikį: Kremliaus laukia labai liūdni popieriai (9)

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Europos Sąjunga ( ES ) įvedė precendento neturinčias sankcijas...

Putinas pasirašė dekretą: į kariuomenę šaukiama dar 147 tūkst. vyrų (11)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl pavasario šaukimo į kariuomenę...

Vieniša dviejų vaikų mama negali ištrūkti iš pensijų voratinklio: net ir bažnytinę santuoką teismas nutraukia (1)

Netekusi sugyventinio Loreta liko vieniša dviejų nepilnamečių dukrų mama, uždirbanti minimalų...

Dvi arčiausiai viena kitos esančios sostinės Europoje – lyg du skirtingi pasauliai: vienoje jų verkia piniginė, kitoje – akys

Austrijos sostinė Viena yra ypatingoje geografinėje pozicijoje – pasienyje. Todėl būnant šiame...

Edita Rouge

Intymus ir šeiminis gyvenimas šiose šalyse kelia šiurpą: nuotakų nupenėjimas, „papildoma“ žmona ir kiti protu nesuvokiami papročiai

Jau skaitėte straipsnį apie intymų ir šeiminį gyvenimą žymiausiose Afrikos gentyse, kuriose...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Nustokime rėkti, ne laukiniai esame

Kai aš augau, rėkė visi. Mamos rėkė ant vaikų, seserys ant brolių, žmonos ant vyrų, vyrai...

Karas Ukrainoje. Iš Baltųjų rūmų – nerimo signalai: Rusija siekia gauti daugiau ginklų iš Šiaurės Korėjos Kuleba apie iš Kinijos gautus signalus: Kremlius piktinasi (1)

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

Migranto išsiuntimas iš Lietuvos virto tikra drama: šaukėsi pagalbos, bet buvo įsodintas į lėktuvą (13)

Ketvirtadienio naktį į Nigeriją buvo deportuoti 4 žmonės. Šįkart prieš tai įvyko drama dėl...

Eurolygos čempionai „Žalgirio“ nepaleidžia – pavijo pagal pergales

Už atkrintamųjų borto stumiami dabartiniai Eurolygos čempionai Stambulo „Anadolu Efes“ (16-16)...