„Vakar vakare, po 10 val. į Sankt Peterburgą plaukęs laivas „Sahand“ įplaukė į Estijos vandenis iš šiaurės vakarinės Osmusaro salos pusės“, – transliuotojui ERR pranešė Policijos ir sienos apsaugos departamento atstovai.

Pagal tarptautinę jūrų teise, laivai gali taikiai kirsti kitos šalies teritorinius vandenis, tačiau Estijos teisės aktai reikalauja, kad užsienio kariniai laivai apie tokius ketinimus praneštų Talinui anksčiausiai prieš dvi paras. „Sahand“ komanda šio reikalavimo neįvykdė.

„Jūrų apsaugos centras liepė „Sahand“ pakeisti kursą ir palikti teritorinius vandenis, o paskui laivas sugrįžo atgal į Estijos ekonominę zoną“, – nurodė departamentas.

Šeštadienį paryčiais laivas pasiekė Rusijos teritorinius vandenis.

Irano laivyno plaukiojanti bazė „Makran“ ketvirtadienį per Didįjį Beltą įplaukė į Baltijos jūrą. Pranešama, kad laivas sekmadienį dalyvaus Rusijos laivyno parade Sankt Peterburge. Kartu su baze atvyko ir fregata „Sahand“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (41)