JT karo nusikaltimų tribunolas pateiks trims aukštiems Kroatijos karininkams kaltinimus dėl nusikaltimų prieš etninius serbus, kurie buvo įvykdyti per 1991-1995 metų serbų ir kroatų konfliktą. Tai trečiadienį pranešė nepriklausomas Kroatijos savaitraštis.
Tarptautinis Tribunolas buvusiai Jugoslavijai parengė kaltinamuosius aktus dviem į atsargą išėjusiems generolams - Antei Gotovinai ir Mladenui Markačui, taip pat generolui Rahimui Ademiui. Tribunolas pareikalaus, kad Zagrebas šį rudenį išduotų kaltinamuosius, pranešė savaitraštis "Nacional".

Pranešama, kad R.Ademiui bus pateikti kaltinimai dėl nusikaltimų, 1993 metais įvykdytų vadinamajame Medako anklave, Vidurio Kroatijoje. Kai Kroatijos pajėgos buvo išvedamos iš atkovoto iš sukilėlių rajono, jame buvo sudeginta maždaug dešimt serbų kaimų ir nužudyta kelios dešimtys serbų civilių. Šį rajoną išeinančios pajėgos paliko kontroliuoti JT pajėgoms.

M.Markačui ir A.Gotovinai bus pateikti kaltinimai dėl nusikaltimų, įvykdytų per ir po 1995 metų karinės operacijos, pavadintos "Audra". Šios operacijos metu Kroatija atkovojo savo teritoriją, kurią buvo užėmę atsiskyrę serbai. Manoma, kad po šios operacijos, kuri praktiškai užbaigė konfliktą, buvo nužudyta daugiau kaip 400 serbų civilių.

Į Zagrebą jau atsiųsti du užantspauduoti kaltinamieji aktai aukštiems Kroatijos kariuomenės vadams, pranešė dienraštis "The Times", kuris rėmėsi diplomatiniu šaltiniu Zalcburge. Šiame Austrijos mieste neseniai vyko Pasaulio ekonominio forumo viršūnių susitikimas.

Premjeras Ivica Račanas atsisakė tai komentuoti, tačiau pranešė, kad artimiausiomis dienomis įvyks derybos su Hagos prokurorais. I.Račano žodžiais, po šių derybų jis būsiąs "pasirengęs pasakyti daugiau".

Kroatijos apžvalgininkai įspėja, kad dabar, kai buvęs Jugoslavijos prezidentas Slobodanas Miloševičius buvo išduotas Tribunolui, Kroatija nebeturi pagrindo vilkinti savo įtariamųjų karo nusikaltimais išdavimą.

Kroatijos prezidentas Stipe Mesičius (Stipė Mesičius) neseniai pabrėžė, kad S.Miloševičius bus ne paskutinis įtariamasis, išsiųstas į Hagą. Tuo jis užsiminė, kad kroatams taip pat gali būti pateikiami kaltinimai. "Po jo seks kiti, ir ne tik iš Serbijos", - sakė S.Mesičius.

Bendradarbiauti su Tribunolu Kroatija pradėjo, tik kai į valdžią atėjo nuosaikiosios jėgos, siekusios po ankstesniojo prezidento Franjo Tudjmano (Franjo Tudžmano) mirties išvesti šalį iš izoliacijos ir panaikinti sankcijas, įvestas dėl velionio prezidento atsisakymo bendradarbiauti su Hagos tribunolu.

Tačiau dabartinė vadovybė gali susilaukti nuožmaus pasipriešinimo dėl įtariamųjų išdavimo. Jam ypač gali priešintis veteranai ir dešinieji, kurie laiko minėtus generolus kovos už nepriklausomybę nuo buvusios Jugoslavijos simboliu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nepakeliamus skausmus lietuvė išsigydė be vaistų ir operacijų: dėl mitybos išvaizda pasikeitė neatpažįstamai (104)

Rita Miškel prieš 13 metų išvyko gyventi į Airiją. Ten ji atrado ne tik naują gyvenimą, bet ir...

Politikai to bijo kaip velnias kryžiaus, tačiau neišvengs (166)

Tarp 30 geriausių idėjų Lietuvai atsidūrė siūlymas, apie kurį dalis politikų bijo net...

Po tėvo mirties – skaudus dūris iš motinos: pusę pinigų atiduok man (78)

„Man yra 16 metų ir aš gyvenu asocialioje šeimoje“, – taip į DELFI kreipėsi laišką...

Mokestis už Vasario 16-osios akto pamatymą papiktino Liudą Mažylį: tai nesąžininga (162)

Berlyne Vasario 16 -osios akto originalą atradęs, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto...

Jasikevičius po pergalės: nors visiškai niekas nesisekė, rungtynėmis esame patenkinti (20)

Kauno „Žalgiris“ (23/3) po skaudžios nesėkmės Eurolygoje reabilitavosi „Betsafe-LKL“...

7 privalumai būti meiluže (26)

Meilužių iliuzijos: ką sau sako „antros“ vedusių vyrų moterys . Taip vadinosi anas...

Mokslininkai išsiaiškino, kokią įtaką santykiams daro filmų suaugusiems žiūrėjimas (5)

XXI amžiuje pornografija yra įgavusi pačias įvairiausias formas – tai filmai, vaizdo įrašai,...

Egidijus Dragūnas: gimiau kovingais laikais, tad bušido – visada prie širdies (2)

„Bushido & KOK World GP 2018“ kovose „Siemens“ arenoje trumpam pasirodė ir Egidijus...

Ieškantiems būdų padidinti erdvę: tobulos idėjos mažai svetainei

Tos siaubingos mažos svetainės niekada niekam nepatiko ir nuolat kėlė klausimą, kaip galima...

Kaip tarpukario Lietuvoje politika sukėlė žąsų krizę (6)

Tarpukariu, kai eksportas į Rusiją dar neegzistavo, produktai keliavo į Vokietiją. Ypač žąsys...