aA
Tūkstančiams protestuotojų susirinkus į demonstraciją, Honkongo oro uosto administracija atšaukė beveik visus pirmadienį išvykstančius ir atvykstančius skrydžius.
© AFP / Scanpix

„Išskyrus išvykstančius skrydžius, kurie jau baigė registracijos procesą ir atvykstančius skrydžius, kurie jau skrenda į Honkongą, visi kiti skrydžiai šiandien (pirmadienį – ELTA) yra atšaukiami“, – sakoma oro uosto administracijos pranešime.

Toks sprendimas priimtas po to, kai prodemokratiški demonstrantai suplūdo į oro uostą, laikydami užrašus „Honkongas nėra saugus“ ir „Gėda policijai“.

„Oro uosto veikla Honkongo tarptautiniame oro uoste dėl susibūrimo buvo labai sutrikdyta“, – teigia oro uosto administracija.

Administracijos teigimu, eismas oro uosto link yra „labai perkrautas“, o automobilių stovėjimo aikštelės yra visiškai pilnos.

„Nepatariame žmonėms vykti į oro uostą“, – įspėja Honkongo oro uosto administracija.

Pirmadienį Honkongo oro linijų „Cathay Pacific“ generalinis direktorius Rupertas Hoggas įspėjo, kad darbuotojai gali būti atleisti, jei dalyvaus ar bent palaikys „neteisėtus protestus“.

„Cathay Pacific“ grupė netoleruoja neteisėtų veiksmų. Konkrečiai, dabartiniame kontekste – protestus palaikantys ar juose dalyvaujantys darbuotojai sulauks drausminių pasekmių. Šios pasekmės gali būti rimtos, tarp jų gali būti darbo sutarties nutraukimas“, – darbuotojams išplatintame laiške teigė R. Hoggas.

Masiniai protestai Honkonge nerimsta jau dešimtą savaitę. Protestus paskatino prieštaringai vertinamas ekstradicijos į žemyninę Kiniją įstatymo projektas. Nors Vyriausybė atsisakė įstatymo projekto, protestai išaugo į platesnį nepasitenkinimą valdžia ir reikalavimus vykdyti demokratines reformas.

Demonstrantai reikalauja miesto vadovės Carrie Lam atsistatydinimo, demokratiškų rinkimų, paleisti per ankstesnius protestus areštuotus asmenis ir pradėti tyrimą dėl policijos jėgos naudojimo prieš protestuotojus.

Policija pademonstravo vandens patrankas

Honkongo policija pirmadienį pademonstravo ant sunkvežimių sumontuotas vandens patrankas kaip naują priemonę kovoti su demokratijos reikalaujančiais protestuotojais, pareigūnams ašarinėmis dujomis ir guminėmis kulkomis neįstengiant sustabdyti jau ilgiau kaip du mėnesius rengiamų demonstracijų.

Naujutėlaičiai automobiliai, kuriuose taip pat įtaisytos stebėjimo kameros, buvo parodytos po sekmadienį daugelyje Honkongo vietų vykusių policijos susirėmimų su demonstrantais.

Pareigūnai leido ašarines dujas komercinėse gatvėse ir metropoliteno stotyse, protestuotojai svaidė akmenis ir laistė riaušių policininkus ugnies gesintuvų putomis ir vandens čiurkšlėmis iš žarnų.

Pasak vieno vyriausybės pareigūno, per susirėmimus buvo sužeisti 45 žmonės; dviejų būklė sunki.

Vienai moteriai buvo smarkiai sužalotas veidas. Kaip pranešama, į ją pataikė šratų maišelis.

Internete sparčiai išplito nuotraukos, kuriose ši moteris matoma gulinti ant žemės, krauju apsipylusiu veidu. Jų taip pat matėsi ant plakatų, raginančių rengti naujas demonstracijas.

„Akis už akį“, – skelbė vienas plakatas, raginantis pirmadienio popietę susirinkti protestuoti miesto oro uoste.

Daugelyje Honkongo vietų policija sulaikė nemažai protestuotojų. Aktyvistai tvirtino, kad pareigūnai, vilkintys juodus drabužius, panašius į dėvimus daugelio demonstrantų, prasiskverbdavo tarp protestuotojų ir juos areštuodavo.

Vandens patrankų pristatymas

Policija atmetinėjo kaltinimus dėl per didelio jėgos naudojimo prieš protestuotojus ir pirmadienį pademonstravo dvi vandens patrankas. Šios priemonės per dabartinę krizę dar nebuvo naudojamos.

