„Baiminuosi ne dėl savęs – dėl savo vaikų“, – paaiškino vienas Beir el Abedo rajono pietiniame Beiruto priemiestyje gyventojas.
Kitas gyventojas sakė ieškąs neįrengto buto už sostinės ribų, kad galėtų užtikrinti savo ir savo vaikų saugumą.
Vienas šaltinis iš Libano saugumo pasakė, kad „padėtis kelia labai didelį nerimą“. Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Firassas Abiadas ketvirtadienį pranešė, kad karui prasidėjus Libanui medicininių priemonių užtektų keturiems mėnesiams.
Tuo tarpu Libano ligoninės rengiasi galimam karui su Izraeliu.
Privačių ligoninių konsorciumo vadovas Sleimanas Harounas naujienų agentūrai „dpa“ pasakė, kad „visos privačios ligoninės yra pasirengusios“.
„Mes apmokėme medikus ir ligoninėse surengėme pratybas, kad būtume pasirengę karui“, – pasakė jis.
Jis pridūrė, kad medicininių priemonių yra, tačiau pareiškė susirūpinimą dėl to, ar jos bus pakankamos – jo paties žodžiais tariant, priemonių pakaktų, jei Beiruto oro uostas ir jūrų uostas tęstų savo darbą.
Baimintis dėl karo pradėta po to, kai Izraelio pajėgos antradienį vakare viename iš Libano sostinės Beiruto priemiesčių nužudė „Hezbollah“ vadą Fuadą Shukrą.
Po kelių valandų Irano sostinėje Teherane buvo nužudytas Palestinos islamistų judėjimo „Hamas“ politinio biuro vadovas Ismailas Haniyeh.
Iranas ir „Hamas“ dėl pastarojo žūties apkaltino Izraelį ir suskubo grasinti kerštu.
Izraelis šių kaltinimų kol kas viešai nekomentavo.
„Mūsų atsakas bus“, – ketvirtadienį per F. Shukro laidotuves pasakė aukščiausiojo rango „Hezbollah“ vadas ir jos operacijų pietų Libane vadovas Hassanas Nasrallah.