aA
Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaido pripažino padaręs klaidų bandant suorganizuoti karinį perversmą šalyje ir taip nuversti prezidentą Nicolą Maduro bei neatmetė Jungtinių Valstijų karinės intervencijos galimybės. Pasak jo, jei gautų tokį pasiūlymą iš Vašingtono, teiktų jį svarstyti Nacionalinei Asamblėjai.
Juanas Guaido
© Sputnik / Scanpix

Šią savaitę planas nuversti N. Maduro, kviečiant kariuomenę atsukti nugarą prezidentui ir pereiti į opozicijos gretas, žlugo, o interviu „The Washington Post“ J. Guaido pripažino pervertinęs kariuomenės palankumą opozicijai.

J. Guaido atskleidė tikėjęsis, kad N. Maduro atsistatydins, jeigu jį paliks dalis kariuomenės, tačiau toks opozicijos lyderio planas neišdegė ir raginimas karininkams neberemti N. Maduro nesusilaukė didelio palaikymo dabartinį prezidentą remiančioje kariuomenėje, kuri numalšino gatvių protestus.

„Galbūt mums reikia daugiau karių, galbūt reikia daugiau režimo pareigūnų, norinčių paremti Konstituciją. Manau, kad kintamieji dabar yra akivaizdūs“, - leidiniui sakė J. Guaido.

Nacionalinės Asamblėjos pirmininkas ir laikinuoju Venesuelos vadovu pasiskelbęs J. Guaido vis dėlto pabrėžė, kad JAV karinė intervencija nuversti N. Madurą įmanoma tik tuo atveju, jei ją paremtų Nacionalinė Asamblėja - šalies parlamentas.

Paklaustas, ką atsakytų JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Johnui Boltonui, jei šis pasiūlytų JAV karinę intervenciją, J. Guaido teigė: „Mielas drauge, ambasadoriau Johnai Boltonai, ačiū už visą pagalbą, kurią jūs teikiate šiam teisėtam tikslui. Ačiū už galimybę, mes ją svarstysime, tikriausiai svarstysime parlamente. Jei tai bus būtina, galbūt ją patvirtinsime“.

Tačiau opozicijos lyderis greitai patikino, kad vertina tai, jog Vašingtonas svarsto karinio įsikišimo galimybę.

„Tai yra puiki žinia Venesuelai, nes mes svarstome visas galimybes. Gera žinoti, kad svarbūs sąjungininkai, kaip Jungtinės Valstijos, taip pat svarsto šią galimybę. Tai suteikia mums galimybę bendradarbiauti, jei to prireiks, ir mes žinome, kad sulauksime paramos.

Manau, kad šiandien daug Venesuelos karių nori padėti humanitarinei pagalbai patekti į šalį. Jie būtų laimingi sulaukę paramos užbaigiant šią uzurpaciją. Jei į tai įeina ir bendradarbiavimas su tokiomis garbingomis šalimis, kaip Jungtinės Valstijos, manau, tai būtų viena iš galimybių“, - kalbėjo J. Guaido.

J. Guaido pripažino, kad šią savaitę planuotas perversmas nepavyko, tačiau, tikino jis, iš klaidų bus pasimokyta.

„Tai, kad mes darėme tai, ką darėme, ir perversmas nepavyko pirmą kartą, nereiškia, jog tai nepavyks (ir ateityje). Mes susiduriame su absoliučios diktatūros siena. Mes supratome savo klaidas - ko mes nepadarėme ir ko mes padarėme per daug“, - sakė J. Guaido.

Tuo metu tarptautinėje bendruomenėje kyla vis daugiau raginimų J. Guaido ir N. Maduro sėsti prie derybų stalo ir susitarti dėl paliaubų, bet opozicijos lyderis atmetė galimybę derėtis su N. Maduro, jei šis nesitrauks iš valdžios.

„Sėsti su N. Maduro prie derybų stalo nėra išeitis. Tai vyko ir 2014-aisiais, ir 2016-aisiais, ir 2017-aisiais. Uzurpacijos pabaiga yra pirminė bet kokio dialogo sąlyga“, - pareiškė J. Guaido.

Vis dėlto šios savaitės įvykiai parodė ne tik opozicijos, bet ir N. Maduro režimo silpnybes, tikino J. Guaido. Pasak jo, vienas N. Maduro režimo žvalgybos vadų perbėgo į opozicijos gretas ir, nepaisant protestų, N. Maduro nenurodė sulaikyti J. Guaido. Paklaustas, kodėl prezidentas nesulaiko perversmą organizuojančio opozicijos lyderio, J. Guaido atsakė tiesiai šviesiai: „Nes Maduro bijo“.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
3.6667

Top naujienos

Didžiųjų korporacijų siaubu vadinama eurokomisarė turi žinutę Lietuvai: tai bus aiški misija jums specialiai DELFI iš Briuselio (22)

Gegužės 15-ąją Briuselyje vyko debatai dėl būsimojo Europos Komisijos prezidento pareigų....

Pasiimkite 10 eurų ir keliaukite į Ukrainos kaimo turgų: galėsite nupirkti viską (4)

Nedideliame Ukrainos kaime Medenyči, prie Lvovo – pirmadienis yra turgaus diena. Čia suvažiuoja...

Po ilgai laukto Madonnos pasirodymo – nusivylimo banga feisbuke: ji nepatektų net į finalą (52)

Jokia paslaptis, kad dalis „Eurovizijos“ finalo žiūrovų su nekantrumu laukė ne tik dainų...

Lietuvos balsai „Eurovizijoje“ pasiskirstė nevieningai: komisijos nuomonė stipriai prasilenkė su žiūrovų (275)

Kaip ir kasmet praūžus didžiajai „ Eurovizijai “ Europa pradeda skaičiuoti balus. Lietuva...

„Eurovizijos“ eteryje – Islandijos atstovų akibrokštas: lemiamą akimirką pasiuntė politinę žinutę (80)

Islandijos atstovai „Eurovizijos“ dainų konkurse pasinaudojo viešumu, norėdami išreikšti...

Jauna vilniečių pora gyvenimą mieste išmainė į kaimą: daug kas prastai į mus žiūrėjo ir juokėsi išgyventi galima ir už 100 eurų per mėnesį (169)

Jauna vilniečių pora prieš beveik metus pabėgo iš miesto šurmulio ir vidinę ramybę atrado...

Mokslininkai išsiaiškino, kokie pavojai slypi vėlyvame nėštume: išvada nustebino juos pačius (2)

Mokslo ir medicinos pasiekimai sulig kiekvienais metais moterų gimdymo amžių stumia tolyn ir tolyn....

Ruso vairuotojo dukra griebėsi stulbinamų triukų Niujorko turtingiausiems apmauti: nesigailiu (161)

Prisiekusieji nusprendė, kad Anna Sorokin kalta – ji apgaule išviliojo iš viešbučių,...

Šių metų „Eurovizijos“ nugalėtojas Duncanas Laurence – apie seksualinę orientaciją, svarbią žinutę ir svajones (690)

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Tel Avive (Izraelis) „Eurovizijos“ estafetė perduota...

„Valencia“ iškovojo bilietą į Čempionų lygą, Mbappe prisivijo Messi „Monaco“ atsiplėšė nuo dugno

Šeštadienį Ispanijos futbolo čempionate sužaisti aštuoni paskutiniojo turo susitikimai, o...