Pareigūnai parodė, kad iš sunkvežimių liejamos vandens čiurkšlės pataiko į kelis manekenus, pastatytus skirtingu atstumu nuo mašinų.

Kaip pranešama, Honkongo valdžia užsakė tris tokius automobilius, galimai kainuosiančius 27 mln. Honkongo dolerių (3,1 mln. eurų), bet policija tikslią kainą atsisakė pateikti.

Vyriausiasis inspektorius Chan Kin-kwokas sakė vietos įstatymų leidėjams, kad policija šiuos automobilius naudotų tik „didelio masto visuomenės neramumų“ atvejais, kai „būna aukų, beatodairiškai naikinamas turtas arba viešajai tvarkai ir visuomenės saugumui iškyla didelis pavojus“.

Šios mašinos yra „viena iš mūsų priemonių naudoti jėgą arba specialiąsias priemones“, per pirmadienį surengtą pristatymą pridūrė pareigūnas.

Už demokratiją pasisakantys įstatymų leidėjai per šį pristatymą laikė ženklą su užrašais „HK policininkai žudikai“ ir barėsi su Pekino politiką palaikančiais parlamentarais, gyrusiais policiją už veiksmus prieš demonstrantus.

„Pastaruoju metu matėme, kad policija labai prastai valdo savo emocijas“, - sakė parlamento narys Lam Cheuk-tingas. Jis taip pat kaltino policiją „piktnaudžiavus savo jėga ir atakavus daugelį protestuotojų, kurie nesipriešino“.

Jau dešimtą savaitgalį iš eilės protestuotojai buvo išėję į gatves, tęsiantis judėjimui, pirmiausiai išprovokuotam planų priimti ekstradicijos įstatymą, turėjusį leisti išduoti įtariamuosius žemyninės Kinijos teismams.

Šie protestai peraugo į platesnius reikalavimus užkirsti kelią demokratijos ir laisvės silpninimui pietiniame Kinijos mieste.

Pastarosios demonstracijos laikomos didžiausia grėsme Pekino valdymui Honkonge nuo 1997 metų, kai Didžioji Britanija grąžino Kinijai savo buvusią koloniją.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Darbdaviai rado naują būdą įtikti darbuotojams: kas mėnesį prisideda šimtais eurų (13)

12 proc. arba kas aštunta Lietuvoje – toks skaičius įmonių, konsultacijų bendrovės „Korn...

Venckienės tėvai kreipėsi į Nausėdą: prašo keisti kardomąją priemonę ir užtikrinti saugumą (75)

Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) kalinamos buvusios teisėjos Neringos Venckienės tėvai...

Kęstutis Girnius. Nausėdos mėnuo

Nežinia, kokiu keliu ilgainiui pasuks prezidentas Gitanas Nausėda , bet jei pirmasis jo...

Rusija savo mokslininkams išsiuntė drakoniškų taisyklių rinkinį – grįžtama į Sovietų Sąjungos laikus (196)

Rusijos valdžia nori, kad šalies akademikai susigrąžintų prestižą, kuriuo mėgavosi Sovietų...

Jakeliūnas neremia Sinkevičiaus kandidatūros į eurokomisarus (91)

Su „valstiečių“ sąrašu išrinktas Europos Parlamento narys Stasys Jakeliūnas pareiškė...

Seimas baigia Vyriausybės formavimą: profesionalus keičia partiniai politikai (245)

Užtrukęs Vyriausybės formavimas pakoregavo Seimo narių darbotvarkę: į rugpjūtį...

Aliaskos gyventojas rado Šaltojo karo laikais rusų jūreivio išsiųstą laišką butelyje

Aliaskos vakarinėje pakrantėje vienas vyras rado prieš 50 metų Rusijos karinio laivyno kapitono...

Palangos paplūdimyje pernelyg atsipalaidavęs ir visas tarnybas ant kojų sukėlęs aukštaitis gavo 300 eurų baudą (8)

Praėjusį savaitgalį Palangos gelbėtojams teko ne tik drausminti girtuokliaujančius poilsiautojus,...

Kas artimiausiu metu laukia Lietuvos krepšinio rinktinės? (36)

Po kontrolinio turnyro Suomijoje Lietuvos rinktinė grįžo į Vilnių ir surengs keturias...