aA
Netoli Kijevo nežinomi užpuolikai trečiadienį apšaudė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vyriausiojo padėjėjo Serhijaus Šefiro automobilį ir sužeidė jo vairuotoją, pranešė policija.
Į Zelenskio padėjėjo automobilį paleisti šūviai, sužeistas vairuotojas
© Reuters / Scanpix

„Šiandien apie 10 val. ryto (vietos ir Lietuvos laiku) netoli Lisnykų kaimo buvo apšaudyta prezidento pirmojo padėjėjo Serhijaus Šefiro mašina“, – sakoma policijos tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Kaip pranešama, į automobilį pataikė daugiau kaip 10 kulkų ir buvo sužeistas vairuotojas.

Įvykio vietoje dirba policijos tyrėjai.

Policija pradėjo užpuolikų paieškos operaciją.

„Visų, turinčių kokios nors informacijos apie pasikėsinimą į dviejų Ukrainos piliečių gyvybę, prašome pranešti policijai“, – sakoma teisėsaugos pranešime.

Parlamento Nacionalinio saugumo, gynybos ir žvalgybos komiteto pirmininko pavaduotoja Mariana Bezuhla patvirtino, kad buvo pasikėsinta į S. Šefiro gyvybę.

„Šaudė, ir į vairuotoją pataikė trys kulkos“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė ji.

Valdančiosios partijos „Liaudies tarnas“ (Sluha narodu), kuriai priklauso prezidento pavaduotojas, frakcijos Aukščiausioje Radoje vadovas Davydas Arachamija sakė, kad per šią ataką S. Šefiras nenukentėjo, bet buvo smarkiai sukrėstas.

„Maždaug prieš 20 minučių kalbėjausi su ponu Šefiru. Jis važiavo į darbą; jis paprastai 50 proc. atvejų pats vairuoja, 50 proc. – važiuoja su vairuotoju. Vairuotojas patyrė tris šautinius sužalojimus ir buvo hospitalizuotas. Pats Serhijus – nenukentėjęs. Viskas normalu – gyvas ir sveikas. Policija jį persodino į tarnybinį automobilį ir nuvežė į saugią vietą“, – žurnalistams parlamente sakė D. Arachamija.

Į Zelenskio padėjėjo automobilį paleisti šūviai, sužeistas vairuotojas
© Reuters / Scanpix

„Jis šoko būklės... Jo nuomone, buvo šaudyta į jį, bet pataikė į vairuotoją“, – pridūrė jis.

Pasak frakcijos lyderio, S. Šefiras šiuo metu yra šoko būsenos.

„Jis mano, kad taikytasi į jį, bet pašautas vairuotojas“, – pridūrė frakcijos lyderis.

Pasak D. Arachamijos, kelyje, kuriame įvyko užpuolimas, yra daug vaizdo kamerų, todėl „artimiausiu metu bus daug vaizdo įrašų iš įvykio vietos“.

Į Zelenskio padėjėjo automobilį paleisti šūviai, sužeistas vairuotojas
© Reuters / Scanpix

Vienas šaltinis teisėsaugos tarnybose sakė „Interfax“, kad į automobilį pataikė 12 kulkų.

Vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka savo ruožtu per „Facebook“ parašė, kad automatiniu ginklu ginkluotas užpuolikas arba užpuolikai šaudė iš miško į pravažiuojantį automobilį.

V. Zelenskis šiuo metu yra išvykęs į Niujorke vykstančią Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesiją.

Prezidentas buvo informuotas apie šį incidentą.

Ukrainos policijos nuotr.
Ukrainos policijos nuotr.

Generalinė prokurorė Iryna Venedyktova savo ruožtu pranešė, kad dėl pasikėsinimo į S. Šefiro gyvybę pradėtas baudžiamasis tyrimas.

„Karinga kampanija“

Tuo metu prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Mychailas Podoliakas pareiškė, kad S. Šefiro automobilio apšaudymas susijęs su vykdoma agresyvia kampanija, nukreipta prieš V. Zelenskio aktyvias pastangas mažinti oligarchų įtaką visuomeniniams procesams.

„Mes neabejotinai siejame šį užpuolimą su agresyvia ir netgi karinga kampanija, nukreipta prieš valstybės vadovo aktyvią politiką. Politiką, kuria siekiama reikšmingai sumažinti tradicinę šešėlinių oligarchų įtaką visuomeniniams procesams, taip pat likviduoti politines ir finansines grupuotes, atvirai dirbančias mūsų išorės oponentams“, – sakė jis „Interfax“.

