„Prancūzijos kurdai tapo bjauraus išpuolio Paryžiaus širdyje taikiniu“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

„Galvoju apie žmones, kurie kovoja už savo gyvybes, jų šeimas ir artimuosius. Ačiū saugumo pajėgoms už jų drąsą ir narsą“, – pridūrė jis.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas anksčiau penktadienį pareiškė, kad Paryžiaus kurdų kultūros centre ir kirpykloje šaudęs 69 metų vyras sąmoningai ieškojo užsieniečių.

Tas vyras, į pensiją išėjęs traukinio mašinistas, „akivaizdžiai taikėsi į užsieniečius“, žurnalistams sakė G. Darmaninas, tačiau pridūrė, kad nėra tikrai aišku, kad vyras siekė nužudyti „konkrečiai kurdus“.

„Dar nežinome tikslių jo motyvų“, – pabrėžė ministras.

Jis taip pat sakė, kad kol kas nėra informacijos apie įtariamojo ryšius su ultradešiniųjų aktyvistais.

Ministras nurodė, kad šis vyras yra šaudymo sporto klubo narys „ir turi keletą registruotų ginklų“.

Paklaustas, ar kas nors iš penktadienio šaudynių aukų buvo susijęs su kurdų judėjimu Kurdistano darbininkų partija (PKK), kurią Europos Sąjunga ir kitos šalys yra paskelbusios teroristine organizacija, G. Darmaninas sakė, kad Prancūzijos saugumo tarnyboms tai nėra žinoma.

Tuo metu prie kultūros centro dislokuota policija ašarinėmis dujomis išvaikė protestuotojus, kurie bandė prasiveržti pro policijos kordoną, saugantį į įvykio vietą atvykusį G. Darmaniną, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.

Pasak jų, atsakydami į tai demonstrantai mėtė daiktus į policiją, padeginėjo šiukšliadėžes ir statė barikadas.

Protestuotojams mėtant plytas išdužo kelių toje teritorijoje stovėjusių automobilių ir policijos transporto priemonių langai.

Kai kurie demonstrantai skandavo šūkius, kuriais palaikė PKK.

Anksčiau keli demonstrantai bandė prasibrauti pro policiją ir pasiekti kultūros centrą.

Šūviai Paryžiaus centre prieš pat vidurdienį vietos (13 val. Lietuvos) laiku sukėlė paniką rajone, kuriame gausu parduotuvių, restoranų ir barų. Be to, šiame rajone gyvena daug kurdų.

Paryžiaus prokurorė Laure Beccuau sakė, kad įtariamasis anksčiau yra sulaukęs kaltinimų rasistiniu smurtu.

Kurdų bendruomenės centre „Centre Ahmet Kaya“ veikia labdaros organizacija, organizuojanti koncertus ir parodas bei siekianti integruoti Paryžiaus regiono kurdus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją