"Šio žygio į Gazos Ruožą organizatoriai daugybę metų rėmė Čečėnijos separatistus ir palaiko su jais glaudžius ryšius", - interviu televizijos kanalui "Rossija 24" penktadienį pareiškė A.Liebermanas.
"Aišku, kad jų tikslas buvo susidūrimas ir kraujo praliejimas. Jokių kitų tikslų nebuvo", - sakė A.Liebermanas.

Anot jo, Izraelio pareigūnai iš pradžių palaikė glaudžius ryšius su Turkijos kolegomis ir oficialiais, ir neoficialiais kanalais.
"Mėginome pasiūlyti alternatyvius variantus, rasti kokį nors civilizuotą būdą pervežti tą... esą humanitarinę pagalbą į Gazos Ruožą", - aiškino A.Liebermanas.

"Visi mūsų pasiūlymai buvo atmesti", - apgailestavo jis.
Pasak A.Liebermano, Izraelis net siūlęs "Taikos flotilės" rengėjams kreiptis į "Hamas" vadovus, kad jie leistų "Raudonojo kryžiaus" atstovams aplankyti nelaisvėje laikomą Izraelio karį Giladą Shalitą (Giladą Šalitą). "Jie griežtai atsisakė", - pažymėjo jis.

"Tame laive aptiktas pinigų kiekis rodo, kad, be jokių abejonių, turkų laive buvo samdiniai, kurie už atlyginimą surengė provokacijas", - kalbėjo Izraelio ministras.

"Žygyje dalyvavo šeši laivai, iš penkių žmonės išlipo neturėdami nė įbrėžimo", - dėstė A.Liebermanas.

Pasak jo, viename laive buvo "sutelkti visi islamo kovotojai iš Libijos, Sirijos, Sudano ir kitų šalių". "Būten jie ir užvirė kruvinas kautynes", - tvirtino jis.

Anksčiau JAV televizijos kanalas CNN pranešė, kad minimą humanitarinę laivų vilkstinę rengė bendrija "Laisvasis Gazos Ruožas" bei Turkijos humanitarinės pagalbos fondas IHH , kurie abu yra susiję su grupuote "Broliai musulmonai".

Laivų vilkstinę su humanitariniu kroviniu Gazos Ruožo gyventojams savaitės pradžioje neutraliuose vandenyse atakavo Izraelio pasieniečiai.
Izraelio kariškiai tvirtina, jog juos pirmiausia puolė laive buvę žmonės, o vilkstinės dalyviai neigia panaudoję jėgą prieš pasieniečius - pastarieji patys pirmiau atidengė ugnį. Žuvo aštuoni Turkijos piliečiai ir viena JAV pilietis, kilęs iš Turkijos.

JT Saugumo Taryba pasmerkė Izraelio veiksmus.