M. Podoliakas prezidento padėjėjo automobilio apšaudymą pavadino „atviru, tyčiniu ir itin drastišku užpuolimu, kurio negalima kvalifikuoti kitaip, kaip bandymo įvykdyti parodomąjį labai svarbaus komandos nario nužudymą“.

„Kaip tik dabar matome, kad jau įvyko pusiau kriminalinių politinių ir ekonominių subjektų, kuriems kova su šešėliu, oligarchais ir teismų sistemos reforma – tiesioginė grėsmė jų pasiturimam egzistavimui, situatyvus susijungimas. Neturėdami visuomenės palaikymo jie akivaizdžiai patraukė tiesioginių grasinimų ir bandymų fiziškai susidoroti keliu“, – kalbėjo M. Podoliakas.

Jis pabrėžė, kad „V. Zelenskio politika, kuria siekiama iš pagrindų transformuoti valstybę, išlieka nekintama“.

„Ir neabejotinu atsaku į bet kokias nusikalstamas veikas prieš valstybės atstovus bus dar griežtesni valdžios sprendimai, nukreipti prieš oligarchus ir kriminalinį pasaulį“, – sakė M. Podoliakas.

57 metų S. Šefiras gimė pramoniniame Kryvyj Riho mieste Vidurio Ukrainoje. Įstojęs studijuoti metalurgijos jis kartu su broliu Borysu ėmė rengti humoristinius pasirodymus populiarioje laidoje KVN.

2003 metais S. Šefiras kartu su broliu ir V. Zelenskiu – buvusiu aktoriumi ir komiku, 2019 metais išrinktu Ukrainos prezidentu, įkūrė prodiusavimo kompaniją „Kvartal 95“.

S. Šefiras parašė scenarijų komiškam serialui „Liaudies tarnas“ (Sluha narodu), kuriame V. Zelenskis įkūnijo prezidentu tapusį mokytoją, taip pat buvo šio serialo prodiuseris.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis trečiadienį pažadėjo imtis „tvirto atsako“, nežinomiems užpuolikams apšaudžius jo vyriausiąjį padėjėją Serhijų Šefyrą vežusį automobilį per ataką, kurią pareigūnai traktuoja kaip pasikėsinimą nužudyti.

„Tai yra silpnybė siųsti man linkėjimus apšaudant mano draugo automobilį iš miško. Tačiau atsakas bus tvirtas“, – Niujorke įrašytame vaizdo pareiškime pabrėžė V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas, kuris Niujorke dalyvauja Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje, sakė, jog dar neaišku, kas stovi už šio išpuolio.

Ukrainiečių pareigūnai anksčiau pavadino išpuolį atsaku į V. Zelenskio politiką pažaboti oligarchų įtaką.

„Tai nepaveikia mano ir mano komandos pasirinkto kurso permainų link, mūsų ekonomikos „šešėlio“ naikinimo link, kovos su nusikaltėliais ir didelėmis, įtakingomis finansinėmis grupėmis link“, – sakė 2019 metais išrinktas V. Zelenskis.

Pareigūnai pradėjo tyrimą dėl pasikėsinimo nužudyti. Jų paskelbtose nuotraukose matyti automobilis kulkų suvarpytu kapotu ir vairuotojo pusės durelėmis.

S. Šefiras pasikėsinimą į jo gyvybę pavadino bandymu „įbauginti“ prezidentą.

Policija sakė įtarianti, kad išpuolis įvykdytas politiniais motyvais.

Nacionalinės policijos viršininkas Ihoris Klymenka žurnalistams pareiškė, kad į S. Šefirą galėjo būti nusitaikyta dėl jo darbo, siekiant padaryti spaudimą Ukrainos lyderiui arba destabilizuoti „politinę situaciją mūsų šalyje“.

JAV ir Jungtinės Karalystės ambasados Ukrainoje pasmerkė šią ataką.

„Nusikalstamas smurtas, taip pat ir politiniais tikslais, niekada nėra pateisinamas. Linkime, kad per išpuolį sužeistas vairuotojas greitai ir visiškai pasveiktų“, – tviteryje parašė JAV ambasada.

JK ambasadorė Ukrainoje Melinda Simmons tviteryje sakė esanti „labai sunerimusi“ ir palinkėjo S. Šefiro vairuotojui greitai pasveikti.

„Beprecedentis“ pasikėsinimas

Žurnalistams S. Šefiras sakė, kad žlugs visi bandymai įbauginti prezidentą.

„Jis pasirinko teisingą kelią“, – teigė 2019 metais prezidentu išrinkto V. Zelenskio padėjėjas.

Vis dėlto jis pripažino, kad ataka buvo „šiek tiek gąsdinanti“.

„Važiavome, o staiga pasipylė šūviai“, – pasakojo S. Šefiras, girdamas savo vairuotoją, kad šis toliau važiavo, nors ir buvo sužeistas.

Vairuotojui atlikta operacija, jo gyvybei pavojus negresia.

Policija sakė neatmetanti galimybės, kad čia gali būti įsipainiojusios užsienio šalių saugumo tarnybos.

Ukrainos kariuomenė šalies rytuose kovoja su Maskvos palaikomais separatistais. Nuo 2014 metų, kai Rusija aneksavo Krymą, rusenantis konfliktas jau pareikalavo 13 tūkst. gyvybių.

Kremlius paneigė esantis kaip nors susijęs su trečiadienio ataka.

„Žinoma, tai neturi nieko bendra su realia padėtimi“, – pareiškė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, apkaltinęs Ukrainą nuolat ieškant „rusiško pėdsako“.

Ukrainos savaitraščio „Novoje Vremia“ vyriausiasis redaktorius Vitalijus Syčas sakė, kad pasikėsinimas nužudyti prezidento padėjėją buvo „beprecedentis“.

„Įdomu, kas ir kodėl išdrįso tai padaryti“, – feisbuke sakė jis.

Šiemet V. Zelenskis nurodė savo vyriausybei sudaryti oligarchų registrą – magnatų, darančių įtaką šalies žiniasklaidai ir politikai, sąrašą. Tačiau jame atsidūrusių asmenų pavardės dar neatskleistos.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(66 žmonės įvertino)
3.7121

Top naujienos

Algio prostatos vėžys gydymui lengvai nepasidavė: gydytojai jo ligos istoriją vadina išskirtine

Algis Mameniškis džiaugiasi, kad sulaukęs 50-ies metų nusprendė atlikti prostatos specifinio...

Verslas PliusAistė Žebrauskienė

Kaip sumažinti turimų paskolų naštą: paprastas sprendimas padės sutaupyti tūkstančius

Gyventojai, ėmę būsto paskolas prieš kelerius metus, šiuo metu kreipdamiesi į kitus bankus dėl...

Prieš 28 metus Justina nutraukė nėštumą: niekada nekalbėjau su vyru apie tai, kas įvyko

Justina (vardas pakeistas) prieš 28 metus pasirinko nutraukti nėštumą . Ji jau turėjo vieną...

Nerijus Povilaitis

Dėl rusų sukurto „technikos stebuklo“ internete pasipylė patyčios

Apsišaukėliškos Donecko „liaudies respublikos“ kariškiai giriasi sukūrę „analogų...

Delfi Mokslas

Vandenyno gelmėse „Titaniko“ nuolaužas tyrinėję mokslininkai aptiko širdį veriantį radinį: atrodo lyg iš filmo

Mokslininkų komanda „Magellan“, tyrinėjanti nuskendusio „Titaniko“ nuolaužas vandenyno...

„Barcelona“ gali parodyti duris Mirotičiui, bet pasilikti Šarą

„Mirotičius – viena koja nebe „Barcoje“, – skelbia Barselonoje leidžiamas sporto...

Daiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Kunigą ir prokurorą demaskavęs vaikinas išryškino šokiruojančius dalykus: neabejoja, kad tai ne pabaiga (10)

Dvi iš eilės DELFI paviešintos istorijos, kuriose svarbius vaidmenis vaidina ir dvasininkas, ir...

Kas trečias vairuotojas linkęs prie vairo sėsti išgėręs: ekspertai pabrėžia, kad dėl to yra ir visuomenės kaltės

Apklausos rodo, kad kas trečias vairuotojas yra linkęs sėsti prie vairo net ir tuomet, kai...

Krikštynos, vestuvės ar jubiliejus: kaip rengtis išskirtinėmis progomis, kad nepadarytumėte grubios klaidos

Esate pakviesta į šventę ir nežinote, ką rengtis? O gal pati organizuojate krikštynas kaimo...

Transliacija / Redaktoriaus virtuvė. Viską sugriauti nusiteikęs Landsbergis: atstatys rinkėjas

Su jumis sveikinasi paskutinė „Redaktoriaus virtuvės“ laida, dėkojame, jog skanavote ir...